Špunty do cca. 2500,- Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod no85307 15. 4. 2012 16:20

Moc děkuji za tento topic. Nedávno mi přišly Klipsch Image S3 a budu je vracet. Jsou na mě prostě moc přebasované a u rockových skladeb je to basové podkreslení naprosto neúnosné pro moje uši. Takže nejspíše půjdu do Vsonic GR04. Ještě napíšu na headphones.cz a zadám svoje parametry. Ale tisíceré díky za tento topic! :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod fuller 26. 10. 2012 01:01

Dobrý deň, rozhodol som sa pokračovať vo vlákne "Špunty do cca. 2500", pretože presne popisuje situáciu, ktorú práve riešim. Prebehol som nejaké vlákna a recenzie, takže mám akú takú predstavu z čoho sa bude vyberať. Budú to moje prvé špunty vôbec, pričom maju nahradiť Sennheiseri PX100.

Špunty sú primárne určené na nosenie von, ale rád by som pouzival aj pri behaní, stým je spojené použitie zdroja, ktorým bude Samsung Wave. Ďaľšia požiadavka by bola nato aby ich bolo možné nosiť za uchom. Ohľadom zvuku nie som žiadny basshead, štýl hudby je v mojom prípade zúžený na female gothic/symphonic metal, takže ženský vokál zohráva dôležitú rolu, špunty majú poskytovať vyrovnaný/čistý zvuk bez toho aby sa vytratila dynamika.

Dávám prednosť modelom, ktoré sa dajú zohnať v CZ/SK, ale nemám problém ani objednať zo zahraničia, ak budem mať k tomu dôvod. Favoritom je v tejto chvíli je model:
VSONIC GR04 Flagship Edition
ďaľšie modely, ktoré ma zaujali a sú ešte v hre:
Phonak Audéo PFE 012: skoro žiadna výbava, zelené filtre->kúpa sivých, sú celkom hladová
HiFiMAN RE-ZERO: TRRS konektor, záruka?
Westone UM1: zdroj?
a čierneho petra majú u mňa:
Etymotic Research mc5: ťažko sa nasadzujú (hlboko), trocha nudné?

Vopred ďakujem za rady a postrehy
fuller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Betaron 26. 10. 2012 07:47

Téma se špuntovitými sluchátky zajímá poslední dobou i mě, a to pro tichý noční poslech při usínání. Špunty jsem zatím neměl….
Nedávno jsem pro tichý noční poslech koupil uzavřená sluchátka Shure SRH440, ale byl to krok vedle. Zvukově jsou sluchátka výborná, tlumí znamenitě, avšak ergonomie je pro požadovaný účel – sluchátka na polštář - krajně nevyhovující.

Z tohoto důvodu chci dobré špunty cirka v rozmezí 1000 až 3000Kč. Zcela určitě s nimi nebudu nikdy pochodovat, natož běhat. O požadavku vyrovnané kmitočtové charakteristice nebudu mluvit, stačí když budou mít špunty podobný zvukový nádech jako náhlavní sluchátka DT-880, mohu-li se takto zjednodušeně vyjádřit.
Hlavním požadavkem je nižší účinnost špuntů a vyšší impedance….Proč?
Nedávno jsem pořídil tablet Eaget Navi N1, na kterém jsem ihned naladil má oblíbená internetová rádia – Jazz, Ambient, Lounge a nové alternativní směry. Bohužel tradičním neduhem digitálních potenciometrů je veliká skoková hlasitost od nuly na první stupeň regulační škály. Čili nižší citlivostí a vyšší impedancí se dá hendykep podobných zařízení poněkud eliminovat. Jiné /analogové/ sluchátkové zesilovače, které používám s tímto problém nemají.
Má některý z kolegů poznatky, zkušenosti se špunty, které naznačuji ? Samozřejmě procházím nabídky sortimentu vhodných špuntů…
Betaron
Junior

Odeslat příspěvekod fuller 26. 10. 2012 14:01

ak si náhodou preskočil link v tomto vlákne a EN nie je problem odporúčam pozrieť Head-Fi: Multi-IEM Review - 261 IEMs compared
fuller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 26. 10. 2012 14:32

Ak to mas dobre prestudovane tak si mohol zistit ze vsonic gr06 su velmi dobre ;-] Cize tie by som zaradil do vyberu :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 27. 10. 2012 12:09

Nyní mám na chvíli půjčené špunty od kolegy z práce – Sennheiser CXL za 16 stovek (který model přesně, si nevzpomněl).
Řekl bych, že je to úplně jedno jaké špunty do cca 2 tis., protože jak nejsem zvyklý na poslech sluchátky hudby v mp3, okamžitě vnímám zřetelné zkreslení a jakési alikvótní přeslechy, kompresi špiček od basů. Tento poznatek vztahuji k poslechu internetových rádií, na bednách to tak zřetelné není.
Njn, budu si muset zvyknout, když chci využívat nový tablet pro noční poslech internetových rádií. Bohužel!
Jsem odkojený analogem, černé desky, mgf pásky a hlavně CD. Empétrojkové přehrávače šly vždy mimo můj zájem, teď mám půjčený mp3 přehrávač od dcery, když už něco řeším a poslouchám, co se z toho line za zvukové sračky… ;-]
Betaron
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 10. 2012 12:13

Urcite to jedno nie je. Tvrdit nieco take na zaklade jednej skusenosri s priemernymi spuntami je nonsens.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Betaron 27. 10. 2012 12:26

..tak pozor, neznevažuji špunty Sennheiser CXL, průser je s mp3 poslechem.
Ta sluchátka hrají s normálním CD playerem a sluchátkovým zesilovače Ciuffoli Super Linear HeadApm výborně.
Betaron
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 10. 2012 12:40

Princip ale plati aj pre prehravace. Su mizerne a su aj vyborne. Tiez sa nedaju vsetky odsudzovat na zaklade jednej skusenosti.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bogino 27. 10. 2012 12:45

Betaron píše:Řekl bych, že je to úplně jedno jaké špunty do cca 2 tis.

Hlupost. Na hornej hranici tej ceny sa uz najdu velmi slusne kusky, napr. Vsonic GR04 Flagship. Ked chces kvalitny posluch, musi byt kvalitny cely retazec od prehravaca az po sluchadla. Kvalitne MP3 musia byt samozrejmostou a mnohe prehravace hraju aj nejaky lossless format.
Naposledy upravil bogino dne 27. 10. 2012 12:47, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 27. 10. 2012 12:46

Ryane to neokecáš, mp3 = komprimace, degradace signálu ;-)
Betaron
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 27. 10. 2012 12:52

Nie je MP3 ako MP3. Kvalitna 320kbps MP3 je (takmer) na nerozoznanie od lossless, uz sa o tom na webe popisalo vela. Ako som uz vyssie pisal, pre bezne MP3 prehravace nie je problem prehrat FLAC, alebo trebarz u Apple ALAC a pod. Netreba nic okecavat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 10. 2012 12:57

Betaron, mylis sa , chalani maju pravdu ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Betaron 27. 10. 2012 13:00

Bogino, tak úplně do slova jsem to nemyslel. Samozřejmě jsem rád, že tady dáváte své postřehy k daným typům špuntů :tleskani
Ještě musím přihlédnout k tomu, že budu lehávat se špunty na polštáři na boku. Tak tedy aby příliš netrčela z ucha

..a s tím mp3 formátem mě neberte příliš vážně, jsem takříkajíc ze staré školy i se svými dogmaty o zvuku. :-D

..jo a ještě jsem zapomněl poznamenat, že se zvukem co by muzikant a zvukař zabývám čtyřicet roků
Naposledy upravil Betaron dne 27. 10. 2012 13:05, celkově upraveno 1
Betaron
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 10. 2012 13:02

Betaron píše:Ryane to neokecáš, mp3 = komprimace, degradace signálu ;-)

Ty zas neokecaš, že relativne veľke množstvo prehravačov dnes zvlada prehrať bezzstratove formaty. A tam sa o degradacii oproti CD hovoriť neda.

Inak zo starej školy sme tu viaceri, ale pod ťarchov sučasnych technologii a novych skusenosti sme boli svoje nazory nuteni prehodnotiť a zmeniť.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka