[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 9. 12. 2012 20:16

S vestavěným :D (alespoň u Samsungu, ten ho má dobrý).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 9. 12. 2012 20:31

Prehravac v Androide pouzivam velmi vynimocne, lebo Blade bohviejaky zvuk nema.
Nainstalovany mam free Mixzing, ma aj vstavany equalizer. https://play.google.com/store/apps/deta ... zing.basic

-- 9. 12. 2012 19:57 --

Vratim sa ku MH1C. Dnes som skusal rozne Vsonic-ove nastavce a zistil som, ze sa da vybrat take, co zmiernia basy, zvyraznia stredy a trocha zvuk presvetlia. Mne najlepsie zapasovali take, co aj tu vnutornu trubku maju ciernu a nie su z tych najsirsich, ale maju taky dopredu pretiahnuty tvar. Dobre mi hra aj fialovy a bledomodry par, oba bez tej dodatocnej manzety okolo stredovej trubicky (su maksie na stlacenie). Tieto mi naozaj nehraju prebasovane a dobre sa mi pocuvali aj vyslovene na stredy zamerane veci, napr. moje oblubene binauralne demo nahravky folkova s peknymi slacikmi a trubkova. Teraz si vycitam, ze som s tymito Vsonic-ovymi nerobil moj porovnavaci test. Celkovo by MH1C dopadli sice rovnako (o triedu slabsie ako GR07 a najmenej o triedu lepsie ako GR04 a Retro DJ), ale niekde by ziskali lepsie hodnotennie.

Porovnaval som ich s HiFiMan RE-262. MH1C nemaju tolko detailu ako 262ky, podobne ako voci GR07 su o triedu slabsie, ale maju prijemny a zabavny zvuk a znesu rozny charakter masteringu nahravok. Nebol nezmysel vyskusat ich aj na stolovej zostave s BVa Headamp. Bolo to pre mna podstatne ine pocuvanie nez napr. Senny HD515, ktore som v septembri predal. Ked sa vyberie vhodny nastavec, davaju zvuk lepsi, nez mnohe nahlavne za vyse 100 EUR. Kebyze si mam napr. vyberat medzi Beyerdynamic Custom One Pro a Sony MH1C polozenymi predo mnou na stole, nasadil by som si Sony MH1C.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomiss 11. 12. 2012 12:49

ako sa dostat k nahradnym nadstavcom? pasuju z hocijakych stuplov?
nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2012 13:48

Nepasuju z hocijakych, ale napr. tie z Vsonic GR04/GR06/GR07 pasuju a nahradna sada sa da kupit na headphones.cz, alebo samozrejme ebay a pod.

http://www.headphones.cz/inshop/nahradn ... 6-gr07.htm (obrazok je tam zly)
http://www.ebay.com/itm/5-Pairs-Vsonic- ... 27c5ce2b98

Vsonic maju priemer tej trubicky 3.5mm, na ktoru sa nastavce nasuvaju.
Nastavce sa do nejakej miery daju natiahnut.
Tu je zajimave porovnanie aj s uvedenim velkosti: http://www.head-fi.org/t/304963/fyi-var ... -29th-2011
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomiss 11. 12. 2012 14:54

nomiss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod APMP 11. 12. 2012 16:43

Pre istotu sa usitim este raz nez vylucim vsetky moznosti failu:

MH1 (bez C) ma hrat dobre s:

1) Xperia mini pro (ten s novsimi headsetmi nespolupracuje)
2) S beznym playerom, ked sa drzi stredne tlacidlo

Spravne? :eh
APMP
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 12. 2012 17:42

Tak konecne ich mam aj ja.
Ludia kt moc basuju a nevyskuju si nevedia nasadit stuple!
Mam velke usi a pouzivam druhe najmensie zo styroch nadstavcov, nie tie co na nich uz boli. Treba ich dat hlboko do ucha. Ked nemam kabel za uchom tak vypadavaju.
Hraju fest dobre, basov je len o maly chlp viac, vysok zas o maly chlp menej.
Na vyskach a basoch o triedu lepsie nez GR04, na stredoch nastejno, viac detailov a basov.
O pol triedy pod GR07, basov +- nastejno.

Kopa ludi ich urcite ani telefonom/prehravacom nenakrmi, cize tam aspon fiio e6.

A s nokiou mi hraju naprd ked nemam stlacene stredne tlacitko. Mam mh1c, vecer budem mat aj mh1
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2012 17:59

APMP píše:Pre istotu sa usitim este raz nez vylucim vsetky moznosti failu:

Spravne? :eh

1) Ano, lebo je to SE
2) Ak by to bolo treba, bezny player by mohla vyriesit kratka redukcia. Na predoslych strankach boli nejake tipy.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 12. 2012 18:24

Andrejsvk píše:Ludia kt moc basuju a nevyskuju si nevedia nasadit stuple!
To je doufám myšleno jako vtip!!? :shock:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 12. 2012 18:36

Smrtelne vazne !
Fakt si dam o milimeter vacsie nadstavce a zvuk skoro ako ty popisujes. Nedostanem ich dostatocne hlboko do ucha, aj ked mozno pocitovo tesnia viac.

A aby si si nemyslel, ze gr07 a moje customy su Vcka, porovnaval som aj s monitormi adam s1x ktore hraju +-3db 40 Hz - 50 kHz

Je ale pravda, ze sony maju nabehanych len par hodin :-)
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 12. 2012 18:48

O tomhle už jsem tady taky psal.Stačí vyzkoušet jiný, menší nástavce a zvuk je jinde.
Spousta lidí dělá závěry hned, po krátkym poslechu s nástavci, který tam nasadil výrobce.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2012 18:51

Hergarok, ono sa to od nastavca ku nastavcu velmi meni, je to hotova alchymia, ale aspon sa da zvolit zvuk, ktory ti u danych spuntov vyhovuje najviac. Samozrejme, triedu sluchadiel tym nezmenis.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 12. 2012 19:31

APMP píše:

1. ano
2. zaleži od konkretneho playeru. Na niektorych MH1 hraju, na niektorych nie. Tak isto aj MH1C niekde hra a niekde nie. Je to skôr o pokuse a omyle.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 12. 2012 19:35

Já zkoušel jen ty nejmenší nástavce, protože s většími jsem sluchátka pohodlně do ucha nenarval (ty, co tam byly od výrobce silně tlačily).
Do ucha jsem sluchátka dával od mělkého uložení až do "co to šlo" - prostě dokud to dovolil do L zahnutý kabel, ale zvuku, kterří tu mnozí popisují jsem nedosáhl. Měl jsem jít snad ještě dál? :D
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 11. 12. 2012 19:38

Bogino, u mna tie nadstavce z gr07 veru zdvihnu sonycka o triedu! :D Myslim to vazne! ;-) Je to neporovnatelne s vsetkymi inymi "gumickami" :-)
dazo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka