Výběr AKG

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dotfred 24. 10. 2012 19:20

Ahoj všem :)
Do teď jsem měl AKG model K 450 a byl jsem nesmírně spokojen. Po necelých 3 letech ale dosloužilo levé sluchátko, tak jsem se rozhodl koupit si nové. Ještě řeknu, že poslouchám převážně rockovou hudbu a sluchátka používám převážně na ven a vlastně na všechno co dělám. Líbí se mi izolace okolního hluku a i izolaci hudby okolnímu světu :)

Dnes jsem prolezl všechny sluchátka na českém, slovenském a německém webu a mám 2 výsledky, oboje dvoje znovu od firmy AKG ^^

1) AKG K 618 DJ za 2.490kč (http://eu.akg.com/akg-product-detail-eu/k618dj.html)
Obrázek
Frequency Response 16Hz - 24kHz
Maximum Input Power 2000 mW
Input Impedance 32 ohms
Sensitivity 115 dB SPL/V

je to novinka, tak nevím, jestli cena odpovídá kvalitě zvuku nebo cena ještě v průbehu roku klesne a ta bude odpovídat kvalitě. (stejně jako to bylo u modelu K 450, cena rapidně klesla potom co jsem si je koupil)

2) AKG K 518 DJ za 1.452kč (http://eu.akg.com/akg-product-detail-eu/k-518-dj_1.html)
Obrázek
Frequency Response 16Hz - 24Hz
Maximum Input Power 200 mW
Input Impedance 32 ohms
Sensitivity 115 dB SPL/V

Tak co říkáte? Přilepším si z K 450? :)
EDIT pro ty co nechtějí psát o tom jak jsou ty a ty lepší budu vděčný když napíšete "já bych bral ty" :)
dotfred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 24. 10. 2012 20:53

A tie 450-ky sa nedajú opraviť? Keď si bol nesmierne spokojný... A navyše môže ísť aj tak len o nejakú banálnu chybu. Ak to nehrá, tak možno stačí vymeniť kábel. To ti aj v servise spravia za pár drobných...

Inak mi tie 618-ky prídu ako mierne vynovené 518-ky. Ktovie či nebudú hrať aj dosť rovnako. Potom by tá cena za to možno bola zbytočná. Aj keď sa mi tie 618-ky viac páčia. Najlepšie by bolo vypočuť a podľa toho voliť...
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dotfred 24. 10. 2012 21:20

Kabel je vyměnitelný, tak už jsem koupil nový, ale stále nic. Sám jsem je ani nerozebral :D žádné šroubky, cvakátka nebo tak tam nic není, prostě se do nich nedostanu :-|

chtěl jsem si stejně koupit nové, malinko větší :)
dotfred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 10. 2012 21:22

K 518 hraju horsie ako K 450. Ale hlavne su dost nepohodlne. A ak je K 618 len nejaky ich upgrade (skusenost nemam), tak to za to nestoji. Poobzeraj sa radsej inde.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod NočníChodec 25. 10. 2012 01:03

dotfred píše:Kabel je vyměnitelný, tak už jsem koupil nový, ale stále nic. Sám jsem je ani nerozebral :D žádné šroubky, cvakátka nebo tak tam nic není, prostě se do nich nedostanu :-|

chtěl jsem si stejně koupit nové, malinko větší :)

Polstrování náušníků jde radiálně roztáhnout a sejmout. Pod polstrováním mají být 4 šroubky s křížovou hlavou.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod dotfred 25. 10. 2012 03:05

Díky, bál jsem se do molitanů zabrat abych je neroztrhl, ale vážně šly bez problémů oddělat. Ale na pohled jsem nezpozoroval žádné vady (vytrhlé kabely, špatné kontakty). Rozdělal jsem i druhé jestli není chyba někde u jacku a taky nic.. :(
dotfred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasdcz 25. 10. 2012 03:49

a co nejakej ten studio styl (to se mi vzdycky u akg libilo:-)
treba AKG K 121 Studio zvuk bohuzel nedokazu posoudit sam mam k701.
UE triple.fi 10, K701, ATH-PRO700,denon AH2000,DT990 pro,
repro excite x16, carat A57 casea mod, casea Lyra mk2 a Cepheus mk3,
a DT1770:_P)
tomasdcz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 10. 2012 06:35

Cital si zadanie? On chce prenosne sluchadla. S K 121 by asi tazko chodil po vonku.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bogino 25. 10. 2012 07:20

dotfred píše:Rozdělal jsem i druhé jestli není chyba někde u jacku a taky nic.. :(

"Odislo" ti to naraz, alebo to bolo postupne? Ked je problemom namahanie kabla, malokedy kabel odide "na jednu supu", typicky sa da zistit, kde je kabel prerusrny. Staci kablom hybat pri jacku a pri nausnikoch. Samozrejme len dovtedy, kym to reaguje. Ked uz je kabel uplne preruseny, uz to nezistis. Nepozoroval si nic pri pohybe kabla hned pri konektore? Prerusovanie zvuku, pukanie?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dotfred 25. 10. 2012 11:22

Nie, kabel je v pořádku. U AKG K 450 jde vyměnit. Koupil jsem si nový a byl jsem překvapen, že sluchátka stále nehrajou. Problém je někde uvnitř nejspíš přímo v reproduktoru nebo v kabelu v hlavovém moste kam se nedostanu.. :/

By the way, co Urbanears Zinken nebo Skullcandy Aviator ? Někde jsem četl, že hrají výborně a dokonce se mi líbí i designem :)
dotfred
Kolemjdoucí