Monoprice 8320 / MEP 933 - cinsky zazrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 13. 4. 2012 14:21

Ved o pohodli som sa vobec nezmienil :-P :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod APMP 15. 4. 2012 15:11

Mno, po dlhsom rozohravani sa zvuk o cosi vycistil, ale velmi sa nezmenil. Viac zalezi od hudby.

Sluchatka su zamerane silne na stredovysky, takze komu pripadaju lacne sluchatka prilis prebasovane, moze byt ako doma. Aj take MEE M21, ktore su dost vyrovnane, zneju oproti 8320 akoby pod dekou.

Hlavny problem co s 8320 mam, je ergonomia. Musle su fakt obrovske a zvukovody kratke. Ani s dvojitymi nadstavcami neviem dosiahnut dobre utesnenie, ledaze si sluchatka zatiacim poriadne od ucha. Skusal som penove nadstavce (podobne Olives), s tymi je to celkom dobre ale su prilis kratke, takze takisto treba sluchadla prilis zatlacat. Trojite nadstavce teraz nemam, tie by boli asi idealne.

No s tym suvisi aj zvuk. Zrejme aj vdaka zlemu tesneniu je zvuk az priils ostry. Norah Jones znie ako daka punkerka. Vokaly, hlavne tie vyssie polozene, su velmi zvyraznene oproti hudobnym nastrojom. Tie hraju vzdy akoby z inej miestnosti a zneju dost synteticky.

Detailov dokazu sluchatka zahrat dost, ale ked je nahravka prilis komplexna, zacne sa vsetko rozsypavat. To hlavne plati o basoch, ked sa maju ozvat iba obcas, tak su dobre, rychle a nie su zvyraznene alebo dunive. Ked je hudba slnejsie basova, je z toho bordel.

Takze zalezi od hudby. Velmi dobre hra napriklad skladba Fleetwood Mac - Tusk - nie je prehnane zlozita a jasne v nej prevladaju stredovysky. 8320 to zahraju cele velmi dobre a cisto a nejaka ta ostrost ani nevadi.

Taketo kludacke skladby hraju vazne dobre, moze to byt ezoterika, produkcia Buddha-Bar, ale kludne aj rock ci pop ak to vyhovuje stylu sluchadiel.

Na druhej strane hlboka hudba ako od Depeche Mode znie ako z lacnych 'peciek' . Prilis komplexne nahravky, ci uz Handel, alebo Jesper Kyd, su uplne nezvladnute a pripominaju mp3, neda sa to pocuvat.

Toz, keby som mal hodnotit iba zvuk a to co najviac objektivne, tak by som asi naozaj dal dost vysoku znamku, hlavne pri danej cene. Ale ako celok - teda spolu s ergonomiou alebo schopnostou zahrat vsetko to nie je ziadna slava. Da sa zohnat vela lacnych sluchdiel, ktore mozno nebudu take detailne vo vyskach, ale celkovo univerzalnejsie.

Faktom je, ze keby taketo sluchatka vyrobil Sennheiser, AKG alebo Shure, tak by si za ne dali zaplatit aspon 100 eur. Takze kto chce vyskusat nieco netradicne, hura do toho. Ja ich viac nemozem pocuvat, lebo ma bolia usi :eh
APMP
Junior

Odeslat příspěvekod fboysk 16. 4. 2012 15:03

U mňa sa prejavili ako slúchadlá nekompromisne odhalujuce slabiny nahrávky, prehrávača alebo kompresie formátu.
Inak znie mp3(192-320) inak flac najlepsie zneli veci z CD.
Spokojnosť maximálna .
Dokonca aj v uchu sedia vynikajúco.
Jediná výhrada je koli kablu.
Materiál super len sa vie strašne zamotať.
Ale to nie je chýba sluchadiel ale obsluhy.
fboysk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 16. 4. 2012 15:16

Co ma kazdy s tym motanim kabla? Ja mam male stahovacie vrecko, do ktoreho dam sluchatka a jack, zvysok kabla necham vonku, a nic sa mi nezamota 8-)
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rado.pali 16. 4. 2012 15:22

Dnes mi došli jedny 8323 - kvalita spracovania úžasná, ak to porovnám čo som za tie peniaze u nás videl. Aj zvuk nových sa páči a verím, že sa ešte zlepší.
Plus došli mi dalšie 8320 - cena za kus 9 EUR.
Intel C2D E6400 @3,2GHz,GB GA-EP45-UD3LR,RAM 2x2GB DDR2-A-Data EXTREME,ATI HD 5770 1024 MB + Accelero S2 + 12cm Noctua,Samsung SyncMaster 205BW,SSD Intel® X25- M 80GB 34nm + Samsung 500GB HD502HI,pasívny Fortron ATX Zen 400W
rado.pali
Junior

Odeslat příspěvekod SusHi182 16. 4. 2012 19:08

Ahojte, tak aj ja som si bola dnes na pošte vyzvihnúť tie moje....o zvuku ešte hovoriť nemôžem, nechám ich poriadne zahorieť, ale o pohodlí môžem povedať, že mne sadli úplne super. Mám obrovské ušiská (za čo sa mi decká kedysi smiali :-) )tak sa tie veľké mušle majú kam pomestiť :-)

DSC00170.JPG

ešte rozmýšľam, že si zoženiem poriadne nástavce, len sa mi ich nechce objednávať z internetu, radšej by som bola keby sa dali zohnať u nás v Prievidzi...
SusHi182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod APMP 16. 4. 2012 21:23

Tie dizajnove pichliace co su z vonkajsej strany ta netlacia? :hm Ja tie musle ledva dostanem do ucha. Ani sa mi nedari ich nasmerovat tak, aby isiel kabel za usi, pretoze proste zostavaju prilis vonku. A ked ich zatlacim, tak mam z tych vystupkov odtlacky. No, musis mat pekne velke uska, to je vyhoda :mrgreen:

Inak zrovna ten kabel sa mi na sluchatkach paci najviac. Textilne kable mam najradsej.

Prilozene nadstavce su podla mna tiez v pohode, nevidim rozdiel oproti inym silikonovym nadstavcom. Lepsi material sa obvykle nepouziva. Ak chces, mozem postradat jeden par dvojzavojovych. Som si teraz objednal trojzavojove, potom ich vyskusam este raz.
APMP
Junior

Odeslat příspěvekod SusHi182 17. 4. 2012 19:10

APMP: netlačia ma vôbec, niekedy ani neviem že ich mám, kábel je úplne v pohode, uvidím ako dlho vydrží...
SusHi182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SusHi182 20. 4. 2012 20:57

takže...zvuk je podľa mňa vemi zábavný, páči sa mi. Ako tu už bolo spomenuté MEP 933 sú orientované viac na stredy. Môžem ich porovnať len s t-jays three, ktoré mám asi rok. Jays-y sú viac basovejšie a nedokážu mi dať toľko detailov ako MEP. Síce počúvam prevažne elektronickú hudbu (Tiesto, Paul Van Dyk, Above and Beyond, Armin Van Buuren, Arty..atď), vôbec mi tie basy nechýbajú, objavujem nové detaily, ktoré som predtým nemala možnosť počuť. Takže u mňa spokojnosť...
SusHi182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SusHi182 1. 5. 2012 20:25

Veľmi pekne ďakujem APMP za nástavce, izolácia sa zlepšila a sluchatka mi tak dobre držia v ušiach, že môžem robiť aj stojku na hlave a s nimi to ani nepohne... :-D

DSC00214.jpg
SusHi182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franta589 12. 5. 2013 15:51

Neprodáváte ještě někdo jedny?

Za odpovídající cenu i použité.
Franta589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rado.pali 20. 1. 2014 02:27

Mám 3 kusy na predaj.
Intel C2D E6400 @3,2GHz,GB GA-EP45-UD3LR,RAM 2x2GB DDR2-A-Data EXTREME,ATI HD 5770 1024 MB + Accelero S2 + 12cm Noctua,Samsung SyncMaster 205BW,SSD Intel® X25- M 80GB 34nm + Samsung 500GB HD502HI,pasívny Fortron ATX Zen 400W
rado.pali
Junior

Odeslat příspěvekod zofren1 27. 1. 2014 15:46

mam zaujem aka je cena?
zofren1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka