IE8...kam výš ?!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 13:56

Čaute,
konečně jsem se dokopal k tomu napsat sem a poprosit o Vaše názory a zkušenosti ve výběru slechů. Už dlouhou dobu pročítám tady na fóru spoustu Vašich článků a příspěvků, ale bohužel času není tolik, abych byl schopen přečíst všechno, navíc technika je neúprosně rychlá a některé dříve recenzované modely jsou nahrazeny nebo přehrány konkurencí, tak snad mě neukamenujete za vytvoření nového tématu :-)
Takže k věci...
Rok a pár měsíců jsem vlastníkem sluchátek Sennheiser IE8, jsem s nimi spokojen po stránce pohodlí nošení - kabel za uchem, materiál kabelu, neexistující mikrofonní efekt, a obrovskou výhodu vidím ve vyměnitelném kabelu ..to jsou velká plus díky kterým je stále mám. Bohužel zvukově hledám pořád něco jiného..jednoduše IE8 jsou pro mne moc temná ..preferuji světlejší zvuk kde středy kopou do bubínků a výšky krásně "cinkají" a lechtají mě až na zátylku :-D ... Bohužel jsem zatím mezi tou hromadou slechů, které jsou na trhu a které recenzujete, nenašel takové, které by splňovali všechny nebo alespoň většinu těchto mích preferencí (snad až na Customy, které jsou bohužel v trošku jiné cenové kategorii). Jelikož mám kapelu, kde sluchátka dnes a denně používám pro In-Ear Monitoring ..tedy zpětný odposlech do ucha, místo klasických podiových monitorů, jsou pro mne nenahraditelným společníkem a nemůžu od některých věcí upustit :-| ... Vím že každý má jiné ucho a že rada typu "tyhle ti budou přesně sedět" tady nepadne :-) nic takového samozřejmě neočekávám ! Budu prostě rád za každý názor :-) A jelikož je tady na fóru plno lidí, kteří toho slyšeli mnohem mnohem víc než já, nezbývá mi než věřit a pak testovat :-) .
Jen malá zmínka k tomu co poslouchám - většinou Rock, Hard-Rock, ale velmi rád se oddávám i Jazzu nebo klasice (takový Vivaldi je naprostá bomba v uších :-) ), elektronickou hudbu jen vyjímečně, ale když je nálada, tak proč ne :-) ...v kapele jsem na postu zpěváka, tudíž asi hledám spíš neutrální sluchátka, ale jak říkám, rád si nechám poradit :-)

Abych to shrnul, chci najít slechy se světlejším zvukem než mají IE8, ale určitě né méně kvalitním! Spíš naopak. Pokud možno rád bych zůstal u kabelu vedeného za uchem, s minimálním mikrofonním efektem (kvůli pohybu na koncertech) a vyměnitelný kabel už by byl asi jako třešnička na dortu, protože na stage při koncertu s kapelou člověk nikdy neví o co kabel zachytí a přetrhne :D

Díky za trpělivost při čtení všech těch mích blábolů a pevně věřím, že si najdete chvilku pořešit se mnou tuhle záležitost a já konečně najdu klid v duši :-D :-D

Zatím díky moc, Michal
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 9. 2012 14:56

Nazov vlakna je kam vyš, ale aby to bol naozaj nejaky značny posun, tak až customy. A nie všetky stoja kopu peňazi, zaleži na rozpočte.

Svetlejši resp. neutralnejši zvuk najdeš napr. u Fischer DBA-02, Vsonic GR07/GR01, Etymotic Research ER-4 PT, Hifiman RE262/RE272...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 18:40

Jasně to uplně chápu.Je to jako se spoustou věcí např. s aparaturou doma, pokud bych chtěl z dosavadní sestavy nějaký značný posun, musel bych mít všechny komponenty tak kolem 100.000,- ...
No, uvažoval jsem nad tím nechat si zrobit Customy... ale pokud už bych je jednou dělal, chci jít co nejvýš...JH Audio JH16 nebo něco v téhle kvalitě... něco "horšího" podle mě pak nemá smysl, neskutečně by mě štval pocit, že pořád můžu jít někam výš :-D ... i když kdo ví, možná to tak dopadne, že na čas skončím u nějakého mezistupně v Customech, v tom případě ale vůbec nevím jaký by to měl být :-D...
Na modely, které jsi mi napsal jsem koukal už delší dobu, např. Etymotic ER-4 PT, Vsonic GR07/GR01 ... ale -> u Etymoticu mi vadí, že kabel není uzpůsoben pro vedení za uchem a trpí dost mikrofonním efektem :-( (alespoň co jsem se dočetl) ...
u Vsonic zase postrádám vyměnitelný kabel... proto pořád tápu a hledám ještě něco jiného.. :-/
Rád bych si tyhle dva modely slechů vyzkoušel, ale netuším kde, jsem z Ostravy, dojet někam poblíž není problém, ale přes půl republiky jezdit vyjde dost draho.. :-/
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 9. 2012 18:48

problém je,že tě nikdo špunty z hygienických důvodů nenechá vyzkoušet,takže tady budeš muset střílet od boku....já mám fischery dba 02,špičkový vyrovnaný sluchátka,ale nemají odnímatelný kabel....i když je velmi pevný a vypadá,že něco vydrží...proti ie8 by to asi posun byl..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 9. 2012 19:04

MikeSenn píše:u Vsonic zase postrádám vyměnitelný kabel...
Na tomto nemusi byť rozumne trvať za každych okolnosti. Nie je totiž nič neobvykle, že novy kabel u vymeniteľneho modelu môže vyjsť nepomerne drahšie ako oprava kabla u modelu, kde vymeniť nejde.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 20:13

to -> radimecek13 :
Joo v shopech to je jasná věc, ale snad mezi lidma by se našla nějaká hodná a důvěřivá duše ne :-) jako důkaz čistoty mích uší bych mohl předložit své špunty chránící sluch od Etymoticu a pak své IE8, vše čisté jak lilie :-D :-).. ale chápu, že cizímu člověku půjčovat něco co si pak sám strčím do ucha je asi hrozná představa :-/ je to na nic no.. jak si má pak člověk dobře vybrat ??? :-(

to -> Ryan Giggs :
Vidíš to je varianta která mě třeba nenapadla :-) dokonce jsem našel pro Vsonici jeden hodně slušnej remod kablíku :-) otázka jestli Vsonic jsou nad úrovní IE8 ... ( tady je fotka toho kablíku ..snad tím neporušuji nějaké pravidlo, snažil jsem se to teď najít, ale marně, tak mě prosím když tak opravte :-) .. http://www.google.cz/imgres?start=97&um ... ,s:97,i:15 )
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 9. 2012 20:22

vsonicy jak gr07,tak gr01...jsou naprosto vyrovnaná,přesná sluchátka..gr01 jsou rychlejší,detailnější s velkým prostorem...ie8 jsou daleko basovější než výše jmenovaná....gr01 můžou při použití určitých nástavců trčet s ucha,což pro tebe bude na koncertech asi blbé?tak bych volil Fischer Dba 02....hrají totožně s gr01 a asi pro tebe budou vhodnější...já kvůli sportu,také volil fischery 8-D a velká spokojenost
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 20:40

Četl jsem tvou recenzi na ty Fischer-y docela se mi líbí :-) .. jen píšeš že mají dost málo basů ..ty jsi slyšel Vsonicy GR07 a 01 v porovnání s těmi Fischery ?... vzhledem k tomu že posluchám převážně rockovou muziku, mám trošku obavy aby bass nechyběl, přece jen potřebuju mít kopák i basu v uších ... měl jsi možnost porovnat některé z těch sluchátek s IE8? :-)
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 9. 2012 20:47

ie8 jsem slyšel jednou a krátce,na mě hodně basovaly....mě prostě gr07 a fischery množstvím basů vyhovujou,jsou tam kde máj být,přesný ,úderný,když je tam kopák,tak je slyšet...ale asi by jsi to musel slyšet,až pojedeš okolo Liberce,tak ti je můžu dát poslechnout 8-D

P.S: hodně záleží na zdroji..s clipem nic moc,ale s colorfly c3 už je to jiná káva i co se týče basů...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 9. 2012 20:55

Mam za to, ze se v hluku hlubsi tony ztraceji (vyvedte mne z omylu pokud se pletu) a proto bych se do uplne vyrovnanych sluchatek nepoustel. Tedy do univerzalu. Pokud to s tim hranim je vazny, tak bych rozbil prasatko na customy. Bina nedavno postoval tusim svedskou firmu, ktera je dela za obstojne penize. (ten link bych dodal, ale pisu z telefonu).
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 25. 9. 2012 21:00

Riešiš presne to, čo som riešil kedysi aj ja, temnosť IE8 mi začala vadiť a IE8 si vôbec nerozumejú s Clipom Plus a tvrdou rockovou/metalovou hudbou. Ak sa chceš posunúť zvukovo do neutrálnejšieho spektra, urob to, čo ja..siahni po VSonic GR07. Vo všetkých parametroch si zvukovo polepšíš a absencia nevymeniteľného kabelu nie je žiadna tragédia.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 25. 9. 2012 21:30

xxxdvorixxx píše:tak bych rozbil prasatko na customy
Vidim to podobne. Mas dobre sluchadla, ktore ti casom prestali vyhovovat. Napriek tomu by som s nimi este cas vydrzal a dosetril na custom riesenie.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 21:40

Že bych si udělal výlet do Liberce? :-D :-) ještě mě napadlo řešení, objednat si je z nejmenovaného sluchátkového internetového obchodu ( :-D ) klidně Vsonicy i Fischery dohromady, nechat pár hodin zahořet a pozkoušet... kdyby mi nevyhovovali tak je prostě vrátit... asi by nebyli nadšení, ale jinou možnost nevidím ...

xxxdvorixxx -> až budeš mít možnost, mohl by si mi prosím poslat link na tu firmu, kterou postoval Bína ? :-)
Pokud Customy tak samozřejmě hrajou roli finance ... na kolik myslíte že bych se s nějakým slušným modelem dostal ?
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 25. 9. 2012 21:42

Pri nakupue z internetu mas pravo vratit - nie je na tom nic nenormalne. Link je tu viewtopic.php?p=9050974#p9050974
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MikeSenn 25. 9. 2012 22:00

Wow, no tykokos tak to jsem těžce odrovnanej :) Customy za 7.000,- to vidím na hodně dobrou variantu :))) ví někdo něco víc o zvuku?
Michael G.
Doma:
VINCENT CD-S6 MK + Cambridge Audio Azur 840A + Xavian Evoluzione 125 XN /
JH Audio - JH16Pro
Venku:
iPhone + Chord Mojo + JH Audio - JH16Pro
MikeSenn
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků