[rec] Takstar HI2050/Samson SR850/Superlux HD681/Somic MH463

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xspank01 4. 7. 2013 07:55

tak akburt mi prave poslal Samsony z dualpacku , ale zhanam dalsie :-) Pokial by niekomu zostali alebo by si chcel objednat nejak by sme si rozdelili dualpack ;-)
xspank01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 4. 7. 2013 08:05

Dalo by sa so mnou dohodnut, ked si podelime vsetky naklady na polovicu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xspank01 4. 7. 2013 10:22

ok bez problemov
xspank01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ja.viper 16. 9. 2013 17:59

Zdravim

mam doma Senny HD 555 ale do prace se koukam po necem co bych odvedlo svuj kus prace za levnejsi peniz.

Hodne premyslim o takstar HI 2050
http://www.aliexpress.com/item/-/528130 ... 0422399745

ale nasel jsem jeste jedny Takstar TS-671
http://www.aliexpress.com/item/Takstar- ... 04501.html

Tak se chci zeptat zda nekdo nema zkusenosti , nebo nevi jake tam jsou rozdili ..

Dik
ja.viper
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 18:18

http://www.head-fi.org/t/585356/the-tak ... st_9156705

TS-671 by mali byt svetlejsie, slusne detailne, s mensim objemom basu. Taky slabsi a lacnejsi variant K701. HI 2050 su naopak taky slabsi a lacnejsi variant DT880.
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 16. 9. 2013 20:44

Cau Bogino,
vim,ze jsi velky expert ale srovnani (a to jakekoli)s Dt880 je podle mne prilis lichotive pro Takstar.Alespon podle meho laickeho nazoru.
Cus Vlada
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 22:32

Pisem o charaktere, nie to, ze sa im kvalitativne vyrovnaju. Rozdiel, tak ako som ho vnimal, popisujem na 1. strane temy:

Rozdiel medzi vzorom a kopiou spociva najma v slabsom podani priestoru a nizsej urovni detailu. Sirka sceny je u Takstar jasne mensia, nastroje su slabsie lokalizovatelne. Zvuk je o nieco drsnejsi, zrnitejsi, co vedie ku slabsej separacii nastrojov, ci slabsiemu oddeleniu nastrojov v pozadi od hlavnych nastrojov skladby. Beyerdynamic DT880 zneju maksie, prirodzenejsie, scena je lepsie clenena, prednes je lahsi, celkovo rozlisitelnost a lokalizacia nastrojov je na lepsej urovni.

Ak poznas DT880, mozes pridat tvoj popis rozdielu ...
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 17. 9. 2013 10:54

bogino píše:http://www.head-fi.org/t/585356/the-takstar-technical-pro-gemini-greathon-thread/585#post_9156705

TS-671 by mali byt svetlejsie, slusne detailne, s mensim objemom basu. Taky slabsi a lacnejsi variant K701. HI 2050 su naopak taky slabsi a lacnejsi variant DT880.

Asi Zkusim ty HI 2050
ja.viper
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 9. 11. 2013 22:23

Trocha experimentovania so Samson SR850 a nausnikmi:

Dnes som si spomenul, ze mam navyse kozenkove nausniky z HiFiMan HE-500, kedze na nich pouzivam velurove. Spomenul som si aj na to, ze ked som tuto dvojicu nausnikov porovnaval na HE-500, tie kozenkove mi vysli ako zvukovo tmavsie, basovejsie a trocha zvacsujuce scenu. No a do tretice som si spomenul na Samson SR850 v mojej skrini, zneju mi vo vyskach trocha moc ostro.

Logicky ma napadlo vyskusat so Samsonmi kozenkove nausniky z HiFiManov. Z nausnikov som vybral ten plastovy kruzok, co maju po obvode. Natiahnut ich na Samsony sice neslo, ale inak velmi dobre rozmerovo pasuju, aj akokeby "zapadli" na svoje miesto, len uchyt nesedi. Po obycajnom prilozeni na usi vsak vyborne drzia spolu so sluchadlami. Kym nezlozite sluchadla, vobec nehrozi, zeby sa nejako posunuli. Pohodlie je vyborne, hreju sa pochopitelne viac nez velurove.

Zvukovo sa stalo to, co som ocakaval. Naozaj ostrost vyssich stredov a vysok ustupila, sluchadla ukazali viac farieb v stredoch a tiez pekny bas a slusny impakt.

To som skusal na retazci s hiFace, HK HD 970 a HA610. Napadlo zvuk este zateplit imodom a vhodnym vyberom kabelaze. Ku imodu a Samsonom uplne super sadol kabel Klotz AC110 (stale pouzivam HA610 ako zosilnovac). Neverili by ste, co ide teraz zo sluchadiel, ktore mam za 25€. Nestacim sa divit. Aby ste pochopili, je to kvalita, ktoru napr. z Maxell Retro DJ ziadnym zazrakom nevytlacite. Neutralnejsie stredy, podstatne kvalitnejsie vysky, podstatne lepsie podanie priestoru (Samsony su ale otvorene, Retro DJ uzavrete). A pohodlie vo velkych nausnikoch je tiez ovela lepsie, hlavovy most a vobec ochota sluchadiel sa prisposobit hlave posluchaca je vyssia.

Pochopitelne, detaily su na SR850 vyjadrene drsnejsie, hrubsie, nez na sluchadlach za 200+ EUR, ale ajtak ... Pocuvam moju oblubenu testovaciu klasiku Under My Spell a az na tu urcitu vacsiu drsnost v detailoch, ktoru by si niekto neskuseny ani nemusel vsimnut, je to fakt pekne. Dynamika, farby v stredoch - velmi dobre. Ked pojdem po Vianociach na tyzden na chalupu, nebudem so sebou tahat polkilove HE-500 a 5 kilove HK HD 970 pochopitelne tiez nie, zoberiem so sebou tuto zostavu.

Je mi dost jasne, ze zvuk este stale degraduju niektore veci, co by Samsonom pomohli. Momentalne nemam dobry redukciu z maleho jacku na velky. Ked som mal z Ketosu pozicane HE-400, bola s nimi slusna redukcia a zvukovy rozdiel oproti tej mojej som jasne pocul. Ak mate niekto dobry tip na redukciu, dajet vediet. O toto zlepsenie momentalne prichadzam. Dalsia vec, co by Samsonom mohla pomoct, je vymena kabla ku sluchadlam. Nejaky naozaj kvalitny medeny by ich mohol vo vyssich stredoch a vyskach este viac skulturnit.

Je to zaujimave takto sa hrat s lacnymi sluchadlami, clovek pochopi, ze samotne menice v nich su dost dobre, lepsie nez ten lacny zvysok, co je ku nim pridany, aby vznikli kompletne sluchadla. Az si kladiem otazku, kolko percent ceny sluchadiel tvoria menice a kolko ten zvysok.

Skusam este SR850, "modnute" kozenkovymi nausnikmi z HiFiManov, s FiiO E11. E11 je teplejsi zosik nez HA610, moj kratky postriebreny prepojovaci kablik mezdi imodom a E11 je taky len velmi mierne svetlejsi. Celkovy vysledok je dobry, celkovo trocha tmavsi nez s HA610, so svetlymi Samsonmi OK. Jasne pocut nizsiu kvalitu E11 voci HA610, ale nic tam zvlast nerusi. Cele to bezi na baterky, v interieri to prinasa mobilitu medzi miestnostami.

Je zaujimave, kolko vplyvu na zvuk maju nausniky. Tie, co dodavaju ku SR850, sa ku nim podla mna moc nehodia, vysledkom je ostry zvuk. Zaujimave je tiez, ako vyrazne sa na 25 EURovych sluchadlach prejavuje rozdiel medzi zosikmi E11 a HA610.

Kto mate Samson SR850 a chce sa vam skusat, poexperimentujte s inymi nausnikmi.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karminkotak 4. 1. 2014 23:21

Včera mi prišli tieto Takstar slúchadlá, HI2050, zapol som ich akurát 2 hodiny dozadu len do ntb a zapol si na nete svoju obľúbenú show... Pokiaľ je to, čo z nich lezie naozaj nerozohratý zvuk, tak už teraz sú famózne... Hrajú tak, že som ostal s otvorenou pusou ;-) RetroDj som dal manželke, takže pomaly ju začnem zasväcovať aj do tých poriadnejších z mojej zbierky :) Toto bol super kauf, ďakujem za tip :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 5. 1. 2014 00:45

Nemas zac. Zda sa, ze neagresivny, relaxovanejsi prednes ti sedi. Ak by si chcel v buducnosti upgradovat, DT880 by ti mali vyhovovat. Su to take spresnenejsie a priestorovejsie HI2050. Ale za ovela viac peniazkov.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karminkotak 5. 1. 2014 11:34

Beyery raz určite budú, mojou láskou aj tak ale ostávajú HD25, no tak sa mi začína zdať, že Takstar ide na druhé miesto a ostatné pôjdu do skrine ;) Dnes mi hrajú od rána a naozaj na doma na posluch si zatiaľ nič lepšie predstaviť neviem, všetko ostatné sú uzavreté a je pravda, že s Takstar-mi je to oveľa viac relaxačný posluch a aj menej bolestivý :) A deephouse zahrali dnes veľmi pekne...
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 23. 4. 2014 13:12

Zdravim, chystam sa uz dlhsie kupit nejake sluchadla, hned zo zaciatku som si vybral superluxy 681, potom som sa rozhodoval este ze ktoru verziu popr. este 668. No najviac som bol nakloneny k 681 aj kvoli viacerym recenziam a basovejsiemu charakteru oproti balanced pri 668.

Momentalne mam Maxelly Retro DJ, ale potrebujem nieco nove, hlavne kvoli tomu ze su mi male a tlacia ma v nich usi. No a samozrejme by som si chcel polepsit aj zvukovo.

Vedel by niekto porovnat Maxelly a Takstar?

Potom som sa dostal k tejto teme a zaujali ma aj Samsony, tiez som o nich uz davnejsie pocul a casto boli odporucane na roznych forach.

Takstary som si zo zaciatku nevsimal ale kedze sa v tomto teste dostali do top 2 a vyzeraju celkom zaujimavo tak som o nich zacal rozmyslat. Velke plus u nich su tie velurove nausniky, co bude asi dost velky rozdiel oproti takym 681. Potrebujem ich na dlhodobe nosenie takze pohodlie je plus.

Oproti Samsonom az taky rozdiel v cene nie je, ale oproti 681 je to cca 10-15€.
Su takstary zvukovo na tom lepsie ako 681?

Pocuvam hlavne rock, indie, pop, nejake variacie toho, obcas DnB, jazz alebo aj R&B. Budu na tieto zanre Takstary vhodne? Alebo niektore ine by boli lepsie? Nerozumiem tomu co napr. znamena:
bogino píše:ku Takstar naopak svetlejsi, energickejsi retazec.

takze neviem ake zanre zvladaju najlepsie. Mam rad basy takze Takstary by mohli vyhovovat.

Pocuvat ich budem na integrovanej zukovke v PC (MB mam MSI Z77A-G43). Zvladne ich zvukovka v pohode? Kedze zo vsetkych sluchadiel maju najvyssiu impedanciu.

A este co sa tyka aliexpress, platili ste niekto clo alebo dph ci nie? Bojim sa ze pri takej velkej krabici uz by bola vacsia sanca.

Od ktoreho predajcu ste kupovali vy? Ten predajca od ktoreho kupoval bogino je o 5€ drahsi nez ostatni. Oplati sa to doplatit?

Vopred diky za pomoc :)
Naposledy upravil TheRiseAgainst dne 23. 4. 2014 17:23, celkově upraveno 1
TheRiseAgainst
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 4. 2014 13:39

Ohladom nausnikov a mechanickeho vyhotovenia, Hi 2050 su na tom lepsie nez Superlux 681 / 668 / Samson.
Na Superluxy sa da dokupit nausniky z AKG K 240 / 242, ale to samozrejme nie je v cene.
Zvukovo - tak ako v teste pisem, pribuzne modely Samson SR850 a Superlux 668B hraju kusok lepsie nez 681.
Zvuk HI2050 je voci Superluxom v stredoch tmavsi, to znamena, ze Hi2050 maju vacsi podiel nizsich stredov na ukor vyssich.
Samson SR850 su skor svetle sluchadla, znamena to, ze maju zvyraznene pasmo okolo 2-3 kHz a niekomu to moze aj vadit ako ostrost vo zvuku. V tomto smere povazujem HI 2050 za neutralnejsie, ale ku zdroju s tmavsim / teplejsim charakterom ako je typicka integrovana zvukovka (menej vyrazne vysky, vyraznejsie nizsie stredy), sa mozu hodit menej.

Ja som kupoval len SR850 a to a zvyhodneny balik dvoch sluchadiel na polovicu s inym clenom fora, takze ma vysli cca 30 EUR aj s dopravou. Napr. tu su 2 ks v baleni: http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=41264&lang=sk
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 23. 4. 2014 18:12

Na tie superluxy som nasiel nausniky za 11€ na ebayi. Takze keby mi tie kozenkove nevyhovovali a dokupoval by som velurove tak cenovo by vysli vsetky tie sluchadla skoro narovnako. Az na Samsony, tie by ma potom vysli celkovo na cca 42€. Hlavne kvoli tomu ze 10€ len za dopravu.

Cize Takstar oproti Superluxom maju take nizsie stredy?

2-3 kHz su vysky? Lebo od Superlux uz mam 381 a tam mi napr. vadi to ze obcas su tie vysky prilis ostre (hlavne asi pri vokaloch) a casto musim len na kratku pasaz upravovat hlasitost a potom znovu pridavat.

Tak ja vo zvuku expert niesom takze neviem ci by som si vobec spoznal rozdiel medzi svetlymi a tmavymi.

No aj tie Samsony by sa dali, len to postovne je dost drahe.

Ake sluchadla su vlastne Maxelly? (aj v porovnani s Takstar) Lebo zvuk sa mi celkom paci ale privital by som viac priestoru a silnejsie basy. Neviem aky velky zukovy rozdiel medzi bude ale v pohodlnosti by to mali byt asi o 100%.

Ktore myslis ze by boli najlepsie?

Popr. pocul si uz superluxy 330? Oni ale maju az 150 Ω, tak to by uz moja inegrovana asi nepotiahla.
TheRiseAgainst
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka