Sluchátka k pianu Roland RD-700GX

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sutrik 14. 1. 2013 12:59

Zdravím všecí,
prosím Vás o radu (kterou jsem zde prozatím nenašel). Uvažuji, že si pořídím sluchátka ke stage pianu Roland RD-700GX. Název píši z toho důvodu, že vzhledem k osazením výstupy (např. i XLR) a jeho zařazení v portfoliu výrobce (profi nástroj), očekávám že i sluchátkový výstup bude na úrovni a patřit mezi ty lepší a dobré.
Moje očekávání dle důležitosti:
1/ naprosto excelentní zvukový přednes bez jakéhokoli dodatečného zabarvení (různých efektů mám na pianu spousty, proto nechci aby sluchátka cokoli do zvuku přidávali), a to hlavně pro různý druhy pian, kostelních varhan, Hammond simulací, smyčců a pod.
2/ výborná pohodlonost - aby ani po 4 hodinách sluchátka netlačili ("abych o nich nevěděl"), Technics mají semiš náušníky a stejně mě tlačí
3/ do budoucna využití s "dobrou" hifi na poslech jazz, rock, pop
4/ a poslední - možná protichůdný požadavek k bodu 1 - zda by se nenašli sluchátka s uzavřenou konstrukcí (ale to je již spíš drobnost protože i samotná klaviatura je při hře dost hlasitá)
Cenově nemám moc představu (ale desetitisíce samozřejmě nemám). Možná tak cca do 2 tis Kč, až když by šlo o "super, jedinečný, bombastický apod." výrobek, byl bych ochten si připlatit.
Děkuji všem za návrhy.
sutrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Casial 18. 1. 2013 06:43

Já myslím, že si nekonkorují body 1 a 4, ale spíš bod 1 a představa o ceně...
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 1. 2013 07:10

Ja myslím, že tvojim náročným požiadavkám (hlavne bod 1 a 4) vyhovujú Fostexy TH-900...samozrejme ak Ti nevadí, že ich cena je približne rovnaká ako toho stage piana...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 1. 2013 07:39

Myslim ze do takych extremov ist nemusi. Podla mna nic nepokazi ani studiovou klasikou Beyerdynamic DT 770 Pro, AKG K 271 Mk II.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sutrik 21. 1. 2013 07:38

Moc děkuji za návrhy... Díval jsem se na ně, a už je to celkem dost peněz.
Trochu mě zaujaly Audio-Technica ATH-T500, nevěděl byste jak si stojí v porovnání s ostatními návrhy? Za cenu 2 tis je docela chválí.
A ještě jeden dotaz, kdybych se nakonec rozhodl zabrousit do vyšších tříd AKG a Beyerdynamic, je velký rozdíl mezi DT 770 Pro (který věřím že jsou velmi dobré) a levnějšími (ale otevřenými) DT 440 pokud pominu samotnou konstrukci?
Děkuji za veškeré rady.
sutrik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků