In-ear sluchatka, nahrada za tie zo Sansy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Warrax 8. 3. 2013 10:39

Zdravim, potreboval by som co najlacnejsie nahradit sluchatka zo Sansy.
Niekde som po forach cital ako su nafigu, a bol som v tom presvedceni, ze fakt su, no problem nastal, ked mi zacal odchadzat konektor. Obehal som vsetkych kamosov, stare sufliky, a z asi 10 parov spuntov, co som takto ziskal, sa ani jedny nepriblizovali k tym Sansovym.

Nepotrebujem lepsiu kvalitu zvuku, nez maju tie Sansove, tvarom aj tou penou mi sedia, chcel by som presne take iste, alebo co najpodobnejsie. Chcel by som to vyriesit co najlacnejsie ako by to len islo.
A teraz najdolezitejsia vec, ktoru som zistil... na prenosne ucely je najdolezitejsim aspektom odolnost kabla a konektorov. Tie Sansove by vydrzali aj roky, keby nemali tenky lacny kabel, slabo uchytene koncovky, ktore sa proste za par mesiacov zlomia.

Takze ked to zosumarizujem, hladam in-ear sluchatka, ktore maju taku penu ako Sansove, kvalitu zvuku podobnu... nechcem priplacat za lepsiu kvalitu, fakt mi na von uplne postacuje taka, ako maju tie Sansove, avsak, kvalitnejsi kabel, trochu hrubsi, ohybnejsi, z nejakeho lepsieho materialu a co najodolnejsie koncovky - jack... hlavne uchytenie, tam kde vchadza kabel do jacku... darmo ze sluchatka vydrzia roky, ked sa kabel pri jacku zalomi.

Za kazdu radu budem vdacny.
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 8. 3. 2013 11:08

Vsonic VC02, cena je vyššia, ale zvuk stojí za to a majú vymeniteľný kábel.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Warrax 8. 3. 2013 20:21

Diky za radu chistos, ale tie sluchatka co si odporucil mi nevyhovuju.

Zabudol som napisat, nechapem, ako som mohol, ked som si myslel, ze som to napisal, lebo je to podstatna informacia. Ale... proste nesmu to byt take tie spunty co sa strkaju dovnutra usi... je mi to nepohodlne, neviem to vydrzat ani par sekund mat to v usiach.
Musia to byt take obycajne spunty, co nejdu dovnutra zvukovodu.

Po novom som zistil, ze nemusia mat ani penu, pretoze ta pena zo Sansovych sluchatok ide dat dole, je to ako puncocha, da sa nastoknut na hociake spunty podobneho tvaru.

Tym padom mi ide o jedine:
-kvalita zvuku ako u Sansy, lepsia nemusi byt (vyhodene peniaze pre mna)
-kabel, koncovky co najkvalitnejsie. Dlzka kabla ako u Sansy. (som dost vysoky, takze je to tak akurat, ked to chcem mat vo vacku)

Cim lacnejsie sluchatka, co splnaju tieto podmienky, tym lepsie. Tie Sansove maju hodnotu 10 euro, tak najlepsie v tej cene. Musi existovat nejaka tutovka za lacny peniaz, vzdy existuje.
Diky moc.
Naposledy upravil Warrax dne 8. 3. 2013 20:34, celkově upraveno 1
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 3. 2013 20:24

Tak asi hladas pecky a nie spunty.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Warrax 8. 3. 2013 20:39

Bogino, mozno mas pravdu, ospravdln moju nedostatocnu znalost terminologie. Neviem, ako sa tomu hovori, tak to opisem nazorne:

Tvarom nehladam taketo:
http://www.itechnews.net/2009/03/11/kli ... eadphones/

Ale taketo:
http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/med ... phones.jpg
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2013 20:39

Kup si z ebay Hisoundaudio PAA-1 za nejakych 20 dolarov. Pripadne trochu drahšie Yuin PK3. Su vcelku kvalitne spracovane a zvuk bude lepši ako u Sansa peciek.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Warrax 8. 3. 2013 20:41

Na slovensku by sa nieco nenaslo? Cez e-bay neviem nakupovat. Ved je tu milion druhov sluchatok.
Warrax
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2013 20:56

Keď vieš kupovať zo slovenskeho eshopu, tak vieš aj z ebay. Princip je rovnaky. Akurat si treba založiť Paypal učet. To zvladne aj opica.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 8. 3. 2013 20:57

AKG K315P, hrajú celkom slušne mal som možnosť si ich vypočuť, zo zvuku orgazmus nedostaneš, ale mali by hrať lepšie než tie zo sansy, v peckách sa moc nevyznám, tak radšej poslúchni Ryana, on je v audio technike odborník :).
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků