Sluchátka do uší - na sport

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 5. 2013 08:41

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na radu kolem sluchátek do uší na sportovní aktivitu - běh, posilky,apod.
Využití by bylo občas i k PC. Poslech hudby -elektronická - dubstep,dnb, trance, chillout,atd..různé žánry, ale vesměs je to elektronická hudba.
Nejsem zastánce vyloženě "přebasovaných" sluchátek, nicméně bez basů to samozřejmě nejde.

Přehrávač stále nevím zda SanDisk Sansa Clip+ a Zip (ostatně téma zde viewtopic.php?f=726&t=1191861&p=9518660#p9518660 )
Tam asi moc velký výběr stejně nebude, za ty peníze je to prý asi nejlepší co se dá pořídit.

....ale co do sluchátek nejsem stále rozhodnutý. Podobně nějak do těch 1300,-. Zvažuji Klipsch Image S4.

Poradí někdo, jestli je to dobrý kup nebo zvolit jiné, případně jestli se skutečně oplatí jít už do té verze S4 II?

Díky
Naposledy upravil devy_ dne 23. 5. 2013 14:25, celkově upraveno 1
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 23. 5. 2013 12:49

Sony Mh1C alebo Vsonic VC02 tie klipsh bez problémov prehrajú...
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackis100 23. 5. 2013 13:51

sluchátka co máš ve výbšru jsou špunty ne pecky
klipschu,vsonicu by mi bylo líto na sport, radši bych si koupil jedny na sport a jedny na normální použití...
pokud vím tak klipsch mají celkem silné basy
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... sports.htm
http://www.headphones.cz/inshop/s-mikro ... sports.htm
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... ck-red.htm
blackis100
Junior

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 5. 2013 14:22

Jak líto? Kvalitní muziku si chci (hlavně) dopřát právě při sportu. Jak jsem psal, využiji i k PC průběžně.

Ty basy, tam to bude asi hodně subjektivní. Mám Sennheiser PX100 a u nich mi přijdou basy "vyvážené" s tím, že se určitě nejedná o "přebasované" sluchátka.

Netuším tedy do jaké míry vybočují jmenované modely.

Ty sluchátka co jsi zaslal mi přijdou poměrně nepraktická, především do posilovny.

Bylo mi tu doporučováno Sony Mh1C - tam jsem se dočetl o poměrně nepraktickém kabelu (alespoň pro mé využití) nebo Vsonic VC02, kde si dost lidí stěžuje na vypadávání kabelu ( opět u mě dle mého nepraktické - je rozdíl dělat pohyb a sedět se sluchátkama v gauči).

S4 mi dle recenzí vycházeli jako skutečně TOP mezi ostatními, nevím zda už to neplatí v ceně kolem 1300 Kč.

Budu rád za nějaké konstruktivní rady a tipy.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 23. 5. 2013 14:37

Devy, ja som mal možnosť porovnať Vsonic VC02 a Sony Mh1C, s Vsonic som si skúsil aj zabehať a z ucha mi nevypadávali,tu by som problém nevidel.
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 5. 2013 14:45

Jen pro zajímavost, když je odnímatelný - pro pozdější výměnu, nikde jsem nenašel, kde bych právě ten nový - náhradní kabel koupil.

Když jsi měl možnost porovnat, co z toho je lepší? Musíte stále brát v potaz mé požadavky viz výše. Zajímalo by mě srovnání VC02 Sony MH1C a Klipsh S4.

Díky za podněty.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 23. 5. 2013 15:00

VC02 a Sony sú lepšie než klipsh, pre mňa sú zvukovo najlepšie z tej trojky VC02.
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2013 15:11

devy_ píše:Když jsi měl možnost porovnat, co z toho je lepší? Musíte stále brát v potaz mé požadavky viz výše. Zajímalo by mě srovnání VC02 Sony MH1C a Klipsh S4.
Sony a Vsonicy su minimalne o triedu lepšie ako Klipsch. To sa porovnať neda. Problem je, že na beh tie Sony kvôli kablu veľmi vhodne nie su. To iste plati o Klipschoch, tie su pre zmenu dosť veľke a dosť trčia z ucha. Navyše spolu so Sony su to dosť basove sluchadla, uplne iny zvuk ako PX100. Takže najlepšou voľbou su na toto použitie Vsonic.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 5. 2013 20:20

Já právě slyšel o tech Klipsh , že jsou co do velikost snad nejmenší co se prodávají. Tak už je asi někdo předběhl.

-- 23 kvě 2013 21:27 --

Tam mě dost vadí to vypadávání, nemálo lidí píše, že ztratilo sluchátko, došlo vypojení...u sportu to platí dvojnásob. Těžká volba co vybrat.

Dost mě překvapuje, že klipsh jsou až tak mimo tu kvalitu narozdíl od těch dvou.
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 23. 5. 2013 20:29

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2013 20:32

devy_ píše:Já právě slyšel o tech Klipsh , že jsou co do velikost snad nejmenší co se prodávají. Tak už je asi někdo předběhl.
To kde si čital taky nezmysel?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kostival 23. 5. 2013 20:35

Mezi nejmenší patři jejich modely s tlakovým měničem. S4 jsou s dynamickým .. standartní velikost.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 5. 2013 21:30

Může někdo popsat dojem z toho jak jednotlivé modely hrají?
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod blackis100 24. 5. 2013 18:04

no dívej já osobně taky chodím do posilky, běhat(když mámrýsovačku) a normálně vyžaduji lepší zvuk ale při sportu (hlavně v posilce) mi kvalita zvuku nic neříká... tam se soustředím na železo... líto možná je to jen muj názor ale podle mě když si koupíš normální sluchátka (třeba vsonici) a použiješ je do posilky kde se potíš tak je ničíš...
blackis100
Junior

Odeslat příspěvekod devy_ 28. 5. 2013 09:43

Pot je zničí? Jak se liší sportovní sluchátka konstrukcí a odolností proti potu proti těm co na sport nejsou?

Stále čekám na nějaké vyjádření ohledně zkušenosti co do poslechu a popsání nějakého dojmu, snad se někdo ozve.
devy_
Junior

Další stránka