[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 27. 11. 2012 14:57

http://www.comfor.cz/sony-hi-fi-nahlavn ... 69#recenze
Volal jsem a nejsou si jistí jejich dostupností, ale prej do týdne max 2 by je měli mít. Každopádně, když je objednáte dnes, tak máte poštovné zdarma v rámci toho "free shipping dne" u nás.
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 15:01

a v tom ATC ?
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 27. 11. 2012 15:07

U ATC si nejsem jistý jestli tu dopravu vedou zdarma taky. Mohl by to někdo zjistit?

EDIT: Tak z Comforu mi teď ještě poslali mail, že dostupnost je do 10 dní. Myslím, že s tou dopravou zdarma je to teď asi nejlepší kombinace na zakoupeni, ne? :)
Naposledy upravil B3!CrAZy dne 27. 11. 2012 15:16, celkově upraveno 1
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 15:16

pokud tam ale stojí 400 korun tak i s dopravou to bude tak o stovku dražší, ne
furt lepší než 880 v huramobil
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 27. 11. 2012 15:18

To si dělají srandu, oni tu cenu teď změnili na 737 Kč !!!

EDIT: Tak cena je opět zpět :D Sluchátka mám objednané...437 Kč včetně pošty až domů :) Vyjímečně výhodnější než ebay :)
Naposledy upravil B3!CrAZy dne 27. 11. 2012 15:39, celkově upraveno 1
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 11. 2012 16:17

radimecek13 píše:Přesně tak jak říka puschpull... a hlavně se to che odprostit od tohoto threadu a poslouchat, hodnotit sám... bez čtení návodů a zkušeností ostatních posluchačů.. udělat si na ně svůj názor, nepapouškovat ostatní...
S dovolením zneužiji tvoje slova, protože jsem se k nim taktéž dostal (od jednoho rozhořčeného čerstvého majitele), dva dny hráli do šuplíku a pak jsem si je dovolil zhodnotit. (pozn. zhodnocením je myšleno to, že popisuji jak to hraje, bez žádného hypování a podobných fazolovin 8-) )

Konstrukce:
Jedná se o klasická špuntová sluchátka, kabel je plochý a to dosti nepraktický. Výhodou je rozhodně to, že se nezamotává, nevýhodou je ale obrovská mikrofoničnost a nepoddajnost (kabel dokáže v určitých situacích sluchátka „vyšroubovat“ z ucha).
Konektor je zahnutý (90°), na první pohled hodně dobře provedený. Celkové mechanické zpracování sluchátek je nadstandardní. Ke sluchátkům je dodáváno několik nástavců.
Konektor je čtyřpinový díky faktu, že se nejedná o obyčejná sluchátka, ale headset. Díky tomuto faktu rovněž sluchátka nehrají (vlastně hrají, ale není zapojena zem, takže se to nedá poslouchat) v mnohých zařízeních, problém ale vyřeší redukce, nebo trvalé stisknutí tlačítka na dálkovém ovládání.

Zvuk:
Celkově jsou sluchátka laděny temně = více basu a méně výšek.
Středy jsou trochu problematické – je jich málo, v některých skladbách je potřeba natahovat uši, aby bylo dobře rozumět zpěvu. Utopené je úplně celé středové pásmo.
Na vyšších středech je jisté zvýraznění, hlasy občas jsou díky tomu trochu uřvané.
Basy jsou to, co sluchátkům dominuje, úderné jsou poměrně dost, ale jejich kvalita je nízká (sluchátka mají tendenci „hučet“).
Výšky jsou to nejhorší na sluchátkách – je jich málo a ty nejvyšší chybí úplně.
Frekvenční charakteristika je jinak ale docela pěkně hladká a nikde nic výrazně „netrčí“.
Prostor je vcelku široký, separace a lokalizace nic moc. Izolace od okolí je se silikonovými nástavci poměrně malá.
Citlivost (ač si někteří stěžují) je bezproblémová, z mého přehrávače (SONY S638) hrají sluchátka dostatečně hlasitě. Při velkých hlasitostech sluchátka nijak výrazně nezkreslují.
Co se týče zvuku, ta doporučuji cca prvních 50hodin neposlouchat, nebo alespoň v rámci této doby nehodnotit, protože zpočátku jsou výšky dosti agresivní.
Zhodnocení zvuku – z mého pohledu je to vzhledem k ceně (bulk cena) dobrá koupě. Nicméně bez EQ se to moc poslouchat nedá. O:-)
Z celkového pohledu to není nijak extra výhodné – kabel je z mého pohledu opravdu hodně přitěžujícím faktorem.

Utajovaný zázrak?? Utajované možná, ale zázrak ani náhodou!
Retailová cena je cca stejná jako cena špuntů se kterými jsem je srovnával (MDR-EX85), zvukově jsou zhruba srovnatelné (tzn. ani jedny se bez řádné ekvalizace nedají poslouchat), navíc MH1C nefungují správně všude, mají L konektor (pro někoho určitě výhoda) ale hlavně mají nepraktický kabel.

Špunty mě nijak nikdy neoslovily, takže bych měl dotaz na ostatní: může mi někdo OBJEKTIVNĚ bez přehánění (a podobných řečí, co v tohle vlákně byli) potvrdit to, že tyhle špunty hrají srovnatelně např. s modely VSONIC GR04 nebo GR07 (tzn. s modely za cca 2.5 případně 3.5 tisíc). Jinými slovy, jestli i GR04 a GR07 hrají tak mizerně?

BTW, kdyby někdo chtěl rozehrané MH1C, tak se ozvěte (je to bulk z UK). 8-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 27. 11. 2012 17:26

Hergarok, pozri si moj nedavny porovnavaci test: viewtopic.php?f=1712&t=1179578&hilit=recenze

MH1C su jasne o triedu lepsie nez GR04, najma urovnou detailu, ktora je u GR04 nizka. Napriek tomu, ze GR04 su naozaj vyrovnane.

GR07 su s primerane kvalitnym zelezom (napr. imod + ALO Rx) najmenej o triedu lepsie nez MH1C.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 27. 11. 2012 17:46

Já mám teda opačnou zkušenost. Mě s přibývajícími hodinami rozehrání basy ubývaly a výšky a vyšší středy břibyly (pročistily se).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 27. 11. 2012 17:51

musím naprosto souhlasit s Hergarokem...slyším to naprosto stejně,pro mě jsou to dunilové bez výšek a porovnávat je s GR07 naprostý nesmysl ty sluchátka jsou úplně někde jinde,gr07 tak o tři třídy vejš...

ale opět zdůrazňuju že 350-500,- kč jsou v pohodě 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 11. 2012 17:53

Je-li to reakce na mě (což asi je), tak věř, že opačnou zkušenost nemáš. ;-) Agresivitou není myšleno že bych bylo výšek moc, ale spíš to, co jsi zmiňoval - zkrátka to zpočátku nehraje čistě, ostře, nebo taky agresivně.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 27. 11. 2012 20:30

Pre tych, ktori by chceli vyskusat ine nastavce - dnes mi prisla sada nahradnych (z USA za 9 dni) a na MH1C sedia celkom dobre.
http://www.ebay.com/itm/MEElectronics-Eartips-Sports-Fi-S6-M6-M6P-A161P-A151-earphones-Clear-/140821138554?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item66766a0660
Pacia sa mi male Triple-flange, ktore drzia v uchu lepsie, ako dodavane so sluchatkami...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thePrayer 27. 11. 2012 21:16

Hej, na ATC jsou ty nekompatibilní..bacha na to..

Hergarok: Pokud je prodáš a jsou to ty opravdové Sony, tak je koupím, kolik za ně?
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 27. 11. 2012 21:36

Jak je to možné? Šak tam mají uvedeno MH1C.
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 22:43

Hergaroku, myslím, že by si měl vyměnit přehrávač, nebo se zamyslet nad kvalitou nahrávek hudby, kterou posloucháš.
A nebo už seš tak navyklej poslechem sluchátek, který zdůrazňujou středy, že si ztratil objektivitu.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka