[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pugy3 23. 10. 2015 14:24

Pouzil som pidi kliestiky,tam kde na TDK konci ten farebny pruzok(blizsie ku kablu)tam sa to oddelilo.Prednu cast som uchopil do klisti,zadnu medzi prsty a pootocil.Z TDK menicov som pouzil aj tu lepiacu ciernu pasku a nalepil na MH1 menice aby sa zvuk siril iba dopredu.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PanChudý 25. 10. 2015 19:37

Zdravím,

dají se koupit MH1C v ČR? Nebo je už nikde neprodávají?
Fermi paradox
PanChudý
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 25. 10. 2015 20:28

co treba pouzit google
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PanChudý 25. 10. 2015 20:57

Můžeš si to zkusit i ty, než mi takto odpovíš. http://lmgtfy.com/?q=Sony+MH1C
Fermi paradox
PanChudý
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 25. 10. 2015 21:07

neprodavaji
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 10. 2015 22:17

Daju sa kupit MH1. A redukcia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PanChudý 26. 10. 2015 15:13

O tom právě uvažuji o tom, že si koupím ty MH1 s redukcí. Někde jsem se dočetl, možná to bylo zde, že ty MH1 mají jiný starší ''filtr'' oproti MH1C a tak zní trochu jinak, je to tak? Nevím co je to fitr, nevyznám se moc, proto se ptám.
Fermi paradox
PanChudý
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 10. 2015 15:30

Ne.
MH1 a MH1C maji stejnej zvuk.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PanChudý 26. 10. 2015 17:12

Ok díky moc. Takže pokud ho koupím, takže buď seštelovat kabelíky, koupit redukci, anebo nějak slepit prostřední tlačítko aby bylo pořád zmáčknuté? :D
Fermi paradox
PanChudý
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 27. 10. 2015 11:06

Tak,tak.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Artok 9. 11. 2015 20:00

Čau, opět dostávám na pomyslné výsluní článek o (když nic jiného) zajímavých sluchátkách. Mám tři otázky směřující zejména na zdejší odborníky/tuningáře.

1) obecný dotaz, ale abych měl jistotu, že nekoupím blbost: sháním špunty, jsou tyto správné/nějaké alternativy?
http://www.headphones.cz/inshop/nahradn ... spuntu.htm

http://www.ebay.com/itm/MEElectronics-E ... 66766a0660

2) káblík.... stojí za prd, co si budem povídat. A já se vás ptám (hlavně Perpeťáka (pročetl jsem celou (fakt) diskuzi a on je takovej "tuner" č 1 ;-) )), co za sluchát... teda kabel koupit aby:
a) zvuk nebyl horší (tj. ne moc( nejlíp nějaká "dvoulinka" co se rozvětví do jednotlivých sluchadel (aby tam nebyl v tom Y nějakej šmodrchanec drátů ;-) )))
b) bez mikrofoního efektu (1 ze 2 důvodů, proč měním) c) (estetická) šli nějak normálně pájet + mám bílou variantu ;-) (černou přežiju, stejně nevím, jestli seženu bílou smršťovačku

3) Pro všechny - nevím proč, ale u těch sluchátek slyším moc "s', je to tím, že mám rozbité uši? Nebo sluchátka? No, to mě je vlastně jedno, ale spíš jak to "s" utlumit? Ať nějaký nenáročný zásah v sluchátku (nejsem hodinář) nebo v ekvalizéru/popř uchu ;-)

Předem dík, hoši!
Artok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perpeťák 10. 11. 2015 11:13

2 Artok, v principu stačí jakýkoli sluchátkový kabel od sluchátek od 100 do 200 Kč. Případně dražších ale zlevněných na tu cenu. Nebo poohlédnout po sluchátkách v bazarech. Kvalitní samostatný tenký sluchátkový kabel, navíc s konektorem, je prakticky k nedostání. Moc by se mi líbil kabel jako mají Vsonic GR02, ale kvůli tomu je neobětuju, nehrají špatně. Zajímavé řešení je koupit dvoje MH1 (pro závisláka se vyplatí mít vícero v zásobě), z dvou plochých kabelů sestavit jeden a pro druhá použít z jiných sluchátek. Každopádně nedělej kabel jako od míchačky nebo stříbrné propletené kreace ve stylu Kimbercable a podobná monstra chválená majiteli zlatých uší schopných slyšet i stejnosměrný proud. Divím se, že pro ně nikdo nevymyslel supravodivý kabel chlazený tekutým dusíkem nebo dokonce héliem. Chodit s kabely jak od svářečky s termoskou na zádech. S ohledem na potřebné elektrické parametry to není zapotřebí. Opakuji NENÍ TO ZAPOTŘEBÍ. Kablík má být měkký a dobře ohebný. Pro délku kolem 1m elektricky stačí jakákoli slušná dvoulinka. Taková jakou jsem koupil (elektricky OK, akorát není ohebná jak bych si přál, PVC izolace je tuhá) a k ní i konektor, jenže zatím nepoužil, protože dostal nápad ze dvou plochých kabelů udělat jeden. Jak jsem sluchátka překabelovával, kabel se mi zalíbil, protože by měl zajistit (no na té malé délce, ehm) lepší separaci kanálů i malou kapacitu při nízkém odporu. Krom toho se nešmodrchá a při čisté práci vypadá výborně. Ještěže jsem kabely od překabelovaných nevyhodil. Na druhou stranu pozor na kabely od nejlevnějších sluchátek, měl jsem jeden s doslova dvěma tenkými drátky na kanál. Tak takový samozřejmě, že ne. To je druhý extrém.

Ke zvuku, jestli připadá ostrý přestože filtry jsou dobře osazené, lze doladit vatovými, molitanovými nebo plstěnými vložkami do zvukovodu špuntů. Jimi se zvýší odpor pro vyšší kmitočty.

-- 10. 11. 2015 12:38 --

Nejsem tuner č.1, od toho jsou jiní. Jenom hračička. Nemám potřebnou měřící aparaturu.
MH1 jako každá sluchátka z principu mají nějaký limit. Jenže rozhoduje soustava měnič-zvukovod-ucho. Od nějaké hranice, snaha o nepatrné zlepšení je draze zaplacena. Nehledě na představu, že exkluzívní materiály zajistí nejen exkluzívní cenu, ale i exkluzívní zvuk. Ještě přidat něco esoteriky, vystavení měsíčnímu světlu za úplňku. Už jste zkoušeli jak se mění kvalita zvuku podle toho jak máte kabely a zařízení orientovaná k siločárám zemského magnetického pole? Úžasné. Musí vyzkoušet každý majitel zlatého ucha. Víte, že magentické pole je ovlivňováno mimo jiné, slubečními erupcemi? Ještě nemáte magneticky stíněné kabely? No to musíte. Například já se se sluchátky pohybuji zásadně po siločárách. Přináší to nějaké praktické problémy a spousta lidí pro to nemá pochopení. Ale ten úžasný zvuk...
MH1 za cenu za kterou, pokud ještě, jsou k sehnání, jsou vynikajícím základem. Mrzelo by zaplatit za špuntafóny, které z principu na kterém pumpují zvuk přímo do ucha, mají nějaká omezení, dvacet a víc tisíc a být nespokojený.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Artok 10. 11. 2015 22:13

Perpeťák: délka odpovědi dostačující, opět si nezklamal ;-) (nic ve zlém, já takto vyjadřuji údiv).

x) s tím kabelem jsem myslel že budeš cca konkrétnější; tj. budu je kupovat asi v marketu typu Glo*us (ať nedělám reklamu ;-) ) a co si tak pamatuji, tak mají tam TDK (kolem 2 stovek (?), určitě nějaký pecky Philips....) - potřebuji alespoň trošku upřesnit - já přes tu průhlednou krabičku nevidím :-)

y) ten molitan musí být nějaký extra, či stačí ten na tzv." podprdelníky" ; a co myslíš s těmi filtry a jejich osazením? Mohou být zle usazeny už od výroby? Pte já s nimi ještě nic nedělal.

z) (upřesňující) 1) Ne, já ten kabel prostě nechci pte je velký, těžký a zároveň slouží jako hlasitá indikace pohybu.... a věř mi, nechci ho nahradit ještě něčím horším (kdyby bylo nejhůř, v garáži jsou startovací kabely ) 2) Ne, nejsem profík/audiofil - to bych se tady nad tím vůbec nepozastavil - jen mi vadí příliš nekvalitní nahrávky a chrastící/udušená/... (prostě naprd) sluchátka ;-)
Artok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perpeťák 12. 11. 2015 17:06

2 Artok,
X)u prvního prototypu použil TDK 260, z Kaflandu, byly ve slevě. Pak z šuplíkových zásob, Sony, Hama, od různých přehrávadel a rádií. Na přijatelně tenký dvojkablík jsem narazil v GME v Praze u Křižíkovy stanice metra. S konektorem Neutrik by mohl fungovat dobře. Jen není ideálně ohebný kvůli vnitřní izolaci a vnější izolaci z PVC. Na nic lepšího například se silikonovou izolací jsem nenarazil.

Y) terčík z průzvučné tkaniny kryjící vyústění zvukovodu musí být po okraji dobře přilepen, nesmí se odchlipovat. Jestliže i přesto zvuk připadá ostrý, gratuluju k dobrému sluchu. To je dobrá zpráva, sluch nutno šetřit. Zatlumení lze nejlépe nastavit postupným vkládáním kotoučků či válečků tlumícího materiálu do zvukovodu špuntu. Vhodný materiál nutno vyzkoušet. Především musí být kulatý a přiměřeně na těsno, aby neprofukoval po okrajích. Při experimentech začít řidčím a průzvučnějším. Molitan bývá v různých krabičkách od lecčeho. Na vhodný průměr nejlépe vyseknout ostrým vysekávacím průbojníčkem. Lze buď koupit nebo vyrobit.

Z) kabel by měl mít odpovídající elektrické parametry a být přiměřeně ohebný. Zázračné kabely nejsou, odpor je dán průřezem vodičů. Doporučuju podívat se po bazarech a najít sluchátka s vhodným kabelem a konektorem v dobrém stavu. Postup při překabelování jak jsem popsal, nutno napřed dobře nacvičit :!: (Překabelování je pro nás bastlíře radostí jako pro františkány misie mezi lidožravci). Znovu překabelovat lze opakovaně bez poškození. Barevný fous je signál (+) v barvě mědi je zem (-). Zelený (modrý) je levý, červený je pravý kanál. Nepoplést hlavně polarizaci. Mně ze všech provedení připadá nejlepší to ze dvou plochých, ale nutná jsou dvoje sluchátka. A aby výsledek byl čistý, nutná přesná práce a zkušenosti s termolepidlem, (které v místě spoje nahradí původní izolaci tak, že průřez je stejně plochý a široký lepidlo o cfca 3mm přesahuje i na izolaci obou propojovaných konců a smršťovkami. D§razmě doporučuju nejprve na kabel nasunout smršťovku, protože není nic trapnějšího pochválit se za čisté pájení a izolaci a zjistit, že jsem zapomněl....Kdo z bastlířů tohle nezná.... :lol:
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 12. 11. 2015 18:59

Po třech letech denního používání mi umřel kabel :(

Vydržel asi nejvíc ze všechn špuntům co jsem kdy měl. xD
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků