[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 12. 2. 2013 07:48

Mh1C ti bude hrat na novsich zariadeniach a Sony telefonoch,
Mh1 na starsich a SE telefonoch.
Kazdopadne ak by to nehralo, klasicka 3.5mm 3pin jack redukcia to vyriesi pri obidvoch modeloch.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doxx1k 12. 2. 2013 09:03

Ano, to vím taky, že by takto měly hrát. Mé zmatení ale přetrvává v redukcích - proto ta otázka..
Doxx1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 2. 2013 10:02

Ještě jeden obrázek upravenejch emhájedniček.

Ty s tím originálním plochým kabelem, jsem už sem dával.Odstranil jsem ovládání s tlačítky, zkrátil jsem přívod k pravému sluchátku a předělal přívod do tvaru ypsilon.
Je to o dost pohodlnější, než si dávat dlouhej kabel za krk.
Ty druhý maj kompletně vyměněnej kabel, za měkoučkej, kulatej kabel od sluchátek RE0.
Pohodlí, který tim vzniklo je s originálem nesrovnatelný.
Žádný pazvuky, mikrofonní efekt je úplně pryč, hlavou můžu na přechodu pro chodce, kroutit jak chci a sluchátka už mi to z ucha nevyšroubuje.
Ve zvuku se s jiným kabelem vůbec nic nemění.Co taky ?

IMG_20130212_094328_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hhitmen 12. 2. 2013 11:16

Tak uz jsou fuc.

http://www.handymobil.cz/sluchatka-sony ... mh1c-cerne

Bohuzel jsem to nestihl.
hhitmen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 12. 2. 2013 15:25

@sedour: na kolko ta vysla vymena kablu? je to zlozite?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4DY 12. 2. 2013 18:12

caute borci ake nastavce pouzivate k nim ? mne vsetky co boli v baleni sedia skoro rovnako a s tri flange mi to pride nepohodlne...
AKG K 242 HD
Clip+ fiio E11 Sony MH1C
R4DY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 12. 2. 2013 20:06

skus nastavce z Vsonic GR04/GR06/GR07
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamco 12. 2. 2013 21:07

zdravim pani,

na ebay.co.uk sa objavili MH1c za podozrivu cenu. Vie niekto aky je rozdiel v jednotlivych verziach?

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-MH1c- ... 720&_uhb=1

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Sony- ... 630&_uhb=1

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-MH1c- ... 9fa&_uhb=1
Naposledy upravil Kamco dne 12. 2. 2013 21:38, celkově upraveno 1
Kamco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 12. 2. 2013 21:20

Tá výmena kábla by zaujímala aj mňa, pretože ten originál kábel je totálne na fiču. Mám GR02, ktoré počúvam málo, ale majú super kábel a aj vďaka nemu sú mimoriadne pohodlné...Keby tak tie GR02-jky mali zvuk MH1-čiek, tak by nemali konkurenciu ;-)

to šeďour: Ako je to s tou výmenou? máš nejaký špeciálny postup? Podelil by si sa s ním tu na fóre, prosím?
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 12. 2. 2013 21:36

Davaj radsej priame linky nez goo.gl, lebo nevidno, kam to naozaj vedie. Nie je celkom bezpecne po takychto linkach klikat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 2. 2013 08:00

TheRiseAgainst píše:@sedour: na kolko ta vysla vymena kablu? je to zlozite?


Jak se to vezme.Samotý kabel mě nestál nic, pochází z vadných RE0.
Operace výměny kabelu je dost pracná.
Je to totiž hrozná piplačka a vyžaduje slušný dílenský vybavení.Nejdražší položka (kromě sluchátek MH1, je UV vytvrzované lepidlo, kterým celý spoj začistím.

zimcol píše:to šeďour: Ako je to s tou výmenou? máš nejaký špeciálny postup? Podelil by si sa s ním tu na fóre, prosím?


Speciální postup je takový, aby nebylo poznat, že je to předělaný.Pokud ty sluchátka vezmeš do ruky a nebudeš znát originál, tak tě ani nenapadne, že je něco jinak.
Když jsem předělával ty první, nechal jsem plochej kabel a spoje jsem nijak nemaskoval.Jen jsem na dobrou izolaci použil samovulkanizační pásku.Zůstane pružná a dobře přilne k materiálu kabelu.
U druhejch sluchátek, už jsem použil jinou metodu.Bohužel se z toho nedá udělat návod k výměně, není to jednoduchý tak, jako modifikovat sanhajzry s nalepenou pěnou...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tmaven 13. 2. 2013 08:48

No bulk verze uz v CR neni k dostani.. kazdej obchod mi stornuje objednavku
tmaven
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 2. 2013 09:23

jesi to chces upravit jen jako sluchatka, tak staci za 300kc MH1, to ma skladem hodne obchodu
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 13. 2. 2013 12:16

šeďour píše:Jak se to vezme.Samotý kabel mě nestál nic, pochází z vadných RE0.
Operace výměny kabelu je dost pracná.
Je to totiž hrozná piplačka a vyžaduje slušný dílenský vybavení.Nejdražší položka (kromě sluchátek MH1, je UV vytvrzované lepidlo, kterým celý spoj začistím.


Vdaka za info, tak ja asi ostanem pri orig kabli. Inac ako je to s odstranenim toho ovladania? Da sa to spravit nejak jednoducho?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 2. 2013 13:38

Dá i nedá :-)
On je totiž kabel k levýmu sluchátku hrozně krátkej.Když by se dálkový ovládání odstranilo úplně, tak už by to překáželo a ještě by vzniknul problém, jak ty konce kabelu spojit, aby z toho nebylo bolavý koleno (neboli drát s hroudou izolačky).Takže jsem sice vyhodil tu krabičku s tlačítky, ale nahradil jsem jí krátkým plošňáčkem ve kterém jsem proškrábnul drážku.A pak jsem ty konce kabelu na ten plošňáček přiletoval (na každý straně dva dráty) a celý jsem to omotal samovulkanizační páskou tak, aby to mělo trochu tvar.
Zároveň jsem předělal kabel k pravýmu sluchátku.Zkrátil jsem ho a vyrobil jsem nový spojení kabelů levýho a pravýho sluchátka, tzv. ypsilon.Ten jsem zase zaizoloval samovulk. páskou.A kapičkou vteřiňáku doprostřed, aby tam nevnikala voda.
To celé je ta první verze sluchátek, předělaná na čistý stereo.Takže čtyřpinovej Jack zůstal, jen jsem ho přepojil na stereo.

Pro uživatele handsfree - zachovat funkci tlačítek a mikrofonu mě ani na vteřinu nenapadlo.
Neposlouchám muziku z telefonu.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků