Uzavřená sluchátka na doma za 1500 - 2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod homomorfismus 10. 11. 2012 16:34

Ahoj,

rovnou se přiznám, že jsem moc nehledal, tak snad od vás nedostanu világoš :)
Sháním uzavřená sluchátka na doma. Potřebuju je především na poslech hudby spíše klidnějších a jemnějších druhů (tj. žádný metal, rock apod.), byť občas si přes ně pustím i nějaký ten film či seriál. Nepovažuji se za náročného posluchače, normálně poslouchám hudbu na integrované zvukovce v PC a nějakých Genius HF bedýnkách, venku chodím s Koss KSC-75 a žádný zásadní problém s kvalitou zvuku nemám, obzvláště u těch Kossů. Na druhou stranu když už si kupuju nová sluchátka, tak proč si neudělat radost kvalitnějším poslechem. Suma sumárum mi z lehkého průzkumu trhu vyšla cenovka někde mezi 1500 a 2000 českých peněz. Velmi důležitý aspekt pro mě je uzavřenost, protože hlavní důvod ke koupi jsou hluční sousedé, což mám v plánu zatím řešit právě občasnými odchody do sluchátkového světa, takže potřebuji v rámci možností co nejlepší odtlumení okolních zvuků.
Značek i typů je v mém cenovém rozmezí hrozná hromada, vůbec se v tom nevyznám, nicméně docela mi padla do oka tato - http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/shure-srh440/. Co vy na ně? Nebo něco jiného?
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 11. 2012 16:57

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 10. 11. 2012 17:06

Dobrá volba.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 11. 2012 17:53

odporúčam toto:
Obrázek

...tej nízkej ceny sa netreba báť! bližšie info a obrázky sú v diskusii tu:
viewtopic.php?f=1712&t=1178153
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 11. 11. 2012 14:26

Díky za tipy. Do finále se mi dostali 2 kandidáti - ty Shure SRH440 a nově Audio-Technica ATH-T500.
Pro ty Shure mluví v podstatě jen dobrá izolace okolních zvuků, jinak se zdá, že ve všem vychází líp T500, z nichž mám po přečtení pár článků celkově lepší pocit. Nikdy jsem uzavřená sluchátka neměl a moc si nedovedu představit, jak moc ta izolace vlastně funguje - myslíte, že by ty T500 zvládly chytit zvuk televize z vedlejší místnosti? Chápu, že se to těžko určuje, když nevíte, jak nahlas hraje, nicméně v nějaké recenzi na Shure si kdosi vychvaloval, jak s nima jde po rušné ulici a i s klidnou hudbou v podstatě neslyší auta, což si zas nejsem jistý, jestli pro můj účel není až přehnané - taky třebas pořád potřebuju slyšet mobil...
Naposledy upravil homomorfismus dne 11. 11. 2012 14:29, celkově upraveno 1
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 11. 11. 2012 14:28

Zvuk je u nerozohratych sluchadiel osemetne hodnotit, avsak izolacia sa da vyskusat/porovnat aj v obchode.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 11. 11. 2012 14:32

kybych je někde mohl zkusit, bylo by to úplně ideální. nějaký tip pro Prahu?
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 11. 2012 14:48

Žeby tá rušil zvuk tv vo vedľajšej miestnosti toho sa naozaj obávať nemusis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 14. 11. 2012 19:48

Tak jsem ještě něco málo přečetl a nakonec objednal ATH-T500, vypadají velmi slibně, takže věřím, že budu spokojen. Díky moc za všechny tipy i rady.
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Mani2 3. 2. 2013 16:01

Můžu se dodatečně zeptat jaké je spokojenost s těmi ATH-T500 ?
Mám je momentálně také na "kandidátce".
Mani2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 2. 2013 18:32

Shure SRH440
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků