Bayerdynamics DT990 250ohm vs Beyerdynamic DT 770 PRO 80ohm

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod noegon 14. 8. 2012 09:28

Zdravím,
chtěl bych zdejší poprosit o radu s výběrem sluchátek. Odchází mi jako každému v řadě Porta pro, které jsem si nechal už xkrát opravovat a stáli mne jako kdybych si koupil už snad troje. Byl jsem s nimi vždy spokojen. Nejsem samozřejmně Hi-level posluchač, nicméně hudba je na denním pořádku. V práci, po práci, k večeru. Na domácí poslech jsem si před dvěma roky pořídíl alespoň nějakou "základní sestavu" Cambridge audio 350A + 350C. K tomu jsem zavěsil Wharfedale Evo2 - 10, takže snad alespoň nějaké základní povědomí o lepším poslechu mám.
Jak jsem ale napsal výše, poslouchám i na sluchátkách (krátké cesty po venku, jsem celkem lenoch) + dost často na PC. To je v tuto chvíli hlavní kámen úrazu a důvod, proč chci nové sluchátka. Dost možná se budou zdejší pousmívat, ale se známým hraji často po večerech jako odreagovávačku Battlefield 3 a tam by se mi bodl rozhodně lepší zvuk. Než jsem zabrouzdal na fóra jako je avmania a pod, začal jsem hledat "nějaká sluchátka", trochu jsem shlédl i "5.1" sluchátka a pod. Pomalu jsem se tím vším probíral a po několika dnech jsem se dostal do stavu, kdy jsem si řekl, že žádná taková srandasluchátka nechci a rád bych raději investoval do trochu lepších než jsou právě xkrát omýlané PortaPro. Přiznávám se, že jsem na tomto fóru prolezl dost vláken ,které jsem od začátku do konce přečetl, stejně tak různé recenze, zkušenosti a pod. Již několikrát jsem měl vybrané a byl jsem téměř přesvědčen, že objednávám, stačilo jen dokončit objednávku na eshopu - v košíku už byly. Nicméně pak jsem obvykle narazil vždy alespoň na jeden důvod, proč tyto sluchátka ne.
Když to celé (už asi pozdě) zkrátím, dost mne zaujali dvoje dost často zmiňované.
A to BayerDynamics DT990 a 770 PRO. Několikrát jsem si tu o těchto sluchátkách přečetl a řekněme, že jsem snad dobře pochopil, že zejména DT990 ve verzi 250ohm jsou doporučena zejména s nějakým DAC převodníkem/zesilovačem.

To na co se chci od začátku zeptat, ale musel jsem napsat prolog výše je : je možné DT990 zapojit do PC k stávající integrované zvukové kartě tak, abych získal řekněme "lepší" projev, než s PortaPro ? Směr by byl ten, že bych nyní zakoupil tyto sluchátka (250ohm) a do vánoc bych zakoupil některý z DAC, ve kterých nyní nemám vůbec přehled, tak že bych v mezičase prvně začal číst a zjišťovat. Cenový limit takového DAC (pokud jej správně celou dobu nazívám) bych měl cca 3000,- vlezl bych se ?

Jinak pokud se vrátím zpět ke sluchátkům, moje cenová relace, kde bych se chtěl pohybovat jsou cca 4000,- stovka nahoru mi nevadí, ale 2tisíce už ano. Proto se zajímám zejména o ty 250ohmové verze DT990.

Dále jsem zmínil DT770, ve verzi 80ohm, což pokud jsem pochopil, by bylo o dost lepší oproti 250ohm verzi 990tek. Avšak i tak jsem někde četl, že by se nějaký DAC tak či tak hodil pro lepší vybuzení sluchátek (a to obou). Takže zde je moje dilema.
Má smysl zakoupit DT990 250ohm k PC s tím,že bych s nimi nějak přežil, než našetřím i na DAC, nebo to bez něj nemá vůbec smysl a výsledek by byl tragický. Nebo je to o tom,že obyčejná "integrovaná ZK" nepustí to sluchátek tak kvalitní signál (což je samozřejmně logické), ale bude řekněme dostačující na to,abych si polepšil od PortaPro ?

Na konec jen ještě dodám, že bych sluchátka rád připojil k výše zmíněné audio sestavě CA 350A+350C. Předpokládám, že ani jedny ze sluchátek co jsem zde zmínil bych nemohl použít jako přenosná s MP3 přehrávačem, tak použití výhradně jen doma.

Co se týče mých požadavků, jeden z hlavních je pro mne komfort "nošení" a co fakt nemám rád, když sluchátka po nějaké době začnou tlačit a pod. Z PortaPro mne většinou po hodně až dvou začli dost bolet uši (ne skrz hlasitost). CO jsem si i těchto sluchadel dočetl, měli by být v tomto směru dobrá.
Jaké sluchátka jsem už "shlédl", žádná neslyšel: AKG, 530,540,701,AKG K 240 MKII,Sennheiser HD 598,Grado Prestige SR60i ,Sennheiser HD 558 ,AKG K 271 MKII,Beyerdynamic DT 440,BEYERDYNAMIC DT 860,Klipsch Image One ,Marshall Major,AKG K 121 Studio, aj..


Děkuji předem za případné tipy a cokoliv kreativního, co by mne nakoplo, připadně ovlivnilo při výběru.

-- 14. 8. 2012 10:33 --

Ještě doplním malý detail, kterého jsem si všiml ať teď (u mne obvyklé, vždy až něco napíši, tak zjistím...), že DR770 se vyrábí i ve verzi Edition 2007 32ohm, což je "údajně" vhodné i pro přenosné zařízení. Pokud to tak je, tímto by se mi celkem dost zúžil výběr. Cituji: verze EDITION - určena primárně pro domácí použití. Hezčí design, větší důraz na pohodlnější poslech. K dispozici pouze 32ohm verze (vhodná i pro přenosné přístroje). Kabel 3m rovný. V balení luxusní kožené pouzdro .
Bylo by vhodné takováto sluchátka využít i venku za vhodného počasí s MP3 ?

Děkuji
noegon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 14. 8. 2012 09:40

:shock:
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noegon 14. 8. 2012 09:44

A jéje. Tak do mne, co jsem podělal. Buďte na mne milí.
noegon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 8. 2012 10:07

neuvedl jsi co posloucháš za muziku,jaký máš rád zvuk(basový,rovný...)
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noegon 14. 8. 2012 10:17

Máte pravdu, pardon. Rozkecal jsem se tak o nesmyslech, že jsem nenapsal důležité věci.
Poslouchám zejména Rock, metal, občas pop. Konkrétněji Led Zeppellin, Metallica, Rammstein, Slayer, občas nějaký M. Jackson. Nevadí mi i české (Nohavica v lucerně apod), pokud je to melodičtější. Obecně toho poslouchám celkem dost, mám toho rád hodně, ale výše zmíněné je můj základ. Nepotřebuji extra basy. Ale "cinkání" také nemusím. Spíše jsem asi pro nějaký střed. Jak jsem psal výše, regálovky co mám toho taky moc nevytáhnou a na tento spíše střídmější projev jsem si už celkem zvykl. Pokud to tedy správně nazvu, tak spíše rovnější, než basový. Pokud by sluchátka zvládli dobře prostorově oddělit nástroje, nezlobil bych se. Dvoupásmové regálovky mi toho ukázali celkem dost a na sluchátkách bych o to nerad přišel. Děkuji

-- 14. 8. 2012 11:23 --

Ještě dodám, pokud si myslíte, že taková sluchátka nejsou vůbec pro mé použití vhodná, rád se nechám inspirovat jakkoliv jinak. Jednoduše jsem nechtěl nakupovat na "pc eshopu" a koupit si "moderní extra kvalitní sluchátka s 7.1 zvukem" od asusu apod, ... , za které bych vyplácl stejně tak 5000,- , ale asi by mne z té ohromné kvality kleplo. Díky
noegon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 8. 2012 10:26

Pořiď třeba ty Beyery 32 Ohm a k tomu integrovanou zvukovku Asus Xonar Essence nejlépe zdruhé ruky integrovaný zvukovky je zbytečný kupovat nový. Nebo USB (HRT streamer, Audinst, iBasso, Nuforce, Fiio atd..nemam přehled).
Za mě ještě dle mého názoru hrajou bezvadně z přenosnějších zdrojů třeba Alessandro MS1000 a ortho můžeš se kouknout třeba na značku Hifiman, upravený Fostexy nebo nějaký vintage kousky..Pokud můžeš tak si zajdi něco poslechnout třeba do headphones.cz a rozšíříš si obzory a nakonec si vybereš třeba něco úplně jiného Grado, Shure 940... ;-)
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 8. 2012 10:36

nebo univerzální Audio Technica ATH-ES7, krapítek tlačí na ouška.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 14. 8. 2012 11:13

Jen si dovoluji upozornit, že jsou čerstvě k dispozici i DT 770 PRO v 32 Ohm verzi (cena!).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 8. 2012 11:14

na rock tu všichni opěvují ty beyery.pokud vyzkoušíš víc modelů,určitě nezapomeň na shure 940.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noegon 14. 8. 2012 11:24

to php:
Myslíte tedy, že by tedy tato 32ohm verze sluchátek byla použitelná pro PC ?

Přepokládám ale, že ve všech i výše zmíněných případech je zapotřebí dříve nebo později koupit kvalitní ZK interní či externí.

Nakonec jen otázka, jak to přesně funguje s případným odzkoušením sluchátek na prodejně ? je-li to tedy možné. Vzhledem k tomu,že zdroj si s sebou brát nemohu (ať až PC, nebo CA 350A+C), přepokládám, že je možné použít nějaký jiný zdroj přímo na prodejně (s sebou bych sebral pár CD).
Díky
noegon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 14. 8. 2012 11:25

"jeden z hlavních je pro mne komfort "nošení" a co fakt nemám rád, když sluchátka po nějaké době začnou tlačit a pod"

"žádná neslyšel"

zvedni už ***** od PC a běž si ta sluchátka nasadit a poslouchat :roll:
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noegon 14. 8. 2012 11:33

to kuba4

Pravda, nejdál to nemám. V Prostějově nic nenajdu, ale do Brna je to 60km, což není nejdál. Zkusím to koncem týdne ,dříve to nestihnu. Zkušenosti zatím žádné. Na protest sezení se jdu projít o patro níž pro kávu :nenapadne .
noegon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 8. 2012 12:09

Doporučuji pořádně pročíst toto, toto a toto.
K tomu PC by to určitě něco chtělo, pokud koupíš něco kvalitnějšího (Audio-GD), tak to bude pravděpodobně hrát líp než z toho integráče Cambride Audio.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noegon 17. 8. 2012 13:08

Zdravím,
dříve jsem nestihl reagovat. Tak jsem nakonec "zvedl zadek" a objednal si emailem na zkoušku Grada SR80i. Zatím je zkouším druhým dnem, tak nemám vše odposlouchané. Nevím kolik mají zkušební sluchátka "nahrnáno", nicméně ve zkratce první poznatky.
Sluchadla jsem zapojil do všeho mobilního co jsem doma našel, pc, i CA 350A+C. Popořádku, na MT N78,což je už docela postarší mobil, hrají sluchadla "jakštakš" , řekl bych dost ploše, nezajímavě. Dál jsem je zapojil na ipod Nano 6th gen., docela sranda poměr přehrávače vůči sluchátkám. Neočekával jsem, žádnou změnu od N78, což se potvrdilo, jen s tím rozdílem, že sluchátka překvapivě hráli "víc nahlas". Dále jsem je napojil na starý emgeton e5 cult, kde jsem už pořídil trocha lépe. Zvuk mi přijde dynamičtější, jakoby s větším rozsahem. Omlouvám se, lépe nepopíši.
Dále jsem sluchadla zapojil k PC k standardní zvukovce. Zde už je to o dost lepší. Hlasitost dostačující. Nejlépe se mi poslouchali Led Zeppelin, zejména prostor, oddělení nástrojů je tam pro mne moc pěkné. Nakonec jsem zapojil na chvíli k CA 350A+C, zde nejlepší výsledek. Poslechl jsem si v klidu Black album 1991, poté lehce opět Zeppeliny. V žádném připadě se neděje "basové divadlo" tak, jak na původních KPP, ale s tím jsem dle x článků co jsem si dříve přečetl počítal. Nicméně zatím mi to vyhovuje a zkouším. Mám ještě pár dnů na otestování, tak nakonec případně napíši ,jak jsem se rozhodl, případně jestli jsem zaměnil. Tak či tak, už teď pomalu pokoukávám po sluch. zesilovači/ext. zvuk. kartě, takže dříve nebo později bude potřeba. Nikdy asi nepřesvědčíte jediného uživatele, aby si rovnou koupil i druhou část, dokud prostě nekoupí sluchátka a nezjistí, že je to opravdu potřeba :) .
noegon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků