[rec] Takstar HI2050/Samson SR850/Superlux HD681/Somic MH463

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 6. 5. 2014 14:29

330 som teraz pocuval na lepsom zeleze nez predtym Takstar. Ale myslim si, ze Takstar su detailnejsie, najma PRO 80 maju taku kvalitu stredov a vysok, aku HD330 nedosahuje. No a vypracovanie a materialy Takstarov su jasne lepsie, nez u HD330. Tie su voci Takstarom lacno vyzerajuce plastaky, aj material hlavoveho mosta a nausnikov maju HD330 jasne menej kvalitny. No a spiralovy kabel HD330 mi liezol na nervy. Cize pre mna z porovnania lepsie vychgadzaju Takstary - netreba ich tuningovat, vypracovanie a kvalitu materialov maju jasne lepsiu, su pohodlnejsie. Ci by ale tebe sedeli bez vypocutia dopredu ... to nikto nevie. Ako som uz spomenul - ked ti vyhovovali Retro DJ, mohli by aj Takstary. Ale zaruku ti nedavam, rozhodujes sa na svoju zospovednost.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 7. 5. 2014 12:56

Diky za pomoc, jj retro mi celkovo vyhovuju, ak budu este lepsie tak by to malo byt v pohode si myslim. Este k tomu su aj pohodlnejsie :).

No ved jasne, tak musim vyskusat a ked nesadnu tak ich mozem predat, ved niekto by ich uz kupil.

A z uzavretych by si ktore odporucil? Okrem Pro80.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 7. 5. 2014 14:27

Alternativou k otvorenym HD330 su predsa uzavrete HD660...Zvukovo ich vsak nepoznam :P
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 9. 5. 2014 14:09

Predpokladam ze na tom budu rovnako s pohodlnostou a spracovanim, preto som myslel nejake ine.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 12. 5. 2014 20:55

Ak by bol záujem, práve predávam svoje Superlux HD-330 v bazári.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JoxY 15. 5. 2014 14:53

Po prečítaní vlákna objednané Trakstary (kvôli avizovanej podobnosti charakteru zvuku s DT880). Som na ne veľmi zvedavý. Ďakujem boginovi za tip.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 16. 5. 2014 18:07

Tiez som ich dnes objednal, tak uvidime, som zvedavy.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 15. 6. 2014 19:47

No mam ich uz nejaky cas ale az teraz som sa k tomu dostal, nie su este na 100% rozohrate ale prve dojmy boli ze zneju velmi podobne ako maxelly. Materialovo a pohodlym su ale urcite lepsie a kvalitnejsie. Zvukovo ako som ocakaval, menej bassov ale tak cez EQ sa to da trosku upravit. Skusim este potom porovnat s Maxellmi ked sa viac rozohraju. Aj ked su velmi pohodlne tak po nejakom case ma zacala boliet hlava v jednom bode, alebo potom ma bolelo ucho, ale stale lave, prave je uplne v pohode, nic netlaci ani neboli. Teraz sa ale zda ze je to na ustupe tak uvidime. Co ma ale trapi je ze pri pocuvani hudby casto pocujem take praskanie, neviem cim to je, ale ukazuje sa to hlavne pri vyssich tonoch mam taky pocit. Neviem ci je to kvalitou suborov alebo je problem v sluchadlach, resp. zvukovkou. Pocuvam hlavne mp3, 192 - 320 kbps, popr. online je to horsia kvalita.
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 6. 2014 20:19

TheRiseAgainst píše:Co ma ale trapi je ze pri pocuvani hudby casto pocujem take praskanie, neviem cim to je, ale ukazuje sa to hlavne pri vyssich tonoch mam taky pocit.

Skusal si ich zapajat do roznych zdrojov signalu a robi to s kazdym? Vyskusaj nejaky mobil, TV, cokolvek doma mas okrem PC, prip. sa dohodni s nejakym kamosom.

Ak by to bolo s kazdym zdrojom, tipoval by som na zly kontakt niekde v kabli, skus ho prehmatat pri pustenej hudbe, ci si nieco vsimnes.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 6. 2014 15:14

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JoxY 16. 7. 2014 21:36

Momentálne mám Takstary na predaj...Ak by mal niekto záujem, viď bazar.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kralik16 23. 9. 2014 14:13

Takstar HI2050. Jedním slovem - luxus. Kvalitní kovová konstrukce, velurové náušníky - velmi pohodlné, skvělý zvuk, přímý dlouhý kabel, prostě domácí otevřené sluchátka na dlouhý relaxovaný poslech. Musím říct že když jsem je nasadil na hlavu tak ten pocit byl úžasný, vůbec jsem neměl pocit že mám na hlavě sluchátka z číny za 960 kč.

Ani jsem nečekal tak dobrý zvuk, ale na to je brzy to hodnotit. Co mě překvapilo byly výšky, oproti Maxell Retro DJ super. Nicméně kabel nepůsobí zrovna moc kvalitně což mě mírně vadí, nemusel by být tak hrubý a mohl mít lepší konektor, třeba jako Takstar PRO 80. Jinak jeho délku (2,2m) považuji za plus. Za ty prachy skvělá koupě, ještě to dát dokupy s Audinst hud mx1 a uvidíme co z toho vyleze.

Zatím to jedu na integrované z PC a je to takový první dojem. Jen dodám že jsem takový příležitostný posluchač a nedokážu ten zvuk tak hodnotit jak mnozí zde zkušenější, takže mě berte s rezervou. Jdu rozbalit Audinst hud mx 1 :-)
Přílohy
SAM_2372_2.jpg
kralik16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 14:48

Diky za prve dojmy. Tak daj potom vediet, ako hodnotis rozdiel integrovana zvukovka versus Audinst.

Membrana sluchadiel ma podla mnohych tendenciu sa trocha rozohrat, rozcvicit, "zabehat", ale aj mozog ma tendenciu si zvyknut na novy zvuk a po case v nom automaticky, celkom podvedome dokaze viac rozlisit. Takze ktovie, ako to s tym rozohravanim je a moze to byt aj individualne. Kazdopadne, je mozne, ze sa ti po desiatkach hodin pocuvania zacne zvuk sluchadiel pacit este viac.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kralik16 23. 9. 2014 20:55

Vybalil jsem Audinst hud mx1 a překvapilo mě, jak je to malý, na těch zvětšených fotkách to člověk tak dobře nepozná, ale třeba podle konektoru 3,5mm a vnitřku si může udělat představu, to je fakt. Je to celkem malá taková sympatická krabička. Instalace otázka pár kliknutí. Zapojil jsem do toho sluchátka, zapojil to čistě do USB, poslouchal jsem a zvuk se mi líbil :nenapadne

Ale když jsem si pustil písničku od Landy - Blaničtí, slyšel jsem ne zrovna příjemné syčení když vyslovuje ta slova https://www.youtube.com/watch?v=4XOcH1Vm6rM ale to asi bude tím že byl blízko mikrofónu nebo nevím jestli to mám brát jako rušivý element sluchátek, prostě si musím zvyknout ale u jiné hudby v tom nevidím problém, jen mě tohle překvapilo. A třeba písnička Quantum tarantulí tak to je šílené tam už mi příjdou moc agresivní ty výšky takové uřvané, uječené to je, ani ne ty nástroje jako to syčení když mluví. Co s tím? Zkoušel jsem si pustit tu písničku i v mém mp3 přehrávači Sony a skoro stejný výsledek, uřvané. Na int zvukovce taky, možná o něco míň. Asi to je moc světlá nahrávka pro tyhle sluchátka a moje uši nebo nejsou rozehrané sluchátka co? :-|

Tak jsem si jí třikrát pustil na audinstu s takstar a teď si jí pustil na int. zvukovce s Maxell retro dj:

Zní to jinak, o něco hůř ale nemám pocit uřvaných výšek, spíš jako by tam žádné nebyli oproti Takstarům. Můžu si to pustit nahlas a nerve mi to uši. Ale stejně poslouchám na normální hlasitosti, večer i menší.

Prostě ty sluchátka mají dost výrazný výšky, na to nejsem vůbec zvyklý a v některých místech mi to příjde až moc, asi nejsem výškofil, ale ono to taky bude dost nahrávkami.

Nicméně jsem to vyřešil tím že jsem to poslouchal stále dokola, trochu v eq snížil výšky a dá se to poslouchat, ale já stejně Landu teď nechci poslouchat, mám ho už dost naposlouchanýho.

Mě by teda zajímalo jestli by se rozehráním trochu uklidnily výšky (ikdyž ten charakter asi zůstane) a když o tom přemýšlím tak jestli má ten audinst vůbec smysl. Zatím jsem dělal takové rychlé testy které k něčemu užitečnému nevedou. Jestli jsem poznal rozdíl? Upřímně, wow efekt se nekonal a rozdíl jsem zatím nezpozoroval, asi to hraje líp ale je dost těžký popsat v čem a tak, zvláště na takových sluchátkách a dost blbě se to porovnává. Jinak hraje to pěkně, ale někdy až moc výšek podle mě. Za nějaký čas napíšu jestli vnímám rozdíl, dnes už toho mám celkem dost :) Hlavně mi napište jestli by zahoření pomohlo nebo to takhle bude hrát pořád.

Abych to shrnul, při skladbě Landa - Blaničtí je ve zvuku jakési pištění a syčení když interpret mluví, je to celkem agresivní ne zrovna příjemné. Audinstem to není, dělá to i z mp3 a mobilu, asi vlastnost (nerozehřátých) sluchátek nebo špatná nahrávka?

Zítra a pozítří si už v klidu poslechnu nějaké pěkná alba a dám report :-)
Přílohy
SAM_2428.JPG
Takstar HI2050 + Audinst hud-mx1
kralik16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 23. 9. 2014 22:33

Bohuzial, mnohe nahravky su na figu.
Rozohratie moze pomoct, ale to ti nevie nikto garantovat.
Mne tie Takstar tak svetle nepripadali. Podla mna su neutralne. Ale z roznych nazorov viem, ze Audinst ma trocha svetlejsi charakter. Kazdy pocujeme trocha inac.

Ohladom rozdielov medzi integrovanou a Audinstom, jasnejsie sa ti to vyfarbi az po case. Ako som pisal, musis si zvyknut na novy zvuk.

Skus sledovat, ake nahravky ti vyhovuju a ake je percento problematickych.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků