[recenze] Fischer Audio FA-004

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 11. 2012 19:15

...no nepovedal by som, že priamo nadšený...skôr prekvapený, a to platí stále (nadšený bol skôr bogino, ale dlho mu to nevydržalo)
...inak bohvie ako by dopadli pri porovnaní napr. s takými slávnymi grado sr 60 :D
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 2. 11. 2012 20:08

dazo, podla toho komu a na aky ucel ich chces.
Ak si zvyknuty na DT880 a ocakavas nieco podobne, bude ti to malo a podla vsetkeho je jedno, ci kupis verziu za 18€ alebo 100€.
Ak chces zvuk v cene do tych 100€, su to vyborne sluchadla, zvukovo o nieco lepsie, nez Vsonic GR04 (ak nevadi porovnanie so spuntami). Trocha viac detailu a trocha lepsie podanie dynamiky.
Dnes som ich zo srandy pripojil ku imodu + FiiO E11 a pocuval cez hodinu. Tento retazec im sedi, ale opat ma zacali trocha tlacit, lebo cele usi mi do nich uplne nevojdu. Zrejme ako komu. Mozno si zozeniem vacsie nausniky.

Prieskumom pocas navstevy hrobov som zistil, ze otec uz sluchadla ku telke nepouziva, tak si ich necham v robote ... tam ziadne nemam a v robote mozem len uzavrete. Na kolegov zvukovo celkom zaposobili, ale to su taki, co nikdy nemali lepsie sluchadla.

Pomer cena/vykon je u nich vynikajuci. Ohladom toho nadsenia: Prestal som sa nimi zaoberat, lebo som dostal balicek od Ohm711 s imod-om, zosilnovacom ALO Rx a Vsonic GR07. Uznas, ze to je dost silny dovod, aby som svoju pozornost upriamil inam. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 2. 11. 2012 21:14

Tak jasne ze dt880-tkam sa len tak nevyrovnaju, ale rad by som si zaobstaral dake take uzavrete, mensie sluchadla do postele a tieto prisli zrovna velmi vhod :-P Proti dt880-tkam su basovo ako natom? :-)
A diky za reakcie ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 2. 11. 2012 21:40

Basovo nie su podpriemerne, vedia zahrat hlboky bas, napr. v klasike. Bas je ich silnejsia stranka. Podobne aj dynamika podania, ale prave v tomto su Beyery vynimocne, takze az take to samozrejme nie je. Najslabsia stranka podla mna su vysky. Uroven detailov v stredoch samozrejme nie je na urovni drahsich sluchadiel, ale je o nieco lepsia, nez u GR04. Nerad by som bol, aby si bol sklamany, ked si zvyknuty na DT880. Chapes. Rozdiel je zretelny. Ale opakujem, na svoju cenu super a su to jasne vyrovnane sluchadla, na ktorych sa bez problemov da pocuvat aj napr. klasika.

bacil, ved tiez nieco napis o zvuku, nielen to, ze ich zvuk je za 100e.
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 3. 11. 2012 18:39

Jasne, vsetko ok, ale co som hlavne chcel vediet, tak to ake je mnozstvo basu proti dt-ckam :-P
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan kapor 8. 11. 2012 09:36

tak ahojte, doplnim to tu (istu dobu som sa tu nemohol prihlasit, asi nieco medzi stolickou a pocitacom :D )

ku zvuku nemam absolutne ziadne vyhrady, za svoju cenu su skutocne zvukovo na velmi dobrej urovni a prakticky skoro vo vsetkom suhlasim co tu uz napisali predomnou (sice o lacnejsich maxell). Avsak, musel som ich vratit. Neviem teraz presne posudit, ale pri prvom skusobnom pocuvani hned po vybrani z krabice netlacili, a to som to pocuval cca 5 hodin (asi som bol z nich nadseny alebo co :) ) po zahoreni uz som ich nemohol mat na usiach dlhsie ako hodinu. Sce v baleni su 2 nahradne nausniky, ale ani jeden neposkytoval zaruceny konfort pocuvania :( Dlhsie som rozmyslal nad vratenim, daval som im sancu do skoro posledneho dna, ale uz ma z nich zacinala po cca hodine riadne bolit hlava :( Proste, nesadol mi privelky pritlak na hlavu, anusniky by mohli byt troska pohodlnejsie, t.j. vacsie :) Kedze sa mi zvukovo a aj dizajnovo velmi pacili, asi si kupim na vianoce tie maxell + nejaky nausink (POHODLNEJSI :) )

P.S. vratil som a v soundlight som objednal Fostex TH-7B, takze dufam ze nebudem sklamany, ci uz zo zvuku ci uz z pohodlia :D
ATH CKM55, Vsonic GR02, Fostex TH-7B, ATH T500
pan kapor
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 11. 2012 10:42

Mohol si ich nechat roztiahnut. To zas nie je ziaden problem. Po case by to povolilo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pan kapor 8. 11. 2012 11:16

to som si myslel, preto som ich mal 5-6 dni roztiahnute stale (kniha velmi pomohla :) ) ale stale rovnako, nezmenilo sa to ani o milimeter. A hlavne, je tam zaruka ze by sa to roztiahlo? bolo by to iste na 100%. Ja si nemyslim a mat sluchalda za cca 2000 ktore nemozem mat na hlave viacej ako hodinu ? :(
pan kapor
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 11. 2012 16:06

Fostexy mozu mat lepsi zvuk, ale su supraauralne, tam myslim nie je ziadna sanca, zeby ti do nich voslo cele ucho. Do tychto male ucho este vojde a daju sa vymenit nausniky za vacsie. Boli spominane zo Shure SRH750DJ, ze tie pasuju.

Trocha som po tych nausnikoch zacal vyzvedat, lebo zhanam nausniky ako na Amfitony (lebo na ne pasuju tie z Maxellov, len su na moje usi male), ale zisli by sa mi vacsie aj na Maxelly samotne. Tak asi jedni kupim, ked nebudu dobre na Amfitony, tak si ich necham na Maxelloch.

Zistil som, ze vo vyhodnej cene ich maju na muziker:
http://www.shop.muzikus.sk/sk/shure-hpaec750-73473.html
Na head-fi pisu, ze free shipping posielaju z juno
http://www.juno.co.uk/products/shure-sr ... 396496-01/

Z muziker mi odpisali, ze na sklade nemaju a daju mi vediet dobu mozneho dodania.

Ak ma niekto dalsie tipy na vacsie nausniky, co by mohli pasovat, dajte vediet ...
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 8. 11. 2012 16:50

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 8. 11. 2012 17:05

bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Broslowski 8. 11. 2012 21:47

No, kupil som si to teda, hrať to hrá :) Má to chyby no ešte majú tak 30 min nahraté. za 18€ sa nemáme o čom baviť.
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 11. 2012 00:25

8-) podľa mňa FA-004-ky nehrajú lepšie!
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pan kapor 12. 11. 2012 00:10

tak podla mojho ucha (podotykam nic moc :D ) tie Fishery co som mal hraju oproti Maxellom co som neodolal kupit brachovi ako darcek hraju o trosilinku lepsie. Nie je to nejake extra vyrazne, ale pri FA sa mi zdal zvuk taky cisti, povedal by som hlbsi bass a isto lepsie vysky :)

P.S. sobotu dosli Fostex-y ako nahrada za Fishery a aj bez rozohratia ich rozniesli na kopytach :D som z toho zvuku uneseny, za tie peniaze (66e) to je neuveritelne super truper kupa :) . Uz sa tesim ked sa zahoria, uz teraz po cca 20 hodinach badat evidentny posun k este lepsiemu :)
P.S.S. Fostexy su sice mensie, ale slahnem do nich aj tak 99% ucha (troska mi nausnik tlaci na lalocik ucha, ale je to bezpredmetne :D ) a su hlavne maksie a pohodlnejsie :)
pan kapor
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 12. 11. 2012 01:21

Tazko porovnavat FA a Maxelly na roznej urovni rozohratosti. Mal si ich obe naraz? Alebo si kupil Maxelly, az ked si FA vratil?
bogino
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka