[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod castaway2 16. 5. 2013 20:53

ahojte, mal som v plane kupit nieco do 100€ ale vsetky tie dobre ohlasy a recenzie ma povzbudili. Kedze mojim KOSS pathfinder sa uz 4x zalomil kablik(asi tak kazdych 5 mesiacov) v priebehu 2 rokov chcel by som ziadat o nahradu za Sony MH1C.
Prosím poradte mi ci tieto su klasicke SONY s 3.5jack a pojdu mi na "comkolvek". (Konkretne mam android galaxy nexus) chcem univerzalne nie len pre SE.

Trochu som s toho zmateny preto sa chcem spytat vas. Tu je odkaz na ne:

http://www.mp3.sk/sony-mh1c-live-sound- ... 11984.html

Ďakujem!
castaway2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chistos 17. 5. 2013 13:59

Ano, sú to tie "klasické" MH1C, pôjdu ti s mobilom, či s hocičím.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psot 17. 5. 2013 23:58

tak moc děkuju za tohle vlákno. Předvčírem mi po 5 letech defnitivně odešly moje cx-300 a já si chtěl jít koupit nové. Jelikož ale vím, že čas plyne, rozhodl jsem se zapátrat po fórech, zda nezkusit něco jiného. Po přečtení tohohle fóra jsem totálně v ř..i, protože teď vůbec nevím do čeho jít a nezbývá mi než se opět jako blbec a opakovaně zeptat na doporučení místních audiofilů...

- Jays a jays 3
- vsonic vc02
- klipsch S4
- shure s115

tohle jsou favorité mého výběru a opravdu se neumím rozhodnout. Budu je hrát převážně na mp3 Sony NWZ-B135F, ale do budoucna plánuji nějaký nový mp3 player s podporou FLAC. Poslouchám hlavně elektroniku, ale i běžný pop a rock. Mám rád když zvuk přiměřeně siln basuje..

děkuji předem za rady...
psot
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 18. 5. 2013 00:13

S bassy na tom budou asi nejlip Klipsch ..
VC02 jsou spiš rovnější, analytičtější zvuk. Mozek ti to nevyduní z hlavy. :-]

Ten zbytek za moc nestojí.

-- 18. 5. 2013 00:15 --

A tá MP3 je bude dost degradovat. Tyhle špaličky od Sony jsem slyšel, a za mě palec dolu.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psot 18. 5. 2013 00:26

jj, já vím, však plánuju změnu. Jinak jsem měl v merku původně i Sony MH1C, ale ta cena už fakt docela vyletěla...
psot
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 18. 5. 2013 07:06

Z toho tvého výběru se jim vyrovnají jen vsonici, který ale nabídnou výrazně jiný zvuk. Jinak Sony hrají znatelně lépe než zbytek výběru.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod psot 18. 5. 2013 13:52

měl bych doplňující otázečky..

1, takže po zvukové stránce bych raději měl zůstat u CX-300 ?
2, vsonic - co tím přesněji myslíž že hrají jinak ?
3, vzít raději cx-300 nebo ty sonky MH1C ?
4, na jaký mp3 player přejít ?
psot
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 18. 5. 2013 14:59

1, Klipsch a Sony by měli mit charakter zvuku opdobný CX300, akorat o stupeň, nebo dva výš.
2, hrají čistějí, nástroje jdou snadnějí rozeznat a identifikovat, bassu je miň, ale je přesnější.
3, Sony by měli být zvukově mnohem lepší.
4, zkus se podívat na SanDisk Sansa Clip+/Zip.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psot 18. 5. 2013 19:47

fajn, o té sanse jsem už tady taky dost početl a asi ji hned vezmu, ale u těch sluchátek to teď bude vnitřní boj jestli sonky nebo vsonicy...

jinak u té sansy to plusko znamená zřejmě možnost použití karet , že ?
psot
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 18. 5. 2013 20:50

Aj Zip hra z karty, Clip je miniaturnejsi. Prevazuje nazor, ze Zip je zvukovo o nieco lepsi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 18. 5. 2013 22:12

To + znamena ze je to ten novy Clip+, pretoze je aj stary klasicky Clip.
Zvukovo su myslim rovnake takze to mas asi jedno, taky podstatnejsi rozdiel je ze Zip ma trochu vacsi a farebny displej, co ale neznamena ze dobry. Inak su velmi podobne
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod psot 19. 5. 2013 00:48

v mp3 mám už teda celkem jasno. Moje starší sonka sice funguje dobře, ale dám na vaše rady a pořídím sansu, ta tisícovka není zase tak hrozná investice, ve sluchátkách ale stále váhám mezi sony mh1c a vsonic vc02. Čím déle projíždím net, tím méně jsem schopný se rozhodnout, tak vás budu ještě naposledy otravovat a vypísnu sem co tak nejvíce poslouchám,

- j.m.jarre, depeche mode, pink floyd, black and jones, kryštof...

PS. když nevezmu v potaz zvuk, tak u sony mi imponuje plochý kabel, ale zase vadí ovládání na kabelu, u vsonicu mám strach z odpojování kabelu, ale plusem je zase pouzdro...
psot
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 19. 5. 2013 10:19

Na tvoju hudbu by som volil skôr Vsonicy.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Error503 19. 5. 2013 17:30

šeďour píše:Kolikery emhá jedničky máš chybo pětsettři ?

Já troje, dvoje maj nahráno jinej počet hodin a lišej se zvukem a ty třetí jsou úplně nový s utopenejma středama.

S bohem je to jako s ježíškem.Až vyrosteš, pochopíš, že některý, pro tebe nevysvětlitelný záhady, maj celkem jednoduchý vysvětlení na fyzikálnim základě.
Víra je pro slabochy...

Ahoj,

nechal jsem tedy sluchátka cca 45 až 50 hodin hrát někde v koutku na stole (na návrh někoho výše).

Mám pouze jedny MH1Cčka.

Co se týká tzv. rozehrání, resp. jeho dopadu na zvukový projev, nemohu jej objektivně posoudit. I po uplynutí uvedené doby, po kterou sluchátka hrála, je projev podobný (záměrně nepíšu stejný) - velmi přebasovaný. Což jsem ostatně předpokládal.

Nyní se mi ten projev líbí mnohem méně než předtím, což připisuji zejména tomu, že jsem poslouchal jiná (q-Jays, IMHO o několik úrovní jinde), tak jsem odvykl tomu přebasovanému projevu, který navíc nevyhledávám. Ale na kolo budou stačit, což byl ostatně důvod ke koupi.
Error503
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 19. 5. 2013 20:24

Vela stastia pri pocuvani na kole, ved to je na nervy aj pri chodzi.
TheRiseAgainst
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka