[rec] Takstar HI2050/Samson SR850/Superlux HD681/Somic MH463

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 31. 3. 2013 01:20

UVOD

Predmetom porovnania su otvorene domace modely menej znamych vyrobcov, slubujuce zaujimavy pomer cena/vykon. Patria do cenovej kategorie 20 az 40 EUR. Za nazvom modelu je uvedena impedancia, citlivost a orientacna cena - udaje zo stranok vyrobcov.

Takstar HI 2050: 60 Ω, 92±3 dB, $47, kupene tu
Somic MH463: 45Ω, 93±3 dB, $50, kupene tu
Samson SR850: 32Ω, 98 dB, 40€, obchody SK, obchody CZ
Superlux HD681: 32Ω, 98 dB, 20€, obchody SK, obchody CZ

VYHOTOVENIE, POHODLIE NOSENIA

Vsetky sluchadla su circumauralne. Somic ma kabel vedeny samostatne do kazdej z musli, ostatne maju kabel vedeny do lavej musle. Takstar su dodavane s velurovymi nausnikmi, zvysne sluchadla s kozenkovymi. Vsetky maju priamy kabel dlzky 2 - 3 metre, zakonceny 3.5mm jackom a dodavana je redukcia na 6.3mm jack.

V hornom rade Samson SR850, Somic MH463
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
V dolnom rade Takstar HI 2050, Superlux HD681

Vyhotovenie modelov Samson SR850 a Superlux HD681 imituje produkty AKG riesenim hlavoveho mostu a aj velkymi okruhlymi muslami. Samson SR850 su velmi pohodlne. Ucho mi od nich vojde cele, ale rezervu na vysku ucha uz nemam. Je to asi sposobene hrubkou velurovych nausnikov, pretoze priestor pre ucho je relativne maly oproti obvodu nausnikov. Nausniky su asi vymenene, lebo na fotografiach vyrobcu su kozenkove. Pohodlie u Samsonov hodnotim ako mimoriadne vysoke. Sluchadla Superlux HD681 su vzhladovo takmer identicke so Samson, akurat nausniky su kozenkove a tym padom o nieco menej prijemne, po case sa zacne v nich ucho hriat. Vnimam vacsi pritlak na hlavu, casom mi to zacina vadit. Takze ich vnimam na rozdiel od Samsonov ako jasne menej pohodlne. Spolocne crty su: Konstrukcia mosta ma tendenciu pri vyraznejsom myknuti hlavou trocha vrzgat. Sluchadla su lahke a hlavovy most vobec necitit.

Vyhotovenie modelu Takstar HI 2050 imituje sluchadla Beyerdynamic rady DT. Velurove nausniky su ovalne, maju dostatocnu velkost. Pritlak je pomerne vacsi, nevadil mi vsak ani pri dlhsom pocuvani. Hlavovy most netlaci. Sluchadla dobre drzia na hlave, nic nevrzga. Pohodlie nosenia je vyborne, kvalita spracovania je vysoko nadpriemerna.

Somic MH463 sa vyhotovenim podobaju skor na Takstar, nez na zvysne 2 modely. Musle sa daju otocit o 90 stupnov, daju sa lahsie preniest v taske. Spracovanie a materialy su kvalitne. Kozenkove nausniky su ovalne, nezvycajne makke, dostatocne velke. Nie su tak hlboke ako u Takstar, ale neprekaza to. Pritlak je pomerne vyssi. Po case zacina pritlak vadit a usi sa zacinaju v plytsich nausnikoch zohrievat. Sluchadla drzia pevne na hlave, pri pohybe hlavou vsak pocut vrzganie. Hlavovy most netlaci. Tieto sluchadla maju jasne najvacsiu hmotnost spomedzi testovanych.

ZVUKOVE POROVNANIE

Najlepsi dojem po zvukovej stranke na mna urobila dvojica sluchadiel Takstar HI 2050 a Samson SR850. Ktore su zvukovo lepsie, vam vsak nepoviem kvoli ich celkom inemu charakteru prednesu. Bolo by to ako urcit, ci su lepsie Audio-Technica AD700, alebo Beyerdynamic DT990 PRO. To sa tiez myslim neda urcit z rovnakeho dovodu.

Prednes sluchadiel Takstar HI 2050 mimoriadne pripomina sluchadla Beyerdynamic DT880, takze neostalo len pri vzhlade. Sluchadla maju mierne zvyrazneny bas, ktory vsak nezakryva ostatne pasma. Stredy maju mierne teplejsi charakter, vyssie stredy nie su zvyraznene. Cinele aj cinknutia su vyborne, neagresivne vysky maju iskru, znamu z modelu DT880. Je to akokeby som popisoval DT880. Dynamika prednesu je slusna. Rozdiel medzi vzorom a kopiou spociva najma v slabsom podani priestoru a nizsej urovni detailu. Sirka sceny je u Takstar jasne mensia, nastroje su slabsie lokalizovatelne. Zvuk je o nieco drsnejsi, zrnitejsi, co vedie ku slabsej separacii nastrojov, ci slabsiemu oddeleniu nastrojov v pozadi od hlavnych nastrojov skladby. Beyerdynamic DT880 zneju maksie, prirodzenejsie, scena je lepsie clenena, prednes je lahsi, celkovo rozlisitelnost a lokalizacia nastrojov je na lepsej urovni. Napriek tomu si prednes Takstar HI 2050 zasluzi vysoke hodnotenie z pohladu cena/vykon. Sluchadla ponukaju zvukovu kvalitu na urovni kategorie 100 - 150 EUR a kvalitu vypracovania maju lepsiu, nez mnohe modely nad 200€.

Prednes sluchadiel Samson SR850 naopak nesie jasne crty dizajnoveho vzoru AKG. V podani priestoru, stredov a vysok je v prednese urcita podobnost s radou 701. Basy su vyraznejsie, nez u rady 701, avsak nezaclanaju ostatne pasma. Objemom je basov o nieco menej, nez u Takstar HI 2050. Stredy su svetle, snad viac, nez u rady K701. Uroven detailu je vzhladom na cenovu kategoriu mimoriadna. Vysky su kvalitne, hoci najvysssie vysky su menej zastupene. Velkou prednostou je podanie priestoru, scena je obrovska a lokalizacia nastrojov je vyborna. V tomto su Samson jasne najlepsie zo vsetkych testovanych sluchadiel. Dynamika prednesu je velmi dobra.

Ktore su teda lepsie, Takstar alebo Samson? Zavisi to od toho, na akom zvukovom retazci a ake skladby pocuvate. Samson mi najlepsie zneli bud s maksimi nahravkami klasiky alebo akustickych zanrov, alebo s naozaj kvalitne zmastrovanymi nahravkami, ktore nie su prisvetle. So svetlymi energickymi nahravkami, ktore mohli byt aj kvalitne zmastrovane, len su svetle, sluchadla Samson na retazci HRT Music Streamer II -> BVaudio Headamp nezneli prijemne. Podobny zaver som mal aj z predosleho testovania K701/K702. Proste v pripade svetlych nahravok bolo v prednese privela svetlosti. Na rozdiel od rady AKG K 701/702 su Samson lahko vybuditelne. S teplejsimi, maksimi zdrojmi zahraju vyborne, az necakane. Uplne najlepsi zazitok z pocuvania Samsonov som mal na retazci imod (upraveny iPod 5.5G) -> Fiio E11. O nieco teplejsi prevodnik a hlavne jasne teplejsi a maksi zosilnovac FiiO E11 ku Samson SR850 vyslovene sedi. Z vysledku tohoto retazca som bol nadseny. Male vyhrady som mal len ku niekolkym zvlast svetlym nahravkam, bolo ich vsak minimum. Samson SR850 som vyskusal aj s integrovanou zvukovkou notebooku. Kvalita tohoto zdroja je samozrejme podstatne nizsia v detaile a dynamike, ale vdaka teplejsiemu prednesu integrovaneho Realteku bol vysledok na pomery zdroja velmi dobry. Prednes niektorych zvlast svetlych nahravok mi vadil viac, nez na retazci s imodom. Ku sluchadlam Samson jednoznacne odporucam teplejsi zdroj a neodporucam vyslovene svetly retazec.

Takstar mi hrali najlepsie na energickom, neutralnom, voci ostatnym v teste relativne svetlejsom retazci HRT MS II -> BVaudio Headamp. Ukazali sa, podobne ako DT880, ako multizanrove sluchadla, ktore zvladaju aj dynamicke svetle nahravky. Aby s niecim nezahrali aspon prijatelne, to by musela byt uz velmi hnusna nahravka. V tomto nad Samsonmi jasne vedu. Takstar zahrali slusne aj s integrovanou zvukovkou notebooku. Na imode s FiiO E11 sa taky zazrak ako so Samsonmi nekonal, kedze E11 ma teplejsi charakter prednesu a to sa da povedat aj o Takstar HI 2050. Jednoznacne ku Takstar HI 2050 doporucujem svetlejsi a kludne aj energicky zdroj.

Zvysne dvoje sluchadiel v teste podali o nieco slabsi vykon. Superlux HD681 sa v prednese charakterovo podobaju na Samson, su vsak slabsie v stredoch, ktore maju zrnitejsie, o nieco ostrejsie. Samson maju maksie, detailnejsie, jemnejsie stredy. Superluxy maju naopak vyraznejsie zatlacenie v najhlbsom base. Rozdiely nemusi zbadat kazdy a kedze sa Superlux HD681 daju kupit uz od 20 EUR, pomer cena/vykon maju tiez velmi vyhodny.

Somic MH463 sa vyznacuju najvyraznejsim basom z testovanych sluchadiel. Stredy maju na rozdiel od Samson neutralnejsie, teplejsie, menej svetle. Su vsak trocha upozadene, potlacene. Stredy nie su tak jemne, ako maju Samson SR850, vnimam urcitu zrnitost prednesu. Vysky su neagresivne, menej zastupene. Prednes sa odohrava v mensom priestore, nez u Samson. Celkovo vnimam menej detailu, menej vyrazne stredy, slabsiu rozlisitelnost nastrojov a zrnitejsi prednes nez u vitaznej dvojice. Objem basu je mi az privysoky.

ZAVER

Zhrnul by som to tak, test ma dvoch vitazov, Takstar HI 250 a Samson SR850. Co sa zvukoveho prednesu tyka, Takstar maju menej nedostatkov, nezneju ostro, zahraju kazdy zaner a typ nahravky, su odolnejsie voci slabsie zmastrovanym nahravkam. Najlepsi vykon v teste podali sluchadla Samson na retazci s imodom a FiiO E11. Naopak, na energickom, relativne svetlejsom retazci HRT MS II -> BVaudio Headamp zneli svetle nahravky neprijemne. Samson predviedli jasne najlepsie podanie priestoru. Ku sluchadlam Samson pasuje teplejsi zdroj a ku Takstar naopak svetlejsi, energickejsi retazec. Prednostou Takstar HI 250 je velmi kvalitne vypracovanie musli a hlavoveho mosta, pouzite su kvalitne materialy. Oba modely su velmi pohodlne na dlhodobe nosenie. Pomer cena/vykon je u oboch modelov mimoriadne vyhodny, kvalitou prednesu sa zaraduju do kategorie cca 150 EUR.

Viac informacii o vitaznych sluchadlach najdete na tychto linkach:

Takstar HI 250:
obrazky - balenie, rozobrate: http://www.personal-view.com/talks/disc ... dphones/p1
Takstar HI 2050 / Pro 80 Design Review: http://www.mcfrede.dk/projects/takstar_ ... w_01.shtml
Review head-fi: http://www.head-fi.org/t/585356/the-tak ... st_9183545

Samson SR850:
Fotografie a porovnanie so Superlux HD681 : http://rockgrotto.proboards.com/thread/5788
Review head-fi: http://www.head-fi.org/t/546544/samson- ... t-champion

Klony:
Samson SR850 su zvukovo totozne so Superlux HD668B.
Takstar HI 250 su zvukovo totozne s Technical Pro HPT990.
Naposledy upravil bogino dne 31. 3. 2013 13:42, celkově upraveno 6
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 31. 3. 2013 10:57

Pekná práca bogino :tleskani. Inač tie superluxi mi konštrukčne prídu bližšie ku AKG K242 HD.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 3. 2013 11:11

Konstrukcne urcite a zvukovo neviem, lebo AKG K 240 MK II / 242 HD som nemal nikdy na usiach. Rad by som ich niekedy otestoval a porovnal s 240 DF - tie by som vedel znova pozicat.
Naposledy upravil bogino dne 31. 3. 2013 11:12, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 31. 3. 2013 11:12

:tleskani Parada ;-) Tie samsony som aj ja mal mozsnost pocut a fakt hrali super, ale samozrejme im chybal detail a mali kozenkove nausniky, tak kapanek aj pohodlie :nenapadne Ale za tu cenu parada ;-]

Inak, mozno by chcelo zacat dako cislovat napr. mnozstvo basu, jeho kvalitu , kvalitu zvuku, sirku priestoru atd, lebooo, dakedy ma clovek z toho zmetok co a ako je a laicy uz uplne :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 3. 2013 11:22

dazo píše:Inak, mozno by chcelo zacat dako cislovat napr. mnozstvo basu, jeho kvalitu , kvalitu zvuku, sirku priestoru atd, lebooo, dakedy ma clovek z toho zmetok co a ako je a laicy uz uplne :D

Neviem, ci by som to dokazal takto hodnotit voci vyrobkom, ktore akurat nemam k dispozicii. Porovnavacie testy robim prave z toho dovodu, aby sa vlastnosti ako mnozstvo basu, sirka priestoru atd. dostali do vztahu ku inym vyrobkom tej istej kategorie. Aspon v ramci jedneho testu sa snazim poskytnut nejaku "mierku".
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 3. 2013 11:33

Inak kvalita spracovania aj zvuku pri HI2005 je naozaj velmi zaujimava, ked si clovek uvedomi, za kolko sa predvaju. Cena na cinskom trhu, napr. na taobao.com je $32 / 25€. Je to taky cinsky Amazon.Tam vsak našinec nakupi tažko (stranka je len v cinstine a predajcovia vacsinou primaju len platby v juanoch). Podla mna je najlepsou moznostou nakup na Aliexpress.com. Nakup je koli ochrane kupujuceho celkom bezpecny, kazdopadne si je lepsie vybrat overeneho predajcu - to je podobne ako na ebay. Ceny su trochu vyssie ako na taobao.com, ale este stale velmi dobre. Ja som Hi2050 kupil za $48 / 37€ a to som si nevybral najlacnejsieho predajcu, ale toho, ktory mal najlepsie hodnotenie.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 3. 2013 11:45

kuko61 píše:Podla mna je najlepsou moznostou nakup na Aliexpress.com.
...
Ja som Hi2050 kupil za $48 / 37€ a to som si nevybral najlacnejsieho predajcu, ale toho, ktory mal najlepsie hodnotenie.

To je velmi zaujimave! Ved len velurove nausniky typicky stoja 20-30 EUR, ked ku tomu priratas obvyklu cenu za dopravu, si na cenovke HI 2050. Pri materialoch a kvalite spracovania HI 2050 sa tomu skoro neda uverit ... :)

Orientoval som sa podla cien amazon/ebay. Najlepsie by bolo do recenzie ku cenovke uviest aj linku na konkretnu ponuku, kedze ceny/ponuky sa casom menia.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 31. 3. 2013 12:11

Bogino, radšej nechcime vedieť, koľko stojí taká výroba jedných náušnikov. Odhadujem tak 50 centov a nám ich predávajú za 20e :-\ .
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 3. 2013 12:15

Cinske sluchatka, ktore u nas nedostat, je najlepsie kupovat priamo s CIny. Superluxy sa daju aj u nas kupit za dobru cenu, ale na eBay a Amazon su cinske sluchatka predrazene (to plati aj o cinskych telefonoch, tabletoch a pod.)

Dam sem teda niekolko odkazov na predajcov, ktory na aliexpresse predavaju od 1ks a postovne je zadarmo.

Takstar HI2050
http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCountry=sk&shipCompanies=&SearchText=HI2050&exception=&isFreeShip=y&isRtl=yes&CatId=0&manual=y&needQuery=y

Takstar Pro80
http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-Pro80.html?isFreeShip=y&SearchText=Pro80&CatId=0&shipCountry=sk&isRtl=yes&SortType=price_asc&filterCat=63705&groupsort=1
Ja som oboje Takstary kupoval u Good Buy E-commerce Co., Ltd. http://www.aliexpress.com/store/106916. Obchodnik ma vynikajuce hodnotenie, dobre ceny, nakup prebehol uplne bez problemov, do dvoch tyzdnov som mal sluchatka doma.

Somic H463
http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-mh463.html?isFreeShip=y&SearchText=mh463&CatId=0&shipCountry=sk&isRtl=yes&SortType=price_asc&filterCat=63705&groupsort=1
Kupoval som u world Brand-Originaly Genuine store. Taktiez vsetko prebehlo bez problemov.
Ako pisal bogino, pre niekoho mozu mat basov az prilis vela, ale pre bassheadov by mohli byt dobrou volbou. Malou modifikaciou a zmenou nausnikov by sa mali dat trochu potlacit basy a dosiahnut vyrovnanejsi prednes. To vyskusam, ked ich budem mat doma, ako mi dosli, hrali 40h v supliku a hned isli boginovi na test, takze som ich ani velmi nepocul.

Na ceste su este Somic EFi-82MT http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCountry=sk&shipCompanies=&SearchText=EFi-82MT&exception=&isFreeShip=y&isRtl=yes&CatId=0&SortType=price_asc&filterCat=63705&groupsort=1&needQuery=y, su uzavrete a mali by byt tiez basovejsie.

Este dve rady k nakupu na Aliexpress
- niektory obchodnici davaju raz za mesiac-dva na svoj tovar 10-30% zlavy, tak ak nakup nenahli, da sa nieco usetrit, ak clovek pocka na nejaku akciu.
- z mojej skusenosti je lepsie vybrat si HK postu, ak obchodnik takuto moznost ponuka. Do europy to vacsinou trva hongkong postou kratsie, ako cinskou postou.

Ochrana kupujuceho na aliexpress funguje tak, ze peniaze sa k predavajucemu dostanu az v momente, ked potvrdite, ze ste dostali tovar v poriadku. V opacnom pripade mozete otvorit dispute najskor s predavajucim, a ak sa nevyriesi problem k obojstrannej spokojnosti, tak s Aliexpressom a zaziadat o refund - vratenie penazi, ktore ma este stale na ucte Aliexpress. Na stranke je cely postup velmi dobre popisany.

Cena uvedena na baliku je vacsinou nizka pod $20 alebo je balik oznaceny ako sample, ja som DPH este nikdy neplatil. Ale na SK je to o dost benevolentnejsie, ako v CR. Co citam na forach, v CR je velka sanca, ze DPH, pripadne clo zaplatite, na SK je to pri nakupe do 100€ skor vynimka.
Naposledy upravil kuko61 dne 31. 3. 2013 13:00, celkově upraveno 1
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 31. 3. 2013 12:36

Takze pri aliexpress free shipping sme v kategorii 20 az 40 EUR.
Opravil som to v teste.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2013 13:25

Nausniky sice stoja cca 30 eur, ale taky primer je trosku mimo misu. Diely osve su vzdy drahsie ako ich sucet v ramci ceny celych sluchadiel. To plati v podstate u akejkolvek techniky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 1. 4. 2013 23:38

Bogino pisal : "Samson SR850 su zvukovo totozne so Superlux HD668B"

Ja som vycital kade tade ze maju rozdielnu impendanciu, 32 a 56 ohm Tak rekuu ci je to len ofaj alebo su predsalen neni totozne? :hm :D :-P
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 2. 4. 2013 00:15

Vsimli si to aj na head-fi, ze impedancia je rozna ... ale vraj hraju rovnako. Tu na fore uz recenziu nemozem editovat, ale na mojich strankach dam miesto "totozne" radsej povezme "pribuzne" a uvediem rozdiel v impedanciach. Diky za upozornenie.

Tu je recenzia Superlux HD668B z headfonie: http://www.headfonia.com/superlux-hd668b/

Inak Superlux HD668B maju odpojitelny kabel, ale Samson SR850 nie:

http://www.head-fi.org/t/569078/superlu ... st_7713501
First off, the Samson SR850 are made by Superlux.
The SR850 uses the same cans (shells) as the HD-668B, so they are both semi-open.
The HD-668B is 56-Ohms, the SR850 is 32-Ohms.
The HD-668B has a detachable cord, it comes with a 3 foot and 10 foot cord.
The SR850 cord is not detachable.

Zaujimave, ze Samson su cca o 10€ drahsie. Mozno je na nich nieco lepsie.
Ale Samsony sa da kupit 2ks za 50 EUR: http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=41264&lang=sk
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 2. 4. 2013 00:34

Ok, pohoda :) To uz len kvoli tomu kablu radsej tie superluxy ;-] Alebo toto http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=41264&lang=sk :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 6. 4. 2013 23:07

Vraj Takstar nemaju bohviejaky kabel ... comu by som aj celkom uveril. Par ludi ich rekablovalo a jednemu sa podarilo dat do musle jack konektor - to sa mi paci!
Ide o Technical Pro HPT990, co je to iste ako Takstar HI 250.

Obrázek

http://www.head-fi.org/t/585356/the-tak ... st_9307335
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků