[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod somebodyinvisible 28. 11. 2012 20:29

Fungujou se všemi androidovými telefony? Měl jsem cca 5min. z huramobil - nápis jen Sony a s mým telefonem (ZTE Skate CM7) hrály dobře pouze při držení prostředního tlačítka, jinak neposlouchatelně (+ ovládání vůbec nefungovalo). Myslel jsem, že tímto problémem měl trpět pouze starší model od SE. Taky má někdo podobnou zkušenost, nebo jsem měl jen smůlu na kus?
somebodyinvisible
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mathey 28. 11. 2012 20:41

Mathey 18. 11. 2012 18:07 píše:Objednány 2 ks z Ebay za 1003,57 Kč i s poštovným. Díky Bíno. Teď aby přijely aspoň do těch vánoc...

Aktualizace:

Takže dneska přišly domů, první dojmy jsou smíšené. Na špuntovou konstrukci si budu muset chvíli zvykat, je to pro mě nový pocit v uších. Další "překvapení" je že když třeba mluvím něco pro sebe, tak se sluším divně, jako s nějakým efektem, jako bych se slyšel v hlavě :hm . Možná ty sluchátka mám jenom blbě nasazené... nebo je to vlastnost? Mikrofoní efekt jsem očekával, když je ticho tak je docela výrazný, když pustím hudbu, tak se to dá.
Tím se dostáváme ke zvuku.. Jsou to nová nerozehraná sluchátka. Příjemně mě překvapily basy a jakoby čistota. Některé písničky prostě znějí bombasticky, jíné nic moc... Porovnával jsem s AD500 z notebooku. FiiO E10 plánuju na Vánoce.. .. Zatím docela spokojenost, čím dýl je poslouchám tím lepší.. uvidíme.
Mathey
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 28. 11. 2012 20:50

Mathey píše:Další "překvapení" je že když třeba mluvím něco pro sebe, tak se sluším divně, jako s nějakým efektem, jako bych se slyšel v hlavě :hm . Možná ty sluchátka mám jenom blbě nasazené... nebo je to vlastnost?

Da sa to nazvat vlastnostou spuntov, ale ... je jedno, cim si zacpes usi, ci spuntami, alebo niecom inym - efekt je rovnaky, ci nie? :)

Rozohravaj, aj v noci do suflika ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 28. 11. 2012 20:51

Daj si do usi "spunty" proti hluku a budes mat podobny pocit. Je to normalne ak nie si na daco co skoro utesnuje ucho od okolia zvyknuty. Ja ked som pouzil prvy krat taketo spunty tak som pocul dokonca svoje kroky. Mozno smiesne no je to tak.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2012 20:56

somebodyinvisible píše:Myslel jsem, že tímto problémem měl trpět pouze starší model od SE.
Už to tu bolo X-krat. Starši model netrpi žiadnym problemom. Len podporuje protokol OMTP (väčšina staršich telefonov) a väčšina novšich je už CTIA. Ten Skate je podľa všetkeho OMTP, preto maš s novšim headsetom problem. So staršim by ti to malo hrať ok (ovladanie ale fungovať nemusi). To aky tam je OS je irelevantne.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2012 21:03

Jen bych rád podotknul, že Radimeček a Figut mají jasné preference pro velmi světlá sluchátka, tedy jejich negativní zhodnocení zvuku Sony MH1C se dá předpokládat.

O Hergarokovi škoda mluvit.
Naposledy upravil Bína dne 28. 11. 2012 22:14, celkově upraveno 1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 11. 2012 21:09

EDIT: škoda slov, které padnou směrem ke "sluchátkovému recenzentovi", který má ve zvyku kritizovat věci, které nikdy na vlastní oči neviděl, natož aby je slyšel... :roll:
Naposledy upravil Hergarok dne 28. 11. 2012 22:28, celkově upraveno 1
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 28. 11. 2012 21:12

Apple spunty :)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 11. 2012 21:26

to hergarok: Bína myslel třeba moje Fischer dba02... a má pravdu...jsem na světlejší 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 28. 11. 2012 21:58

radimecek13: Ok, ta možná u tebe má pravdu. Já mám ale doma jen jedny světlé sluchátka (AKG K300) a po pár minutách bez ekvalizéru mě z toho bolí hlava a normálně je neposlouchám. ;-]
To, na čem teď poslouchám je podle mě (ale shodli jsme se na tom i s ostatními, co měli možnost slyšet) mírně na straně temna.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 11. 2012 22:06

i když moje fischery maj basů dost a na rozdíl od soňáků nezakrývaj ostatmí pásma...ale zase na druhou stranu na ven a do posilky jsou sony dobrý...když si chci muziku užít se všema detailama,tak si pustím fischery nebo shury srh 940
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 28. 11. 2012 22:14

Hergarok píše:radimecek13: Ok, ta možná u tebe má pravdu. Já mám ale doma jen jedny světlé sluchátka (AKG K300) a po pár minutách bez ekvalizéru mě z toho bolí hlava a normálně je neposlouchám. ;-]
To, na čem teď poslouchám je podle mě (ale shodli jsme se na tom i s ostatními, co měli možnost slyšet) mírně na straně temna.

Omlouvám se, už jsem to upravil.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Pitrs81 28. 11. 2012 23:31

Ryan Giggs píše:
somebodyinvisible píše:Myslel jsem, že tímto problémem měl trpět pouze starší model od SE.
Už to tu bolo X-krat. Starši model netrpi žiadnym problemom. Len podporuje protokol OMTP (väčšina staršich telefonov) a väčšina novšich je už CTIA. Ten Skate je podľa všetkeho OMTP, preto maš s novšim headsetom problem. So staršim by ti to malo hrať ok (ovladanie ale fungovať nemusi). To aky tam je OS je irelevantne.

Můžu potvrdit že např. Samsung CTIA podporuje (alespoň v modelech za poslední rok určitě). Takže u mě na Samsung Galaxy S Advance hraje dobře a nic držet nemusím. Prostřední tlačítko slouží pro play/pause/příjem hovoru. Další dvě volume +/- a poslední se mi zdá nic nedělá.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod B3!CrAZy 29. 11. 2012 01:42

No tak to teda doufám, že na mojem Evo 3D budou hrát bez problémů...vůbec jste mě teda neuklidnili pánové...
B3!CrAZy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misoo9005 29. 11. 2012 02:07

Vsetko sa da vyriesit bud stahovacou paskou za korunu alebo predlzovackou na jack. :-) S mojim starym smejdom HD2 to funguje ako po masle, tak s EVO 3D snad tiez 8-D
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka