Sennheiser HD800 - zniceny kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmarek 18. 2. 2012 10:09

Přikláním se na stranu Bubáka. Pokud sluchátka přežijí několik pádů (předpokládám, že vychází ze své zkušenosti) a někomu se při jednom pádu poškodí, tak to nemíním řešit. Prostě náhoda je blbec. Já taky neobviňuji výrobce expansion boardu pro Pandu za 280$ (+clo), že jsem ho svou blbostí softwarově odepsal a pak jsem i neopatrností zrušil display. Má ho udělat nezničitelný? :-D

A brečet nad takovými věcmi nemíním. Když to zruším, tak si koupím nový a nadám si do oslů. Jediná věc, která mi vadí je cena těch konektorů. Ale chtěl jsem něco extra, tak mám něco extra a dobře mi tak. :-D Nikdo Vás přece nenutí si podobné věci kupovat, ne? ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2012 10:10

hurá
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 18. 2. 2012 10:24

Jó, tyhle názory výrobce jenom těší.
" Však jó, at´si lidičky zvykaj na konzum. Hlavně že se kupidla točí. "
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujoslav 18. 2. 2012 10:35

Ale no tak.
Zamyslel sa niekto nad tým, prečo má ten konektor slabé miesto?
Sú dve možnosti, buď nadimenzujete pevnejsí vonkajší konektor (samca) alebo dierku (samicu) osadenú v mušli. Čo je asi tak jednoduchšie na servis??? Predstavte si situáciu, že je konektor jedného z kusu hliníka konštantného prierezu tj. nezlomiteľný. Pri páde pod "tým správnym" uhlom by sa krásne vylomila samica z mušle aj s kusom plastu. Toto je názorný príklad "menšieho zla".
Druhá vec je to, že ak by bol konektor o polovicu kratší, nečumel by cez okraj mušle a nemohol by sa zlomiť.
Podľa mňa celé slúchadlá nakreslil nejaký "dizajnér", za ťažké lóve a podradný koštruktér, zodpovedný za finálne technické riešenie (za detaily) už samozrejme nemal od manažmentu dovolené do tvaru kafrať. Keďže pracujem ako "podradný konštruktér", ktorý má v Nemecku božských dizajnérov od ktorých často lezú nevyrobiteľné sr@čky, tak sa dokážem tú situáciu živo prestaviť.

To že náhradné diely Sennheiseru sú ťažko predražené je fakt, ale s tým nič nenarobíme. Komu to nevyhovuje, nech to nekupuje. Všetky veľké firmy majú na náhradných dieloch niekoľkonásobne vyššiu maržu ako výrobkoch. Viď automobilový priemysel.

Kydať by sa dalo na každého veľkého sluchátkového výrobcu, ktorý sa snaží produkovať zisk.
AKG presunulo výrobu do Chiny a predáva za rovnaké ceny s tým, že "veď oni si tie bublinky nevšimnú, predsa nebudeme vyhadzovať overovaciu sériu". Grado predáva nakrivo vyrobené lepidlom oblemcané slúchadlá a túto shitovosť označí za "handmade quality".
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 18. 2. 2012 11:26

Po "bublinkovych zkusenostech" (na vlastni kuzi) si od firmy AKG uz nikdy nic nekoupim. Dle jejich marketingovych zvastu prochazi vsechny vyrobene menice K701/K702 individualni rucni vystupni kontrolou. Coz bych v teto cenove kategorii povazoval tak trochu i za samozrejmost. Ale cele to od nich byla obycejna lez. Pokud by se jednalo o sluchatka za petistovku, tak dobre, clovek by mozna mavnul rukou, ale TOP MODEL renomovaneho vyrobce, ktery kdysi staval cca jedenact tisic korun? To je naprosty vysmech do tvare platicich zakazniku, takove firme uz osobne nedam ani petikorunu, ziskal jsem vuci nim naprostou neduveru.

Kabel k Sennheiserum me mrzi, ale nejedna se o zadnou katastrofu, zkratka neni tak odolny, jak bychom si prali. Urcite by ho slo navrhnout a vyrobit lepe, ale pri slusnem beznem zachazeni evidentne vydrzi. O tom mozna svedci (teprve) dva kusy nahradnich kabelu k HD800, ktere Panter musel za vice jak dva roky do CR dovezt. Pricemz ja mam ten druhy..

Pro me je u sluchatek temer bez vyjimky tim nejdulezitejsim parametrem zvuk, tedy kvalita a provedeni menicu, a v tomto smeru Sennheiser spickovou praci nastesti odvadi.
Naposledy upravil HD800 dne 18. 2. 2012 18:51, celkově upraveno 3
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 18. 2. 2012 11:46

Problém AKG je Harman, s tým žiaľ nič nenarobíme.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 18. 2. 2012 11:52

"kdysi staval i jedenact tisic korun". Ale dnes už není kdysi. Upřímně bublinky jsem zaznamenal akorát u 701. Já jsem si ničeho podobného na 702 nevšiml. A to, že jsou 701 už výběhový typ asi není žádným tajemstvím.
To je stejné jako Koss PP. Kdysi stály 2.400 a bylo to v době kdy to byla zatraceně velká částka za sluchátka a to i směrem na západ. Očekává snad někdo podobnou kvalitu? Já rozhodně ne.

Co se týče Sennheiseru, tak kvalita některých jejich sluchátek např. HD59x/55x taky není valná. A neznamená to automaticky, že bych zavrhl všechny jejich sluchátka.

Já se k tomu stavím tak. Chci si to koupit, tak si to koupím a nějakou superkvalitu už neřeším. Za pár roků vyjdou nové všemi opěvované sluchátka a ty staré půjdou do šuplíku. Tam se na ně bude prášit a časem je hodím do popelnice.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 18. 2. 2012 12:06

xmarek píše:Za pár roků vyjdou nové všemi opěvované sluchátka a ty staré půjdou do šuplíku. Tam se na ně bude prášit a časem je hodím do popelnice.
Ty woe, tohle snad nemyslíš vážně!!!!! :shock:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 18. 2. 2012 12:12

Me pokud nekdo lze, tak u me skonci na cele care. Zvlast kdyz si za ty sve lzi uctuje nehorazne penize. Ja K701 kupoval "kdysi", v dobe, kdy o zadnych bublinkach nikdo nevedel. Ale ja je na menicich mel a sluchatka hrala divne, kazdy menic jinak hlasite. A to ze u jednoho modelu vyrobce ojebava a u druheho ne, to pro me neni duvodem nadale nakupovat jeho vyrobky. O me jako o zakaznika prisel naporad. Za par let udela AKG TOP MODEL za dvacet tisic korun, ale ja si ho nekoupim, jelikoz uz vice jak dva roky vim, ze se tento vyrobce nestiti lziveho jednani vuci svym zakaznikum, takze bych se bal mu sve pracne vydelane penize sverit. Co kdyz se v pripade tohoto noveho modelu rozhodne opet ojebat sve zakazniky..
Naposledy upravil HD800 dne 18. 2. 2012 18:54, celkově upraveno 3
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2012 12:16

ale výrobce to dělaj kvuli nám, spotřebitelům.
Už je na světě málo lidi co si připlatí za kvalitu a když si někdo nepřiplatí, proč by měl dál výrobce investovat do vyvoje který se mu "nevypalti".
Hergarok - majitel bazarovýho 40 let starýho šrotu ze kterýho výrobce od něj neviděl ani korunu!! Myslíte že o tyhle zákazniky stax stojí? Nebo doufá v lidi který jim pomůžou zaplatit vývoj, tedy lidi co si koupí novy produkt.
Garrett - majitel nějakýho uzavřenýho bazarovýho šrotu od Sony, zas Sony nevidělo od něj ani korunu...
Nedávno jsem tady i viděl "chci monster dr.no sluchátka ale cinsky levny kopie, jde my jen o to abych vypadal cool a za to cool neplatil ani korunu těm, co z nich cool udělali"
Pak výrobci zlevňuji, přesidlujou do činy a jinych statů, aby jim marže zustala, cena klesla... a i kvalita.
Dyť to chcete vy! Ten lacinej odpad!

Myslíte že kdyby lidi byli ochotni platit za FETové zesíky, že by je nepřetali výrábět?
Myslíte že kdyby lidi nekupovali domací kina 300+1 za 2000, nešli by koupit AVR co hrajou hůř jak mobil?
Bože myslíte nebo jen brečíte a všem nadávate?
Kdy z těch ufňukanců tady někdy pro ty výrobce něco udělal.

Že kupujete bazar je hezký, ale kupujete věci, který dřív lidi platili a proto fungovali.
Dnes v rámci úspor se snažíte voj8at i macuru, dudak a jiny, který vám nabízej starou kvalitu za lidové ceny, ale vy si toho neceníte a chete zas kupovat co nejlevněji, aby se i tihle vyrobci nastvali a vykaslali se na nas... znechucením.

Je mi fakt na blití z Vás tady! To jak to vypadá dnes s produktama, za to si můžete sami.. nehazejte to jen na výrobce, ti zlevnuji kvuli Vám.

Kolik stali HD555 z anglie když byly novy? Asi víc a neprodávali se pač, nškdo řikal za ty penize se dá koupit lepší, dnes v ceně HD555 koupite málo věcí co hraje líp, ale ta kvalita... teď si možná řikate, já bych si chtěl připlatit těch par korun za kvalitnější...
Brečite ale trošku po funusu...

Nejdřív si řekněte co chcete a pak brečte.... I HD 800 jsou levný na to kolik stojí a je mi asný že vady vylezou na povrch, ale bude to i tím že nestojí 50 000,- kde by zvukem mohli být.
Proč ty dementní denony D7000 stojí tolik a hrajou jak D2000? zlepšili kvalitu, na zvuk jim už nezbylo.

Brečte nadavejte, hlavně kupujte nejlevnějši a přemejšlejte jak nejvic ojebat výrobce... on vám to vratí lepšíma vyrobkama, určitě! Ja bych to udělal, být výrobcem.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 18. 2. 2012 12:23

bubaak: radši 40 let stará kvalitní sluchátka, než jak konzumní ovce pravidelně investovat do výrobce, který záměrně vyrábí šmejd, protože mu to přináší trvalý zisk ...
Běž se radši modlit k té své německé svaté plastové škatuli a nevyjadřuj se tady, jsi k smíchu. :roll:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2012 12:28

a až stax začne dělat bakelitove sluchátka tak se nediv, jo on už je vlastně děla, proč asi....
takhel zůstaneme v době kamené, protože si právě řekl, že rozdělávání ohně kameny o sebe je lepší než použít zapalovač
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 18. 2. 2012 12:32

Úplne sa s bubakom stotožňujem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod boriscz 18. 2. 2012 12:34

Já se teda neztotožňuji , protože si dost často protiřečí.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2012 12:39

v čem? objasním proc ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků