[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 14. 7. 2014 19:38

crashpc píše:Ještě pořád doufám, že je problém v těch ucpávkách, ale netuším jak ho řešit, jaké jiné ucpávky shánět. Neporadil by někdo?

Najskor ti nesadli nastavce. Pasuju napr. tieto: http://headphones.cz/inshop/nahradni-di ... -penou.htm
Obrazok je tam ilustracny, v sade je 7 + 1 par.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 14. 7. 2014 19:51

Přesně tento set jsem si ke svým MH1C také koupil. Narvat na ně jdou dost těžko, ale to by nebyl problém. Spíš mi žádný pár nepřišel lepší, než ty silikony dodávané přímo k MH1C. Ovšem kdybys to přecijen chtěl vyzkoušet, tak ti ty nástavce můžu poslat. Mám všechny kromě těch pěnových a jsou prakticky nepoužité.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 14. 7. 2014 21:07

javak810i: Je v mém textu něco nejasného? Nejsem si jistý po čem jít. Silikonové ucpávky pravděpodobně také nebudu snášet dobře. Nejradši nějaký pěnovky co nejdou tak hluboko do zvukovodu. Tak budu hledat...

bogino: Nejsou mi ani příjemné, ani to asi nedělá co má. Když se posnažím, a držím si to v uších lépe, tak se z toho nějaký ten bas vykřeše, ale i tak výšky jsou velmi nedobré, "chlupaté". Mám to první den a nějakému zvykání brání opravdu nepříjemný pocit ze sluchátek v uších, takže nějaké lepší ucpávky/pěny/molitany budu zkoušet, než se vrhnu do dalšího hodnocení.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 14. 7. 2014 21:19

Urcite ma zmysel skusat nastavce. Je moznost si kupit kopec inych nastavcov trebarz aj na headphones.cz.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 7. 2014 03:08

najmensie nastavce, hlbsie do ucha, tesnit by mali skor menej-ziadny neprijemny podtlak
kabel viest hore za uchom
v baleni mh1 som mal 2 pary male vyborne, 2 pary male zle, 2 pary stredne nepouzitelne, 2 pary velke nepouzitelne
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 7. 2014 04:44

Mne pasuju rovno tie stredne, co boli nasadene, netlacia ma a ani mi nevypadavaju a zvukovo mi tiez sedeli. Prelozil som ich potom na HiFiMan RE-262, ked som tie vlastnil a na MH1C mi pasovali jedni z Vsonic. S Vsonicmi (GR07, GR04), ked som tie mal doma, mi pasovali trojzavojove z audiozones. Tie som prelozil na teraz pouzivane Brainwavz B2. A tak dokola :D Je to velmi individualne.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 15. 7. 2014 14:55

Přišlo to jen s jedněmi nástavci, ale ať by byli jakkoli velké, nelíbí se mi ani jejich materiál, ani jejich konstrukce. Každopádně netěsněj, vypadávaj. Velmi hluboko v uchu mi také vaděj, takže bych rád, kdyby to ucho ucpaly co nejblíže vstupu do zvukovodu, jinak mám pocit, jako kdyby mi někdo držel prst v pr....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 15. 7. 2014 15:55

viacero ľudí odporúča tipy comply foam T200
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 15. 7. 2014 21:01

MH1 jsou hrozne zavisle na usazeni v uchu, coz je v kombinaci s tim ultranaprd kabelem peklo.
Kazdy ma jine oblibene nadstavce. Me prisly nejlepsi Sony Hybrid stredni (zeleny vnitrek), pritelkyni, ktere jsem prekablovane MH1 daroval, zase sedi male (oranzovy vnitrek).
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shaak 18. 7. 2014 17:53

šeďour píše:Prosimtě cagine, jakou to píšeš řečí ?

Čeština to rozhodně nebude, protože tu poznám.Tam jsou věty oddělený velkejma písmenkama, používaj se háčky a čárky a taky nějakej slovosled, nebo co...

Hele, nechci aby to vyznělo, že se ti posmívám, ale prostě jestli seš dislektik (vypadá to tak), tak to raději někomu diktuj.Půjde pak líp pochopit, co jsi nám chtěl zdělit.


Pokud jste hráli Mass Effect, tak cagin mluví (tedy píše) skoro úplně stejně jako Mordin Solus. (pokud ne, tak http://youtu.be/qgCMgl0QDXQ?t=40s )
Omlouvám se za OT.

Jinak sluchátka jsem objednal MH1 i s redukcí EC250. Hned je vyzkouším s podporovanou Xperií a dalšími telefony. Na iPhonu by měly fungovat všechny funkce až na Volume +-.
shaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cagin 18. 7. 2014 19:18

Jasný prostě to chci napsat rychle zbytek udělá formátování. Jinak moje už nemají respektive nemohou mít větší bas než o něco vice než audeo šedé filtry. Zkoušeno na všech nastavcich co mám ,středy šly mírně dopředu. To znamená ,že nějak ubývá bas a mění se charakter bez vlivu nástavců domnívám se ,že jsou nestabilní a ten jejich driver mění zvuk. Mně to vadí ,ale při jejich čistotě kterou mají bych bral lepší definici tak snad možná altone nezklamou.
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 18. 7. 2014 21:52

Proč to není na škodu :) co jsem zkoušel po dlouhé době mh1 co jsem dal mladé tak měly pořad pěkný zvuk a ten ubytek basu jim vcelku sedí ale na venek to moc neni
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 19. 7. 2014 09:15

No ano jenže problém je vtom ,že po paměti ze začátku hrály ne hrozně ,ale opravdu nic moc proto se nedivim ani hodnocení někoho. Ono totiž ten zvuk byl zastřený s výraznými basy a středy byly utopené a celé to šlo moc do tepla to něco z re0 tam bylo ale upozaděne. Že je na velkém fóru někteří porovnávali s ety er4s jsem nechápal ,ale kvůli tomu jsem si sněmi začal hrát. A teď jsou tak čisté ,že re0 zní mírně sudovitě a Sony ex600 jako s mírnou dekou s tím ,že teď mají mh1c středy výrazně víc vepředu .
Teď je otázka jak moc se ten driver ještě bude měnit toho podání do tepla stejně jako basů nejsem schopen dosáhnout na žádných nastavcich.
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaak 24. 7. 2014 15:54

Má taky někdo problém s vlhkostí?

Našel jsem řešení: http://talk.sonymobile.com/t5/Wired-acc ... /true#M106
shaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 26. 7. 2014 18:03

Co furt máte s tím "ultranaprd" kabelem. Jeden pár jsem překábloval, dal jsem tam textilem opředený kabel a mikrofonní efekt je zhruba stejný jak u originálu.
Přílohy
sluchátka překáblované Sony.jpg
hrabe.x
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků