Negativna skusenost s pozicanim sluchatok z hifisluchadla.sk

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 24. 10. 2012 00:56

Upravene 1. juna 2013:
Obchod hifisluchadla.sk ma noveho prevadzkovatela!

Je nim spolocnost KOLLY s.r.o, ktorá prevádzkuje DJ shop techhouse.sk.
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/0/0/2/137

Som rad, ze ku zmene doslo tak rychlo a ze agonia nekomunikacie nepokracuje dalej. Novy prevadzkovatel slubuje online a telefonnu dostupnost od 10:00 do 18:00 na novom tel. cisle.

Novy prevadzkovatel pripravuje zlepsenia, medzi nimi aj moznost skusania sluchadiel priamo v predajni. Zaujimava je aj informacia o rozsireni sortimentu o nove znacky.

Touto temou nechcem novemu prevadzkovatelovi sposobovat ziadne potiaze! Naopak, drzim mu palce, prajem mu uspesne prevzatie obchodu so sluchadlami a vela spokojnych zakaznikov.

Nasleduje povodny prispevok z 24.10.2012

UVOD

Mozno budete prekvapeni, ze veci okolo mojho vikendoveho testu dvoch USB DACov a styroch nahlavnych sluchadiel boli uzavrete az dnes a to som si naozaj odfukol. Pricinou bol pan z hifisluchadla.sk, ktory sa rozhodol zadrziavat moju zalohu za pozicanie sluchadiel, slo takmer o 400 EUR, presne o 388.89€.

Hned na uvod, pre tych, co neradi citaju dlhe prispevky:
Zapoziciavat sluchadla na hifisluchadla.sk na zaklade vlastnej skusenosti neodporucam. Takisto zvazte vykonavat akekolvek platby vopred za kupu noveho tovaru a to dovtedy, kym nebude celkom jasne, ze sa situacia zmenila. Spravanie pana z hifisluchadla.sk jasne vykazuje znamky spravania nesolventneho cloveka, ktoremu ked "poziciate" a ani o tom neviete, ze ste mu vlastne pozicali, s tazkostami to budete dostavat naspat.

OBJEDNAVKA SLUZBY, KOMUNIKACIA

V obchode som si sluchadla poziciaval prvy krat. Predtym som si pozical stvoricu sluchadiel zo sluchatka.net a komunikacia bola velmi dobra, profesionalna, seriozna, vsetko prebehlo OK. Tentoraz som povazoval za vyhodne, ze ide o moznost pozicania priamo v Bratislave, s moznostou osobneho odberu a vratenia, takze zapozicku slo dohodnut aj den pred vikendom. Ked mi lieti pred 2 tyzdnami navrhol, ze mi jeho ILTW DAC zapozicia na otestovanie a porovnanie s mojim DACom, hned ma napadlo, ze si nejake sluchadla poziciam a zahrniem do testu. Vo stvrtok som s panom z hifisluchadla.sk dohodol zapozicanie Shure SRH940 a Audio Technica ATH-AD700.

Za pozicanie je potrebne zlozit zalohu vo vyske ceny novych sluchadiel, ajked ide o pouzite sluchadla. Pozicovne je 5€ na sluchadla, doba pozicania 2 plne dni, ak nie je dohodnute inak. V mojom pripade slo o zalohu 399 EUR a po vrateni som mal dostat naspat 389 EUR.

Komunikacia pred zapozicanim bola celkom bezproblemova, na velmi dobrej urovni. Promptne sme doladili formu platby. Vyberat a nosit so sebou tolko hotovosti sa mi nechcelo. Moj hlavny bankovy ucet je v inej banke nez v akych ma ucty pan z hifisluchadla.sk, ale mam ucet aj vo VUB, kde som vsak mal len 370 EUR. Dohodli sme, ze zalohu uhradim z VUB na jeho ucet tiez vo VUB a doplatok 30 EUR uhradim pri prevzati sluchadiel. Vsetko bolo dohodnute ku mojej spokojnosti, komunikacia bola vyborna. Vnutrobankovy prevod som vykonal vo stvrtok vecer.

PREVZATIE TOVARU

V piatok na obed mi prisla SMS, ze si sluchadla mozem prevziat. Pan z hifisluchadla.sk ku ucelu osobneho odovzdania a prevzatia tovaru vyuziva skladove priestory spolocnosti Pack Service. Maju otvorene len od 10:00 do 16:00, co mi dost nevyhovovalo, lebo do prace chodim skor a z prace neskor. V piatok, hned po obede, som musel absolvovat dve asi 20 minutove cesty autom po Bratislave.

Skladove priestory Pack Service maju daleko od lukrativneho priestoru, ale to ma nejako nevzrusovalo. Prisiel som s objednavkou v ruke, pan z Pack Service prevzal odo mna 30 EUR a vydal mi sluchadla. Nedal mi podpisat ziaden papier o vydani tovaru, ale ja nie som moc na formalne ukony, predosla komunikacia bola OK, tak som so sluchadlami odisiel.

VRATENIE TOVARU

V pondelok doobeda mavam v robote "hustejsie", nemam kedy riesit drobne osobne veci, tak som ani nestihol dopredu pana z hifisluchadla informovat, ze sluchadla vraciam. Cez obed som ich rovno odviezol do skladu Pack Service. Opat mi ten isty obsluhujuci pan nedal nic podpisat, sluchadla vylozil na regal. Tvaril sa spokojne, dohodli sme, ze panovi z hifisluchadla.sk oznami vratenie zapozicky, takze som ocakaval bezproblemove ukoncenie transakcie a zalohu rychlo vratenu na mojom ucte. Pre istotu som panovi z hifisluchadla.sk napisal mail, ze sluchadla som vratil do skladu.

VYMAHANIE ZALOHY, KOMUNIKACIA

Pred zapozicanim mi pan z hifisluchadla.sk odpovedal na kazdy mail velmi promptne, avsak v pondelok reakcia akosi neprichadzala. Tak som vyhladal telefonne cislo na webe hifisluchadla.sk a skusil mu zavolat. Nikto nedvihal.

V utorok aj stredu som napisal dalsi mail. Skusal som sa oba dni dovolat, ale stale nic. Vo stvrtok som kontaktoval Pack Service, kde mi povedali, ze pan z hifisluchadla.sk sa vola Viktor Novysedlak a doteraz nemali ziadne tazkosti s podobnymi zapozickami. Pytal som sa, ci maju na pana Novysedlaka aj iny kontakt nez je ten, co ma uvedeny na svojom webe. To sice priznal, ale povedal, ze iny kontakt mi dat nemoze.

Povedal som si, ze pockam do dalsieho tyzdna, mozno je pan Novysedlak odcestovany. Ale skrelo ma, ze aj ked vedel, ze nebude v obchode pritomny, mohol mysliet na mna, ze mi dlzi zalohu. Ved bankove prevody sa daju dnes robit aj po telefone, aj z mobilu alebo este lahsie z notebooku, aj ked je clovek na cestach, alebo mi mohol nechat vyplatit zalohu cez Pack Service, nejako mi to nehralo, ze po nom "zlahla zem".

Cez vikend som si dost jasne uvedomil, ze takyto model spravania by mi na sluchatka.net zrejme nehrozil, ze pristup pana Mirgu bol celkom iny a ze toto nie je v poriadku, nesie to znamky neseriozneho spravania a zamerneho oddalovania vyplatenia zalohy. Tiez mi doslo, ze nemam papier o vrateni. Nevedel som presne, co mozem od pana z Pack Service cakat, ale posobil na mna slusnym a serioznym dojmom.

Na stranke hifisluchadla.sk je uvedeny ako prevadzkovatel e-obchodu J-WOOD, s.r.o. Tak som sa pozrel do obchodneho registra na internete, kde som pana Novysedlaka lahko vyhladal. Zistil som miesto jeho bydliska a sidlo spolocnosti J-WOOD. Telefonne cislo tam nie je uvedene. Pozrel som tiez na udaje o domene hifisluchadla.sk, opat tam figurovali udaje ako v obchodnom registri, avsak rovnako bez telefonneho cisla.

V pondelok rano, cize vcera, som sa opat snazil do obchodu dovolat. To sa uz vyfarbovalo ako dost divne, ze druhy tyzden nedviha. Na strankach hifisluchadla.sk je chat, ktory v minulosti byval aktivny v rezime ONLINE, avsak od mojej zapozicky bol stale OFFLINE.

Zavolal som znova na Pack Service, vysvetlil som znova situaciu. Diskutovali sme, ze co s tym. Pan z Pack Service mi radil, ze jedine snazit sa na pana Novysedlaka nejako nakontaktovat a dohodnut sa s nim.

Kedze som sa na cislo uvedene na hifisluchadla.sk opat nedovolal, napisal som dalsi mail, uvediem ho tu v plnom zneni:
Dobry den pan Novysedlák,

zial, za vyse tyzden sa mi nedari na Vas nakontakotvat. Poslal som Vam minuly tyzden niekolko mailov, zial bez odpovede. Na telefonnom cisle, ktore mate uvedene na hifisluchadla.sk, nikto nedviha.

Komunikoval som s Pack Service minuly tyzden vo stvrtok a aj dnes, prislubili, ze Vas budu kontaktovat.

Dlzite mi 388,89 € vratenie zalohy za pozicanie sluchadiel. Sluchadla som si pozical len na vikend, k zapozicaniu doslo v piatok 12.10 a vrateniu do skladu pondelok 15.10. Pozical som si ich ako sukromna osoba a tieto peniaze mi chybaju.

Pan Novysedlak, som sklamany z toho, ze nekomunikujete, pritom pred zapozicanim ste komunikoval bez problemu aj niekolkokrat denne a bez tazkosti sme detaily zapozicky doladili.

Som aktivny na internetovom diskusnom fore avmania.cz, kde som uverejnil niekolko testov sluchadiel a inych zariadeni. Prave mi prichadzaju maily z heureka.sk, najnakup.sk a podobne a pytaju sa ma na nazor na internetovy obchod. Dufam, ze Vam na dobrom mene zalezi a ze vratenie zalohy doriesite v najkratsom moznom termine.

S pozdravom,
.....

V robote sa mi okolo poludnia nakoniec podarilo vygooglit telefonne cislo na J-WOOD v internetovom telefonnom zozname. Tak som tam zavolal. Zdvihol mi pan, ktory sa mi nepredstavil menom. Pytal som si pana Novysedlaka. Odpovedal, ze co si prajem. Spytal som sa ho celkom jasne, ze ci on je pan Viktor Novysedlak. Vahavo z neho vyliezlo, ze ano. Citil som urcite napatie. Predstavil som sa mojim menom a priezviskom, udaje o mne mal z objednavky. Povedal som mu, ze pre mna necakane prestal komunikovat, na rozdiel od vybavovania zapozicania neodpoveda na maily, nedviha na jeho webe uvedeny telefon a zalohu takmer 400 EUR mi nevratil. Pan Novysedlak necitil potrebu ani sa mi ospravedlnit, ani vysvetlit, ze prestal komunikovat. Nevyjadril ziadnu lutost nad tym, ze mi svojim konanim sposobuje starosti. Proste, keby sa stalo to, ze na mna v navale inych povinnosti zabudol, jeho spravanie by bolo celkom ine. V kutiku duse som dufal, ze mohlo ist o zabudnutie pod navalom nejakeho ineho biznisu, ktory pan Novysedlak robi, ale toto zjavne nebol ten pripad. Pan Novysedlak nejavil ziadne znamky choroby, ani netvrdil, ze je odcestovany, rozlietany, ze nestihol, ci nieco podobne. Proste ziadne ospravedlnenie, ziadne vysvetlenie. Bol vsak slusny, povedal, ze mi zalohu uhradi. Povedal som mu, ze mi je jedno, na ktory moj ucet, ale kludne na ten z VUBky, z ktoreho som mu poukazal platbu. Citil som, ze nie je z toho nadseny, ze som ho "vymakol" na jeho mobile. Nebola to proste reakcia, ze "ano, samozrejme, hned uhradim". Bol to taky vynuteny prislub pod tlakom komunikacie so mnou.

Predsa len som v kutku duse veril, ze ked som uz s nim hovoril a prislubil mi to, ze mi zalohu este v ten isty den poukaze na moj ucet. Kontroloval som svoje ucty v pondelok vecer aj v utorok (dnes) rano, ale stale nic.

Bolo mi fakt divne, ze sa takto sprava, az som si kladol otazku (a kladiem si ju stale), ci cely obchod hifisluchadla.sk nejde rovno zabalit. Ved toto je hrozna reklama. Este ked som mu napisal, ze o tom nebudem mlcat. A napriek tomu tak konal. Pochopil som, ze musi byt naozaj vo financnych tazkostiach, nijake ine logicke vysvetlenie tohoto spravania neviem najst.

Dnes dopoludnia okolo desiatej som mu opat zavolal. Nastastie dvihol. Skonstatovali sme, ze mi dlznu sumu stale neuhradil. Povedal som mu, ze som necakal, ze s tym mozu byt taketo tazkosti, ze tie peniaze uz teraz nutne potrebujem, ze keby som vedel, ze s tym budem mat tazkost, tak si nic nepoziciavam. Ziadal som ho, aby mi peniaze s urcitostou zaplatil este dnes. Prislubil, ze tak urobi na moj ucet vo VUB.

Ked mi v priebehu niekolkych hodin platbu nepoukazal, zavolal som znova na Pack Service. Dohodol som, ze mi dodatocne vystavia doklad o tom, ze som v piatok 12.10. sluchadla prevzal, doplatil 30 EUR v hotovosti a ze som ich v pondelok 15.10. vratil. Toto prebehlo celkom hladko, zakratko mi prisiel mail s naskenovanym dokladom so vsetkymi nalezitostami, peciatkou, podpisom, spravnymi datumami.

Nato som posledny raz zavolal panovi Novysedlakovi. Dorazne som ho ziadal, aby zaplatil okamzite na moj ucet vo VUBke. Platba prisla v priebehu asi piatich minut po tom, co sme dotelefonovali.

Prvykrat zareagoval na niektory moj mail. Tu je plne znenie:

Dobry den,

uhradene v plnej vyske, vratane poplatkov za zapozicanie. Mrzi nas oneskorenie.

S pozdravom

HiFisluchadla.sk
Dakujeme za doveru

ZAVER, POUCENIE

S obchodom hifisluchadla.sk som osobne urcite skoncil. Uz nikdy nic od pana Novysedlaka. Je skvela vec moct si zapozicat sluchadla v Bratislave, ale len pokial to funguje. Prvykrat v zivote mam takuto skusenost. Uvedomil som si, ake je riskantne davat niekomu zalohu a ze suma viac sto EUR uz moze zvadzat ku podvodnemu konaniu. Uvedomil som si tiez to, ze od leta sa tu hram o co najlepsi zvuk za cca 500 EUR (pozri moj podpis) a tu som mohol lahko prist o 400 EUR, ani neviem ako. Tato suma na Slovensku nie je dostatocne vysoka na kvalifikaciu trestneho cinu, ale pan Novysedlak ma donutil uvazovat o kontaktovani organizacii na ochranu spotrebitela, pripadne o kontaktovani policie. Bohuzial, pan Novysedlak mi zneprijemnil viacero poslednych dni a vcera som aj tazko zaspaval. Pochopil som, ze musim byt opatrnejsi pri takychto sumach a transakciach. Uvedomil som si tiez, ze nabuduce pre istotu neprevezmem a neodovzdam nieco len tak bez potvrdenia, pokial to ma taku vysoku hodnotu. Mozno zijem v bezproblemovom svete, neviem, aka je vasa skusenost, ale toto je moja prva tohoto charakteru. Pred vyse 10 rokmi mi z bratovej garaze ukradli sadu zimnych pneumatik, jazdenu len asi 10000 km, to je moja jedina skusenost s kradezou, inak sa mi za vyse 40 rokov nic take zle nestalo. Pana Novysedlaka si zapamatam na cely zivot.
Naposledy upravil MgX dne 1. 6. 2013 14:01, celkově upraveno 8
Důvod: Příspěvek doplněn o novou část, která je jasně vymezena datem a časem. Doplnění provedeno na základě žádosti zakladatele.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 10. 2012 06:53

Bogino,vyzeras byt seriozny clovek.Fakt klobuk dole.Zial aj ja som taky bol.Ked som mal uz spominane regalovky ALR jordany v jednom vyskovom reproduktore som pocul skreslenie a tak som ich poslal na reklamaciu.Dotycny mi povedal ze je treba poslat aj "original" blocek a vdaka mojej dobrote a naivite som o ne raz a navzdy prisiel.
Reproduktory boli 4xdrahsie ako bol moj vtedy mesacny plat.Tu zalohu ktoru si dal bola fakt obrovska dufam ze sa ti uz nic podobne nestane...

-- 24. 10. 2012 06:55 --

p.s. na poucenie - to ze si neriesil veci "papierovo" je chyba.Takto by si mal doklad a kradez nad 200e je uz tresnym cinom.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 10. 2012 07:09

Biznis na Slovensku. No comment.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 24. 10. 2012 07:46

Volakedy to bolo 8000 korun
http://www.porada.sk/t37127-prietupok-v ... y-cin.html
a napr. pri dopravnej nehode s odhadovanou skodou nad tuto hranicu bolo nutne volat policiu. Ta hranica sa myslim pred casom posunula vyssie, ale presne to neviem.
Z pravneho hladiska podla mna bol stale vramci lehoty na uhradenie platby na ucet, ta zrejme podla zakona nemusi byt vykonana okamzite, ale je tam nejaka lehota. Sposob platby bankovym prevodom som dohodol pred zapozicanim. Tu ide skor o zmenu charakteru jeho spravania a komunikacie, uplne chybajuce akekolvek vysvetlenie, ospravedlnenie. To ma priviedlo ku myslienke, ze ak to nevybavim hned, neskor sa budem tazsie ku svojim peniazom dopracovavat.
Naposledy upravil bogino dne 24. 10. 2012 22:01, celkově upraveno 1
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 10. 2012 07:51

Dnes podnikat moze akykolvek ***** a este ho v tom legislativa podpori.
Brat podnika a mne ako statnemu zamestnancovi vytkne, ze zijem z jeho dani ktore odviedol statu vo vyske 18 eur!!!!
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 10. 2012 07:57

:D armaman toto bolo dobre :D pripomenulo mi to ako som bol raz v nemocnici a sestricka mi vravela budte ticho,nevymyslajte a spite! Vtedy som si len pomyslel - krista,moja poistovna ti plati tvoje zivobitie ako aj moje dane tak kebyze nemam ruku zlomenu tak sa neovladnem :D V podstate by si sa mal k nemu spravat ako k svojmu zivitelovi ^^ O:-)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 24. 10. 2012 08:35

..fakt zaujimavy clanok..., ja som od tial kupoval tiez..., aj ked som menil hiface2mtech ,tak v pohode ,hmmm, ak je pravda ze hifisluchadla idu do ,,kytek´´ ,tak potom asi uz nic odtial ani ja objednavat nebudem..., chcel som vyskusat nieco ,ale ako vydim ,asi to nebude s nimi teraz take ,,ruzove´´´,predsa ,kazdy chodi uz do predrazeneho zeleneho mimozemstana.., hehe, nuz co..., su aj druhe obchody..., ktovie teda ci naozaj koncia ,ci maju financne problemy...,hmmm :roll:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 10. 2012 09:21

bogino-> fakt pěkně napsané :tleskani
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 24. 10. 2012 11:03

Hm, nemila skusenost :-/ Len dodam ze s panom z hifisluchadla.sk uz som poriesil mnohooooo veci a problemi akosi nastastie neboli! Ale asi teda problemi prichadzaju, skoda :-(

Len dodam ze v lete som reklamoval 3 mesacny telkac panasonic tx p42 g30, cize ziadny lacny smejd a do telefonu mi pan povedal ze tam mam pribalit aj blocek, ze kurier po to pride! Tak potom rozmyslam ze ak im ho tam pribalim, tak co mi ostane ako dokaz ze je moja tá telka! Tak som ho prefotil a buchol im tam ten a cakal kym mi ju dovlecu opravenu :-P Proste fakt sa moze clovek dostat do problemov ani nevie ako :-/
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 10. 2012 11:08

Doklad o kupe ci paragon nie je vlastnictvom obchodu. Predajca moze len overit jeho pravost a dalej pracuje iba s jeho kopiou ak je to nutne. Na toto si treba dat pozor.....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod R4DY 24. 10. 2012 12:35

tiez som si planoval odtial pozicat sluchadla vo vacsej hodnote ako ty a radsej skusim oslovit iny obchod.
R4DY
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 24. 10. 2012 17:18

Vyjebat a dojebat, heslo současnosti. To je smutné, moc smutné.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2012 20:38

Mne to skôr príde ako keby mal majiteľ finančné problémy. Možno to z obchodom nevyzerá ružovo a chlapík nemal peniaze. Príde mi to pravdepodobnejšie ako to, že by sa ťa snažil podviesť... Ťažko povedať... Každopádne takáto skúsenosť nepoteší.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 24. 10. 2012 21:50

Bral som od neho GR07 a v pohode...aj ja si myslím,že má asi finančné problémy, každopádne sa to dalo riešiť ináč.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 24. 10. 2012 21:51

Mne to tiez tak pripada, ze jednoducho nema peniaze, inu logiku to nema. J-WOOD je zrejme len on sam a so 400€ sa ako tak da prezit mesiac, nie je to zas az tak mala suma pre cloveka v tiesni. Keby to bola pre neho bezvyznamna suma, nebol by sa so mnou natahoval.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 25. 10. 2012 11:18

Je hezké, že nakonec takovéto chování omlouváte.
Nicméně, pán dělá obchod a když to neumí nebo na něj nemá, tak ať ho radši nedělá, dostává do problémů jiné.
Kdyby totiž byla situace obráceně, sem přesvětčený, že by se s Vámi obchodník nemazlil.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 10. 2012 11:47

no kazdopadne si teraz nespravil dobru reklamu.Ze bogino neprisiel o tie peniaze je happy end ale do tej situacie sa dostal "vlastnou" vinou co dany zneuzil.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 25. 10. 2012 11:49

boriscz píše:pán dělá obchod a když to neumí nebo na něj nemá, tak ať ho radši nedělá
Zaramovat, zvyraznit, podciarknut, vytesat do kamena . . . :tleskani
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 25. 10. 2012 12:09

Odar nejasaj . Takych ako on je viac.... Slovenska realita...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hanni 25. 10. 2012 12:50

boriscz: nemám pocit z toho, čo je tu popísané,žeby niekto jeho chovanie ospravedlňoval. Iba si poniektorí myslíme, že je finančne na tom nie najlepšie. To však rozhodne jeho správanie neospravedlňueje. Ale ako tu už bolo písané, toto je na slovensku realita, lebo internetový obchod si už zakladá skoro každý, kto má v prde!i dieru a nevie vôbec nič o obchodovaní.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 25. 10. 2012 13:04

icotech852 píše:no kazdopadne si teraz nespravil dobru reklamu.Ze bogino neprisiel o tie peniaze je happy end ale do tej situacie sa dostal "vlastnou" vinou co dany zneuzil.

Myslis, ze keby som mal o tyzden skor doklad o vrateni tovaru, zeby mi hned peniaze vracal? Nemyslim si to. Jemu sa hodilo, ze som dohodol poslanie/vratenie zalohy bankovym prevodom. Mohol som mat hocikolko potvrdeni o vrateni v ruke a moje peniaze mohol takisto zadrziavat. Alebo si myslite nieco ine?

Vrta mi v hlave, ci v tom Pack Service nehral nejaku ulohu a ci si J-WOOD a Pack Service cezo mna "neriesili" vzajomne vztahy. Preco mi doklad automaticky nevystavili? Ked som bol osobne v Pack Service - pri prebrani aj vrateni, ale aj predtym raz, ked som u nich kupoval FiiO E10, vzdy tam bol ten isty clovek. Ten, ktory mi automaticky nevystavil doklad o zapozicani/vrateni. Ked som telefonoval do Pack Service, vzdy som hovoril s inym clovekom, ktory ma v mailovom podpise "Samuel Szabo, konateľ Pack Service" a o tom druhom sa vyjadroval "kolega". Zaujimave je, ze ked som v utorok ziadal pana Samuela Szabo o vystavenie dokladu, pozeral svoju evidenciu a udaje o vydani sluchadiel aj zaplateni 30 EUR tam mal, ale udaje o vrateni nenasiel. Ale hned mi povedal, ze mi doklad posle a o cca 10 minut som ho mal v mailboxe. S panom Novysedlakom som vsak telefonicky komunikoval uz den predtym v pondelok a pan Novysedlak nic take nespominal, zeby mu chybali sluchadla alebo nejaky doklad, na moje naliehanie mi prislubil zaplatenie, prislubil mi ho aj v utorok rano predtym, nez som ten doklad mal v rukach. Takze neviem povedat, ci vystavenie dokladu z Pack Service bolo z hladiska vratenia penazi dolezite, alebo nie. Nejaku hru v pozadi vsak nevylucujem a ten clovek s Pack Service, ktory mi doklad nevystavil automaticky a je pravdepodobne ze vratenie sluchadiel niekde nezapisal, je v tomto podozrivy. Hoci opakujem, pan Novysedlak nespominal, zeby mu chybal nejaky doklad alebo tie sluchadla.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 10. 2012 14:54

neber si to tak nechcel som ta urazit.I ked som to pisal so zavretymi ocami co mi asi odpises ^^
Sam som sa kedysi oebal ako som uz pisal vyssie.Odvtedy sa ale nic podobne uz u mna nestalo - o to som ostrazitejsi a zial aj arogantnejsi (niekedy v poslednej dobe az moc) za co nemozem - zivot ma to naucil.Preto si vazim kazdeho dobreho cloveka s dobrym srdcom.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 25. 10. 2012 15:12

Mam upresnujuce informacie - poslal som par otazok panovi Samuelovi Szabo a on mi promptne a zrozumitelne odpovedal. Najpodstatnejsia informacia je, ze na vyvoj udalosti vobec nemalo vplyv, ci som nejake potvrdenie o vrateni sluchadiel v rukach mal alebo nemal. O tom pan Novysedlak vobec nevedel. Precitajte si celu komunikaciu.

Dobry den pan Szabo,

o mojej tazkosti, ktora nakoniec skoncila so stastnym koncom, sa uz druhy den diskutuje na avmania.cz
viewtopic.php?f=1712&t=1178189
a pri spatnom pohlade ma napadlo par otazok, ktore sa tykaju Pack Service.

1) Je bezne, ze vas pracovnik automaticky nevystavi doklad o vydani sluchadiel a ich prevzati? Dialo sa takto aj v minulosti?
2) Ked som s Vami v utorok telefonoval a poziadal Vas o vystavenie dokladu, pozeral ste to vo Vasej evidencii a udaj o zapozicke ste tam nasiel, aj informaciu o doplatku 30 EUR, avsak udaj o vrateni ste nenasiel. Znamena to, ze Vas pracovnik, kotry sluchadla preberal, nieco v evidencii zanedbal?
3) Dozvedel sa od Vas pan Novysedlak este v pondelok 15.10., ze sluchadla boli vratene? Poslal som mu 15.10. mail, kde som ho o vrateni informoval, mna vsak zaujima, ci informacia o vrateni sla od vas ku nemu a kedy sa tak stalo.
4) Malo podla Vas vystavenie dokladu, ktory ste mi v utorok na moju ziadost zaslali, vobec nejaky vplyv na to, ci a kedy mi pan Novysedlak peniaze vratil? Komunikoval ste s panom Novysedlakom bezprostredne po vystaveni dokladu?

Dakujem Vam este raz za spolupracu a vsetku trpezlivu komunikaciu so mnou.

S pozdravom,
.....

Dobrý deň,

ďakujem za informáciu, zaujímavé čítanie :)

Každopádne pre vyjasnenie, môžem Vás ubezpečiť že si nevybavujeme
prostredníctvom Vás ani iných zákazníkov vzťahy s našim klientom
(J-WOOD).
Spoločnosť J-WOOD funguje štandardne, majú stále veľa objednávok a v
podstate stále viac, naše vzájomné vzťahy sú bezproblémové a v
prospech ich "zabezpečenia" hovorí to, že takmer všetok tovar majú
fyzicky na sklade (t.j. nenakupujú od dodávateľov až po objednávke
resp. úhrade ako niektoré eshopy).

K Vašim otázkam,
1 - keď zákazník vyzdvihuje tovar, vždy sú ku zásielke pripravené
doklady k prevzatiu. Bez nich sa ani tovar nedá medzi ostatnými nájsť
(pri osobných odberoch netlačíme expedičné štítky). Jeden z dvoch
hárkov zákazník podpisuje, druhý si berie ako svoj doklad. Takže pri
vydávaní tovaru je dokument vystavený vždy. Často sa však stáva, že
kým si uložíme hotovosť, zákazník už odíde a bez potvrdenia, a nie
vždy ho stihneme ešte zastaviť.
Vo fóre píšete, že ste u nás ani pred tým nedostali potvrdenie, ale
skutočne si to neviem vysvetliť, pretože doklad ku každej zásielke
máme pripravený spolu s tovarom. Navyše, som ešte teraz dohľadal
preberací protokol, je Vami podpísaný, a druhú kópiu som nenašiel
(vždy tlačíme 2 kópie), takže predpokladám že ste si ju predsa len
možno zobrali.
Pri preberaní (vrátení) je to individuálne. Tým, že to nemáme v
systéme, pristupujeme ku tomu ako ku iným zásielkam - potvrdíme
prevzatie a následne to vložíme do systému. Zákazníkovi potvrdzujeme
prevzatie buď na jeho papieri, alebo mu ho vypíšeme, ale v tomto
prípade to nie je povinnosť. Každopádne na požiadanie by sme Vám
doklad vystavili.

2 - Zrejme áno. Sluchadlá tu fyzicky uložené máme (kontroloval som ich
po tom, čo sme spolu dovolali a pred tým, než som Vám zaslal
potvrdenie o prevzatí a vrátení), ale naskladnené v systéme (v
evidencii) nie sú. Niekde sa stala chyba.

3 - Tým, že nebolo vrátenie evidované v systéme, pravdepodobne sa o
tom od nás nedozvedel. Nespomínam si že by som mu písal o tom ešte
nejaký iný špeciálny email.

4 - Vplyv to nemalo určite žiadny. Jednak som mu nespomínal že ste si
ho vyžiadali, a jednak ten doklad bol vystavený už pred tým, len som
ho vytlačil, podpísal a naskenoval.

Dúfam že sú odpovede dostačujúce, ak máte ešte ďalšie otázky, kľudne sa pýtajte.

--
S pozdravom
Samuel Szabo

konateľ
Pack Service

Dobry den pan Szabo,

Vo fóre píšete, že ste u nás ani pred tým nedostali potvrdenie, ale
skutočne si to neviem vysvetliť, pretože doklad ku každej zásielke
máme pripravený spolu s tovarom. Navyše, som ešte teraz dohľadal
preberací protokol, je Vami podpísaný, a druhú kópiu som nenašiel
(vždy tlačíme 2 kópie), takže predpokladám že ste si ju predsa len
možno zobrali.

Aha, to musela byt moja nepozornost. Ked mate moj podpis, urcite som to podpisal. :)
Az tak som sa na to nesustredil, nejake tazkosti som neocakaval.

Pri preberaní (vrátení) je to individuálne. Tým, že to nemáme v
systéme, pristupujeme ku tomu ako ku iným zásielkam - potvrdíme
prevzatie a následne to vložíme do systému. Zákazníkovi potvrdzujeme
prevzatie buď na jeho papieri, alebo mu ho vypíšeme, ale v tomto
prípade to nie je povinnosť. Každopádne na požiadanie by sme Vám
doklad vystavili.

Dakujem za vysvetlenie.

4 - Vplyv to nemalo určite žiadny. Jednak som mu nespomínal že ste si
ho vyžiadali, a jednak ten doklad bol vystavený už pred tým, len som
ho vytlačil, podpísal a naskenoval.

Toto je podstatna informacia, ktora bude aj dalsich zakaznikov hifisluchadla.sk na avmanii zaujimat. Cize vyhybanie sa komunikacii, zadrziavanie zalohy a neochota ju vyplatit nijako nesuviselo s tym, ci som doklad o vrateni od vas dostal, alebo nie. Pan Novysedlak vobec netusil, ze som (docasne) taky doklad v rukach nemal.

Dakujem Vam velmi pekne za odpovede.

S pozdravom,
.....
Naposledy upravil bogino dne 25. 10. 2012 15:23, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamuelSzabo 25. 10. 2012 15:18

Rád by som sa pridal do diskusie aj so zákulisnými informáciami :) za Pack Service.

Zrovna pred chvíľou som s pánom Bogino (nevidím že by ste tu vystupovali pod vlastným menom, tak Vás budem oslovovať radšej prezývkou, ak Vám to nevadí) ešte cez email riešil ďalšie otázky ktoré mi zaslal aj s linkou na túto diskusiu.

V prvom rade by som chcel nielen Vás ubezpečiť, že s J-WOOD sú naše vzťahy v jednak poriadku a ak by neboli, určite by sme to neriešili prostredníctvom zákazníkov. Ich eshop funguje štandardne a stabilne, resp. rastie a patrí medzi našich väčších klientov čo sa týka objednávok a za pravdu o ich spoľahlivosti im dáva aj to, že takmer všetky sluchátka majú u nás fyzicky skladom (na rozdiel od iných eshopov, ktoré objednávajú tovar od dodávateľa až na základe objednávky, resp. zaplatenia tovaru zákazníkom).

Samozrejme ich to neospravedlňuje že nevrátili peniaze, keď emailom sľúbili že ich vrátia v ten deň, ale:

Na druhú stranu (to mi napadlo potom, čo som Vám email odoslal), ak sa nemýlim (nie som právnik), tak keďže právnicky išlo o odstúpenie od kúpnej zmluvy na základe zákona o ochrane spotrebiteľa (a ďalších) a nie zapožianie (nepodpísali ste zmluvu/dohodu o zapožičaní, alebo niečo podobné, kde by bola uvedená lehota) na vrátenie peňazí majú 14 alebo 15 kalendárnych dní od vrátenia - teda technicky sú ešte stále až do nedele 28.10. v lehote. Naštastie sa to ale všetko vyriešilo v poriadku.

Mimochodom aj to, že majú tovar na sklade (u nás) uľahčuje situáciu zákazníkom v prípade nečakaných problémov (sú ako firma istení nejakým kapitálom, narozdiel od internetových obchodov bez vlastného skladu).

A aby Vám to nevŕtalo v hlave :), tak k problému týkajúceho sa nás:
Preberací protokol vystavujeme vždy. Ešte skôr než zákazník príde po tovar. Podľa preberacieho protokolu totiž vieme danú zásielku nájsť. A systém ho tlačí rovno 2x. Jedno podpisujeme my zákazníkovi, a jedno zákazník nám.

Písal som Vám to aj do emailu - našiel som medzi ostatnými aj Vami podpísaný protokol, druhá kópia tam nebola, ale z tlačiarne vyšli určite dve. Čo sa s ňou stalo sa už dnes nedozvieme.

Ešte som si spomenul, že kolega (Andrej), ktorý Vám sluchátka v piatok odovzdal a aj v pondelok od Vás prevzal, je tu nový (od októbra). Objednávku v júli ste teda preberali buď odo mňa, alebo od iného kolegu (Gabo), to už neviem. Každopádne, vtedy sme tiež tlačili po dva protokoly a tiež sme si ich nechávali podpisovať od zákazníka.. Možno išlo o náhodou, ale bežne potvrdenie pri odovzdávaní tovaru aj vydávame aj si nechávame potvrdzovať.

Kde sme ale určite pochybili tak to je, ako ste aj písali, v evidencii vráteného tovaru. To skutočne v systéme nevidím aj keď vrátený tovar tu fyzicky je. Každopádne, samotné vrátenie peňazí to nijak neovplyvňuje, nakoľko je to vec, za ktorú by nás mal spucovať samotný eshop.
Čo sa týka potvrdenia pri preberaní tovaru (keď ho zákazník prinesie ku nám), tak je to individuálne - niekedy potvrdíme jeho papier, niekedy vypíšeme perom náš papier. Záleží od toho, ako to vyžaduje zákazník - niekedy mu totiž nepodpíšeme vôbec nič, napr. keď sa ponáhľa a nemá čas čakať.. My o tom skrátka papier nepotrebujeme, len to nahodíme do systému (pravda, ak sa na to nezabudne..)

Hlavné je, že sa to nakoniec vyriešilo v poriadku :)

-- 25. 10. 2012 15:18 --

..pozerám že píšete rýchlejšie než ja :)
V Pack Service pracujeme pre eshopy, ktoré nechcú mať starosti s balení a skladovaní tovaru. www.packservice.sk/pre-eshopy
SamuelSzabo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 25. 10. 2012 16:11

Dakujem pan Szabo za Vas prispevok a vsetky vysvetlenia. :)

Ohladom samotneho zapozicania, neviem ci je to podstatne, ale neslo o odstupenie od kupnej zmluvy, ale o vyuzitie sluzby Pozicovna sluchadiel, ktora ma vlastny cennik. Zapoziciavane su rozohrate sluchadla. Keby som jedny zo sluchadiel chcel kupit, tie zapozicane pouzite by som ajtak musel vratit a predmetom kupy by boli celkom nove sluchadla. http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... sluchadiel
standardne ponukane sluchadla, ale poziciava aj mimo zoznamu:
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/0/0/3/4/9/0/?hledatjak=2&slovo=pozicovn
Podmienky sluzby su popisane tu: http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/7 ... sluchadiel

Netvrdim, ze pan Novysedlak presvihol nejaky zakonny termin. Slo tu proste o to, ze nahle prestal komunikovat, co celkom kontrastuje s tym, ako promptne bola zapozicka retazou mailov vo stvrtok dohodnuta. Toto ma samozrejme znepokojilo, ten kontrast som si uvedomil, 400 EUR je pre mna dost velka suma a keby mi ju neuhradil, neviem si predstavit, ako by som si ju v nasom pravnom state ucinne vymahal. Velmi dolezite je, ze v telefonickych rozhovoroch, ked som zistil skutocne cislo jeho mobilu, reagoval ako clovek vo financnej tiesni. Z toho som uz nebol len znepokojeny, ale aj vystraseny. Nevratenie zalohy mi nevedel vysvetlit a peniaze mi vratil az po tretom telefonate (v ktorom som uz bol dost dorazny), pricom vratenie prislubil uz o den skor v prvom. Slo o vnutrobankovy prevod, o ochote peniaze vratit sa vobec neda hovorit, ku vrateniu som ho dotlacil. Naozaj vsetko nasvedcuje tomu, ze som sa vratenia penazi domahal u nesolventneho cloveka, ktoremu bolo tazko peniaze vracat. Inak si jeho konanie tazko niekto moze logicky vysvetlit.

Nespekulujem, ci by mi pan Novysedlak v zakonnej lehote v konecnom dosledku peniaze vratil alebo nie, ale mal som dovod byt z jeho konania a sposobu komunikacie vystraseny.

V kazdom pripade, zakaznik nehodnoti, aka je dlha nejaka zakonna lehota, ale ako je spokojny s poskytnutou sluzbou a bezproblemove vratenie zalohy ku tomu patri. Neda sa budovat dovera ku zakaznikovi tym, ze poskytovatel sluzby nahle prestane reagovat na maily, nedviha na jeho webe zverejneny telefon a ked som sa mu dovolal na iny telefon, nevedel svoje konanie nijako vysvetlit a platbu de facto nechcel poukazat. Vystraseny zakaznik, ktory sa boji o svoje peniaze, je ta najhorsia reklama, zakonna lehota moze byt hocijako dlha.
Naposledy upravil bogino dne 25. 10. 2012 19:32, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamuelSzabo 25. 10. 2012 19:21

bogino píše:Vystraseny zakaznik, ktory sa boji o svoje peniaze, je ta najhorsia reklama, zakonna lehota moze byt hocijako dlha.

Tak s tým plne súhlasím..
V Pack Service pracujeme pre eshopy, ktoré nechcú mať starosti s balení a skladovaní tovaru. www.packservice.sk/pre-eshopy
SamuelSzabo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Warrax 11. 11. 2012 18:11

Nuz, musim sa pridat.
Kedysi som si, ako som tu aj pisal, poziciaval viac sluchadiel. Jeden krat prave z obchodu hifisluchadla.sk, a to v hodnote 1000 eur.
Hoci objednanie prebehlo v pohode, komunikacia potom neskor tiez velmi viazla. Vratenie penazi sa tiez natahovalo, a pamatam si, ze ma dost stvalo, ze som sa dotycnemu tiez viac krat nemohol dovolat.
Papiere som si prevzal, doklad som mal. Tiez mi to velmi nevyhovovalo, ale proste citil som, ze taku velku sumu si nebude moct dovolit nevratit, a tak sa aj stalo, nakoniec vsetko prebehlo bez problemov, okrem toho, ze to bolo cele natiahnute. Teda z mojej strany to boli zbytocne nervy.
Musim vsak povedat, ze i z mojej strany bolo natahovanie, no vzdy som dotycneho upovedomil o tom, ci si mozem sluchatka pozicat dovtedy a dovtedy.
Ked porovnam uroven komunikacie s klientom so sluchatka.net, tak je uplne ina liga... sluchatka.net maju uplne dobry a seriozny pristup, kym ten pan na hifisluchatka nema dobru uroven.
Mohol by som sa rozpisat ako bogino, ale asi netreba. Vysledok je u mna ten isty, a to, ze mi posobil neserioznym dojmom, akoby oddaloval vratenie penazi, najviac ma stvalo ze nezdvihal telefony a na maily odpovedal niekedy dost oneskorene. Par krat mi nedosla odpoved vobec, musel som napisat este raz. Dotycny teda nevie o com je seriozny obchod a komunikacia so zakaznikmi. Osobne si myslim, ze by potreboval dalsieho zamestnanca, ktory by to vybavoval, lebo on ma asi malo casu a mozno nejake ine problemy. Moj vysledok je ten, ze z hifisluchatka by som si uz druhy raz nepoziciaval, respektive, maximalne tak jedny sluchatka, urcite si zobral papier, a iba vtedy, keby mi tie peniaze dlhsiu dobu nechybali. Verim, ze ten clovek ich nakoniec vzdy vrati, no sposob ktorym jedna, je horsi, nez ked sa dohadujete na Mileticke s vietnamcom. Ja mat taky obchod s takym pristupom k zakaznikovi, tak ho radsej zavrem a otvorim, az by som mal energiu a cas promptne sa venovat zakaznikom.
Keby mal dotycny aspon zlomok serioznych vlastnosti, uz davno by sa ospravedlnil v tejto teme, a vysvetlil, preco jedna tak ako jedna. Ale presne to z neho vyzarovalo... mam na haku. To je casty zjav na slovensku, prakticky vsetci zamestnavatelia "maju na haku"... nevazia si zakaznikov, nevazia si zamestnancov (co je este horsie), ide im iba o prachy.
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 11. 11. 2012 21:17

A co je za stranku to : hifisluchatka.net ? Myslel si hifisluchadla.sk? :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Warrax 12. 11. 2012 18:27

A co je za stranku to : hifisluchatka.net ? Myslel si hifisluchadla.sk? :-)

Ano, pardon. Nejde mi zeditovat ten prispevok.
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod opti 2. 3. 2013 23:22

Dobry den,

Zazivam podobnu skusenost teraz. 31.8. 2011 som si kupil sluchadla Sennheiser IE8 (150 eur bez DPH). Odvtedy som ich 3x reklamoval u Elvia pro Slovakia a teraz ked sa pokazili 4ty krat som uz poziadal o refundaciu. Sluchatka som 20.2. vratil na sklad do PackServicu, bol mi vystaveny preberaci protokol a nasledne som napisal mail na hifisluchadla.sk (cez reklamacny formular). kde som popisal co sa stalo, ale ziadna odpoved. Pred 2ma dnami som napisal znova mail na reklamacie@hifisluchadla.sk a obchod@hifisluchadla.sk a cakam na odpoved, predpokladam vsak ze ani na to mi nikto neodpovie. telefonicky sa dovolat neda (0948131331) - telefon je vypnuty.

Co sa da este robit prosim vas? :(
opti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 3. 3. 2013 09:14

SOI popripade mu poslat este kontrolu z danoveho uradu ak sa Ti to podari.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 3. 3. 2013 10:40

Po tomto pripomenuti si temy som sa pozrel na hodnotenia zakaznikov na heureka.sk, co tam pribudlo od mojej skusenosti. Vychadza mi z toho, ze vacsina zakaznikov s objednanym tovarom nema problem, avsak ak sa nieco "zasekne", narazia na nekomunikujuceho predajcu, s ktorym je problem cokolvek riesit. Kazde zhruba desiate hodnotenie je o tom, ze pan Novysedlak nekomunikuje, ze ide o obchod, kam sa neda dovolat a pod.:

http://obchody.heureka.sk/hifisluchadla-sk/recenze/
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
18. novembra 2012 Ivo
Absolutne nekomunikuje. Nereaguje na maily. Doruceny pouzivany opotrebovany tovar za cenu noveho. Ani po tyzdni od vratenia tovaru ziadna reakcia.
Odporucam sa vyhnut obchodu oblukom.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
5. decembra 2012 marek
maximálna nespokojnosť komunikácia na bode mrazu. odpoveď na maily v štýle OK alebo v poriadku žiadna profesionalita. a žiadne tel číslo kde by sa človek obrátil s možnostami lepšej komunikácie
v hodnotení od 1- 100 by mal 2body
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
13. decembra 2012 Samo
minusy:
- Komunikácia
- Neaktuálne dustupnosti tovarov na stránke
Objednal som si dve veci, asi 5 minut po doruceni prijatia objednavky na mail mi prisiel dalsi mail, v ktorom sa pisalo, ze jednu polozku z mojho zozanmu nemaju na sklade (na stranke bolo uvedene, ze tovar je ihned skladom), ked som isiel pozriet na stranku, tovar bol uz vymazany. V mail dalej stalo, ze dany tovar nebudu mat po blizsie nespecifikovanu dobu a ze mi teda zmenili objednavku (iba na ten produkt, ktory mali na sklade). Po niekolkonasobnom usili kontaktovat ich s tym, ze akceptujem, ze objednavku ROZDELILI (teda, ze na produkt si za tu cenu, na ktoru mam objednavku pockam), mi pomaly dochadzala trpezlivost. Odpoved dosla dva dni potom - prosim precitajte si tu profesionalnu odpoved:
"Dobry den, mam trochu obavy, ci tie filtre v nejakom rozumnom case zozenieme. Kazdopadne sa informujte po nejakom case."
Na moj dalsi email, kolko je "nejaky cas" uz cakam odpoved asi tyzden...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
14. decembra 2012 M
nulová komunkácia so zakazníkom
dlhá dodacia doba
Tento obchod ponuka zaujimavý tovar, no komunikácia a dodanie sa na otrasnej úrovni.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
19. decembra 2012 Overený zákazník
zlá komunikácia, chybne vystavená faktúra-zle udaná fakturačná adresa,poslala som niekoľko mailov ohľadom opravy faktúry a do dnes mi neodpovedali
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
15. januára 2013 dušan orava
žiadny telefonny kontakt
najhorši e-shop v akom som objednaval ,a to ich už bolo dost
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opti 14. 3. 2013 17:12

Ahojte,

Takze update mojho pripadu - na moj mail nakoniec odpovedali, vypytali si cislo uctu, na ktore maju peniaze poukazat a nasledne aj sumu uhradili. Som happy :)
opti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spasm85 19. 4. 2013 16:45

Najprv krátky odkaz pre tých, ktorý nemajú čas čítať ďalej: VYHNITE SA TOMUTO E-SHOPU !!!! a to pre svoj vlastný pokoj a zbytočné starosti v budúcnosti.

A teraz moja skúsenosť:

Zdravím všetkých,
bohužiaľ sa musím aj ja pripojiť k ostatným nespokojným zákazníkom s negatívnou skúsenosťou s "pánom obchodníkom"(pozn. pán ing. Novysedlák) z e-shopu HiFIsluchadla.sk. Nakupujem na internete všetko, čo sa týka elektroniky, počítačových komponentov, oblečenia a iného tovaru už viac ako tri roky a ešte ani raz sa mi nestalo, že by som niekomu naletel. Snažím sa vždy si overiť e-shop, ktorý nepoznám, aby som práve nejakým neserióznym ľuďom nenaletel, ale tu sa to prvý krát stalo a dalo sa tomu samozrejme predísť, keby som nestratil ostražitosť a napríklad si prečítal najprv toto fórum, aj keď musím povedať, že pán z hifisluchadla.sk má skoro mesiac na to aby vec riešil. Stalo sa totiž to, čo píšu niektorí jeho zákazníci, ktorí museli mať s ním dočinenia aj druhý krát, teda pri reklamácii alebo vrátení tovaru z rôznych dôvodov ako aj Vy píšete, nie len pri nákupe, ktorý je mimochodom veľmi rýchly a tu sa pánovi z tohto e-shopu dá vytknúť iba to, že samozrejme nereagoval na moje otázky ohľadom možnej nekompatibility mnou objednaných slúchadiel s mojim telefónom pri zadávaní objednávky. Pri mojom druhom kontakte s týmto e-shopom ohľadom reklamácie u nich zakúpených slúchadiel som zistil, že ten človek totálne kašle na nejakú komunikáciu so svojim zákazníkom, ktorý s ním potrebuje riešiť nejaký problém. Písal som mu tri maily v priebehu troch dní, ale ani na jeden mi neodpovedal !!! Skúšal som volať do Pack servisu(posielajú pre neho tovar zákazníkom), lebo do e-shopu nie je telefón !!!!(čo ma malo trknúť pred nákupom a nemal som nič kupovať, len ma zlákala výborná cena slúchadiel) a tam podľa toho, čo mi povedali (pozn. môj dojem z reakcie pána Szaba(konateľ Pack Service), možno sa mýlim a len mi nechcel dať na neho kontakt, lebo si to pán Novysedlák asi nepraje, neviem)majú asi sami problém toho pána kontaktovať, lebo na mail ktorý som prostredníctvom nich teda pána Szaba z Pack servisu chcel doručiť pánovi Novysedlákovy pán Novysedlák zasa nereagoval. Tak som teda musel (či som chcel,či nechcel)poslať slúchadlá bez dohodnutého postupu, ktorý doporučujú HiFisluchadla.sk na svojej stránke na adresu Pack Servisu a teraz trocha tŕpnem, čo sa bude diať. Či bude pán Novysedlák taký dobrý a bude to riešiť alebo budem musieť po 30-tich dňoch podať podnet na SOI-ku, aby sa mu pozreli na zúbok a trocha prevetrali ten jeho "úžasný" obchod (už som volal s právnym oddelením SOI-ky, ako treba postupovať v prípade neriešenia reklamácie, takže viem, čo treba robiť). Spolu s reklamovanými slúchadlami som mu poslal aj list,v ktorom ho upozorňujem, ako budem ďalej konať, ak bude stále hrať "mŕtveho chrobáka". Sám si bude musieť rozmyslieť( je inžinier, tak rozum snáď má aj keď serióznosť určite nie), ako bude pristupovať teraz aj v budúcnosti k svojim povinnostiam a zákazníkom pri vedení svojho biznisu, alebo bohužiaľ pre neho bude musieť počítať s oprávneným postupom ľudí na ktorých evidentne kašle!
spasm85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ico33 19. 4. 2013 17:58

..volakedy cca 3 roky dozadu super obchod...
-terazz pozeram ,ze aj high-end tam mizne, a to mali dobre ceny.., uz tam neni ni hd 600 series by sennheiser, ani hd800.., vela veci dali prec.., co krachuju ?! ,alebo sa orientuju uz iba na slabsie modely ?

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... e-High-End

-toto je len zlomok ,co mali volakedy ,za super ceny... ,podla mna to maju este na sklade a zbavuju sa toho a nove kusy neobjednavaju..., (ja som od nich kupil senn. hd650) pod 300 €..
-no skoda toho...
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spasm85 26. 4. 2013 13:07

Zdravím všetkých,

Píšem update svojej skúsenosti s Hifisluchadla.sk.
Všetko malo úspešný koniec a pán Novysedlák vrátil peniaze za reklamáciu mojich slúchadiel na môj účet v banke. Prebehlo to tak, že som si na neho vygúglil telefonický kontakt a zavolal som mu. Dohodli sme sa, že mi uhradí peniaze na môj účet do dvoch dní. Stalo sa tak na tretí deň od dohody. Som veľmi rád, že táto nie príjemná skúsenosť s týmto nereagujúcim obchodníkom už skončila. Tento obchod škrtám zo svojich plánov kupovať tam aj nabudúce, nestojí mi to za ničenie si nervov a strácanie času vypisovaním mailov, na ktoré aj tak nepríde odpoveď i keď tam majú slúchadlá, ktoré inde nemajú. Zdravím všetkých a dúfam, že niekomu moja skúsenosť pomôže v budúcnosti dať si trocha pozor na problémové jednanie tohto e-shopu a radšej investovať energiu do niečoho pozitívneho a menej problémového !
spasm85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 1. 6. 2013 08:05

Obchod hifisluchadla.sk ma noveho prevadzkovatela!

Je nim spolocnost KOLLY s.r.o, ktorá prevádzkuje DJ shop techhouse.sk.
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/0/0/2/137

Som rad, ze ku zmene doslo tak rychlo a ze agonia nekomunikacie nepokracuje dalej. Novy prevadzkovatel slubuje online a telefonnu dostupnost od 10:00 do 18:00 na novom tel. cisle.

Novy prevadzkovatel pripravuje zlepsenia, medzi nimi aj moznost skusania sluchadiel priamo v predajni. Zaujimava je aj informacia o rozsireni sortimentu o nove znacky. Bud. tyzden tam zrejme zavolam a spytam sa, ako daleko su s prevzatim obchodu, kedy bude obchod plne bezat v novom rezime.

Touto temou nechcem novemu prevadzkovatelovi sposobovat ziadne potiaze! Naopak, drzim mu palce, prajem mu uspesne prevzatie obchodu so sluchadlami a vela spokojnych zakaznikov.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 1. 6. 2013 10:34

Tiež som si to všimol, uvidíme, možno hifislúchadlá budú opäť dobrým obchodom.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 28. 6. 2019 09:50

Zdravim a momentálně to s timto e-shopem vypada jak? Chtěl jsem od nich vzít k X7s..X5s.Diky.. za info.
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 6. 2019 11:44

Ja hlásim absolútnu spokojnosť.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 28. 6. 2019 17:31

Nemáš prosim číslo mobilu na někoho ze shopu? Je tam jen pevná sk.linka...
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 28. 6. 2019 20:04

Tak zavolaj na pevnú linku. Veď sme v EÚ. Je to jedno.
zino333
Pokročilý