Negativna skusenost s pozicanim sluchatok z hifisluchadla.sk

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 23. 10. 2012 23:56

Upravene 1. juna 2013:
Obchod hifisluchadla.sk ma noveho prevadzkovatela!

Je nim spolocnost KOLLY s.r.o, ktorá prevádzkuje DJ shop techhouse.sk.
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/0/0/2/137

Som rad, ze ku zmene doslo tak rychlo a ze agonia nekomunikacie nepokracuje dalej. Novy prevadzkovatel slubuje online a telefonnu dostupnost od 10:00 do 18:00 na novom tel. cisle.

Novy prevadzkovatel pripravuje zlepsenia, medzi nimi aj moznost skusania sluchadiel priamo v predajni. Zaujimava je aj informacia o rozsireni sortimentu o nove znacky.

Touto temou nechcem novemu prevadzkovatelovi sposobovat ziadne potiaze! Naopak, drzim mu palce, prajem mu uspesne prevzatie obchodu so sluchadlami a vela spokojnych zakaznikov.

Nasleduje povodny prispevok z 24.10.2012

UVOD

Mozno budete prekvapeni, ze veci okolo mojho vikendoveho testu dvoch USB DACov a styroch nahlavnych sluchadiel boli uzavrete az dnes a to som si naozaj odfukol. Pricinou bol pan z hifisluchadla.sk, ktory sa rozhodol zadrziavat moju zalohu za pozicanie sluchadiel, slo takmer o 400 EUR, presne o 388.89€.

Hned na uvod, pre tych, co neradi citaju dlhe prispevky:
Zapoziciavat sluchadla na hifisluchadla.sk na zaklade vlastnej skusenosti neodporucam. Takisto zvazte vykonavat akekolvek platby vopred za kupu noveho tovaru a to dovtedy, kym nebude celkom jasne, ze sa situacia zmenila. Spravanie pana z hifisluchadla.sk jasne vykazuje znamky spravania nesolventneho cloveka, ktoremu ked "poziciate" a ani o tom neviete, ze ste mu vlastne pozicali, s tazkostami to budete dostavat naspat.

OBJEDNAVKA SLUZBY, KOMUNIKACIA

V obchode som si sluchadla poziciaval prvy krat. Predtym som si pozical stvoricu sluchadiel zo sluchatka.net a komunikacia bola velmi dobra, profesionalna, seriozna, vsetko prebehlo OK. Tentoraz som povazoval za vyhodne, ze ide o moznost pozicania priamo v Bratislave, s moznostou osobneho odberu a vratenia, takze zapozicku slo dohodnut aj den pred vikendom. Ked mi lieti pred 2 tyzdnami navrhol, ze mi jeho ILTW DAC zapozicia na otestovanie a porovnanie s mojim DACom, hned ma napadlo, ze si nejake sluchadla poziciam a zahrniem do testu. Vo stvrtok som s panom z hifisluchadla.sk dohodol zapozicanie Shure SRH940 a Audio Technica ATH-AD700.

Za pozicanie je potrebne zlozit zalohu vo vyske ceny novych sluchadiel, ajked ide o pouzite sluchadla. Pozicovne je 5€ na sluchadla, doba pozicania 2 plne dni, ak nie je dohodnute inak. V mojom pripade slo o zalohu 399 EUR a po vrateni som mal dostat naspat 389 EUR.

Komunikacia pred zapozicanim bola celkom bezproblemova, na velmi dobrej urovni. Promptne sme doladili formu platby. Vyberat a nosit so sebou tolko hotovosti sa mi nechcelo. Moj hlavny bankovy ucet je v inej banke nez v akych ma ucty pan z hifisluchadla.sk, ale mam ucet aj vo VUB, kde som vsak mal len 370 EUR. Dohodli sme, ze zalohu uhradim z VUB na jeho ucet tiez vo VUB a doplatok 30 EUR uhradim pri prevzati sluchadiel. Vsetko bolo dohodnute ku mojej spokojnosti, komunikacia bola vyborna. Vnutrobankovy prevod som vykonal vo stvrtok vecer.

PREVZATIE TOVARU

V piatok na obed mi prisla SMS, ze si sluchadla mozem prevziat. Pan z hifisluchadla.sk ku ucelu osobneho odovzdania a prevzatia tovaru vyuziva skladove priestory spolocnosti Pack Service. Maju otvorene len od 10:00 do 16:00, co mi dost nevyhovovalo, lebo do prace chodim skor a z prace neskor. V piatok, hned po obede, som musel absolvovat dve asi 20 minutove cesty autom po Bratislave.

Skladove priestory Pack Service maju daleko od lukrativneho priestoru, ale to ma nejako nevzrusovalo. Prisiel som s objednavkou v ruke, pan z Pack Service prevzal odo mna 30 EUR a vydal mi sluchadla. Nedal mi podpisat ziaden papier o vydani tovaru, ale ja nie som moc na formalne ukony, predosla komunikacia bola OK, tak som so sluchadlami odisiel.

VRATENIE TOVARU

V pondelok doobeda mavam v robote "hustejsie", nemam kedy riesit drobne osobne veci, tak som ani nestihol dopredu pana z hifisluchadla informovat, ze sluchadla vraciam. Cez obed som ich rovno odviezol do skladu Pack Service. Opat mi ten isty obsluhujuci pan nedal nic podpisat, sluchadla vylozil na regal. Tvaril sa spokojne, dohodli sme, ze panovi z hifisluchadla.sk oznami vratenie zapozicky, takze som ocakaval bezproblemove ukoncenie transakcie a zalohu rychlo vratenu na mojom ucte. Pre istotu som panovi z hifisluchadla.sk napisal mail, ze sluchadla som vratil do skladu.

VYMAHANIE ZALOHY, KOMUNIKACIA

Pred zapozicanim mi pan z hifisluchadla.sk odpovedal na kazdy mail velmi promptne, avsak v pondelok reakcia akosi neprichadzala. Tak som vyhladal telefonne cislo na webe hifisluchadla.sk a skusil mu zavolat. Nikto nedvihal.

V utorok aj stredu som napisal dalsi mail. Skusal som sa oba dni dovolat, ale stale nic. Vo stvrtok som kontaktoval Pack Service, kde mi povedali, ze pan z hifisluchadla.sk sa vola Viktor Novysedlak a doteraz nemali ziadne tazkosti s podobnymi zapozickami. Pytal som sa, ci maju na pana Novysedlaka aj iny kontakt nez je ten, co ma uvedeny na svojom webe. To sice priznal, ale povedal, ze iny kontakt mi dat nemoze.

Povedal som si, ze pockam do dalsieho tyzdna, mozno je pan Novysedlak odcestovany. Ale skrelo ma, ze aj ked vedel, ze nebude v obchode pritomny, mohol mysliet na mna, ze mi dlzi zalohu. Ved bankove prevody sa daju dnes robit aj po telefone, aj z mobilu alebo este lahsie z notebooku, aj ked je clovek na cestach, alebo mi mohol nechat vyplatit zalohu cez Pack Service, nejako mi to nehralo, ze po nom "zlahla zem".

Cez vikend som si dost jasne uvedomil, ze takyto model spravania by mi na sluchatka.net zrejme nehrozil, ze pristup pana Mirgu bol celkom iny a ze toto nie je v poriadku, nesie to znamky neseriozneho spravania a zamerneho oddalovania vyplatenia zalohy. Tiez mi doslo, ze nemam papier o vrateni. Nevedel som presne, co mozem od pana z Pack Service cakat, ale posobil na mna slusnym a serioznym dojmom.

Na stranke hifisluchadla.sk je uvedeny ako prevadzkovatel e-obchodu J-WOOD, s.r.o. Tak som sa pozrel do obchodneho registra na internete, kde som pana Novysedlaka lahko vyhladal. Zistil som miesto jeho bydliska a sidlo spolocnosti J-WOOD. Telefonne cislo tam nie je uvedene. Pozrel som tiez na udaje o domene hifisluchadla.sk, opat tam figurovali udaje ako v obchodnom registri, avsak rovnako bez telefonneho cisla.

V pondelok rano, cize vcera, som sa opat snazil do obchodu dovolat. To sa uz vyfarbovalo ako dost divne, ze druhy tyzden nedviha. Na strankach hifisluchadla.sk je chat, ktory v minulosti byval aktivny v rezime ONLINE, avsak od mojej zapozicky bol stale OFFLINE.

Zavolal som znova na Pack Service, vysvetlil som znova situaciu. Diskutovali sme, ze co s tym. Pan z Pack Service mi radil, ze jedine snazit sa na pana Novysedlaka nejako nakontaktovat a dohodnut sa s nim.

Kedze som sa na cislo uvedene na hifisluchadla.sk opat nedovolal, napisal som dalsi mail, uvediem ho tu v plnom zneni:
Dobry den pan Novysedlák,

zial, za vyse tyzden sa mi nedari na Vas nakontakotvat. Poslal som Vam minuly tyzden niekolko mailov, zial bez odpovede. Na telefonnom cisle, ktore mate uvedene na hifisluchadla.sk, nikto nedviha.

Komunikoval som s Pack Service minuly tyzden vo stvrtok a aj dnes, prislubili, ze Vas budu kontaktovat.

Dlzite mi 388,89 € vratenie zalohy za pozicanie sluchadiel. Sluchadla som si pozical len na vikend, k zapozicaniu doslo v piatok 12.10 a vrateniu do skladu pondelok 15.10. Pozical som si ich ako sukromna osoba a tieto peniaze mi chybaju.

Pan Novysedlak, som sklamany z toho, ze nekomunikujete, pritom pred zapozicanim ste komunikoval bez problemu aj niekolkokrat denne a bez tazkosti sme detaily zapozicky doladili.

Som aktivny na internetovom diskusnom fore avmania.cz, kde som uverejnil niekolko testov sluchadiel a inych zariadeni. Prave mi prichadzaju maily z heureka.sk, najnakup.sk a podobne a pytaju sa ma na nazor na internetovy obchod. Dufam, ze Vam na dobrom mene zalezi a ze vratenie zalohy doriesite v najkratsom moznom termine.

S pozdravom,
.....

V robote sa mi okolo poludnia nakoniec podarilo vygooglit telefonne cislo na J-WOOD v internetovom telefonnom zozname. Tak som tam zavolal. Zdvihol mi pan, ktory sa mi nepredstavil menom. Pytal som si pana Novysedlaka. Odpovedal, ze co si prajem. Spytal som sa ho celkom jasne, ze ci on je pan Viktor Novysedlak. Vahavo z neho vyliezlo, ze ano. Citil som urcite napatie. Predstavil som sa mojim menom a priezviskom, udaje o mne mal z objednavky. Povedal som mu, ze pre mna necakane prestal komunikovat, na rozdiel od vybavovania zapozicania neodpoveda na maily, nedviha na jeho webe uvedeny telefon a zalohu takmer 400 EUR mi nevratil. Pan Novysedlak necitil potrebu ani sa mi ospravedlnit, ani vysvetlit, ze prestal komunikovat. Nevyjadril ziadnu lutost nad tym, ze mi svojim konanim sposobuje starosti. Proste, keby sa stalo to, ze na mna v navale inych povinnosti zabudol, jeho spravanie by bolo celkom ine. V kutiku duse som dufal, ze mohlo ist o zabudnutie pod navalom nejakeho ineho biznisu, ktory pan Novysedlak robi, ale toto zjavne nebol ten pripad. Pan Novysedlak nejavil ziadne znamky choroby, ani netvrdil, ze je odcestovany, rozlietany, ze nestihol, ci nieco podobne. Proste ziadne ospravedlnenie, ziadne vysvetlenie. Bol vsak slusny, povedal, ze mi zalohu uhradi. Povedal som mu, ze mi je jedno, na ktory moj ucet, ale kludne na ten z VUBky, z ktoreho som mu poukazal platbu. Citil som, ze nie je z toho nadseny, ze som ho "vymakol" na jeho mobile. Nebola to proste reakcia, ze "ano, samozrejme, hned uhradim". Bol to taky vynuteny prislub pod tlakom komunikacie so mnou.

Predsa len som v kutku duse veril, ze ked som uz s nim hovoril a prislubil mi to, ze mi zalohu este v ten isty den poukaze na moj ucet. Kontroloval som svoje ucty v pondelok vecer aj v utorok (dnes) rano, ale stale nic.

Bolo mi fakt divne, ze sa takto sprava, az som si kladol otazku (a kladiem si ju stale), ci cely obchod hifisluchadla.sk nejde rovno zabalit. Ved toto je hrozna reklama. Este ked som mu napisal, ze o tom nebudem mlcat. A napriek tomu tak konal. Pochopil som, ze musi byt naozaj vo financnych tazkostiach, nijake ine logicke vysvetlenie tohoto spravania neviem najst.

Dnes dopoludnia okolo desiatej som mu opat zavolal. Nastastie dvihol. Skonstatovali sme, ze mi dlznu sumu stale neuhradil. Povedal som mu, ze som necakal, ze s tym mozu byt taketo tazkosti, ze tie peniaze uz teraz nutne potrebujem, ze keby som vedel, ze s tym budem mat tazkost, tak si nic nepoziciavam. Ziadal som ho, aby mi peniaze s urcitostou zaplatil este dnes. Prislubil, ze tak urobi na moj ucet vo VUB.

Ked mi v priebehu niekolkych hodin platbu nepoukazal, zavolal som znova na Pack Service. Dohodol som, ze mi dodatocne vystavia doklad o tom, ze som v piatok 12.10. sluchadla prevzal, doplatil 30 EUR v hotovosti a ze som ich v pondelok 15.10. vratil. Toto prebehlo celkom hladko, zakratko mi prisiel mail s naskenovanym dokladom so vsetkymi nalezitostami, peciatkou, podpisom, spravnymi datumami.

Nato som posledny raz zavolal panovi Novysedlakovi. Dorazne som ho ziadal, aby zaplatil okamzite na moj ucet vo VUBke. Platba prisla v priebehu asi piatich minut po tom, co sme dotelefonovali.

Prvykrat zareagoval na niektory moj mail. Tu je plne znenie:

Dobry den,

uhradene v plnej vyske, vratane poplatkov za zapozicanie. Mrzi nas oneskorenie.

S pozdravom

HiFisluchadla.sk
Dakujeme za doveru

ZAVER, POUCENIE

S obchodom hifisluchadla.sk som osobne urcite skoncil. Uz nikdy nic od pana Novysedlaka. Je skvela vec moct si zapozicat sluchadla v Bratislave, ale len pokial to funguje. Prvykrat v zivote mam takuto skusenost. Uvedomil som si, ake je riskantne davat niekomu zalohu a ze suma viac sto EUR uz moze zvadzat ku podvodnemu konaniu. Uvedomil som si tiez to, ze od leta sa tu hram o co najlepsi zvuk za cca 500 EUR (pozri moj podpis) a tu som mohol lahko prist o 400 EUR, ani neviem ako. Tato suma na Slovensku nie je dostatocne vysoka na kvalifikaciu trestneho cinu, ale pan Novysedlak ma donutil uvazovat o kontaktovani organizacii na ochranu spotrebitela, pripadne o kontaktovani policie. Bohuzial, pan Novysedlak mi zneprijemnil viacero poslednych dni a vcera som aj tazko zaspaval. Pochopil som, ze musim byt opatrnejsi pri takychto sumach a transakciach. Uvedomil som si tiez, ze nabuduce pre istotu neprevezmem a neodovzdam nieco len tak bez potvrdenia, pokial to ma taku vysoku hodnotu. Mozno zijem v bezproblemovom svete, neviem, aka je vasa skusenost, ale toto je moja prva tohoto charakteru. Pred vyse 10 rokmi mi z bratovej garaze ukradli sadu zimnych pneumatik, jazdenu len asi 10000 km, to je moja jedina skusenost s kradezou, inak sa mi za vyse 40 rokov nic take zle nestalo. Pana Novysedlaka si zapamatam na cely zivot.
Naposledy upravil MgX dne 1. 6. 2013 13:01, celkově upraveno 8
Důvod: Příspěvek doplněn o novou část, která je jasně vymezena datem a časem. Doplnění provedeno na základě žádosti zakladatele.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 10. 2012 05:53

Bogino,vyzeras byt seriozny clovek.Fakt klobuk dole.Zial aj ja som taky bol.Ked som mal uz spominane regalovky ALR jordany v jednom vyskovom reproduktore som pocul skreslenie a tak som ich poslal na reklamaciu.Dotycny mi povedal ze je treba poslat aj "original" blocek a vdaka mojej dobrote a naivite som o ne raz a navzdy prisiel.
Reproduktory boli 4xdrahsie ako bol moj vtedy mesacny plat.Tu zalohu ktoru si dal bola fakt obrovska dufam ze sa ti uz nic podobne nestane...

-- 24. 10. 2012 06:55 --

p.s. na poucenie - to ze si neriesil veci "papierovo" je chyba.Takto by si mal doklad a kradez nad 200e je uz tresnym cinom.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 10. 2012 06:09

Biznis na Slovensku. No comment.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 24. 10. 2012 06:46

Volakedy to bolo 8000 korun
http://www.porada.sk/t37127-prietupok-v ... y-cin.html
a napr. pri dopravnej nehode s odhadovanou skodou nad tuto hranicu bolo nutne volat policiu. Ta hranica sa myslim pred casom posunula vyssie, ale presne to neviem.
Z pravneho hladiska podla mna bol stale vramci lehoty na uhradenie platby na ucet, ta zrejme podla zakona nemusi byt vykonana okamzite, ale je tam nejaka lehota. Sposob platby bankovym prevodom som dohodol pred zapozicanim. Tu ide skor o zmenu charakteru jeho spravania a komunikacie, uplne chybajuce akekolvek vysvetlenie, ospravedlnenie. To ma priviedlo ku myslienke, ze ak to nevybavim hned, neskor sa budem tazsie ku svojim peniazom dopracovavat.
Naposledy upravil bogino dne 24. 10. 2012 21:01, celkově upraveno 1
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 10. 2012 06:51

Dnes podnikat moze akykolvek ***** a este ho v tom legislativa podpori.
Brat podnika a mne ako statnemu zamestnancovi vytkne, ze zijem z jeho dani ktore odviedol statu vo vyske 18 eur!!!!
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 10. 2012 06:57

:D armaman toto bolo dobre :D pripomenulo mi to ako som bol raz v nemocnici a sestricka mi vravela budte ticho,nevymyslajte a spite! Vtedy som si len pomyslel - krista,moja poistovna ti plati tvoje zivobitie ako aj moje dane tak kebyze nemam ruku zlomenu tak sa neovladnem :D V podstate by si sa mal k nemu spravat ako k svojmu zivitelovi ^^ O:-)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 24. 10. 2012 07:35

..fakt zaujimavy clanok..., ja som od tial kupoval tiez..., aj ked som menil hiface2mtech ,tak v pohode ,hmmm, ak je pravda ze hifisluchadla idu do ,,kytek´´ ,tak potom asi uz nic odtial ani ja objednavat nebudem..., chcel som vyskusat nieco ,ale ako vydim ,asi to nebude s nimi teraz take ,,ruzove´´´,predsa ,kazdy chodi uz do predrazeneho zeleneho mimozemstana.., hehe, nuz co..., su aj druhe obchody..., ktovie teda ci naozaj koncia ,ci maju financne problemy...,hmmm :roll:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 10. 2012 08:21

bogino-> fakt pěkně napsané :tleskani
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 24. 10. 2012 10:03

Hm, nemila skusenost :-/ Len dodam ze s panom z hifisluchadla.sk uz som poriesil mnohooooo veci a problemi akosi nastastie neboli! Ale asi teda problemi prichadzaju, skoda :-(

Len dodam ze v lete som reklamoval 3 mesacny telkac panasonic tx p42 g30, cize ziadny lacny smejd a do telefonu mi pan povedal ze tam mam pribalit aj blocek, ze kurier po to pride! Tak potom rozmyslam ze ak im ho tam pribalim, tak co mi ostane ako dokaz ze je moja tá telka! Tak som ho prefotil a buchol im tam ten a cakal kym mi ju dovlecu opravenu :-P Proste fakt sa moze clovek dostat do problemov ani nevie ako :-/
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 10. 2012 10:08

Doklad o kupe ci paragon nie je vlastnictvom obchodu. Predajca moze len overit jeho pravost a dalej pracuje iba s jeho kopiou ak je to nutne. Na toto si treba dat pozor.....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod R4DY 24. 10. 2012 11:35

tiez som si planoval odtial pozicat sluchadla vo vacsej hodnote ako ty a radsej skusim oslovit iny obchod.
R4DY
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 24. 10. 2012 16:18

Vyjebat a dojebat, heslo současnosti. To je smutné, moc smutné.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2012 19:38

Mne to skôr príde ako keby mal majiteľ finančné problémy. Možno to z obchodom nevyzerá ružovo a chlapík nemal peniaze. Príde mi to pravdepodobnejšie ako to, že by sa ťa snažil podviesť... Ťažko povedať... Každopádne takáto skúsenosť nepoteší.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 24. 10. 2012 20:50

Bral som od neho GR07 a v pohode...aj ja si myslím,že má asi finančné problémy, každopádne sa to dalo riešiť ináč.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 24. 10. 2012 20:51

Mne to tiez tak pripada, ze jednoducho nema peniaze, inu logiku to nema. J-WOOD je zrejme len on sam a so 400€ sa ako tak da prezit mesiac, nie je to zas az tak mala suma pre cloveka v tiesni. Keby to bola pre neho bezvyznamna suma, nebol by sa so mnou natahoval.
bogino
Mírně pokročilý

Další stránka