DAC+AMP+sluchátka nebo BT sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vitis586 23. 10. 2012 00:24

Zdravím, protože moje Nokie BH-503 se docela rozpadají, chtěl bych nějak začít řešit, co koupím jako další. Nemůžu se však rozhodnout jestli jít do kombinace s drátem, tedy DAC+AMP+sluchátka a nebo koupit BT sluchátka. Limit bych si chtěl dát tak +-7500Kč. Jde mi o to jestli lze za tuto cenu koupit lepší sestavu s drátem než jsou třeba Senny PXC360 BT? Bezdrát mám rád kvůli volnosti. Drát se časem opotřebí, ale viděl jsem, že některá sluchátka jej mají vyměnitelný.
Moc toho o sluchátkách nevím. Četl jsem si článek o konstrukci sluchátek tady na avmanii. Určitě nechci špunty ani pecky ani špunty. Jestli uzavřené či otevřené, nevím. V MHD moc neposlouchám, takže vliv na okolí bych příliš neřešil.
Moje současná sluchátka mají spektrum posunuté výše. Nehrají tedy basy a zpěv je takový divný.
Zdrojem by byl notebook, případně telefon.
Sluchátka řeším, protože jsem kvůli škole v Brně. Teoreticky bych mohl někam zajít si sluchátka poslechnout, pokud je to u této cenové kategorie potřeba.

Díky za nějaké tipy
vitis586
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2012 07:12

Kablove sluchadla su jednoznacne lepsim riesenim, a to tak ze o niekolko tried. Pokial riesis co najlepsi zvuk, o bluetooth ani neuvazuj.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 10. 2012 07:27

Polozime si 2 otazky:

Si v skole v Brne.
1.Budes pocuvat na internate? (cize notebook+drot)
2.alebo za pochodu? (telefon+BT).

1.Ako velmi ti zalezi na posluchu hudby.
Najlepsia alternativa ktoru mozes z notebooku vytrieskat (a zalezi na kvalite DAC a sluchatok) je jednoznacne drot.Ak by si pocuval vyhradne na internate a tvoja priorita by bola kvalita hudby :arrow: jednoznacne notebook (mp3 190-320,WAV,FLAC),lepsie sluchatka (okolo 150e) a ako vyssi zvukovy level je tu +DAC (mozes aj bez dac cize notebook+sluchatka)

2.ak pocuvas hudbu za pochodu je tu moznost BT verzie.BT verzia ma vyhody aj nevyhody.Cena ktoru zaplatis za sluchatka zahrna aj elektroniku BT cize o to nizsia kvalita sluchatiek.Druha vec BT je degradovanie kvality - zvuk LINE OUT z notebooku ide do BTvysielaca (tu sa vyrazne degraduje kvalita danym prevodnikom) a je prijimany BT prijimacom v sluchatkach kde sa zase zosilnuje zosilovacom v sluchatkach.Toto zapojenie velmi degraduje kvalitu zvuku.Vyhoda tu je ale samozrejme tvoja volnost.Ked si vsak zoberies ze hracka Senn PXC 360 BT stoji okolo 170e budu sa sice za tebou pozerat baby na internate ake mas krasne sluchatka hrat dobre vsak nebudu.

Zaver:Mozes sa rozhodnut - DROT(kvalita) VOLNOST(nekvalita)
Sluchatka Senn PXC 360 BT sice ponukaju volnost ale za cenu 170e si schopny kupit drotove ktore budu zvukovo uplne inde.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 23. 10. 2012 09:50

Dovol abych odpověděl jako dlouholetý uživatel BlueTooth sluchátek.
Drátová sluchátka alespoň střední třídy (velmi zhruba přes 2000,- Kč) budou krok vpřed.
Já půjdu také touto cestou.
*
Existují ale vážné důvody proč si koupit bezdrátová sluchátka vyšší ceny.
Chodíš li delší dobu a drát by šustil o oděv. V zimě je kabel nepříjemná komplikace.
Pohybuješ se po kanceláři, posloucháš z desktopu a nerušíš kolegy.
Jsi roztržitý a několik kabelů jsi utrhl. To leze do peněz.
*
A teď několik důvodů proč se jim vyhnout.
Smartphone bude hrát identickou skladbu trochu jinak než desktop, kamarádův mobil zase jinak.
Tvůrci ovladačů si nepřejí abys na něco sahal. Nastavení budeš pracně hledat.
Výchozí nastavení je kompromisní a nevyužívá naplno datový tok BlueTooth.
Touha po věrném zvuku nakonec stejně zvítězí. Komprese v cestě zvuku je první podezřelá.
*
Ještě bych chtěl uvést na pravou míru některé názory na BlueTooth.
USB BT vysílač nedigitalizuje nf signál ze zvukovky, ale přímo datové soubory přepočítává a balí do datového proudu.
Mp3 a mp4 v běžných bitrate se nepřepočítávají a posílají se rovnou. BT to umí.
Kvalitní BT sluchátka přehrají ta co dostaneš k telefonu.
Naposledy upravil NočníChodec dne 23. 10. 2012 10:14, celkově upraveno 1
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 10. 2012 09:58

Vysílač nedigitalizuje nf signál ze zvukovky, ale přímo datové soubory přepočítává a balí do datového proudu.
Mp3 a mp4 v běžných bitrate se nepřepočítávají a posílají se rovnou. BT to umí.

ano umi,ale pokial je zdroj notebook+USB BT vysielac

-pokial ide do vysielaca - 3.5jack ako vstup tak ide kvalita este viac dole lebo to musi byt analog na digital a spat.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 23. 10. 2012 10:18

Dík za info.
Opravil jsem svůj text.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod vitis586 23. 10. 2012 11:10

Poměrově je poslech na koleji vůči poslechu za pochodu tak 85:15. Jsem, ale schopen těch 15% oželet. Možná je to ještě míň, protože poslouchám jen ve vlaku když sem jedu. Za chůze je to docela o život, to už neprovozuji. Chůzi po kanceláři plánuju nejdřív za tři roky :) . Tedy volím drát.
Vstupem by tedy byl notebook a moje sbírka. Poslouchám spoustu věcí rock, metal, v poslední době i trochu vážnou (když je nálada). Mám tam i elektro, ale tomu bych výběr sluchátek vůbec nepodřizoval, to snad ani špatně znít nemůže. případně viz. http://www.last.fm/user/vitis586

Koukám, že ty Senny se dají opravdu pořídit za okolo těch 170e. Limit 7500Kč jsem nastavil podle ceny Senů na alze, kde jsou dost drahý. Tedy těch 7500Kč berte jako maximum. Klidně může být výsledek o něco míň.

To, jestli se za mnou budou otáčet baby, bych asi taky neřešil, mám snad i jiné přednosti :lol: Tedy na designu taky příliš nezáleží.
vitis586
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 10. 2012 11:37

nechcem ti do toho kecat - poradim ti podla seba dobre? Nech to ostatny neberu tak ze moj nazor niekomu vnucujem.

Kup senny HD558 zapoj ich do notebooku a uzivaj si lepsi posluch.Na ten rock a metal co pocuvas budes uplne spokojny o<:)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 23. 10. 2012 13:04

pokud jsi v Brně,je nejjednodušší zajít si do headphones.cz a zkusit si pár modelů...
hd558 nemusí být špatná varianta,ale aspoň externí kvalitní zvukovku či levnější dac by to k nim chtělo
za sebe můžu doporučit nějaké beyery-dt990,příp. dt770-na rock a metal jsou ideální
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,fearless s8f
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed,philips shp9500, hifiman Amanda.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitis586 23. 10. 2012 18:17

Díky za tipy. Koukal jsem jak na senny tak na beyery. Ty DT990 jsou už docela pálka, potřeboval bych se kompletně vejít do těch 7500 :) . DT770 a HD558 jsou pro mě dostupnější. Ale taky bych k otmu rád koupil nějaký entry-level DAC. Přeci jen mám tu spoustu hires nahrávek, vinylripů atp., který zní oproti ripům z cd opravdu líp.

Viděl jsem, že některá sluchátka existují ve více verzích podle impedance. Pokud je impedance vysoká je potřeba sluchátkáč, jestli jsem to správně pochopil. Ale je tam i rozdíl ve zvuku? Asi, jo jinak by to nedělali, že? Jde o to, jakou verzi koupit. Když bych koupil nejdřív sluchátka a zbytek až třeba na vánoce. Protože nevím jestli mám sluchátkáč v notebooku.
vitis586
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 10. 2012 18:38

Ked DT990, tak pozeraj pro ediciu, tie su podstatne lacnejsie, okolo 4000,-
Ide o basovejsie sluchadla.

Integrovana zvukovka v notebooku je vo vseobecnosti slaba po viacerych strankach. Ohladom vhodneho cenovo dostupneho zeleza, rada zo vcera je tu: viewtopic.php?f=1712&t=1177984&p=9120689#p9120689
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2012 18:59

vitis586 píše:Díky za tipy. Koukal jsem jak na senny tak na beyery. Ty DT990 jsou už docela pálka, potřeboval bych se kompletně vejít do těch 7500 :) . DT770 a HD558 jsou pro mě dostupnější.
DT990 stoja cca rovnako ako DT770.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod vitis586 23. 10. 2012 20:09

Teď na to koukám. byl jsem na headphones.cz v kategorii domácích a tyhle pro verze jsou v profesionálních. Rozdíl mezi nimi je jasný, uzavřená proti otevřeným. To by chtělo poslechnout.

Jako zdroj bych tedy měl podle rakce bogina popřemýšlet mezi Fiio E10 nebo tím Creativem.

Ještě musím zjistit jak je to s tou možností vyzkoušení. Aby to nebylo tak, že vemu 7000 a budu si tam muset něco koupit :)

Díky
vitis586
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 10. 2012 20:18

tu mas moje dojmy z rozdielu dac vs notebook aby si mal predstavu do coho ides viewtopic.php?f=1920&t=1177525
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitis586 23. 10. 2012 20:46

Pěkně popsané. Díval jsem se hlavně na věci co tu mám taky. Kdybych věděl, že mi ty sluchátka notebook utáhne taky bych na ten DAC/AMP (nebo podobné zařízení) ani tak nespěchal.
vitis586
Junior

Další stránka