[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 27. 11. 2012 22:46

Alebo boli az prilis velke ocakavania oproti velkym domacim? ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 27. 11. 2012 22:47

Hergarok to z mého pohledu popsal výstižně.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 11. 2012 22:54

Šeďoure, můj přehrávač nemá sebemenší problémy s tím, co do něj zapojím, nehledě na to, že obdobně to hraje i z DAC + zesilovače. Dalším faktorem je to, že jsem je měřil ( O:-) ) a ta díra je tam fakt nepřehlédnutelná.
Kvalitu nahrávek nekomentuju - "moje" hudba mi hraje dobře na K702, STAX SR-404 i DIY elektrostatech, takže problém v nahrávkách není.
Středy zvýrazňující sluchátka jsem měl dříve, teď mi to hraje rovně, takže navyklej na nic nejsem.

Ale tuhle poznámku u tebe chápu, máš stále v oblibě Beyery, ne? :-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 27. 11. 2012 22:57

Myslis mna? Ak hej tak ano mam a sonycka mi ich pripominaju, preto sa mi tak pacia ;-P Inak ten bass ze ma naznaky dunenia, tak hej, je to tak, ale vcelku sa mi to ale pozdava :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 23:06

taky bych nebyl pro velké přeceňování Sony MH1C z toho absolutního pohledu. Relativně za ty prachy je to "pecka". Na chození ven a poslechu hudby či mluveného slova v lese mi to stačí a zvuk je řád někde jinde než u Sennheiser CX-400.
Prostě za 400 Kč není co řešit, ale Beyer 990 či kdejaké Staxy - to je naprosto jiná liga. Samozřejmě. Ale přesto patří můj velký dík tomuto thready že jsem nevyhazoval prachy za nějaké nástupce těch mých CX400 v předpokládané ceně tak 1500-2500 Kč. Tam bych asi horko těžko hledal uspokojivou kvalitu resp. kvalitu/cenu
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 23:16

Hergarok píše:Dalším faktorem je to, že jsem je měřil ( O:-) ) a ta díra je tam fakt nepřehlédnutelná.

Hergaroku, nechci zpochybňovat tvoje měření, ale ty máš kalibrovaný umělý ucho ?
Takový, co se sním dají měřit špuntový sluchátka ?
To asi ne, co ?
Tvoje snažení na poli DIY je chvályhodný, máš pěkný výsledky, ale nepřeceňuj se.
Na to nemáš vzdělání, ani vybavení.

Mimochodem, jseš si jistý, že víš jaká mám doma sluchátka ?
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 23:16

P.S. ad ATC
tak už je tam 600 a ne 400 a dodání 9 dní a ne 7
http://www.atcomp.cz/zbozi/sony-hi-fi-n ... p=z:296264
:-(
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 11. 2012 23:29

Šeďoure, umělý ucho na špunty potřeba není, existují i jiná zařízení, které jsou přijímány jako "OK", ale to ty určitě víš...
Dalším významným faktorem je (to ale taky určitě víš), že rozdíl mezi kalibrovaným uchem a např. natvrdo nasunutím na mikrofonní vložku je pro nízké frekvence do cca 1 až 2kHz "nula nula nic".

Mimochodem, jseš si jistý, že na to nemám vzdělání?

Co máš doma za sluchátka netuším, ale Beyery jsi měl (nebo snad i máš), takže se dá očekávat, že díra na středech ti nevadí.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 23:50

Hergarok->Jo tak strčit špunt do trubičky mikrofonu...pěkně :tleskani
Nedostatek vybavení se dá vokecat, ale tvůj komentář ve mě vyvolává určitý pochybnosti.

Naměřil si údajnou díru na středech, ale uvádíš, že...
Hergarok píše:rozdíl mezi kalibrovaným uchem a např. natvrdo nasunutím na mikrofonní vložku je pro nízké frekvence do cca 1 až 2kHz "nula nula nic".

A co pak ?
Nechci tě chytat za slovo, ale tobě končej středy na dvou kilech ?
Radši toho necháme, ne ?
Nebo se zase dostaneme k datašítům, ty budeš mluvit o voze a já o koze...

Tvoje měření síťovýho filtru jsem taky radši nekomentoval, ale měl by sis o tom aspoň něco přečíst.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 11. 2012 00:02

Jako vždy plná huba keců a prd z toho... :D
A ta (jak jsi ty špatně pochopil "trubička mikrofonu") je věc uznávaná evropskou normou (EN 60318-5), asi by jsi měl těm blbcům, co tu normu psali poradit jak se to dělá, aby se dál neztrapňovali.
A ano, středy končí u 2kHz... ;-)
Filtr jsi evidentně nekomentoval, protože nemáš šajna, co jsem tam dělal a nechápeš to, viď? :twisted:

Ale souhlasím - necháme toho, páč normální konverzace mezi námi je nereálná. 8-P

EDIT: jejda, i sám konstruktér je neschopnej a naměřil to blbě - s lavorem na středech. Chudák Šéďa mu bude muset vysvětlovat, jak se to dělá správně. :roll:
Naposledy upravil Hergarok dne 28. 11. 2012 00:14, celkově upraveno 1
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 28. 11. 2012 00:03

Zdravím, nikde jsem tady nenašel (možná jsem jen přehlédl) odpověď na to jestli jsou tito sluchátka kompatibilní s iPhone4 a iPod Nano 4th gen. Pokud ano, tak který model si mám z amazonu objednat? Mají jich tam celou řádku a ve spoustě cenových variantách http://www.amazon.co.uk/s/ref=a9_sc_1?r ... 1354053168

Děkuji
Huramobil ma jeste bulk na sklade za 800 do zitrejsi poledne s dopravou zdarma. Pokud by byly iKompatibilni tak bych je asi bral
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 11. 2012 01:45

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 28. 11. 2012 08:29

leroy26 píše:Nie sú to na tom ATC náhodou tie nekompatibilné "LiveSoundy"?

Nevím, kupoval jste je někdo ?
http://www.atcomp.cz/zbozi/sony-hi-fi-nahlavni-souprava-livesound-mh1c-bulk/detail.aspx?p=z:296264&page=2-obchodni-parametry
nazývají je tu:
Sony Hi-fi náhlavní souprava LiveSound™ MH1C bulk (1262-3322 identifikační kód výrobce zbož
Jak je to zde s tou kompatibilitou ?
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 28. 11. 2012 09:13

No já doufám, že je to ta nová verze - mají tam i napsané i to "c" na konci. Z Comforu jsem si je totiž objednal se stejným názvem LiveSound, ale MH1C.
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 28. 11. 2012 09:29

Stredy su na MH1C v urcitej miere znevyraznene voci vyrovnanym sluchadlam, ale miera detailnosti stredov je napriek tomu na urovni kategorie cca 100 EUR. To je miera jasne vyssia, nez napr. u GR04, ktore su vsak na druhej strane celkom vyrovnane. Napriek tomuto faktu MH1C vyznievaju voci GR04 ako o triedu lepsie sluchadla. Urcite znevyraznenie stredov Bina spomina v uvodnej recenzii. Upozadenie stredov spominam aj ja v porovnavacom teste spuntov, na ktory som dal vyssie linku.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka