Otevřená sluchátka kolem 2000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Was3k 11. 11. 2012 19:55

Zdravím, již před nějakou dobou jsem zde psal o radu s výběrem sluchátek. Nakonec jsem k finálnímu verdiktu tak nějak nedospěl a peníze jsem nakonec investoval jinam. Teď se ovšem sluchátka opět dostávají na pořad dne, jen požadavky se trochu změnily. Sháním otevřená sluchátka. Poslouchám rock/metal (power, symphonic, heavy,...), tu a tam si poslechnu třeba i Two Steps From Hell nebo Apocalypticu. Největší změna se udála asi v přenášení. Nedávno jsem si pořídil auto, takže už neplánuju použití v autobuse/vlaku a celkově je moc často ven brát nebudu - ale ani tak nechci ryze domácí sluchátka, určitě se s nimi budu pohybovat po domě a tu a tam se s nimi objevím i venku.
Mezi mé favority patří Sennheiser HD 239 a Ultrasone HFI-15G
Ford Focus Mk.I 1.8TDCI
Was3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanF3 30. 12. 2012 23:08

Za sebe, jakožto vlastník, můžu doporučit HD 239. Rozhodoval jsem se stejně, dokonce poslouchám i stejný styl hudby. HD 239 jsem upřednostnil pro jejich možnost složit je "na plocho" a tím je dostat pohodlně do batohu a také pro jejich vzhled. :-) Jediné co bych jim vytknul je slabý kablík a jeho výstup, vstup u jacku, kde není toto nejnáročnější místo nijak ošetřeno proti ohybu. Jinak co se zvuku týče (v porovnání s HD 600 a ATH AD1000) mají charakter zvuku do V (basy a výšky na úkor středů), ale není to tak strašné. Separace je na dobré úrovni, chybí mi více nižší středy, zvuk mi tím připadá tenčí. Ovšem výborný pocit jsem měl z prostoru. Basy jsou zastoupeny ve větším objemu, ale nezakrývají ostatní pásma a jsou relativně přesné. Výšky příjemné.

-- 30. 12. 2012 23:09 --

Málem bych zapomněl na pohodlí - jakožto nositel brýlí netlačí ani po několikahodinovém poslechu a na hlavě nejsou skoro cítit.
Doma:
PC>DAC Box DS>GTH-1>DT 1990 PRO, HD 600, ATH-E40
PC>DAC Box DS>GTH-1>Amp Box DS2 Mono (napájení Power Box DS2 Amp)>Speaker Box 15 DS2
kabeláž Viablue
Venku:
Cowon Plenue D, X7>ATH-E40, HD 239, PX 95
JanF3
Junior

Odeslat příspěvekod R0ck 31. 12. 2012 14:25

Tedy z vlastní zkušeností můžu říct, že jsem měl k poslechu v-JAYS a byl jsem docela překvapeny projevem, jsou to ač vypadajíc levně, velice dobrá sluchátka. Sice polootevřena, ale to si myslím ničemu nevadí. Jinak určitě bych neopoměl staré dobre Sennheiser PX 100 nove generace, sice uz to neni tak vyrovnane, trochu převlada bass, ale neni to zadna hruza jako u port. U 15G nemůžu soudit, nikdy jsem neslyšel.
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod Was3k 31. 12. 2012 14:32

Sennheiser PX100 jsem měl, ale podařilo se mi je ztratit :( Za tu cenu to byla výborná sluchátka, jen mě při delším poslechu tlačila do uší a jak píšeš bass byl silnější než bylo třeba. Tentokrát bych rád zkusil zase něco jiného :)
Jinak jsem sluchátka opět odsunul na vedlejší kolej, takže výběr stále probíhá :D
Ford Focus Mk.I 1.8TDCI
Was3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R0ck 31. 12. 2012 14:51

Nebal bych se teda těch v-JAYS ;). Jinak třeba Fischer Audio OLDSKOOL 70 teda tvrdí, že jsou uzavřená, ale ja osobně bych tomu moc nefandil ;).
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod JanF3 31. 12. 2012 17:26

Pokud bys chtěl trochu experimentovat se zvukem, můžeš zkusit ještě Grado SR60i. Jsou sice dražší než konkurence, ale zvukově budou dál. Záleží ovšem na preferenci posluchače, jakému zvukovému přednesu dává přednost. Jsou robustní, mají odolný, silný kabel - a tady nevím, jestli by nevadila jeho tloušťka při poslechu venku. Ovšem nevím jak s pohodlím. :hm
Doma:
PC>DAC Box DS>GTH-1>DT 1990 PRO, HD 600, ATH-E40
PC>DAC Box DS>GTH-1>Amp Box DS2 Mono (napájení Power Box DS2 Amp)>Speaker Box 15 DS2
kabeláž Viablue
Venku:
Cowon Plenue D, X7>ATH-E40, HD 239, PX 95
JanF3
Junior

Odeslat příspěvekod R0ck 1. 1. 2013 04:15

Grado jsou taky super nápad, ani mě to neprošlo hlavou :). Otazkou je jestli by nevadila už až příliš extremně otevřená konsturkce :-D. Z Vlastní zkušenosti vím že tyhle sluchátka nemají problem byt slyšet na druhe straně trolejbusu i kdyz je temer plny :-D. Ale jak ríka Jan, zaleží na tom jaký zvukový přednes preferuješ :)).
R0ck
Junior