[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mumuk 15. 12. 2012 01:25

Toto je hrůza. Diskutujete tu o sluchátkách za pár stovek jak o sluchátkách za několik tisíc. Panebože probuďte se a přestaňte to tady plnit OT.
mumuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 15. 12. 2012 08:35

To je asi proto, že hrají jako sluchátka za pár tisíc. Nic víc v tom není. :)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 15. 12. 2012 13:00

tak už je vlastním i já
sice rozehráno cca 50 hodin,ale přesto krátké srovnání s gr07:
středy výborné,výšek možná méně,basy objemově více než u gr07-což ale mě vůbec nevadí
méně detailu než u gr07,menší dynamika,prostor obstojný
celkově za daný peníz opravdu není co řešit,výborná sluchátka
rozhodně přehrají meecw31,které taky vlastním
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 15. 12. 2012 14:34

Nechcel som napisat tychto par viet ale...
Ak som s MH1C spokojny a nemam vyhrady voci zvuku a niekto napise, ze je tam vela basu a malo vysok tak to moje vnimanie tych sluchadiel nijako neovplivni. A tak isto sa nebudem na niekoho krivo pozerat, ze on ten zvuk vnima inac. Niekto napise, ze je spokojny iny nie ale je hlupost niekoho presviedcat, ze ked mne sa pacia, budu sa aj vsetkym. Hlavne neriesme nazory inych ked nie su zhodne s tymi nasimi.
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skimoto 17. 12. 2012 10:15

Má někdo srovnání těchto MH1C se špunty SH 300 CXII, nebo se sluchátkami SH PX-100 ?
Díky za odpověď.
Lumia 1020 ---> Lg G4 ---> Nexus 5X ---> Nubia Z11
skimoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2012 10:22

S CX 300 sa to porovnat neda, Sony su uplne, uplne ina liga. A porovnavat spunty s prenosnymi sluchadlami s hlavovym mostom nema absolutne ziaden rozumny zmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 17. 12. 2012 11:06

mám doma Sennheiser CX400 (což je podobné CX300 ale o fous lepší)
MH1C jsou výrazně lepší a po rozehrání už opravdu naprosto jiná liga.
Zkoušel jsem poslouchat CX400 po několika týdnech poslouchání MH1C a téměř to nejde. Ale na chození ven v mrazech a poslouchání jdou CX400 daleko lépe stáhnout za uši pod čepici a jsou daleko pohodlnější.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 12. 2012 13:45

Nevím proč by se nemohly porovnávat sluchátka různejch kategorií, zvlášť když PX100 jsou zvukově horší než emhá jedničky.Péix stovky jsou bezva sluchátka, dobře vypadaj, ale co se týká zvuku, tak podle mě, mírně zabarvujou středy.
No...vlastně asi trochu víc, než jen "mírně".
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2012 14:51

Šeďoure zase necitas. Porovnavat sluchadla roznych kategorii mozes. Ja hovorim o roznych konstrukciach. A to rozumne porovnat nejde lebo pocit zo zvuku bude VZDY rozdielny aj pri teoretickej rovnakej kvalite.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghost_sk 17. 12. 2012 22:40

Dnes mi prisli, objednane z ebaya v piatok 7.12. Nikdy som nemal IEM, takze asi si ich neviem poriadne usadit (ako hlboko maju ist? :D Ake nastavce pouzit? Ci len expermintovat).
Pouzivam aktulne s PC cez Fiio E10. Zvuk je velmi dobry, subjektivne viac basov ako doteraz, ale to moze (a aj bude) suvisiet s tym ze neviem presne ako ich nosit :-[ .
Za tu cenu parada. Okrem nich mam este Alessandro MS1 a Yuin PK3...

BTW: Xperia mini ich vobec nevidi, ale s tym som aj ratal, zaciatkom roka kupujem novy telefon
Ghost_sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 17. 12. 2012 23:55

Experimentovat ... kazdy ma iny tvar ucha. Nemaju ti z ucha vypadavat, ale tiez nemaju tlacit. Vyskusaj vsetky dodavane nastavce a vyskusaj oba sposoby nosenia - kablom dole aj kablom hore a okolo usi. Ak by si mal pocit, ze ziadne z dodavanych nastavcov ti nesadli, tak si mozes kupit nastavce pre Vsonic GR04/GR06/GR07, ktorych je v baleni 13 parov a to si uz urcite vyberies. Linku som daval niekedy pred vikendom - najdes na predch. strankach.
Hraju dobre uz nove, ale zvuk sa zahorovanim meni - az po cca 50h sa da hovorit o finalnejsej podobe zvuku. Basov pravdepodobne trocha ubudne.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 18. 12. 2012 00:57

Ghost mozes dat link odkial si kupil? Aj ostatny ak mate aktualne ponuky. Rozmyslam ze objednam z ebayu ale ten odkaz co som tu nasiel na tie za 13libier, neposiela na svk, skusal som napisat ci sa to nejak neda poslat ale ze nemoze, len do krajín co su na ebayi. Chcem ich uz objednat a cim skor vyskusat. Bol by som vdacny ak by niekto pomohol a poradil. Vdaka :)
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 12. 2012 06:46

Napriklad tu ich mas za £10.50 + £6.95 postovne
http://www.amazon.co.uk/Sony-Headset-Sm ... 332&sr=8-1
Na Amazone de a co.uk ich asi najdes u viacej predajcov, ako na ebay, mozno aj za nizsiu cenu, ako z mojho odkazu, skus pohladat.
Edit: Hmm, teraz som pozeral, tak uz ani na Amazone ich nie je velmi a ked su, tak dost drahe. Vidim, ze ja som este vychytil obdobie, ked sa dalo vyberat od koho kupit a vacsina mala ceny do 20€ za bulk. Mozno sa situacia zlepsi po vianociach...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 18. 12. 2012 07:58

Kde pise ze 7£? Naboku pise ze 4£ ale to je asi len do UK.

Nasiel som aj dalsie:

http://www.amazon.co.uk/Sony-Headset-MH ... 823&sr=8-2

Tiez za rovnaku cenu, neviem ci je to rovnaky predajca lebo nejak to tam neviem najst, ani nic take ze kolko ich este ma, kolko ich predal ci feedback.

Aj za tych 17£ by som ich vzal, lepsia ponuka uz asi nebude a na ebayi jedine od toho co neposiela na slovensko.

Da sa to niekde zistit kolko kusov este ma? Diky
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 12. 2012 09:01

Je to ten isty predajca - total digital stores.
Pokial nie je pod cenou uvedeny pocet kusov na sklade, tak sa asi neda zistit, kolko ich este ma.
Cenu za postovne na Slovensko mi ukazalo, ked som si ich dal do kosika a dal checkout.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků