Poradíte mi prosím vás s výběrem sluchátek?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 19:42

Zdravím všechny milovníky kvalitního zvuku,

rád bych si pořídil nové sluchátka pro domácí poslech, cca 10 let vlastním Koss Porta Pro, už mě jejich zvuk prostě nebaví, dále mám doma Shure SRH 750 DJ, jsou lepší, než Porty, ale pořád to není ono :-) Rád bych se ve zvukové kvalitě posunul dále, zdroj zvuku - PC (320 kbps a FLAC, zvuková karta X- Fi, PCI slot) a stereo reciver Pioneer SX 535 (časem chci lepší zesilovač a cd přehrávač). Nebráním se sluchátkovému zesilovači, či sluchátkový zesilovač/DAC, či DAC + sluchátkáč. Investice 10, max 15 tisíc Kč. Poslech hudby - elektronická (progressive, house, trance, drum and bass), blues, jazz, ale i sem tam třeba i klasika, takže asi univerzální, je mi jedno, jestli budou otevřená, nebo uzavřená. Mám rád dynamiku, detaily, prostor, prostě zvuk, který mě usadí na pr..l :-D Zatím jsem měl možnost slyšet Sennheiser HD 650 se zesilovačem Vincent SV 400 + CD přehrávač Vincent CD 400- zvuk byl zajímavý, ale pořád to nebylo ono :), možná to chtělo více času a zkusit více nahrávek. Hodně jsem slyšel o Shure SRH 940 (bojím se ale jejich kvalit, lámání mostu), dále hodně vychvalované AKG 701 (zde se bojím nedostatku basů a zvuku posazeného výše), Beyerdynamic - zde se bojím trošku výběru, je jich na mě nějak moc druhů v jedné řadě, ale líbí se mi jejich konstrukční kvalita, a v neposlední řadě pošilhávám po Audio Technica ATH - AD 900. A co třeba Grado? Prostě nevím, které vybrat a co k nim za železo. Děkuji Vám všem moc za rady a zkušenosti.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 4. 2013 19:54

Na elektroniku asi nebudu K701, AD (cela seria) a ani tie Shury to prave orechove. Tie HD 650 by z tychto mohli vyhovovať viac. Len by to chcelo počuť na niečom lepšom. On ten Vincent v použiti ako sluchatkač nie je žiadna vyhra. Aj preto ti ten zvuk možno neprišiel uplne košer.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 20:02

U těch Shure se ale bojím kvality, lámání mostu, zde to bylo už několikrát zmiňováno, tak co jiná kombinace? A jak teda se železem? Stačí jen sluchátkový zesilovač? Nebo sluchátkový zesilovač + DAC? Poradíte mi nějakou dobrou kombinaci, teda tu nejlepší :)
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 5. 4. 2013 20:05

Pocuvam podobne styly a skoncil som u dt880. Pocul som kadeco, ale dt880 mi sedeli najviac. Sice maju troska menej basu ale zato ma velmi dobru kvalitu a taky "dopad" :-P Na hd650 to bolo akesi nudne :-/ Alebo este dt 990 :)
A shurky, netusim, nepocul som, ale typoval by som ze budu tiez nudnejsieho charakteru.
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 4. 2013 20:08

dj wenec píše:Poradíte mi nějakou dobrou kombinaci, teda tu nejlepší :)
Poradiť poradime. A určite vymeniť aj DAC, X-fi nie je nič čo by stalo za reč. Ale na to je tu samostatna sekcia. forum-1920/Prevodniky-a-sluch-zes.html

DT880 by mohla byť dobra voľba.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 4. 2013 20:10

shurky se nelámou v celé ČR byly dvě reklamace,spíš se k nim ty co si stěžovali neuměli chovat...shurky jsou hodně vyrovnaný sluchátka,maj míň basů...jsou ale hodně podobné jako dt880..ty maj o trošku větší prostor...pro tebe budou ideální hd650

nebo mě napadli ještě tyhle:

http://www.headphones.cz/inshop/profesi ... ro-900.htm
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 20:14

Pánové, díky za rychlé reakce, X Fi přeci měnit nemusím, pokud si pořídím sluchátková zesilovač ne? Jaké jsou vůbec možnosti připojení sluchátkového zesilovače? Jde to přes USB, nebo přes CINCH? Případně šlo by využívat nějakou krabičku jako DAC (mezi PC a stereo zesilovačem) a i jako sluchátkový zesilovač bez toho, aniž bych musel přepojovat kabely? Takže to vypadá, že se asi nakonec poperou beyery s senama, jen nevím, jaké železo :(
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 4. 2013 20:16

kolik chceš investovat?
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 20:16

A ještě dodatek k těm Shure, mluvil jsem ze servisem shure v Praze, bylo mi řečeno, že toto je neduch těchto sluchátek a že se lámou, mě se zlomily ty SRH 750 DJky, po roce, a to jsem je užíval jen doma a zacházel velice slušně.

-- 5. 4. 2013 20:19 --

10 - 15 tisíc Kč za vše (nevím jestli jen sluchátka), nebo radši slevit ze sluchátek a k tomu nějaké železo...
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 4. 2013 20:19

dj wenec píše:Pánové, díky za rychlé reakce, X Fi přeci měnit nemusím, pokud si pořídím sluchátková zesilovač ne?
Nemusiš, za predpokladu že sa uspokojiš s tym, že to bude najslabši članok v reťazci. Inymi slovami pre sluchadla tejto kategorie to nie je kvalitativne adekvatny zdroj.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 20:21

Takže jaký zdroj má zvolit? a jaká k němu sluchátka? zdroj = DAC? nebo zdroj = sluchátkový zesilovač? díky moc za radu
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 4. 2013 20:24

Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 4. 2013 20:28

To je DAC? To se nedá koupit u nás v ČR? Nějaké info k tomu bližší není???
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 4. 2013 20:30

Už som ti daval vyššie odkaz na sekciu prevodnikov a sluchatkačov. Tam sa spomina viackrat.

Ryan Giggs píše:http://forum.avmania.e15.cz/forum-1920/Prevodniky-a-sluch-zes.html
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 4. 2013 20:31

to je dac se sluchátkovým zesilovačem,dá se to koupit myslim v anglii a francii...prolez si
forum-1920/Prevodniky-a-sluch-zes.html
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Další stránka