[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cagin 6. 12. 2014 00:12

Rozdíly v basech teplotě nebo světlosti a detailech pokud by to šlo prosím.
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 12. 2014 00:22

zatím nemohu sloužit. Jsem hodně nastydlej, mám rýmu a hučí mě v uších. Ta "bílá" sluchátka MH1 mám doma pár hodin. Nechávám je nyní přes víkend rozehrát. Snad za nějaké 2-3 dny poleví rýma a porovnám si je zvukově.
(zatím na první poslech hrají ta stará, MH1C, lépe)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 6. 12. 2014 00:29

Hm tak to se nepohneme tyto nové jsou na první pohled čistší jasnější definovanejsi hrají ještě víc správně barvu mají jako re0. A asi je lepší rozlišení o zdibec ale je. Jinak to perfektně vystihuje proč nechci tenore právě kvůli tomuto i tam je tento problém nehrají všechny stejně.
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 12. 2014 01:00

Aha, tak ja se bavim furt o tom novem filtru, sorry, tak ten stary asi byl z papiru. Vidim ho poprve.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 6. 12. 2014 01:15

Mám v tom trochu zmatek, jsou teda celkem tři filtry?

Tenhle bílej, který jsem nejčastěji viděl na MH1C.
Obrázek

A pak tenhle s kruhem, který je podle vás dostupný ve dvou evrzích? Lze je od sebe nějak rozeznat?
Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod hrabe.x 6. 12. 2014 01:21

Omlouvam se, ja jsem mystifikoval. Zdalo se mi na fotce ze je ten tercik vetsi a ten stary jsem videl poprve na fotce od pushpulla.
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 6. 12. 2014 10:21

Nevim jestli se ten filtr u MH1c časem změnil ja osobně cečla neměl ani jednou ale u všech párů MH1 ktere jsem zakoupil byl pravě tenhle s terčikem
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 12. 2014 23:44

Ad MH1 (ty bílé, z fotografie, koupené v huramobil.cz)
cca 30 hodinové rozehrávání jim prospělo. Zvuk mi nyní přijde lepší než ty stávající MH1C. Musel jsem vybírat z těch čtyř velikostí špuntů tak aby dobře seděly. Žádný problém na basech ani na výškách, dynamika, čistota naprosto v pořádku. Testováno na Cowon iAudio 9 a 9+ s vypnutým ekvalizérem.
Za cca 200,- Kč není co řešit. Jsem rád že jsem pořídil do zásoby druhé...
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 8. 12. 2014 11:18

Já se osobně domnívám, že ta sluchátka ani jedna nehrají úplně stejně rozdíl je až šokující i když jsem teď těm upraveným přidal vatu a šly zase víc do tepla a mám je raději tak ty nové jsou technicky lepší. Domnívám se že se různé kusy od sebe liší jak basy tak světlosti ještě budou asi jedny obávám, že se mi to potvrdí.
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 8. 12. 2014 11:45

Cagine, podle tebe jsou teda dva nebo tři různé filtry?
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod cagin 8. 12. 2014 12:10

Tak já vím o dvou. Jenomže je tady jedna zásadní věc ta sluchátka se dokáží až chameleonsky měnit. Za předpokladu že moje před úpravou hrály tak že sem je měl jako náhradní a byly zastrene a šly hrozně moc do tepla po úpravě jen filru už atakovaly dost po další změně už byly pro mě jasně nej. Teď ty nové mají bez jakýchkoliv úprav zvuk tak světlý jako re0 co je někde moc už jen ten rozsah světlosti je moc velký. Pokud budu srovnávat třeba s audeo tak tam se zvuk tak moc neliší ani mezi rozdílnými filtry. Zkrátka se dají lehce měnit a opravdu si nejsem jistý výstupní kontrolou i když to zní blbě domnívám se že možná i kvůli té ceně na to kašlou a to že se tak moc liší od sebe je špatně.

-- 8. 12. 2014 11:59 --

Pokud si myslíte, že je v těch sluchátkách něco dobrého tak vám všem radím přeskočte tenore a zainvestujte víc a sežeňte si aurisonics rockets nebo earwerkz supra, protože dle postřehů lidí kterým absolutně věřím staví na všem dobrém z mh1 a dávají to na vyšší level. U těchto je jistota zvuku jistá a vyhnete se všem problémům i když rockets mají delší Jack prý kvůli iphonum.
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bajinka14 8. 12. 2014 13:50

Omlouvám se, že se mísím do diskuze i když jsem laik. Mluvíte tady o rozehrání sluchátek. Proč se sluchátka nechávají rozehrát? Jaký to má smysl? Děkuji za vysvětlení.
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.x 8. 12. 2014 14:23

Cagine, porat se vyjadrujes nejak neurcite. Takze ty jsi upravoval ten model se starsima filtrama? A srovnavas s tema novejsima?
hrabe.x
Junior

Odeslat příspěvekod cagin 8. 12. 2014 15:18

Já si pamatuji jak hrály ty první před úpravou paradoxně před úpravou byl rozdíl mezi nimi větší než když sem je upravil to je to šokující ty nové nechávám jak jsou zkrátka velké re0 s jejich barvou zvuku.

-- 8. 12. 2014 14:21 --

Ty první před jakoukoliv úpravou prostě si pamatuju ten charakter tu barvu a to zastreni.
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 8. 12. 2014 15:26

Njn, ale ten filtr je viditelne jiny, logicky je jiny i zvuk. S tim nema souvislost nejaka vystupni kontrola.
hrabe.x
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka