[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SlashBJ 19. 3. 2014 12:58

Já tam taky koupil, tak jsem zvedavej, jestli dorazi na prodejnu. Kdyz jsme kupoval, meli napsano 1ks skladem.
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 20. 3. 2014 23:53

Takze jsem si pro ne byl, jsou to MH1c, takze spokojenost, s zatim vypada ze s Nexusem 5 + PowerAmp hraji fakt hezky.

EDIT: jinak procital jsem diskuzi na head-fi a udajne je ten rozdil v cene jenom v jinem baleni, ze ty levne nejsou v krabicce, ale jenom v igelitovem sacku, ale nahradni spunty u toho jsou :)
Salamander
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlashBJ 21. 3. 2014 09:49

Mě už psali, že nejsou a objednávku ruší.
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod Feldrod 24. 3. 2014 21:10

Zdravím.
Když je tu takový rozruch okolo těch MH1C tak mám kolem nich malou otázku:
Jsou kompatibilní s Sony Xperia tipo(kupované od t-mobile minulý rok na jaro) a pokud ne tak jde to nějak vyřešit?
Vím, že někde píšou "Full compatible for Sony Xperia tipo", ale mám strach, tak si to ověřuji.
Děkuji za odpověd
Feldrod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 24. 3. 2014 23:41

MH1C jsou pro novejsi telefony
Mh1 jsou pro ty starsi
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 25. 3. 2014 11:45

Ano, s Xperia Tipo jsou kompatibilní.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ricccie 25. 3. 2014 12:47

Ak niekomu nevyhovuje kabel a nema dostatocne zrucnosti
http://www.zmfheadphones.com/recabled-mh1/
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davidwebb 25. 3. 2014 14:55

Tak konečně po roce čekání se ke mě taky dostali tyto sluchátka. Takže si dovolím napsat taky pár řádku pro potencionální kupce.

Na první poslech bez rozehrání-zahoření a bez váhání je jasně slyšet zvuk sluchátek vyšší kategorie. Nicméně už krátké rozehrání 10 hodin jim prospěje. Bass je opravu lehce zvýrazněný, což mi velmi vyhovuje, dělá to ten zvuk zábavnější ale přitom neobtěžuje. Teď mě napadá srovnání se SoundMAGIC PL11 které mimochodem stojí stejně jako MH1C. PL11 mají už velmi zvýrazněný bass, ale ten už oproti MH1C ztrácí údernost, přesnost, a rozlišení nejnižších kmitočtů (kopák,basa apod.). Zkrátka to je jiná třída, bass u Sony perfektně zapadá do celku, můžete si ho vychutnávat když chcete, ale nestrhává na sebe pozornost tolik a nezastírá ostatní pásma. Hodnotím velmi velmi kladně.

Celkový zvuk je takový hebký, čistý, vzdušný, neunavující. Přitom detailní, ale ne zbytečně analytický a ani nudný což je pro mě důležité.

Ještě chci vyzdvihnout kvalitu zdroje, sluchátka zahrajou solidně i na obyč. zdroji (integr. zvukovka, mp3 prehravac). Nicméně na kvalitu zdroje jsou velmi citlivá, respektive čím kvalitnější zdroj tím kvalitněji zahrajou. Např. na Phonak Audeo jsem měl problém rozeznat zvukovku v notebooku a uDAC, musel jsem hledat rozdílnosti. U MH1C je výše zmíněný rozdíl naprosto propastný a stačí 2 vteřiny pro rozpoznání rozdílu. Scéna je naprosto odlišná. Obyčejný uDAC jim dá prostor, hloubku, barvy, basům zase razanci, lepší lokalizaci všeho.
Na zvukovce ta kvalita sice taky slyšet je, ale scéna je plochá, úzká, jednoduchá, pásma jsou víc slitá do jednoho, basy nejsou tak pevné a tak konkrétní. Takže kdo je používá na notebooku/mobilu tak tomu nedoporučuju zkoušet něco lepšího, pak už se toho nezbavíte totiž.

Ten kabel a s tím spojenej komfort je trochu horší, ale myslím že to přežiju :-)

Za tu cenu? Absolutně ano.
davidwebb
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 25. 3. 2014 16:15

davidwebb
... presne popsane... naprosto dobre a vystizne... jen bych pridal, jak psal snad Bina, ty sluchatka jsou proste na to, poslouchat hudbu kvalitne i ve meste a za par kacek... nicmene ten kabel je problem... spona musi byt...

edit: posloucham je uz delsi dobu, casto zkousim ruzne ostatni, proste co kdo ma a tohle zatim nic neprehralo... neni to obscese, je to fakt
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robo 14.85 25. 3. 2014 21:09

Skús Samsung HS330 dávajú ich k Samsungu galaxy s4, súto dvojpásmové špunty,stoja podobne ako Sony MH1C a hrajú podľa mňa lepšie, veľmi podobne ako Sony ale sú zretelňejšie také menej zahuhlané majú širšie podanie priestoru a neni su tak náročné na správne usadenie. Dlho som ich porovnával na viacerích zdrojoch, kúpil som ešte jedny a Sony som nechal dcére.
Robo 14.85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 25. 3. 2014 21:29

ze by novej bestseller? tech par kacek bych obetoval... ac jsem naprosto spokojen, proc nechtit vic, ze...

co panove, kdo ma S4 a potvrdi to?

http://handsfree.heureka.cz/samsung-hs330/#!o=2
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 25. 3. 2014 22:32

S4 nemam (mam S3 a tam jsou spunty co vypadaji na prvni pohled podobne, ale hrajou hrozne), ale za ty 200 s dopravou jsem si je zkusmo objednal, tak uvidime a kdyz tak podarujeme nekoho v rodine :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Robo 14.85 25. 3. 2014 23:10

Také isté ako na S3 dávajú k S4mini. Má ich manželka a hrajú fakt hrozne. HS330 majú plochý kábel.
Robo 14.85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 25. 3. 2014 23:13

Jj, uz jsem to zjistil. A je ten kabel v pohode, nebo je to podobna hruza jako u MH1C?
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djchucky23 25. 3. 2014 23:48

dual driver a za 130kc? Jdu je koupit driv neze se zase vyhypuje cena:D
djchucky23
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků