Upgrade z Vsonic GR06

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jakub.J 1. 4. 2013 18:10

Zdravím,
momentálně vlastním sluchátka Vsonic GR06, se kterými jsem velmi spokojen, ale jelikož mi hudba do hlavy přes špunty proudí i několik hodin denně, říkal jsem si, že bych si mohl ještě trošku polepšit.
Měl jsem v úmyslu nahradit je špunty v ceně do cca 5000Kč. Hodně jsem přemýšlel o Sennheiser IE80.
Otázka(y) ale zní:
Vyplatí se to? Bude v reprodukci hudby opravdu tak znatelný rozdíl?
Jinak přehrávač mám Sansa Clip+.

Co se týká hudby, tak poslouchám převážně elektronickou hudbu všeho druhu [elektro swing a rock se taky počítá :)], ale občas i ambient nebo něco podobného; takže tedy třebas Justice, Infected mushroom, Daft punk, Royksopp, Burial, Ratatat, ale třebas i hudbu podobnou Sigur Rós.

Díky za rady. :)
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 1. 4. 2013 18:27

GR06 jsou už slušný, ale pořád žádnej zázrak, teda každý sluchátka považována za high-end, kam i IE80 patří, budou slyšitelným upgradem.

Clip+ je naprosto dostatečný.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod radimecek13 1. 4. 2013 18:28

rozdíl bude docela velký,ale pokud si chceš polepšit,tak bych koupil i lepší přehrávač...

třeba colorfly c3+vsonic Gr01

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... c-gr01.htm
http://viewitem.eim.ebay.cz/COLORFLY-C3 ... 45737/item
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 4. 2013 18:36

Než dávat peníze za přehrávač, tak už je lepší šáhnout po dražších in-earech. Clip+ naprosto stačí.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod radimecek13 1. 4. 2013 18:39

To Bína: mě třeba fischer audio dba 02 mk II hrají s clipem docela špatně.....asi to bude tím tlakovým měničem
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jakub.J 1. 4. 2013 19:10

Zatím musím jedno po druhém, takže prvně koupím sluchátka a později možná přikoupím přehrávač.
Ale díky za radu, v případě nákupu přehrávače si tento nechám v paměti.

A GR01 vs IE80? Vzhledem k tomu, že poslouchám elektro, chtěl bych spíše basovější sluchátka, ale zase ne na úkor středů a výšek, což by podle popisů co jsem našel na netu odpovídalo spíše na IE80.
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 1. 4. 2013 19:30

vzhledem k tvým požadavkům,asi bych spíše uvažoval o těchto než ie80....
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... 7-bass.htm
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 4. 2013 19:58

Na elektro praveže skôr IE80.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jakub.J 6. 4. 2013 20:36

Tak jsem nakonec zakoupil IE80 a byl jsem velmi překvapen. Každá písnička je najednou zábavnější a ta zvuková "prostorovost" je naprosto úžasná.
Za 4,2k skvělá koupě, rozhodně nelituji. :)
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 11. 4. 2013 12:01

Ahoj všem,

mám vSonic GR07 a chtěl bych je osobně porovnat s IE80. Našel by se nějaký majitel IE80, který by byl ochoten se někdy sejít a nechat mě si je cca půl hodinky poslechnout, případně oboustranně porovnat s GR07 ? Jsem z Brna, ale mohl bych dojet (pokud to nebude až do Chebu ;-) ). Sluchatka.net je nemají k zapůjčení a jinde nevím kde bych si je mohl poslechnout... :-(
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 11. 4. 2013 12:14

K tym vsonic pridaj vela basu, vela rozšìr soundstage, uber trochu detailu a sily vyskam a pridaj im vela zabavnosti :D Vysledok su IE80 ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 12. 4. 2013 07:26

Představit si to jakž takž dokážu, ale lepší by to bylo slyšet. Na GR07 mému uchu vadí u některých nahrávek trochu nepříjemné sykavky, láká mě širší prostor a i když si myslím nejsem basshead, hlubší basy, trochu temnější projev by mě asi taky bavil víc... poslouchám nejčastěji venku, či v MHD, doma jen občas... v tom hluku venku by se hodilo přidat trochu zábavnosti...

Včera jsem psal do sluchatka.net, kde některé modely sluchadel jsou ochotni zapůjčit, borec mi volal, IE80 že na půjčení nemají, totálně je strhal, že by je nechtěl ani zadarmo. Jako co člověk, to názor, ale když prodejci sluchátek napíšu, že mám GR07 a konstrukčně mi vyhovují, že nechci bi/tri-flange špunty, že nemám rád hluboké usazení v uchu... borec mi začne nabízet Etymotic a cpe ti názor, že háky za ucho se používají jen u těch "horších" sluchátek, která jsou velká a nedrží v uchu samy o sobě... jako sluchatka.net fakt už nikdy víc, borec má svůj svět a není ochoten přijmout fakt, že každej má jiný ucho a jiný preference.

...ale zpět k IE80 :-) ...fakt bych si je raději poslechl osobně, třeba právě ty sykavky by mě dost zajímaly, jak si s nimi poradí, jsem na ně docela citlivej...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Junior

Odeslat příspěvekod Jakub.J 12. 4. 2013 21:09

Já měl původně Klipsch S4, kde byly sykavky docela znatelné. Když mi přestaly hrát, tak jsem vybíral nějaké Vsonic. A právě někde jsem četl, že ačkoliv mají GR07 parádní zvuk, mají docela znatelné sykavky. Takže jsem nakonec skončil u GR06, kde byly sykavky o dost menší, ale u některých skladeb se výjimečně objevily taky.
Ale nyní můžu potvrdit, že IE80 nemají, alespoň dle mého ucha, sykavky vůbec. Zkoušel jsem i tu "nejkritičtější" skladbu a sykavky se nedostavily. Takže o tohle bych se nebál.

Jinak záleží taky, jaký typ hudby posloucháš. Já při výběru IE80 našel vyjádření jednoho človíčka, který při IE80 a GR07 porovnání GR07 "strhal" argumentem, že sice hrají krásně, ale na elektronickou hudbu jsou nudné a pokud si chce člověk tuto hudbu užít, má si místo nich pořídit právě IE80.
Hlavně to neber osobně, GR07 jsem nikdy v uchu neměl, jenom cituji to, co jsem někde našel na netu. :-D
Někdo ještě kritizuje, že mají špatné utěsnění a že je slyšet hluk z okolí, což můžu vyvrátit taky. Běžný provoz na ulicích slyšet není. (Což nevím, jestli lze považovat za pozitivum, jelikož mě kvůli špuntům jednou málem přejela tramvaj :-] )

Ale rozhodně bych se nákupu IE80 nebál. Krásné, hutné basy, které nepřekryjí další spektra a vše je díky soundstage o mnoho zábavnější. Člověk má někdy pocit, že se na něj hudba valí ze všech možných stran. A pokud hudebník opravdu využívá stereo zvuk, což je u elektronické hudby celkem častý jev, tak se díky soundstage často dostaví tzv "eargasmus" nebo jak to nazvat :)
Jakub.J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 4. 2013 23:08

Neviem co je na tom k smiechu. GR07 mozu kvoli ich rovnemu charakteru niekomu kludne pripadat nezazivne a nudne. Aj tu na fore sa najde par jedincov co to zazili. A najde sa tu aj opak, niektorym pridu IE80 prebasovane. Na tom nie je nic neobvykle ani pocudovaniahodne. O tom ten vyber sluchadiel je.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Bína 12. 4. 2013 23:28

K té izolaci IE80, jsou to sluchátka s mělkým usazením a větraným dynamickým měničem, s touhle kombinací prostě ničeho lepšího než průměrné izolace nedosáhneš.

Bína
Sluchátkový recenzent

Další stránka