Upgrade z Vsonic GR06

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Almik 16. 4. 2013 13:25

Mělký usazení mi vyhovuje, supr izolaci nevyžaduju, spíš jsem rád, když to okolí trochu slyším... někdo říká, že jsou IE80 v uchu velký a blbě drží, mě GR07 tvarově vyhovují naprosto... a tvar je s IE80 podobnej, hák za uchem vyloženě vyžaduju, takže... takže už mám kupce na GR07 a zkusím ty IE80ky :-)
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 24. 4. 2013 09:12

GR07 majú omnoho lepší komfort nosenia aj utesnenie ako IE8/80...ja som to u IE8 čiastočne vyriešil nástavcami Meelec, ale každopádne sú GR07 omnoho pohodlnejšie.
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 25. 4. 2013 06:55

hanni, s tím komfortem naprosto souhlasím, IE80 jsem musel vrátit, nevlezly se mi do ucha, dost mě překvapilo, jak jsou v reálu velký. Prostě to tělo nešlo pohodlně usadit do ucha, vypadávaly ven, takže jsem se je ani nepokoušel rozehrávat a hned jsem je vyměnil za GR07 Bass, který mám od včerejška. Až budou trošku rozehraný, pokusím se s kamarádem, který má klasický GR07 o side-by-side zvukové porovnání těchto dvou modelů.
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Junior

Odeslat příspěvekod hanni 25. 4. 2013 07:25

Na to porovnanie sa teším. Napíš potom svoje dojmy ;-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 25. 4. 2013 12:52

Neskúšal niekto trojzávojové nástavce od Audiozones z Ebayu na IE8? Mám ich na GR07 a zatiaľ najlepšia izolácia v porovnaní s inými.
DAP: iBasso DX200
CIEM: Custom Art Harmony 8.2
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 25. 4. 2013 16:08

Murder_Inc: na IE8 ne, zkoušel jsem je s GR07 a nemůžu je nosit, mám malý ucho vevnitř, ani dvojzávoje nedám.

hanni: GR07 Bass odehráno zatím jen cca 10 hodin - v porovnání s GR07 mě víc baví, úplně zezačátku byly basy takový měkký a vejšky trochu zastřený, ale buď už si ucho zvyklo, nebo se to zlepšilo, každopádně mi to vyhovuje. To co mi vadilo na klasických GR07 je pryč - sykavky jsou lepší mi příjde, a zvuk není tak nudně rovnej, basy jsou na první poslech výraznější, hlavně ty nejnižší, ale není to přehnaný, IE8/80 basují určitě víc a na mě už možná moc, tady je to akorát. Soundstage mi zatím příjde tak nějak nastejno s klasickými GR07, někdy mi příjde i docela široká, ale to je dost možná nahrávkou co zrovna hraje...ale ruku do ohně za to nedám, IE80 má ale soundstage o něco širší si myslím. Vejšky a vyšší středy jsou pocitově pro mě naprosto OK, neřežou do uší, ale jsou tam a jsou slyšet a jsou hezky čistý, je jich možná drobet míň než u GR07, což mi ale právě vyhovuje.
Pohodlí stejný, díky měkčímu kabelu možná i lepší. Nástavců je stejně (tuším 14 párů), akorát jsou nově celý silikony barevný (dřívečerný s barevně odlišeným vnitřkem), ale ono je to jedno, stejně to zmizí v uchu.
Klasický GR07 jsem měl donedávna rok a půl, tak je mám myslím dostatečně naposlouchaný, zatím porovnávám zpaměti, prostě podle dojmů. Za nějakej čas udělám serióznější srovnání.

IE80 mi pohodlně neseděly v uchu, takže vlastně ani moc nemůžu hodnotit jejich zvuk, navíc nebyly ani rozehrané... ale pokud někdo chce kvalitní pohodlný špunty a klasický GR07 či Fischery DBA-02 mkII jsou pro měj moc rovný a IE80 zase přebasovaný, tak tohle je supr volba za fajn cenu.
Almik
Junior

Předchozí stránka