Sennheiser HD800 - zniceny kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 08:50

Jersey: neboj už dostala aj 220V :potichu jsem se hrabal v něčem v čem jsem něměl a sluchátka na hlavě 8-D

Zboží má sloužit nám ne mi jemu, ale nesmíme od něj očekávat zázraky... zrovna HD800 u mě zázraky ale dokazujou ;-) proto jsem tak chytlavej když na ně někdo hazí špínu za kterou ani nemohou.
Iphone 4 taky po pádu na zem má prasklý displej a nikdo mu to moc nevyčítá, a zrovna telefon by to měl rozdejchat líp jak sluchátka pro domácí klidný poslech.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 7. 2. 2012 09:08

@Jersey II: Upřímně srovnávat notebook se sluchátky mi nepřijde jako dvakrát rozumné. Prošlo mi rukama spoustu notebooků a vždycky říkám, že kvalita konstrukce je u notebooku to nejdůležitější. To je trend poslední doby vyrábět plasty na notebooky z podobných materiálů jaké se používají u kelímků na jogurt (Acer, Asus atd). Notebook u mě vždycky znamenal časté přenášení a proto jsou materiály jako hořčík a různé kompozity nezbytností. To neznamená automaticky, že musí vydržet všechno, ale nějaké nešetrné zacházení vydržet musí. Ale to automaticky neznamená, že musí vydržet pád z výšky 10 metrů na asfalt. ;-)

Co se týče HD800 tak to jsou Hi-end sluchátka (alespoň se tak prezentují :D) a jsou určené na domácí poslech (ne navenek). Tudíž se předpokládá rozumné zacházení. Když dojde k nějaké újmě co se pádu týče, tak je na zvážení zda by to mělo být vyrobené lépe či hůře, ale určitě to není standardní situace a sluchátka na ní z velkou pravděpodobností nebyla konstruována. Kdyby k podobné situaci došlo běžným používáním, tak bych se asi taky čertil. ]:-< Proto mě podobné věci nechávají chladným a kdyby se to stalo mi, tak si koupím nový kabel (nebo konektory), nadám si do oslů a dál to neřeším. A to, že stojí 3.5k (nebo 5k) bych neřešil. Koupili jste si něco exkluzivního, tak plaťte. Kdyby stál kabel 300 kč a další díly podobně, tak by beztak nějakého chytráka napadlo, že si je levněji poskládá. :-D

Mnohem více mi vadí praskající koženka na mostu u HD595 nebo plasty na HD555, kde s tím nemají pády apod. věci nic společného. Ale to už je jiný příběh... :-\

bubaak píše:Zboží má sloužit nám ne mi jemu, ale nesmíme od něj očekávat zázraky...
Tak pod to se podepisuji. ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 7. 2. 2012 09:33

Nežijete večne. Tak čo si kúpite používajte, alebo si dajte za zrkadlo, nech na to sadá prach. Peniaze boli, sú a budú.... a parafráza z Duny... peniaze musia prúdiť :D
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 2. 2012 18:59

šeďour píše:A nevtipnější na tom je, že to způsobil člověk, kterej je na svoje vlastní sluchátka strašně vopatrnej...tak moc, že než je sundá z hlavy, tak je podloží hedvábným kapesníčkem...


Bohužel je to tak mě to doteď strašně mrzí :'( byl jsem okolo kabelů neuvědomil jsem si to pohnul se a už to bylo, měli spadnout ty mé. Myslel jsem, že jsi mu ten konektor spravil, ale asi to nejde. Já osobně si myslim i když ta sluchátka nemám, že kontrukce je pevná až až a evidentně i po pádech (viz bubu) ta sluchátka budou hrát furt stejně, ale ten konektor tam maj udělanej dost nešťastně jakmile na tu část spadnou tak je po konektoru. A osobně si myslim, že kabel za 3,5t "kvůli konektoru" je od Sennheiseru teda hodně peněz.

A na to jak se chovám ke sluchátkům mám jednu odpověď. Často je prodávám tak se k nim chovám slušně aby majitel po mě byl max spokojený. A když maj sluchátka dřevo tak holt pod ně dám hadřík aby se neodřela.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 7. 2. 2012 19:12

bubaak píše:HD 800 mi spadli i ze 170 cm na koberec (na ten měkoučký povrchu, tak měkým že kámošovi se spustila krev z nosu ze střetu z 10cm), asi jsem ovce že to vydržela, dokonce několikrát

Pri takovem padu uz musi na menic sluchatek pusobit obrovsky raz.. :-| Nemuze se tim nejak poskodit civka nebo magnet uvnitr menice tak, aby to melo neblahy vliv na reprodukci?
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 19:39

poskodit/hnout se v nich může tolik, že po prvním "větším" pádu to neřeším, hrajou/fungujou pořád stejně, jen už nejsou tak hezky :-(
ale na tenhle mesic jim slibuju renovaci... Kabel a veškěrý velurový součástky
Snad se jim zavděčím a budou mě mít stale rády jak doposud :love:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 7. 2. 2012 19:57

A uz jsi zjistoval cenu tech nausniku a hlavoveho mostu z Alcantary? Docela by me to zajimalo.
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 7. 2. 2012 19:59

@HD800: Když zanedbáme odpor vzduchu, který způsobí, že rychlost jakéhokoliv tělesa při určité rychlosti v podstatě přestane růst (jednoduše se vyrovná přitažlivá síla Země a síla odporu vzduchu), tak těleso padající k zemi neustále zrychluje.
A to dle vztahu v=(2*h*g)^(1/2)
A ze zákona hybnosti víme, ze F=m*v/t. Tedy, ze okamžitá síla působící na těleso je rovna hmotnosti krát rychlosti dělena časem, po který impulz působí.
Takže F =(2*1,7*9.81)^(1/2)=8,168m/s a při hmotnosti 0,260kg se o zem rozplácnou silou 0,26*8,168/0.1=21,24N.

Když tak mě opravte. ;-)
Naposledy upravil xmarek dne 7. 2. 2012 20:10, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 20:01

kabel pro HD800 má označení ZQ532758 a jeho cena je 3.420,-Kč s DPH,
pokud myslíte polstr hlavového mostu ( na přiloženém obrázku pozice 020),
jeho objednací kód je ZQ534406 cena 660,-Kč s DPH. Náušníky v soupisu
dostupných náhradních dílů nejsou (pozice 030 a 040 viz obrázek) jsou
označeny ,,no spare part,, . Dotážeme se u SeKG.
pro doplnění vaší poptávky dílů, náušníky pár pro HD800 se dají
u SeKG také objednat, označení ZQ534411 a stojí 1.320,-Kč s DPH.


HD_800.jpg


Celkem dost v součtu, ale zaslouží si to
PS: Alcantara je použitá jen na prototypech, seriovky maj byt z veluru, dle mně dostupného infa
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 7. 2. 2012 20:18

5420 CZK neni malo, ale v porovnani s porizovaci cenou sluchatek a s vedomim, ze jim podobny "servis" muze prodlouzit zivotnost radove o roky..
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 20:20

ty seš taky dobrá ovce 8-P :mrgreen:
proto do toho jdu ;-] po svých službách si to zaslouží, dnes už je mám na hlavě dvě hodiny, včera jsem je měl 6...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 7. 2. 2012 20:26

Já myslím že si zaslouží i jiný lepší kabel, když to bude mít smysl... ;-)
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 20:42

jakej lepší?
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 7. 2. 2012 20:59

Já osobně do budoucna pokukuju po Cardas, ale je to už víc peněz.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 21:01

jo no už jen podle ty smršťovačky co ani nedoléha na kabel bych si ho koupil....
Tohle si zbastlim doma sám ;-]
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků