Sluchátka do 5k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boriscz 27. 12. 2011 21:32

heroeskiller, N5800XM a N85 jsou na pohled jiné, ale tam ve vnitř, to už tak jednoznačné není.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 27. 12. 2011 22:33

No právěže je, co se kvality zvuku týče, je 5800 snad dosud nejlépe hrající Nokia (ještě nová N8 je docela dobrá).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod heroeskiller 27. 12. 2011 23:33

Díky za radu, ale neplatí to jen v případě, že zboží odevzdáš nerozbalené / v původním obalu?

-- 27. 12. 2011 23:35 --

to javak810i: Přesně tak, a to nejen Nokia. :-)
heroeskiller
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2011 00:13

Vratit to mozes aj ked po tom obale poskaces. Kedze si to pred kupou nemas moznost vyskusat tak ako v obchode, na to je ta lehota 14 dni. Nejake hluposti o nerozbaleni su nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 12. 2011 14:41

javak810i, tak takové nepodložené výroky " No právěže je, co se kvality zvuku týče, je 5800 snad dosud nejlépe hrající Nokia (ještě nová N8 je docela dobrá)" , mě fakt berou.
Rozdíl mezi N85 a N5800 v audio části není, oba telefony používají stejný integrovaný obvod a to TPA2012D2 - STEREO FILTER-FREE CLASS-D AUDIO POWER AMPLIFIER - Texas Instruments, což není žádné terno.
Abych to porovnal, Sansa Clip je na tom teda co se parametrů týče, podstatně lépe, přičemž principielně stejně.
Prostě, lepší sluchátka na N5800, jsou zbytečná.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ToqpoT 28. 12. 2011 14:45

heroeskiller: chlape ty mas dost... jestli chces vyhodit 5tis tak je radsi dej na charitu a nech si pp, udelas nejlip jak muzes...
ToqpoT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod heroeskiller 28. 12. 2011 15:20

boriscz: Zkus si ty mobily položit vedle sebe a vyzkoušet, pak můžeš něco tvrdit a napadat výroky ostatních. Sám v oblasti mobilů pracuji a vyznám se v nich tedy dobře a co jsem zkoumal příspěvky kolegy javak810i, také se v oblasti mobilů vyzná.

ToqpoT: Co takhle si hledět svého a nepsat off-topic (/spam)? Díky za radu, ale rozhodl jsem se ty peníze investovat do sluchátek. Až budu chtít přispět na charitu, ozvu se ti. ;-)

-- 28. 12. 2011 15:21 --

Ryan Giggs: Díky. Pakliže je tedy nenajdu v tom německém obchodě / nezalíbí se mi nějaké jiné, nechám si je tedy poslat a dle výsledku s nimi naložím. :)
heroeskiller
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 12. 2011 16:01

heroeskiller, nenapadám, dokazuji, aby to nebylo tvrzení proti tvrzení. Já jsem uvedl důvody svého tvrzení. javak810i by mohl uvest také sve důvody a to lepši než nějaky psycho-akustisky věm, typu "se vyznám".
Tak se taky vyznám, a co ?
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucky-x 28. 12. 2011 16:42

Hele urcite mas pravdu ze ruzne mobily hrají různě. Každopádně ta tvoje nokia hraje přes nějakého švába, který tam výrobce osadil s cenou pohybující se na několika korunové hranici - max. několik desítek korun. A ty k něčemu takovému chceš sluchátka za 5tis? :-) Jako jo v pohodě, ale nemluv tady o kvalitním poslechu. A jestli chceš lepší sluchátka tak něco kolem 2tis už bude hrát na tyhle poměry jistě lépe než sám dokážeš na tom mobilu rozlišit.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 12. 2011 16:55

Už ho nechte,rozhodl se pro Akg K450 cca za 1.800,- kč,- k tomu mobilu podle mě nejlepší varianta,pak si může dokoupit Fiio E11 a zvuk půjde zase nahoru...má nějaký základ.
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 28. 12. 2011 16:58

boriscz píše:heroeskiller, nenapadám, dokazuji, aby to nebylo tvrzení proti tvrzení. Já jsem uvedl důvody svého tvrzení. javak810i by mohl uvest také sve důvody a to lepši než nějaky psycho-akustisky věm, typu "se vyznám".
Tak se taky vyznám, a co ?

Co si o sobě myslíš Borisi, že se nějaký Brouk Pytlík. Dovolím si o sobě tvrdit, že v mobilech se celkem vyznám. Pokud bys byl znalý, tak uznáš, že čistý HW není všechno a záleží i na SW a ovladačích. Třeba takový Samsung Galaxy S a Samsung Wave mají HW co se týče zvuku stejný, přesto ale hraje Wave trochu lépe.

Co se týče Nokie N85 a 5800, tak zde jsou testy: http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpre ... -308p6.php a http://www.gsmarena.com/nokia_n85-review-297p5.php které potvrzují co jsem řekl. To samé i zkušenost uživatelů. Ano, Nokia 5800 opravdu hraje lépe. A lepší sluchátka nejsou úplnou zbytečností - rozdíl půjde znát, ovšem otázka je, jestli dokáže využít celý jejich potenciál, to už asi ne.
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 12. 2011 17:24

Ano, máš naprostou pravdu, sypu si hlavu popelem, omlouvam se ... přece jenom nemohu vědět vše. Jsem jenom člověk. Vynikající výsledky N5800 mě posadily na zadek.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 29. 12. 2011 01:43

Zas nepřeháněj :lol:
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod heroeskiller 30. 12. 2011 12:17

Tak jsem dnes zkoušel v místním K+B KPP a nějaké Sennheisery za 4k (na výběr tam moc nebylo). A Portky hrály dané písničky rozhodně lépe (rock a lidová písnička).

Doufám, že ta AKGčka mě takto nepřekvapí. :)
heroeskiller
Junior

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2011 12:36

Panebože,sluchátka za pět klacků k mobilu.Svět se zbláznil,s tou charitou to není až taková špatenka,lol.Možná by bylo lepší k tomu mobilu napojit nějaké studiové monitory,tak cenově okolo 100 litrů,zvuk se podle mne ještě vyčistí.Sry za spam ,ale já to nedávám,ti dnešní teenageři jsou fakt ...... :mrgreen:
jarmilagorila
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka