[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 29. 1. 2013 17:49

Nikde nie je garantovane, ze ti nastavce plneho krabicoveho balenia budu sediet.

Linku na nastavce Vsonic mas par prispevkov vyssie. Menej ta vyjde ich skombinovat s bulk balenim MH1C.

V mojom bulk baleni boli 3 pary roznych velkosti + klip. Vsonic sada je 5 parov. Z osmich by uz nieco mohlo dobre pasovat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R4DY 29. 1. 2013 18:05

chlapi platily ste aj dph niekto?
R4DY
Junior

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 29. 1. 2013 18:52

Neobsauje to orig balenie to iste co bulk? Teda su tam len 3 nastavce ale je to cele zabalene v krabici.

Inak tie vsonic 5 parov su vsetky rozne nez tie dodavane s mh1c? Alebo len 2 su rozne?

@R4DY: odkial is objednaval? Ja som nastastie neplatil, myslim ze skor nebudes musiet platit ale moze sa stat
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 29. 1. 2013 23:17

No takze moje prve dojmy, pouzil som stredne nastavce ktore uz boli na sluchadlach, pocuval som cez creative zen x-fi.
Niesom ziadny audiofil len amater takze to co napisem prosim berte s rezervou :).
Bal som sa ze budu hrat potichu ale opak je pravdou. Najprv silne basy (zabudol som vypnut EQ :D), potom uz jemnejsie. Ako prve som si vsimol priestor, ako keby 3D zvuk ktory som doteraz vobec na ziadnych sluchadlach nepocul :), bicie zneju neskutocne vyborne (viem si predstavit tie udery na cinel, ako keby som tam bol :D), hraju poctivo, basy pocut ak sa tam naozaj nachadzaju, a dokazu byt velmi hlboke.
Vysky su uplne ciste, az ma to prekvapuje ze tie sluchadla dokazu zahrat taky rozsah, vysky aj basy tak precizne, nie ako predchadzajuce sluchadla ktore som mal kde stredy nahradzali vysky. Mozno si budete mysliet ze som divny ale niekedy mi tam chybaju basy O:-), ale asi je to tym ze som bol zvyknuty na prebasovane sluchatka, ktore hrali basy aj tam kde neboli. Este musim vyskusat nastavce ci mi niektore nesadnu lepsie a ako sa zmeni zvuk.
Zaver:
Vedel by som takto sediet cely den a pocuvat hudbu :), teda keby ma nebolela hlava a krk z tych stuplov (asi budem musiet vyskusat mensie), uz dlhsie som nemal stuple takze aj kvoli tomu mam taky divny pocit v usiach, musim si len zvyknut, ale kazdopadne hraju naozaj skvelo!
Asi objednam aj clip+ pretoze som cital tie recenzie a musim ho vyskusat :) a som naozaj zvedavy na ten zvuk, aj na to aky bude rozdiel medzi creativom. Okrem kvality by asi mal byt trosku basovejsi co my myslim bude vyhovovat.
Pridavam sa aj ja a dakujem ti Bína za recenziu a za tip :)
Naposledy upravil TheRiseAgainst dne 30. 1. 2013 12:58, celkově upraveno 1
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod hajnalka 30. 1. 2013 01:42

Sony Ericsson MH1 bez C sa daju pripojit cez tuto redukciu
http://www.alza.sk/audio-2x-3-5mm-jack- ... 379600.htm

4pólový 3,5 jack typu female
3pólový 3,5 jack typu male - 2x

celková: 39 cm
rozdvojení: 18 cm

troche je to dlhe;( ale cena MH1 je 19Eur a MH1C 45Eur takze takto ma to stalo 24Eur
hajnalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ssamoo 30. 1. 2013 10:30

Zdravim, po veeeelmi dlhej dobe :) Zavital som sem s tym, ze sa podelim o velmi prijemne skusenosti s tymito sluchatkami a ajhla, tu sa o nich uz silno veselo debatuje :)

Objavil som ich nahodou, este pocas Augusta 2012, a to v baleni telefonu Sony Xperia P, alebo Xperia U, teraz si vazne nepamatam, kedze sa objavili tieto dva u mna spolocne :) Najprv som ich nejako neregistroval az priblizne po tyzdni som ich vyskusal a odvtedy som ich pouzival k sledovaniu filmov na ntb. Pacil sa mi zvuk, ale vytacali ma, ze trcia prilis von, takze lezanie na boku nemyslitelne..

Potom som sa rozhodol pocuvat hudbu, vtedy uz mohli mat sluchatka nahratych cca 30 hodin, nemal som totiz pri sebe Westony, tak som skusil..zvuk ma priamo ohuril, avsak stale som si hovoril, ze ako sluchatka k telefonu to musi byt len placebo efekt. Avsak nasledne porovnanie s UM3X, UM1 a neskorsie hranie cez Nuforce HDP ma presvedcilo, ze to je uplne ina liga..

Sturanie sa po guugli ma priviedlo k ich zrodu a bolo mi jasne, ze ide o dielo fanatika :) Takze tot moja skusenost :)

Btw. kabel je hnusny, pocut v nom vsetko, ale aspon sa nepletie :) Ale to ani pleteny na Westonoch :)
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 30. 1. 2013 20:15

Este dodam, najmensie a najvacsie nastavce mi nesadnu, druhe najmensie nesedia uplne dobre, neizoluju a nepocut basy.

2 najvacsie mi sadnu najlepsie a zvuk je ok ale zase po nejakom case citim ze ma boli krk a hlava, cize ma tlacia.

To iste bolo aj pri a-jays co som mal ale tie som potom vratil.
Tak neviem teraz ci ich mam vratit alebo sa poobzerat po inych nastavcoch, lebo na dlhsie pocuvanie by som to asi nevydrzal. Co som mal creative ep830, tak tie mi sedeli dobre ale nedrzia na mh1c.

Potreboval by som nieco v strede, teda vacsie nez tie 2 najmensie a mensie nez 2 najvacsie :D
Nevie niekto porovnat tie vsonic s tymi co boli k mh1c? Ci su rozdielne velke alebo skoro rovnake. Alebo poradit nejake ine ktore Vam sedia? Aby som nekupoval zbytocne ak budu v podstate skoro rovnako velke.

Budem vdacny :)
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 30. 1. 2013 20:55

Tá bolesť hlavy môže vznikať aj z vysokej hlasitosti, ale ten krk je jasný. A tie nastavce stoja 5 ečok, to ťa nezabije, proste ich objednaj a uvidis :D.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 30. 1. 2013 21:11

Tie Vsonic nastavce su velmi rozne velkosti. Je sanca, ze ti niektore sadnu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 30. 1. 2013 21:44

Myslim ze od krku sa to prenasa na hlavu, takze nie je to priama bolest hlavy. Nepocuvam nahlas, hlasitost som striedal, priblizne 15-20 z 25. Ten creative ma trosku slabsi zosilovac takze naozaj to nebolo nahlas.

5€ samozrejme nie je problem, len ak nebudu sediet tak mi budu v podstate nanic :)

A este som si teraz vsimol ze na slovensko neposiela. Skusim mu napisat.

Skusal niekto ci pasuju aj tieto?: http://www.ebay.com/itm/MEElectronics-E ... 66766a0660

Este tieto tu niekto daval: http://www.ebay.com/itm/New-black-10-pa ... 27c7f992fb

No tie posledne vyzeraju dost lacne a nekvalitne, a neviem ci budu sediet. Na slovensku asi nieco co bude pasovat nekupim nie? Maju dost uzsie telo takze len tak hociake pasovat nebudu.
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 30. 1. 2013 22:10

u mne se zvuk s nástavci z vsonic posunul dopředu
s pohodlím se špunty všeobecně problém nemám,otázka zvyku...
z vsonic se dá vybrat,měl bys najít nějaké co ti sednou...
investice to velká není,zkus je
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,fearless s8f
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed,philips shp9500, hifiman Amanda.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 1. 2013 00:10

TheRiseAgainst > MEElectronics nastavce pasuju. Po par tyzdnoch su uz trochu volnejsie, niekedy sa mi pri velkom podtlaku nastavec pri vyberani zvlecie, ale kedze mi bi-flange vynikajuco sedia, aj tak ich pouzivam. Nevidim to ako nejaky vazny problem. Este mam objednane Vsonic nastavce a ak sa nakoniec rozhodnem, ze si na nich necham tie Meelec bi-flange, kvapka sekundoveho lepidla to vyriesi :D
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wheatley 31. 1. 2013 07:53

Napadlo mě je koupit tady, co říkáte?
http://www.nej-ceny.cz/436388/sony-hi-f ... -bulk.html
wheatley
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 31. 1. 2013 08:17

ty vado !
To už jsou takhle drahý ??
(nesledoval jsem poslední týdny ceny)
platil jsem za první cca 380,- za druhé pak 450 a za třetí bohužel asi 520.
(používají je dcera i syn ...a já )
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 31. 1. 2013 13:47

@Rada25: Ja len s poslednymi dvoma (a-jays a teraz mh1c), ale to je kvoli nastavcom, napr. tie co boli na creativoch 830 mi sedeli.

@kuko61: tie dvojite a trojite su na vysky nie? Tie klasicke su tam len 3 a to neviem ci by mi sadli. A to by bolo potom dalsich 6€.

Odpisal mi ze posiela aj na Slovensko a dal mi iny odkaz. Takze ich objednam a uvidime.

A este jedna vec, tieto: http://www.headphones.cz/inshop/nahradn ... 6-gr07.htm su tie iste ako: http://www.ebay.com/itm/5-Pairs-Vsonic- ... 27c5ce2b98 ?

Rozmyslal som ze objednam teraz aj clip+ ale asi pockam nez budem mat nastavce a objednam az potom, aby som pocul aky to bude mat naozaj zvuk s nastavcami ktore mi budu sediet.

// edit: Objednal som nastavce, teraz uz len cakat ^^
TheRiseAgainst
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka