[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 11. 2012 10:37

Musim říct, že jsem to pochopil tak, že konstruktér sluchátek upravil jejich frekvenční charakteristiku tím způsobem, aby po zvýraznění pásma vyšších středů, které běžně vzniká ve zvukovodu ucha, sluchátka působila vyrovnaně.
Proti sluchátkům s tlakovými měniči s rovnou charakteristikou, působí Sony při poslechu mnohem klidněji, na blbý nahrávce (a těch je většina) a při vyšší hlasitosti, netahaj na vyšších středech za uši.
Nemám rozhodně pocit lavoru, to by asi musely bejt laděný trochu jinak.
Pseudoměření a hlavně komentáře místního odborníka na sluchátka, jsou směšný.
Stejně tak měření síťovýho filtru zvukovou kartou...že by chodila aspoň do deseti mega ??

Mimochodem, nevšim sem si, že by konstruktéři sluchátek cpali svoje výtvory do ústí měřicího mikrofonu.Mám takovej mlhavej dojem, že snad používaj nějakej simulátor zvukovodu, nebo co.
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 28. 11. 2012 11:34

Zanechte žabomyších válek ;) Sluchátka jsou ve své cenové kategorii evidentně špička a to nám stačí. Nevím jak ostatní, ale já vám stejně nerozumím ani půl slova co se týče těch technických věcí ohledně zvuku ;)
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 11. 2012 11:52

šeďour píše:Mimochodem, kde jsou ty tvoje jasný fakta ?
Tvoje tvrzení ?
Např.: EN 60318-5 - už si ji konečně přečti!
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 28. 11. 2012 12:06

Chtělo by to tu pročistit od moda. Nic proti, Hergarok a šeďour, ale běžte si řešit své osobní nesrovnalosti někam na chat. Tady to nemá co dělat

Zbytečnou kritiku stranou - MH1C nebyly nikdy dělány, jako 100% plochá, vyrovnaná, "analytická" sluchátka, to je snad jasný a píše to i jejich konstruktér. Byla udělána pro příjemný, zábavný poslech, což podle mě splňují celkem dobře. A že mají U-čkovitý charakter? No a co, někomu to bude vyhovovat, někomu ne, rozhodně se to nedá objektivně označit za nějaký nedostatek. Takže zapomeňte na zbytečnou a přehnanou kritiku a vzpomeňte si, kolik stojí ;)

P.S. rád bych dodal, že charakter MH1C se s postupným rozehráváním mění hodně znatelně. Po 30h rozehrávání jsem dal na rady jednoho uživatele z Head-fi a nechal je asi dalších 30h rozehrávat na jednom dub-stepovém albu. Sám jsem skoro nevěřil, co to dokázalo udělat se zvukem. Basy se hodně zmírnily, ale pořád jsou v dostatečném množství. Navíc dost záleží i na nástavcích, které používáte. Pokud chcete krásné středy a výšky, jděte do triple flange. Bohužel pro mě s nimi mají až moc málo basů.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nick003 28. 11. 2012 12:13

nick003 píše:Zdravím, nikde jsem tady nenašel (možná jsem jen přehlédl) odpověď na to jestli jsou tito sluchátka kompatibilní s iPhone4 a iPod Nano 4th gen. Pokud ano, tak který model si mám z amazonu objednat? Mají jich tam celou řádku a ve spoustě cenových variantách http://www.amazon.co.uk/s/ref=a9_sc_1?r ... 1354053168

Děkuji
Huramobil ma jeste bulk na sklade za 800 do zitrejsi poledne s dopravou zdarma. Pokud by byly iKompatibilni tak bych je asi bral

Nikdo nic?
nick003
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 28. 11. 2012 12:17

javak810i píše:a nechal je asi dalších 30h rozehrávat na jednom dub-stepovém albu. Sám jsem skoro nevěřil, co to dokázalo udělat se zvukem. Basy se hodně zmírnily, ale pořád jsou v dostatečném množství.

O ktory album sa jedna? :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 28. 11. 2012 13:14

Flying Lotus - Until The Quiet Comes
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 11. 2012 13:39

Pre zaujimavost char. najvyrovnanejsich univerzalov co som pocul.
Obrázek
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Misoo9005 28. 11. 2012 14:00

Ety su krasne vyrovnane, ale ten zvuk je proste suchy. Ak niekto hudbu pocuva na meraku alebo osciloskope, je to jeho vec :-D

Som rad, ze konstrukter MH1C spravil IEM na pocuvanie a nie na chvastanie sa vyrovnanou charakteristikou. Ak sa Hergarokovi nezdaju stredy na Sonkach, tak skutocne neviem co by povedal na zname Triply.

Vysky su v porovnani s HD800 zastrene, necinkave. Ale na druhu stranu, vacsina IEM proste vysky nema. Dodnes ma dostava ako v recenziach po svete citam ake skvele vysky maju trebars Klipch X10i, IE8..niekto si asi robi viditelne srandu. Naopak, prva vec, ktora ma dostala na MH1C su vysky. Je ich tam tak akurat (a to som na ne extremne citlivy) na pohodove pocuvanie, clovek si moze pustit aj horsie nahravky a prezije to.

Co sa tyka basov, dynamicky menic v spuntoch proste basy nezahra nikdy tak presne definovane ako tlakovy. Na druhu stranu, dynamicky menic dokaze vyprodukovat bas, ktory je citit :-) Po rozohrani rozhodne "nehucia".

Hergarokov pohlad je dost unikatny, ale kazdy to urcite vnimame inak. Len ma tak napada, ze ak mu trebars nedrzali 100% dobre v uchu, tak mohli hrat bez vysok a s hnusnym dunivym basom (presne takto sa to prejavu u mna ak ich mam vlozene blbo).

Proste za tie prachy tomu clovek nemoze vytknut ani prd. :roll:
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 28. 11. 2012 15:13

Kdysi (v dobách mého častého psaní recenzí do časopisů) jsem takovéto polemiky uzavíral s tím, že důležité je poslouchat hudbu a nikoliv zvuk. A někomu může přinést větší hudební zážitek poslech na "jezevčíkovi" než druhému na high-endové aparatuře za milion.
Vždy jde především o hudbu a tyto věcičky nad kterými tu lamentujeme slouží jen ke Zprostředkování hudebního zážitku.
Ty testy zde jsou ale přesto všechno důležité a je moc fajn že se tu takto o všem diskutuje. Jen by bylo dobré abychom se navzájem neuráželi. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 28. 11. 2012 15:22

Za mě takhle: za svoji cenu jedinečná koupě, pro ty, jimž vyhojuje podobný zvuk a jsou schopní se přenést přes ten deb_lní kabel. Já jsem z nich tak unešený nebyl, vyhovuje mi něco jiného, poslal jsem je dál, spokojenějšímu posluchači.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 11. 2012 15:27

Misoo9005: Triply jsem fakt neslyšel, ale že mají díru na střech z doslechu vím - až bude možnost, tak určitě zkusím a jsem na to docela zvědav. Že většina IEM "nemá" výšky fakt netuším, protože (jak už jsem zmiňoval) IEM jdou celkem mimo mě a vím o "super výškách" na IE8 jen z doslechu. Třeba u IE8 bych tu přítomnost výšek v normálním množství tak nějak automaticky očekával, ale asi se mýlím.
Co se týče MH1C, tak jsou možná pro tebe "na poslouchání", ale pro mě (a mnoho ostatních lidí) ne kvůli přemíře basů a nedostatku výšek (OK, ty středy bych zkousnul, kdyby první dva jmenované nedostatky zmizely). Je mi jasné, že to je věc názoru - ať si každý poslouchá co se mu zachce, ale hlavně ať nepopírá, že to hraje tak, jak to hraje!!
BTW, co je podle tebe unikátní na tom, že mám rád rovnou frekvenční charakteristiku - tzn. žádné bass-headovské sluchátka, žádné Učka, Kossy, Beyery,... takových lidí je dost.

Nic to ale nemění na tom, že za ty prachy je to dobrá koupě!
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 11. 2012 18:36

Misoo9005: dle mého sluchu jsou výšky u mh1c jejich největší slabinou,jejich tam zatraceně málo...když to porovnám s Fischerama dba 02(vím jsou 15x dražší),tak se dostanu úplně jinam....na mě jsou mh1c strašně basový,takový jednolitý duc..duc a to maj nahráno 100 hodin
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka