Špunty Jamo wEAR In40i

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Casial 27. 12. 2012 15:02

Máte je někdo? Jak jste s nimi spokojeni? Já jsem je koupil letos na High Endu Praha a používal jsem je hlavně jako handsfree k iphonu. Teď jsem dostal Sansu Clip+ (s Rockboxem) a tak je používám i s tímhle přehrávačem a jsem z nich celkem rozpačitý. S dodanými silikony jsem byl vyloženě zklamaný, teď jsem někde vyhrabal molitanové a je to o kus lepší, pořád si ale myslím, že za ty peníze by mohly předvádět víc. Jsou samozřejmě výrazně lepší, než pecky ke Clipu, ale ty mi přijdou totiž úplně strašidelné, i když někdo psal, že jsou to jedny z nejlepších pecek. (To je sice možné, ale to nic nemění ma faktu, že hrají hrozně.) Škoda že tu nemám po ruce víc in-earů na porovnání (ale měly by mi dorazit minimálně Soundmagicy PL50). Jako referenci teda používám K701 přes Vince khv a to je propastný rozdíl (ale to se dá předpokládat).
K té Sanse Clip+ je to asi adekvátní, stejně tak k iphonu, ale k lepšímu zdroji bych je nedoporučil...
OnePlus 3@Odorik&Vodafone
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 27. 12. 2012 15:17

k sanse nejsou adekvátní,třeba vsonic gr07 nebo fischery dba02 hrají na sanze výborně a pro tebe by byli lepší pokud jsi zvyklej na K701
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 27. 12. 2012 15:24

No, zkusím ty Soundmagicy, jak dorazí, pak ještě sháním UE triplefi.10 za rozumný peníz... No a pokud mi nebudou vyhovovat ani ty, tak zkusím ještě jedny z těch dvou, co jsi navrhoval.

Btw. jen něco krom iphonu, k čemu ty Jama dobré jsou? Zas používat je jen jako HF mi přijde malinko overkill, to bych je radši prodal, někomu by určitě vyhovovaly...
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Fireaudio ILTW•ZeroDAC+HiFace2•marantz PM-630•AKG K701•Behringer Truth B2031P || SansaClip+FischerDBA-02mk.II, FioX3+UE900
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 27. 12. 2012 15:33

ty vsonic i fischer budou lepší než ty triply,pokud můžeš,tak bych se rozhodl mezi fischer dba 02mkII,Vsonic gr01 nebo Hifiman re 272...to jsou všechno naprosto špičkové in ear,které s přehledem přehrajou i ty triply..všechny výše zmíněné by měli být ke koupi na headphones.cz
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 29. 12. 2012 10:03

Tak Soundmagicy mají za sebou první den a noc zátěžového testu. Jakkoli jsem z nich že začátku nebyl vůbec nadšen, tak se výběrem vhodnějšího silikonku a postupem času rozehrály výrazně lépe. Jama přehrají podle mého celkem spolehlivě. Ale že bych z nich sedl na p*del, to zas taky ne.
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 29. 12. 2012 11:10

Pl50 uz maju naj. slávu za sebou :D Uz su tu ine modely, za podobnu cenu, co ich prehraju. A ak sa nemylim tak su tlakove a tam moc nemas co rozohrat ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2012 11:22

O to ani tak nejde, ale su to lacne sluchadla nizkej kategorie. Od toho zazraky fakt cakat nemozes. Tie modely co tu spominali vyssie kolegovia su sice drahsie, ale aj zvukovo niekde uplne inde. Aj K701 maju s niektorymi z nich problem.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Casial 29. 12. 2012 12:47

Jo, tak jak bude zas trochu peněz nazbyt, tak některé z nich objednám, teď už jsem se trochu vyčerpal:)

-- 29. 12. 2012 12:59 --

dazo píše:Pl50 uz maju naj. slávu za sebou :D Uz su tu ine modely, za podobnu cenu, co ich prehraju. A ak sa nemylim tak su tlakove a tam moc nemas co rozohrat ;-)

No, právě změna zvuku u BA soundmagiců mě vedla k poměrně obsáhlému zamyšlení - http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?style=2&f=1716&t=1182851. Protože ta změna byla hodně citelná, od "to jsem se zase nechal nachytat na čínský šunt" po "ty jo, to nehraje vůbec špatně".
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod Casial 7. 1. 2013 22:17

Tak objednávku UE Triple.fi10 jsem zrušil, stejně měli nějaké problémy s dodávkou a pořád to odsouvali, tak to beru jako znamení z hůry :)
Tak si jdu přečíst na headfi recenze těch vsoniců a fischerů. Na Soundmagicy už mám potenciálního kupce, jen nevím, komu vnutím ty Jama. Strašně mě štve, že jsem od nich nedávno vyhodil krabičku, neb mi v šupleti zavazela :/
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod Casial 10. 1. 2013 19:14

Tak "zahořuju" Fischery. Se Sansou nehrají špatně, ale plně se rozvíjejí až přes kombinaci ILTW a Vincent - to pak musím uznat, že to je zatraceně kvalitní kus sluchadel. Po dlouhé době je věčně nespokojený zubař příjemně překvapen... :D
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 1. 2013 19:29

fischery maj tlakové měniče,ty není potřeba rozehrávat..
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 11. 1. 2013 19:53

Ano, na tohle téma jsem zabředl rozsáhlou debatu, o pár postů výše je link - a jsem přesvědčen, že se rozehrávají jako vše ostatní, co má mechanické součásti, nehledě na to, že součásti "zahoření" je i adaptace mozku na nový zdroj zvuku.

Je to podle mě hodně, zatraceně hodně komplexní téma a říct "balanced armature měniče se nerozehrávají, jejich zvuk se s časem nemění, všude to píšou" je dost odvážné tvrzení a podle mě mylné. Nemám aparaturu, abych mohl provést tvrdá laboratorní měření a statistiku (a upřímně, takový zealot nejsem, abych nasypal třeba sto tisíc do laboratorního vybavení, jen abych dokázal, že se většina mýlí), nicméně na základě svých zkušeností s BA měničí (a měl jsem už troje) si stojím za tím, že se "rozehrají", i.e., charakteristika zvuku se po čase mění. Obvykle k lepšímu.

Shodou okolností to píšou i na příbalovém letáku (či jak se tomi říká u elektroniky)
Fischer Audio píše:Break-in
Like your shoes, earphones usually require "break-in" period. The sound may vary slightly at first, This is normal, in the end it will only get better. Usually about 50 hours is enough to achieve the design sound quality

-souhlasím s tímhle tvrzením plně-

Upřímně nevím, kdo přišel s teorií, že se BA měniče "nazhořují" (nerozehrávají) a už vůbec neívm, proč ji každý bere za pevně danou, když jinak se vedou líté boje o každý stříbrný vodič v napájecím kabelu...
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 1. 2013 20:24

ne to bylo tak,když jsem napsal že po 20 hodinách byl zvuk úplně jinej,tak mě tady utřely,že tlakový měniče se nerozehrávaj...tak jsem ti to ze srandy napsal a byl jsem zvědavej jestli se někdo z místních znalců ozve...mám na nich cca 200 hodin a oproti začátku je zvuk úplně jinde..a výbornej,jsem s nima naprosto spokojenej
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Casial 11. 1. 2013 20:39

Já fakt nevím, kdo a tím přišel a proč se toho všichni tak hystericky drží, když se jinak podle některých hifistů rozehrávají signálové i napájaci kabely... Proč zrovna chudákům tlakovým měničům tuhle vlastnost tak zuřivě odpírají...
---edit---
Osobně mi to přijde jako "špenát má hodně železa" hoax, který se perzistentně drží už snad sto let. Stokrát se to uvádělo na pravou míru, ale už furt bude pro majoritu lidí špenát zeleninou s hodně železem...
Casial
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 1. 2013 20:45

ono je spousta hifistů,který toho prd slyšeli,ale maj všechno vyčtené a pak to berou za své....
tady jsou nádhernej příklad Sony mh1c....Bína napíše jak jsou super a všichni je koupěj a všichni na ně pějou chválu,jak jsou úžasný...když napíšeš svůj názor,že nehrajou nijak zvláštně,že jenom basujou,tak tě ukamenujou...a pak vidíš jak je různě prodávaj po všech čertech..
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý