Špunty do cca. 2500,- Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 00:21

Dobrý den, vzhledem k tomu, že když zabřednu do vybírání jakékoliv elektroniky, trvá mi to obvykle velice dlouho, ráda bych se obrátila na místní odborníky:

Hledám špunty na nošení ven, cena do cca. 2500,- Kč. Momentálně jsem měla Klipsch Image S2 a bohužel s nimi nejsem spokojená - po zvukové stránce se mi líbí ale bohužel jsou mi extrémně nepohodlné - do jednoho ucha bych potřebovala neexistující mezistupeň mezi dvěma velikostmi špuntů a navíc mi vadí, jak sluchátka dosti trčí ven. Musejí tedy být komfortní, nošení tak, abych o nich nevěděla, co se týče stylu hudby, tak je to velice různorodé ale spíš asi převažuje rock jako 30STM a zběsilosti jako Marilyn Manson, někdy ovšem také drum'n'bass či české jako Mako Mako apod., záběr je dosti široký. Sluchátka by měla mít nějaký "živější" ale čistý zvuk.

Vyhlídlé mám zatím jen Jays q-Jays, které trochu mou hranici přesahují, ale z nějakého důvodu mě moc lákají v bílém provedení.

Předem velice děkuji za radu!
CatX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 4. 2012 10:37

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 10:47

Moc děkuji za tipy, klipschů se bojím kvůli nesedícím nástavcům na těch současných, takže ty raději ne. Mrknu na ostatní, díky moc.

-- 9. 4. 2012 12:09 --

a ještě bych se chtěla zeptat, Phonaky a Vsonic se obojí nosí za uchem? Jsem spíše zvyklá na klasické nošení a nemůžu na netu nikde najít fotky např. jak se nosí Vsonic a jak pak v uchu vypadají (jeslti někde nebudou tlačit apod.). Opravdu mi jde hodně i o pohodlí.

Děkuji moc.
CatX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2012 11:16

Nie je nič pohodlnejšie a praktickejšie ako nosiť sluchadla za uchom. Chce to sice trochu cviku a zvyku, ale potom už ine chcieť nebudeš.
Vsonicy v uchu: http://4.bp.blogspot.com/-eRhq5yGrbn0/T ... GR07-3.jpg. Je to sice vyšši model GR07, ale ten rozmer a tvar je cca rovnaky.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 11:18

Ryan Giggs píše:Nie je nič pohodlnejšie a praktickejšie ako nosiť sluchadla za uchom. Chce to sice trochu cviku a zvyku, ale potom už ine chcieť nebudeš.
Vsonicy v uchu: http://4.bp.blogspot.com/-eRhq5yGrbn0/T ... GR07-3.jpg. Je to sice vyšši model GR07, ale ten rozmer a tvar je cca rovnaky.

Super, moc děkuji za obrázek, já se jen po předchozí zkušenosti s Klipschema nechci dopracovat zase k tomu, že koupím sluchátka kolem 2tisíc, které mi nebudou sedět. U Vsonic se maličko bojím jejich čtvercového tvaru, že prostě někde bude tlačit. Jinak se mi sluchátka velice líbí po všech stránkách, i na to nošení za uchem bych si asi zvykla.
CatX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2012 11:41

Inak aj tu na avmanii v recenzii na GR07 je fotka: http://avmania.e15.cz/vsonic-gr07-levna ... rocne-test
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 11:44

Ryan Giggs píše:Inak aj tu na avmanii v recenzii na GR07 je fotka: http://avmania.e15.cz/vsonic-gr07-levna ... rocne-test

Děkuji, takže spíše ty než phonaky? A mnou prvotně vybrané Jays q-Jays také ne?:) Ještě jednou díky za radu.
CatX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 4. 2012 12:24

nikdy jsem špunty nechtěl,ale pak jsem zkusil gr07 a musím říct,že super....ale pozor jsou to fakt vyrovnaný sluchátka,nic pro lidi co maj rádi dunění....zahrajou skladbu přesně,tak jak je nahraná,nic nepřidávaj....bas je tam ,kde má být přesný ,úderný....
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 4. 2012 12:29

obávám se že gr07 jsou trochu nad limit uživatelky.ale gr04 jsou taky skvělá a vyrovnaná sluchátka.za mne q-jays spíše nedoporučuji,v-sonicy určitě lepší-aspon pro mé uši
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 12:37

Ano, myslím, že GR07 jsem pro mě jakožto "neznalce" asi opravdu zbytečné (a drahé). Jak říkám, zvukově se mi líbily Klipsch image s2, ale nevím, jak by se porovnávaly s Vsonic či jinými. Nemá někdo srovnání? Ještě stále rozmýšlím i nad Phonak, jelikož se dají nosit i normálně a ne jen za uchem..
CatX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 4. 2012 12:46

ty phonaky jsou dobré,samozřejmě pokud by jsi chtěla vyrovnaný přesný zvuk,tak Vsonic Gr04....
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 9. 4. 2012 13:14

Musim uznat, ze Phonak se mi mozna nosili trochu lepe nez gr07. Jejich tvar mi presne sedl do ucha.
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2012 14:58

CatX píše:Ano, myslím, že GR07 jsem pro mě jakožto "neznalce" asi opravdu zbytečné (a drahé). Jak říkám, zvukově se mi líbily Klipsch image s2, ale nevím, jak by se porovnávaly s Vsonic či jinými. Nemá někdo srovnání? Ještě stále rozmýšlím i nad Phonak, jelikož se dají nosit i normálně a ne jen za uchem..
Oproti Klipschom maju Vsonicy o dosť menej basu, ale zas na druhu stranu je presnejši a realnejši. Celkovo su GR04 oproti S2 lepšie v každom parametri. Phonaky sa s GR04 daju v pohode porovnať, ten model 012 ma basovy filter, takže budu hrať basovejšie. Tie filtre sa u Phonakov daju meniť, a rôzne filtre hraju inak, takže sa da meniť charakteristika zvuku. Model 012 však nahradne filtre v baleni nema, daju sa ale dokupiť. Resp. model 112 (cca 3000,-) ich už v baleni obsahuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 4. 2012 16:50

CatX píše:Ještě stále rozmýšlím i nad Phonak, jelikož se dají nosit i normálně a ne jen za uchem..

Phonaky za tu cenu super, akorát si nedokážu představit jejich používání s kabelem dolů, podle mě to prostě nejde.
U PFE 012 jsou v balení zelené filtry (nejvíc basů), Dají se přikoupit ještě černé (o něco míň zvýrazněné basy) a šedé (nejvyrovnanější zvuk - basů málo - nemuselo by vyhovovat).

VSonic GR04 jsou poměrem cena výkon/cena taky vynikající, ale pokud jsi zvyklá na trochu basovější projev, mohla by tě jejich vyrovnanost nemile překvapit (nebo taky ne, těžko říct).
U q-JAYS by mě osobně odradily nalepovací protimazové filtry (Phonak mají šroubovací akustické) a ne zrovna bytelná konstrukce. Zvukově jsou posazená spíše do středů a výšek.

Pokud mají být trochu basovější:
Shure SE215 - výměnný kabel, vedení kabelu za ucho
Denon C551 - kabel dolů
t-JAYS Three - kabel dolů
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CatX 9. 4. 2012 17:02

The Wolverine píše:
CatX píše:Ještě stále rozmýšlím i nad Phonak, jelikož se dají nosit i normálně a ne jen za uchem..

Phonaky za tu cenu super, akorát si nedokážu představit jejich používání s kabelem dolů, podle mě to prostě nejde.
U PFE 012 jsou v balení zelené filtry (nejvíc basů), Dají se přikoupit ještě černé (o něco míň zvýrazněné basy) a šedé (nejvyrovnanější zvuk - basů málo - nemuselo by vyhovovat).

VSonic GR04 jsou poměrem cena výkon/cena taky vynikající, ale pokud jsi zvyklá na trochu basovější projev, mohla by tě jejich vyrovnanost nemile překvapit (nebo taky ne, těžko říct).
U q-JAYS by mě osobně odradily nalepovací protimazové filtry (Phonak mají šroubovací akustické) a ne zrovna bytelná konstrukce. Zvukově jsou posazená spíše do středů a výšek.

Pokud mají být trochu basovější:
Shure SE215 - výměnný kabel, vedení kabelu za ucho
Denon C551 - kabel dolů
t-JAYS Three - kabel dolů

Moc děkuji za další tipy.. každopádně teď už jsem úplně bezradná :-D
CatX
Kolemjdoucí

Další stránka