(spíš) Uzavřená sluchatka, domácí poslech, 2tis+

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 25. 3. 2013 21:02

Aby si tomu chapal, tie maxelly su vlastne tieto fishery, len s inym napisom a vybavou :-) http://headphones.cz/inshop/prenosna/hl ... -black.htm

Edit: tiez som mal maniu s AKG, ale akosi som zistil ze aj ine znacky vedia zahrat dobre, ale pravdupovediac mi chyba ta znacka, ma daco do seba :love: Preto mam v hladaciku K240 a K374 :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 25. 3. 2013 21:14

:D AKG, snád používajú nejakú mágiu, aby sa ľudom dostali pod kožu :-D, s AKg K450 som bol spokojný, ale dvakrát sa mi pokazili :-\, tak teraz rozmýšlam nad niečím iným, iba sa neviem rozhodnúť, či AKG alebo Beyerdynamic.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1grdecoca 25. 3. 2013 21:41

No co se tyce designu AKG, tak podle me nemaji moc konkurenci. Ale je to ciste muj subjektivni nazor, navic jen podle obrazku, nazivo jsem nevidel zadne :)

No ale abych se vratil zpatky na zem, cili k tematu:
Vypada to na ty Maxelly (potazmo Incipio) a když neseženu, tak asi ty Fostexy. A behem roku pak snad nejakeho AKG krasavce z vyssi kategorie, az bude lepsi zdroj.

Nicmene musim se jeste panove vratit k memu dotazu - muzu v klidu koupit tu uvedenou zvukovku Focusrite? Bude v budoucnu stacit na lepsi sluchatka?

EDIT:
dato: Jestli mas v hledacku ty AK 240, tak byt tebou nevaham vyuzit te ceny na sluchatka.net - 2,8K, cize nejakych 110EUR, viz muj prvni post.
1grdecoca
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 25. 3. 2013 23:16

christos, toto je ale tema, ktoru zalozil 1grdecoca a je o sluchadlach za 2000 - 3000 ty tu zrazu opakovane pises o sluchadlach pre teba za vyse 200 EUR
vsak si zaloz vlastnu temu a nemiesaj to tu dohromady ...

-- 25. 3. 2013 22:20 --

Hore je [Hledat], staci tam dat Retro DJ ...
Nedavno som narazil na moznost kupit Retro DJ v ČR
viewtopic.php?f=1712&t=1187832&p=9405169#p9405169
maju uvedene ceske tel. c., zavolaj a popytaj sa
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2013 00:09

Neviem. Riesi sa tu trance a podobne zanre. Tam si nie som isty ci budu Maxelly resp. Fostexy ta spravna kupa.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dazo 26. 3. 2013 00:14

Hm, raz tak, inokedy onak :-/
Osobne podobne zanre pocuvam, ako aj hip hop a na maxelloch sa mi to pocuva bozsky!
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 3. 2013 01:27

Maxelly majú neskutočný feeling a basy pri svojej cene. Pokiaľ človek nemá audiofilsko-puristické nároky a moc neporovnáva, tak mu určite poskytnú veľa radosti z posluchu od klasiky až po techno...a sú super aj na von...hlavne keď je zima :D
Zvuk fostexov je trochu ďalej, ale nie vždy až tak rajcovný ako pri maxelloch (hlavne pri nižšej kvalite zdroja). Je tu jasne cítiť „štúdiové“ zameranie. Stredy a výšky sú čisté a nerobia veľkú ostudu ani v spojení s kvalitnejším aparátom :tleskani
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 1grdecoca 26. 3. 2013 01:44

Diky bogino. I ostatni. Za ty penize to zkusim, i kdyz se to Ryanovi na EDM moc nezda. I kdyby poslouzily par mesicu. Prubnu Tesco tady v Ostrave (nekde jsem tu narazil, ze je tu nekdo nedavno kupoval), pak kdyz tak poresim online nakup, asi spis z Amozonu nebo toho SVK, ten cesky je ma za 900 skoro.
Stejne mi porad v hlave nekde v zadu problikava A...K...G... :-D
1grdecoca
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 26. 3. 2013 12:26

Na maxelloch vcelku dost usetris a tym skorej pojdes do velkych AKG :-P
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1grdecoca 27. 3. 2013 20:10

Tak Maxelly jsou doma, za 450 paradicka. Snad se ale trochu vylepsi basy, az se zahrajou, zatim je skoro vubec neslysim :) S provedenim jsem spokojeny, sedi paradne a dokonce ani nijak extra netlaci na moji konske hlave :D
1grdecoca
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 27. 3. 2013 21:48

Malo basov na Retro DJ?? Hraju ti tak z PC, z mobilu, alebo z oboch?
Aspon si zvyknes na normalny vyrovnany zvuk a objavis, co ti doteraz basy zaclanali. :)
Ohladom tlacenia na hlave, s povodnymi nausnikmi ma prvu hodinu netlacili, ale potom uz ano, tak vyskusaj ich mat na hlave dlhsie. Nausniky som vymenil.

Ozaj, kde si ich kupil? Ludia najmä z ČR sa tu obcas pytaju, ze kde sa daju zohnat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 3. 2013 22:06

1grdecoca píše:... Snad se ale trochu vylepsi basy, az se zahrajou, zatim je skoro vubec neslysim...

:shock: ...???
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 1grdecoca 27. 3. 2013 23:34

Poustel jsem z mobilu, ale problem byl v tom, ze jsem mel uz z davnejsi doby naprosto zle nastaveny. Tedka uz v pohode, rozhodne jich neni malo, tak akorat bych rekl. Takze diky za doporuceni, uz ted muzu rict, ze jsem spokojeny :) Ty nausniky kdyz tak poresim, v jednom vlakne jste to tam resili, vim.

Obvolal jsem vsechny (3) Tesca v Ostrave no a v Ostrave - Trebovicich (chcete-li v Porube) je meli - troje bile a troje...ted uz vlastne dvoje cerne...
1grdecoca
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 27. 3. 2013 23:42

Nz, uzivaj si ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka