Sennheiser HD800 - zniceny kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HD800 6. 2. 2012 19:55

U me to bylo "pouze 20 cm" a na koberec, ale sluchatka jsou pomerne tezka a ten naraz na konektor mohl byt tim padem pomerne silny a ten to nevydrzel. Na druhou stranu konstrukce toho originalniho konektoru neni zrovna nejstastnejsi a treba u toho neoriginalniho by se to stat nemohlo, jelikoz je kratsi prave o tu poddimenzovanou lamajici se podlouhlou cast.
http://www.ebay.com/itm/Sennheiser-HD800-Headphone-Cable-DIY-Connectors-Pair-UK-Seller-/120853823081?pt=UK_Computing_CablesConnectors_RL&hash=item1c2372fe69#shIdMozna by se u Sennheiseru mohli inspirovat? ;-)
Pres vsechny dohady, stejne si vetsina z nas vybira sluchatka podle kvality reprodukce, takze nas vyrobci maji tak trochu "v hrsti".
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 2. 2012 19:59

Házení o zem samozřejmě není běžné zatížení, ale pád z tak malé výšky navíc do měkka (pokud se to tak dá vůbec nazvat pádem) musí přece přežít každá sluchátka, pokud ne, tak je s tímhle světem něco v nepořádku. :-\
HD800: schválně se u nového kabelu podívej jestli jsou koncovky stejné, na fotkách jsem viděl dvě varianty, tak třeba došlo k inovaci. ;) Pro mě je tohle další dobrý důvod proč od Sennheiseru nic nekupovat, HD800 by u mě asi nepřežili ani měsíc. :D
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 6. 2. 2012 21:09

ježiš vy jste fakt banda vypatlanejch žvastoplacalu zavistivých :shock:
(osobně si berte tuhle větu vy kterých se dotkne, poznate to podle toho že budete naštvaní, pač se Vás to dotkne)

1z20.jpg


Tahle fotka je náhodně vyfocený uhle mých sluchátek, nijak jsem je nenastavoval, jen jsem na ně namířil foťák, pokud si je teď vemu do ruky a začnu počítat, tak jsem napočítal na 22 těhle oděrek, na mostě nejsou vidět. Sluchátka mám dva a půl roku, možná dýl, nevím. Ale na zem mi padaj dost často, častěji než moje sluchátka na ven a popravdě se divím že se jim ještě nic nestalo při jejích hmotnosti.
To že se nějakým namachrankovi ze staxu nelibí že maj "zle" vyřešený konektor? Ježiš neuspokojuj se že sis koupil staxy, mě to fakt nezajímá, by mě zajímalo jak dlouho by mě vydrželi tvoje staxy... asi do prvního sprchovaní a nasledného poslechu hudby :lol:
A jestli si myslíte že konstruktéři od Sennu jsou takový lemplové?
Proč HD 555 made in UK fungovali a nepraskali?
Skutečně si myslíte že Vaše auto vydrží oběhnutí klíčema bez škrábance? (zhruba to same co pád sluchátek na zem)
A co vy? vydržíte přímý úder pumpičkou přes vaše koule?
(pokud řikate ano, hlasím se na vaše otestovaní ;-] )
Pokud ne, tak mi řekněte o co vám jde.
Sluchátka stojí 26 000, 3 000 je to 1/8 ceny sluchátek. Nevim ani ta cena není tak děsná ;-) a pokud Vás to tak stele, kupte si Staxy, AKG K 801/901/1001 nebo co maj proti nim... ale HD800 si nekupujte a pokud je mate tak je prodejte.
Já si raději poslechnu mně příjemný zvuk bez strachu že se mi něco seškvaří (stax), že mi někde něco zle vylisovali/navinuli (AKG) a za sve peníze si poslechnu rozumnou kvalitu hudby (denon a podobny bejkarny)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 2. 2012 21:23

bubaak: asi jsi hodně hloupá konzumní ovce, když jsi to vůbec nepochopil ... :roll:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 6. 2. 2012 21:28

ano jsem, sluchátka jsou dost těžky na to aby na nich vymejšleli duralove výstuhy a popravdě i jako majitel HD600 kde se ty vaše super konektory vytrhavali a nevypadali jako konektory na sluchátka za 26 000.... Jaky konektory maj Vaše staxy?
Ty sluchátka nosím snad každy den minimalně 2 hodiny každy den a, pokud jsem konzumni ovce za to že jsem spokojen že fungujou absolutně bez problémově, ano jsem. Koupil bych si je znovu, Kabel bych si na ně koupil originální.
Svojí holce bych taky nekoupil staprojímadlo, když bych sám pil Budwar, ano jsem ovce ;-)

A až mi ukážate výrobek bez vad na kráse pak tou ovcí přestanu být ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 2. 2012 21:40

S tou konzumní ovcí ... myslel jsem, že není přece normální aby se po mini-pádu z 20cm do měkka na sluchátkách za 25tisíc rozložil konektor (tobě to snad připadá normální?), ale na dnešní konzumním trhu je to asi normální ... >:-(
Staxy konektory nemají vůbec, nebylo by to asi moc bezpečný. :--

Ale nahlížej na to jak chceš, za 40 let si na mě vzpomeň a porovnej si pak stav tvých HD800 se 40 let starými Staxy (které jsou mj. stále v původním stavu), které byli vyrobeny v době, kdy výrobci ještě znali význam slova KVALITA.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 2. 2012 21:49

Pán s přezdívkou "HD800" má prostě smůlu. Spadlo to asi holt mimořádně nešťastně. Ve špatný čas na špatné místo :-) Ale kvůli jeho zlomenýmu konektrou hodnotit kvalitu zpracování modelový řady mi přijde dost mimo. Dám ruku do ohně, že je jedna z nejvyšších mezi sluchátky a to nehodnotím jen "tvrdost" plastových výlisků. Samozřejmě dunidla s dřevěnými mušlemi vydrží víc. Tím netvrdim, že bych se zlobil, kdyby byl ten konektor kovovej. Pak by byl asi blbuvzdornej ;-)

Bubaak tu krásně vyfotil svoje omlácený sluchátka, ten s něma zachází doslova jak prase (sorry), vím to, protože ho znám. Kolikrát je u kompu nachcanej vínem, že se sotva hejbe a to pak jsou pády. A zatím teda problém není. Budiž to důkazem. U mě to byla hlasitá a silná rána o parkety z víc než metru přímo na konektor.
Naposledy upravil Kocmeister dne 6. 2. 2012 21:54, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 6. 2. 2012 21:53

HD 800 mi spadli i ze 170 cm na koberec (na ten měkoučký povrchu, tak měkým že kámošovi se spustila krev z nosu ze střetu z 10cm), asi jsem ovce že to vydržela, dokonce několikrát ;-)

PS: dáme test pujč mi svoje staxy na 2,5 roku a řeknu ti co je lepší ;-) Věř tomu že u mě HD 800 dostavaj docela kouř a vsazím že tvoje staxy by daly tak dva měsíce
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 6. 2. 2012 21:54

bubaak :tleskani
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 2. 2012 22:09

bubaak: víš ono dokud jsi nenapsal to, co jsi napsal, tak z předchozích příspěvků se zdálo, že "nic moc" ... stejně tak se tu nedávno plivalo na AKG. :)
Pokud ti ale padají tak jak píšeš, tak to asi nebude tak hrozný jako to vypadalo z předchozích příspěvků.

Staxy bys zaručeně za dva měsíce nezrušil - ocel a 3mm tlustý plast totiž něco vydrží. ;-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 6. 2. 2012 22:22

:oboze tady se negativně vyjádřit na téma těhle sluchátek je docela o hubu.
Zrovna žmoulám ten inženýrsky podělaný konektor a teda musím podpořit Hergaroka, stojí konstrukčně pěkně za prd.
U výrobku za tyhle kačky by se pánové od Sennheiserů měli dost zamyslet a řešit tuhle záležitost pokud možno rychle a kulantně.
Nejde o peníze za nový kabel, ale o prestiž výrobku a takovými excesy trpí.
Vy co už tyhle sluchátka máte, si do nich klidně nablejte :D
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 6. 2. 2012 23:11

Bavím sa na tej debate :) Pre každého človaka existuje hranica, za ktorou je všetko sväté. U niekoho to môže byť 100 korún, u niekoho 30000 a niekto si neváži ani milióny.
Osobne poznám zberateľa, ktorému takmer padla katana v cene nejakých 30 osemstoviek na mramorovú podlahu. Hovorím takmer --- a spoznáte ho podľa toho, že nemá dva prsty.
IMHO HD800 sú v audiofilnej oblasti dosť lacné a konštrukčne šupácke sluchátka. Páni zo Sennheiseru by sa mali nechať inšpirovať--- na blízku majú minimálne 3 podniky, ktoré to vedia oveľa oveľa lepšie.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 6. 2. 2012 23:37

Za 7 let používání různých notebooků se mi nikdy - až do minulého týdne - nestalo, že by některý z nich spadl. Jsou věci, které zkrátka spadnout nesmí - spadnou-li a rozbijou-li se, není to chyba věcí, ale chyba člověka. Notebook jsem přenášel i s připíchnutý adaptérem, kabel vlál za mnou, chytl se za kliku, a přístroj šel přímo k zemi.

Přežil. Kdyby tomu bylo naopak, vyčítal bych to sobě a ne inženýrům z HP.

Případ pádu HD 800 je obdobný. Zkrátka nemůžete čekat, že když sluchátka spadnou (z jakékoli výšky), tak se jim nic nestane. Pokud jsou po pádu jako dříve, lze to brát jako štěstí. Samozřejmě nelze omlouvat poškození při běžném užívání aneb roztáhnu sluchátka, chystám se je nasadit a rup, most je na půlku.

Zamyslete se, začněte se ke svým věcem chovat lépe (bubaak nemusí, jeho HD 800 evidentně přežijí i elektrošoky) a uvidíte, že bude nějaká mechanická vada spíše výjimkou. Sám jsem nikdy žádná sluchátka, až na záměrně mrznoucí a koupající se Koss portaPro, nezneškodnil.

HD 800 mi zkrátka nespadnou, jsem k nim 100x opatrnější, než k notebooku, který se měl až do pádu také nadstandardně. Závěrečnou větou chci vyjádřit podporu, neboť i přes sebevětší opatrnosti může k nehodě dojít (tím zároveň připouštím, že HD mohou jít k zemi taktéž). Zdůrazňuji ale vyřčené... Je to chyba uživatele.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 7. 2. 2012 01:26

Amen. Plne suhlasim ! :-))
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 7. 2. 2012 08:48

Kocmeister píše: U mě to byla hlasitá a silná rána o parkety z víc než metru přímo na konektor.

A nevtipnější na tom je, že to způsobil člověk, kterej je na svoje vlastní sluchátka strašně vopatrnej...tak moc, že než je sundá z hlavy, tak je podloží hedvábným kapesníčkem...

...fakt, nedělám si p r d e l...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků