Můj malý sluchátkový test

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kaapoo 13. 11. 2011 22:45

odporucam ti pockat a vyskusat aj tie senn HD6x0 alebo akg k701, lebo zacnes o pol roka vymyslat, ze si si mal trosku priplatit. osobna skusenost.
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThomasKo 14. 11. 2011 00:41

Mne je prekvapivé že ich vôbec porovnávaš. Keď som ich mal ešte doma obidvojo a porovnával tak HD555modnuté boli oproti DT880 ako pod hrubou dekou, polovica detailov zmiznutá. A všade, v ničom neboli lepšie a to HD555 boli modnuté a prekábelované. Taký teplejší nádych s výraznejšími stredmi by mi vyhovoval o kúsok viac ako agresivita/ostrosť DT880 ale nestálo mi to za to stratiť toľko z kvality zvuku.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 14. 11. 2011 10:37

Mám je půjčené ze zvědavosti, měly slušné hodnocení a chtěl jsem je slyšet.
Rozhodně si chci poslechnout ještě S600 nebo S650 a AKG701, po pravdě řečeno
nejsem bezvýhradně nadšen ani z 595 ani z DT880.
Postupem času přicházím víc na chuť 595kám, ale ne dost na to abych si je koupil.
DT880 mají zdůraznění na výškách, někdy to sedne a zní to dobře ale občas jsou hlasy až moc
tenké, strunové nástroje nemají moc tělo .. S595ky zahrají lépe nejhlubší basy, ale chybí trošku údernosti pro rockové nahrávky.
Je to úplně odlišný přístup a jsem rád že jsem si je půjčil, ale tuším že budu muset jít výš.
Jsem dost zvědav na vyšší modely, napíšu sem pak ještě něco.
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 11. 2011 16:40

HD600 by ti sedly jako ***** na hrnec. Údernější bas, více výšek, méně deky a super středy. Lepší středy než DT880 nebo 595.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xjarda74 1. 12. 2011 12:59

Tak se hlásím s aktuálním stavem, pokud to někoho zajímá :)
Mám už pár dní půjčené Beyery DT990Pro 250Ohm a Senny HD600.

Stručně řečeno - 990ky se mi nelíbí, hrozně zdůrazněné výšky jsou pro mně nepříjemné, nesnesu je ani na rock/metal. Přijde mi to horší než 880ky.
Nevydržím je poslouchat déle než 5 minut. Možná je to i tím, že vedle leží Senny 600ky.
Sennheiser HD600 - konečně to hraje. Oproti 595kám zásadní upgrade. Skoro nemám co vytknout, asi proto, že jsem neslyšel lepší. Judas Priest - Painkiller je bombastický. AC/DC - Higway to Hell - paráda. Nohavica velmi dobrý, přirozenější lidské hlasy jsem zatím neslyšel. Možná jen Chemical Brothers zní trochu zvláštně, ale to je o zvyk. Herbaliser - paráda. Morcheeba - paráda. Prostě výborný kousek.
Bohužel mám s něma ergonomický problém - mám dost velkou hlavu, a dost mě tlačí a je mi horko kolem uší. Snesu je tak půl hodiny. Někde jsem četl že se to časem zlepší ale nevím nevím jestli do nich budu investovat.

Uvažuju že ještě zkusím 650ky, pro zajímavost AKG701ky, a možná lepší in-eary jestli je snesu.
Jinak zatím zůstávám na Koss KSC35, které mi zvukově až tak moc nevadí (i když teda po namlsání na S600 slyším jejich nedostatky). Aspoň nejsou tak nabasované jako Porty.
xjarda74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deutsch 1. 12. 2011 18:27

Ad.tlačení na hlavě.Mám HD650,mě sice netlačí,ale kovová planžeta v hlavovém mostu jde(s citem) přiohnout na obě strany.Třeba ti to pomůže.
deutsch
Junior

Odeslat příspěvekod kaapoo 1. 12. 2011 18:55

ak ide o pohodlie,pozri sa este po otvorenych modeloch audiotechnicy - ATH AD900 alebo AD1000.
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků