[recenze] Beyerdynamic DT 770 PRO 80ohm

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 9. 2012 12:46

Naopak, napsat dobrou kritiku muze byt take veliky orisek. Protoze vyznam toho slova je u nas spis vnimany v negativnim slova smyslu.
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 9. 2012 12:50

@xxxdvorixxx: O tom není sporu. :tleskani Ale tady jsem to slovo použil v kontextu kritizovat cizí dílo (recenzi). ;-)
Jinak pokud budu mít někdy v budoucnu příležitost tak se na takovou kritiku chystám. Ale předpokladem je dokanalá znalost dané problematiky. :-[
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 9. 2012 13:29

Což je taky trochu nejistý. Jakkoliv jsi v tématu laik, můžeš dílo zhodnotit. Sice tvůj názor bude mít menší hodnotu, ale dává určitou referenci k profesionálovi. Kritizovat cizí dílo je absolutně přirozená věc. To, že to většinou autoři neskousnou je spíš problém všeobecné ješitnosti.

Ale konec OT: přidal jsem to konečně k uživatelským recenzím, nějak jsem předtím přehlédl. Omlouvám se.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aedun 16. 9. 2012 21:29

tak díky ..... snažil jsem jak to šlo .... ryan jak může někdo něco psát jako všeobecnou pravdu když to tam vysloveně nenapíše ? když to nenapíše pak je to samozřejmě osobní názor ..... někdy bych řekl že názor laika je mnohem cenější než toho kdo se vtom vyzná ale zároveň si nemyslím že tohle je věc u které by to platilo(tahle kategorie sluchátek tím nenápadně narážím na beaty a jejich reklamu :D protože dnes o nich mnoho "odborníků" mluví jako o kvalitě ale taky bych to dělal kdyby platili ) ....xxxcosi řekl bych napsat dobrou kritiku je problém protože kritizuje každý kde co(i když nad tím problém se ani nezamyslel) a pak kdo se v tom má orientovat .... nebojte :D nepsala to žena :D spíš překlep a kterýho jsem si nevšiml při kontrole :D .... a taky bych řekl že kritika má pouze dva významy 1.)aby si autor uvědomil chyby(i když někdy ty chyby autor udělat chtěl a za chyby je nepovažuje)
2.) aby se nafoukaný kritik vyřádil a někdy taky něco vydělal
když tak nad tom přemýšlím .... jakej má vůbec smysl psát do recenzí názor na zvuk ? stejně jako jinak vidíme tak u sluchu je to znát ještě víc jinač slyšíme .... tím říkám že recenzovat zvuk je asi trochu nesmysl lze jen porovnávat
aedun
Junior

Odeslat příspěvekod Brumbaal 1. 3. 2020 11:54

Hezká recenze.. Přidám se taky a trochu to tady zaktualizuju :) teď o víkendu jsem při příležitosti návštěvy Audio Video Show v Praze byl i v prodejně Audigo a testoval jsem uzavřený sluchátka. V rozumný cenový hladině "kolem 5ti tisíc" jsem si chtěl vybrat něco pro sebe. Mám děcka, doma je ruch a když je náhodou klid tak zas rušim já se svými Grado..
Měl jsem načteno a šel jsem na jisto na vybraný a doporučený modely + to co doporučil prodejce.
Testoval jsem Audio Technika ATH mVŠECHNYx i model MSR7.. Beyery, Meze.. a k mýmu překvapení, v ceně kolem 3k mi DT770 sednul nejvíc. Překvapivě jasný projev s dostatkem basů.. o zastřených středech teda nevím. Kdybych to porovnal z celkovýho dojmu z testování, tak to bylo Meze99 které hrnuli všechno, MSR7 byly velmi příjemný (znatelný upgrade ATH) a DT770.. v tomto pořadí, s tím, že za cenu do 5k jsou pro mě jednoznačnou volbou právě DT770. Hodně mě zklamaly ATH M50x, ty byly opravdu hodně ustřelené na výškách (m40x byly daleko vyrovnanější ale s lehkou dekou) a co se týče zpracování, tak se Beyerům rovnat absolutně nemůžou žádné ATH. Nedej bože v tom modrym nebo červenym provedení. Zvukově DT770 daleko vyrovnanější než všechny ATH. Překvapilo mě potom porovnání s otevřeným modelem DT990, tam u mě taky zvítězil model DT770 svým vyrovnanějším projevem. Když bych měl jít na dřeň tak Beyery mají nejvíc "svůj" bas v porovnání s dražšími kusy, to ale neberu jako zásadní, zejména pak když už přestanete porovnávat.
Testoval jsem na Fubaru 4 plus (s Burson V5i opampem) který mám naposlouchaný s Grado SR60 a SR225. A samozřejmě jsem porovnával i se svou stereo (2.1) sestavou Primare + Dynavoice kterou mám u uchu.
Celkově pro mě jsou Beyerdynamic DT770 svým jasným, velmi vyrovnaným zvukem a hlavně zpracováním, za cenu 3k naprostou skvělou volbou uzavřený sluchátek. Poslouchám napříč žánry skoro vše co má nějakou hudební hloubku.. trash metaly, nebo moderní chcíplý negrRapy mě moc neberou.
Brumbaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polo21 11. 3. 2020 15:35

tiez som vyberal nejake uzavrete sluchadla a nakoniec som na nevedel rozhodnut medzi Sennheiser HD 569 a Beyerdynamic DT 770 PRO 250Ω, tak som objednal obidve, ze jedny vratim a tie lepsie si ponecham. 569 som skusal ako prve cca 30min (boli relativne v pohode aj ked trosku basovejsie). Potom som rozbalil aj Beyery, nasadil na usi a po 10 minutach posluchu som 569 zabalil do krabice ;-) Jedine coho sa pri DT770 obavam je nevymenitelny kruteny kabel. Sedim cca 2,5m od zdroja zvuku a kabel mi trochu taha za sluchadla. Neviem ci ten kabel casom povoli, alebo mam uz len minimalne kvoli moznosti vymenitelnosti/odpojitelnosti kabla pritlacit na penazenku a kupit DT 1770 :-)
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod 970ka 11. 3. 2020 17:24

Mám podobnou skvělou zkušenost,jen jsem vzal DT 770 Pro 80 ohmů s rovným kabelem.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brumbaal 11. 3. 2020 18:06

Díky za reakce :) Ano to je pravděpodobně důvod proč vezmu 80ohm verzi.. poslouchám kolem 2m od zdroje, s tim že by mi kroucený kabel tahal spíš za Fubar :)
Ale opravdu mě překvapily ty Beyery, za ty peníze. Zvlášť když člověk vidí jak tam ty sluchátka (z týhle cenový kategorie) po každodenním zkoušení vypadaj.
Brumbaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 11. 3. 2020 18:33

Kroucený kabel je za trest :D Ale stačí ho na nějakou dobu natáhnout a on povolí.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 11. 3. 2020 19:51

Hezká recenze.Jen více takovýchto recenzí.Takovéto recenze.sluchátka mnohdy maji větší přínos něž zaplacené od profíků sluchátka mám.Dokáži posoudit.S něčím souhlasím na jiné mám jiný názor,ale to jen proto že mám možnost porovnání s jinými i dražšími sluchátky které mám doma nebo mi probehli rukama.Ušima.V každém případě skvělá sluchátka na filmovou,rockovou i populární hudbu.Myslim že na jazz,akustiku a náročnější hudbu bych hledal asi jinde.Za mě osobně díky za hezkou a dobře napsanou recenzi uživatele s minimem zkušeností jak sám píše a to se ceni

-- 11. 3. 2020 19:57 --

80ti ohmová sluchátka jsou pro běžného uživatele praktičtější.Ať ž hlediska vybuzeni,každý nemá doma sluchatkový zesilovač,nebo lepší zvukovku.I za mě osobně na doma rovný kabel praktičtější
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod neis 11. 3. 2020 20:26

Mě osobně příjde právě rock a hlavně metal absolutně nejnáročnější disciplína pro jakékoliv audio. Protože jednotlivé zvuky nejsou tak separované a je tam hodně extrémů. Tehdy se projeví všechny neduhy a slabiny reprodukce naplno. Ke všemu je ještě metal často dost nevalné zvukové kvality.

Já mám sice 990pro, ale beyery mají všechny podobný zvuk a můžu řict, že právě u rocku a metalu musím použít EQ , kdy lehce přidám na středech a uberu výšky, jinak je to pro mě velmi nepříjemný poslech. Ale u všeho ostatního( krom těžce remasterovaných nízko dynamickým skladeb, které velmi často zesílí sykavky) zahrají všechno s přehledem.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 12. 3. 2020 13:38

Souhlasím. Metal z recenzentů poslouchá asi málokdo. Většinou jedou árie a jazz. Na metal jsou jedny z nejvhodnějších co jsem slyšel. Ale jako uzavřena konstrukce a dosti basová. Akustiku a prostor moc vykreslit neumí. Ani nemůže ze své podstaty. Proto píši že na jazz, akustickou hudbu bych se poohlédnul jinde. V těchto sférách většinou lidi preferuji rovná a studiová sluchátka. Což je na metal dosti vedle. Určitě bych věřil někomu že na neutrálních sluchátkách krásné vyzněli nákresy bicích. To asi ne. V metalu prostě musí být slapaky cítit a kytary na stredech musí znít. A nějaké "sykavky které Dianě Krell přidají na estetičnosti znění jejího hlasu", jak jsem se dočetl v recenzi u nás dosti uznávaného recenzenta už onehdy 60ti letého, jsem málem vypad z křesla. Syky tu nemají co dělat. Ono vůbec recenzenti neprávem opomíjeji metal a rock. Přitom právě při téhle muzice se projeví rychlost a znělost měničů.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod Brumbaal 12. 3. 2020 19:25

.. jenom chci doplnit aby jste se náhodou nechytali toho že jsem napsal že neposlouchám trash metaly (tak nedokážu docenit sluchátka).. poslouchám uplně všechno právě na sluchátkách. Doma na sestavě běží klidnější hudba. Ano aby byl metal poslouchatelný, tak je ve většině případů nutný "šáhnout do zvuku" a to pak ale nepříjemně zabarvuje hlasový pásmo.. pokud má být sestava univerzální, metalu se rozumnej posluchač vyhne :D nebo má rovnou dvě ;-) (já měl na rock/metal Challenger M65 + Harman)
Brumbaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 3. 2020 19:31

Já (nejen) metal na sluchátka poslouchám a taky si myslím, že je to spolu s vážnou hudbou jeden z nejnáročnějších žánrů na kvalitu sluchátek.
Ale zastávám názor, že pokud je nutno sahat do zvuku ekvalizérem, jsou špatně zvolená sluchátka (nemyslím třeba na nějakou konkrétní skladbu, ale řešit tak celkovou tonalitu sluchátek).
Měl jsem DT880 a jak píše neis, musel jsem řešit ekvalizérem peak na výškách někde kolem 8kHz (sykavky) a byl to jeden z důvodů, proč už je nepoužívám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 12. 3. 2020 22:09

K Bayerům součastně používám Audio technica ath ad700.Třeba Pink Floyd na nich znějí úžasně.Ale kde jsou sluchátka doma je akustika,hudba v prostoru,španělka,Hudba s detaily.Umi úžasně vykreslit prostor.Ale metal ať už Metallica,Judas priest či Amon amarth ne.Nemaji správný drive.Hraji si po svém.Dobre čistě s detaily to jo.Pridani basů přes eq.neni ono.Ale vezměte Bayerdy a tahle muzika má prdy:).
Ládínek76
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků