Tmavá sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mjusic 26. 5. 2013 11:33

zajímal by mne tip na nějaká tmavá sluchátka, cena nerozhoduje.
mjusic
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 11:38

Máš na mysli temné slúchadlá, čo sa zvukového charakteru týka?
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mjusic 26. 5. 2013 11:40

ano
mjusic
Junior

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 11:45

Daj cenový limit, aký máš zdroj, poprípade koľko si doň ochotný vraziť, chceš zatvorenú konštrukciu otvorenú, budeš počúvať doma alebo na cestách?
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 5. 2013 11:57

fostex t50rp
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jackie01 26. 5. 2013 13:01

AKG K 240
jackie01
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 5. 2013 13:10

audeze lcd-2

...K240 podľa mňa určite nie ...iba ak v porovnaní s beyermi
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 13:18

Bacil opět nezklamal... :lol:

Temná jsou AKG K240 MKII (tzn. žádné Sextety nebo DF-ka), Sennheiser HD650,Denon D*000 a samozřejmě Audeze LCD.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 26. 5. 2013 13:28

Akg k55*
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 13:45

K551/550 sú temnú, tu je inač moja recenzia: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1191527, pripájam sa k dažovi...
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 18:51

AKG nechci jedny doma mám a ty vůbec nehrajou basy
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2013 19:06

To že maš doma nejake AKG, ktore "nehraju basy" neznamena že takto hraju všetky sluchadla tejto značky. K 240 Mk II či K 550 ich maju až-až.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod radimecek13 26. 5. 2013 19:08

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Audiofiller 26. 5. 2013 19:08

Sennheiser HD 650
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 19:10

ještě to promyslim, asi to nebudu kupovat takto naslepo a zajdu si je někam poslechnout. Hcic sluchátka, která mají výrazné pásmo 30-60 Hz.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2013 19:19

Otazka je aj či k takym sluchadlam maš aj odpovedajuci zdroj.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 19:26

kofola01 píše:AKG nechci jedny doma mám a ty vůbec nehrajou basy
Podle K240 DF posuzovat všechny AKGčka je trochu mimo mísu, třeba ty K240 MKII mají basů fakt dost. HD650 je ale jiná liga.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 19:39

používám výstup z avr nad T773 a jsem s ním spokojen. Navíc já nepotřebuju nějaký audiofilní zvuk používám to jenom v noci.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dazo 26. 5. 2013 19:58

K55* splnaju aj temnost a aj tu poziadavku na bass a hlavne ich rozohra skoro hocico ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 20:03

no nevim, aby to nebyl skok dolu ty K240 stály nový okolo 5 tisíc a tyhle K55 stojí 800 kč
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 20:20

K550/551 tie má dažo na mysli, tie stoja 200e a je to skok o tri levely vyššie, aspoň podľa mňa...

-- 26. 5. 2013 20:28 --

Dažo, nerozhrá ich len tak hocičo, zdroj ktorý je pod úrovňou iphonu 4 alebo sansy clip, už má problémy a so slabšími zdrojmi sa z nich tá hudba nedá počúvať.
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 20:50

a k poslechu jsou někde? (praha)
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 20:59

Napríklad u mňa, Slovesnko-Modra :D, v audigu ich nemajú, pokiaľ viem, tam si ich nevypočuješ, počkaj na nejakého pražáka, ten možno bude vedieť...
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackis100 26. 5. 2013 21:10

z tvého vyjadřování a především z věty "nehrajou basy" si říkám že by ti sedly moster sra*ky.. :D
blackis100
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 21:19

No, připadá mi, že kdyby chtěl typická duc-duc sluchátka, přál by si silný důraz na pásmo kolem 100Hz... Lineární až zvýrazněné 30Hz až 60Hz frekvence skutečně způsobí, že daná sluchátka budou znít temně, to však pořád neznamená, že musí "dunět". ;-)

Já bych doporučil Sennheiser HD650 či Audeze LCD-2, především první revizi ,-) Nebo co třeba Sennheiser Momentum?

EDIT: Jo a nebo naprosto libovolná sluchátka a k nim zesilovač Fiio E11 ,-)
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 21:24

je to tak klasický ducduc se odehrává kolem 100 Hz, já mám rád, když je tam takový ten spodek, to je velmi těžko popisuje je to takový charakter mocných basů, nikoli však nějak výrazných. Perfektně to je slyšet u kontrabasu.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dazo 26. 5. 2013 21:54

Tak zasa mi v tom vyhravaju k55*, treba si to vypocut. Napr hd650 ten spodok okolo 35 hz nezahrali vobec, preto som ich zavrhol :-/ :D
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 21:58

Ja som s K551 spokojný, ale nie každému musia sadnúť...
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 21:59

Přesně tak! Senny ten úplný spodek "neumí", K240 MKII jsou na tom podobně. :)
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 21:59

Tie momentá mi prídu tak trochu cenovo nadhodené, ale nemusia byť zlé...
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 26. 5. 2013 22:13

Mám pocit, že ten NADovský aparátek mu tu muziku kazí, většinou to dělá kořeněné výšky a rozplizlé basy. Mylně vyhodnotil situaci a chce kompenzovat basovějšími sluchátky.
Pokud není problém z penězi, je třeba zvolit jinou cestu, ale mohu se mýlit.
Nicméně doporučit technický skvost typu Audeze k AVeRku, je pošetilé.

kofola01, AKG K240, už máte, co tak je poslechnout na něčem pro sluchátka vhodném a pak teprve hodnotit.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 22:20

Nevím, jestli bych zrovna Audeze LCD-2 označil za technický skvost... Zvukový skvost ano, ale technický ani omylem.

Jinak doporučuji nejdříve najít vhodná sluchátka, poté tunit zbytek sestavy.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 26. 5. 2013 22:23

to mhoe: jak chceš najít vhodná sluchátka na výstupu avr? nejdříve je potřeba pořešit zdroj a pak teprve vybírat sluchátka...
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 22:25

Radimeček, nech si ide vypočuť niekde pár modelov, tam už poriadny zdroj budú mať a potom nech rieši zostavu...
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 22:29

Tak může to zkusit přece na čemkoliv jiném, co bude mít po ruce... Samozřejmě, že kvalitní řetězec udělá divy, ale pokud mu zcela evidentně chybí sluchátka s určitým typem frekvenčního grafu, tak přece nemá smysl, aby se zaměřoval primárně na něco jiného. Tedy minimálně z mého pohledu...

To, že by k těm sluchátkům bylo lepší pořídit rovnou i kvalitní zesilovač, je bez diskuze... A nebo minimálně mnou zmíněný Fiio E11, který poskytne basů víc než dostatek (má hluboký bas sám o sobě + velmi účinný, několikaúrovňový bass boost) a je rovněž šetrný na peněženku ,-)
Naposledy upravil MHOE dne 26. 5. 2013 22:31, celkově upraveno 1

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 26. 5. 2013 22:29

na každé setavě,hrají sluchátka jinak,přečti si boginovi recenze...tam ti to jasně píše..musel by udělat to,že někde poslechne sluchátka na nějaké sestavě a pokud mu to bude vyhovovat,musí si přinést domů celou sestavu,jinak si přinese sluchátka,zapojí je do něčeho jiného a bude zklamaný
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 22:30

boriscz píše:Mám pocit, že ten NADovský aparátek mu tu muziku kazí, většinou to dělá kořeněné výšky a rozplizlé basy. Mylně vyhodnotil situaci a chce kompenzovat basovějšími sluchátky.
Pokud není problém z penězi, je třeba zvolit jinou cestu, ale mohu se mýlit.
Nicméně doporučit technický skvost typu Audeze k AVeRku, je pošetilé.

kofola01, AKG K240, už máte, co tak je poslechnout na něčem pro sluchátka vhodném a pak teprve hodnotit.

to se pleteš, já žádné rozpliszlé basy neslyším, ve skutečnosti neslyším žádné hluboké basy. Stejně tak jsem do toho výstupu měl zapojená i jiná sluchátka a hrála uplně jinak, čili zdrojem to opravdu nebude. tím spíš, když tady někdo doporučuje zdroj typu iphone, jeho výstup na sluchátka rozhodně nedosahuje kvalit v tom mojem avr.

-- 26. 5. 2013 22:32 --

radimecek13 píše:na každé setavě,hrají sluchátka jinak,přečti si boginovi recenze...tam ti to jasně píše..musel by udělat to,že někde poslechne sluchátka na nějaké sestavě a pokud mu to bude vyhovovat,musí si přinést domů celou sestavu,jinak si přinese sluchátka,zapojí je do něčeho jiného a bude zklamaný

to je sice fajn, ale to je stejný jako s bednama, na každém zesilovači hrají jinak, nicméně charakter beden zůstává stejný. čili pokud mají nějaká sluchátka/bedny na 40 Hz útlum 10 dB, tak budou mít útlum na 40 Hz ať si je zapojíš třeba do zadku.
Naposledy upravil kofola01 dne 26. 5. 2013 22:34, celkově upraveno 1
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 22:34

Reťazec môže charakter zvuku tiež iba pozmeniť, neurobí z tmavých slúchadiel svetlé, ale vlastne máš pravdu. Ak má peniaze, tak nech si najskôr kúpi zdroj.
Kofola, koľko máš rokov? Ak si starší, tak je možné, že ich tvoje ucho vôbec nevie zachytiť. Nemáš poškodený sluch? Aj to by mohla byť príčina, ale len málokedy sa stáva, že nepočuješ nízke frekvencie.
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 26. 5. 2013 22:34

kofola01:
Ofšem to se hluboce mýlite.
Naposledy upravil boriscz dne 26. 5. 2013 22:35, celkově upraveno 1
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 22:34

radimecek13 píše:na každé setavě,hrají sluchátka jinak,přečti si boginovi recenze...tam ti to jasně píše..musel by udělat to,že někde poslechne sluchátka na nějaké sestavě a pokud mu to bude vyhovovat,musí si přinést domů celou sestavu,jinak si přinese sluchátka,zapojí je do něčeho jiného a bude zklamaný

To, jestli budou na každé sestavě hrát sluchátka jinak, záleží jak na typu sluchátek, tak na zesilovači... Ve většině případů zesilovač nezmění sluchátka tak drasticky, že bys je nepoznal. A pokud ano, je to z technického hlediska špatný zesilovač (má příliš výrazné odchylky frekvenčního grafu, neposkytuje dostatek proudu a voltáže pro náročná sluchátka, má extrémně vysokou výstupní impedanci, což u sluchátek jako HD800 či Beyer T1 výrazně přidá na basech apod.).

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 22:35

poškozený sluch nevysvětluje proč mi reprosoustavy basy pod cca 60 Hz hrají krásně a sluchátka s obrovským útlumem.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimecek13 26. 5. 2013 22:39

To mhoe: divil by jsi se co udělá třeba Fiio E12 s fischer audio dba02...ze světlých sluchátek s málo basy je po připojení fiia skoro dunihlav...

kofola: najdi někoho poblíž kdo má slušný řetězec a poslechni u něj...pak se posuneš dál
Naposledy upravil radimecek13 dne 26. 5. 2013 22:40, celkově upraveno 1
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 22:39

kofola01 píše:poškozený sluch nevysvětluje proč mi reprosoustavy basy pod cca 60 Hz hrají krásně a sluchátka s obrovským útlumem.
Tohle může napsat jen blb, opak je totiž pravdou. :mrgreen:
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chistos 26. 5. 2013 22:41

Radimeček, ale používaš pri tom to nastavenie basov, čo tam je? Ak nie, tak tomu sa mi nechce veriť, ale je to možné.
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 22:43

To Hergarok:

"Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?"

Možná by ses měl řídit svojí poučkou a napsat srozumitelné zdůvodnění, proč nesouhlasíš... Svým předchozím příspěvkem nikomu nepomůžeš, jen ze sebe děláš typického internetového chytrolína, který "vše ví".

Jinak dodatek k zesilovačům: Já bych se nedivil, vím, co dokáže zesilovač udělat se zvukem... Stojím si ale za tím, že kvalitní zesilovač by nic zásadního se zvukem dělat neměl. Je rozdíl mezi tím, když má zesilovač "autoritu", a když je to bazmek, který je vzdálený opravdové high-fidelity kvalitě.
Naposledy upravil MHOE dne 26. 5. 2013 22:45, celkově upraveno 2

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 26. 5. 2013 22:43

ne,nepoužívám,vždy poslouchám bez *****ítek...pardon bez equalizeru
Doma:
Na ven:

radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 22:51

já jsem si jist že problém je ve sluchátkách, protože je mělo na hlavě víc lidí a ty basy neslyšel nikdo, stejně jako s jinými sluchátky bylo basů výrazně více a výšek méně.

navíc zesilovač bude mít těžko opačný charakter zvuku na reprosvorkách a sluchátkách. a NAD je na výškách neutrální a na basech masakruje.

navíc přesně stejný pocit jako při poslechu AKG 240 DF mám když přejdu ze sloupů s 10" basákem na regály s 5-6" středobasem, nejhlubší basy prostě chybí, ale "díky tomu" se stává přednes jaksi vzdušnější a transparentnějí, ale současně i únavnější.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 23:05

MHOE: pokud jsi nepochopil proč byla reakce taková jaká byla, tak se k tomu prosím nevyjadřuj a radši se řiď mou "poučkou", já se jí totiž řídím - srozumitelně jsem to totiž napsal.
Pak si ještě dostuduj něco o vnímání zvuku... tedy za předpokladu, že nechceš být za typického internetového joudu, co "ví kulový". :-)
kofola01: co se snažíš vyřešit tím neustálým omýláním toho, jak Ti světlá sluchátka (K240DF) nesedí když píšeš, že chceš tmavá? Kup si tmavá a na DF-ka zapomeň!
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:12

sem je koupil za 500 kč od kámoše, kterýho sralo, že nehrajou basy, tak je asi zase pošlu dál, protože nehrajou basy, jenom nevim, jestli seženu něco podobnýho zase za 500
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2013 23:12

To Hergarok:

Myslel jsem, že tohle fórum je zde hlavně od toho, aby si lidé dopomohli ke znalostem a samozřejmě lepšímu požitku z hudby. To, že napíšeš "jsi blb, že jsi něco takového napsal, opak je pravdou", opravdu ničemu a nikomu nepomůže. Možná sobě ke spokojenosti... A k definitivnímu BANu, jak se tak dívám na tvůj popisek.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:17

test basové odezvy

jak u tohodle songu nevibrujou střeva, tak basy stojí za prdy, samozřejmně ne při přehrávání z youtube, ale z MFSL.
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hergarok 26. 5. 2013 23:22

kofola01 píše:jak u tohodle songu nevibrujou střeva, tak basy stojí za prdy, samozřejmně ne při přehrávání z youtube, ale z MFSL.
A to jako chceš aby Ti sluchátka vibrovali se střevama? :mrgreen: :mrgreen:
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:24

no jistě 8-D

aby to nevyšumelo uplně do ztracena, tak se se chtěl zeptat jestli má teda někdo tip na nějakou sluchátkovou poslechovnu v okolí prahy.
Naposledy upravil kofola01 dne 26. 5. 2013 23:26, celkově upraveno 1
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Misoo9005 26. 5. 2013 23:25

On chce proste sluchatka, ktore si domyslaju ultra-bass aj k statnej hymne :-D
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 5. 2013 23:28

kofola01 píše:...navíc zesilovač bude mít těžko opačný charakter zvuku na reprosvorkách a sluchátkách....

... nikoho by určite nenapadlo pripájať k zosilovaču 4-ohmové bedne cez predradený napr. 16-ohmový odpor...ale na primitívny sluchátkový výstup avr-ka , kde sú oddelovacie odpory cca 100 – 330 ohm z výstupu koncáku si spokojne sluchátka pripojí asi každý! :oboze
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:31

já mám ale 600 ohm
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 5. 2013 23:48

no to tiež nie je veľké víťazstvo...
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:56

jakto
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod boriscz 26. 5. 2013 23:57

Jouda. 100% to je Jouda.
Zbytečně provokuje.
Prosím LOCK.
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:58

blbost já nejsem žádnej jouda, se koukni jaký mám pěkný slipy
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 5. 2013 09:22

Pokud chceš basový temnější sluchátka tak Audeze jak ti tady radí bude nejspíš to co hledáš. Ty mají basy poměrně slyšitelně zvýrazněné, ale bez bum efektu pak ten jejich celkový temnější charakter může mít někdo pocit, že tu hudbu lehce zkrášluje. Pokud jim vyloženě nesednou komponenty budou mít deku a budou nevýrazný. Pak možná ještě nějaký uzavřený sluchátka těch je dost to nemá smysl jmenovat JVC, Denon, Fostex atd.., ale v tvém případě bych to moc neřešil a dal přednost Audeze..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 27. 5. 2013 11:48

já vlastně ani nepreferuju temná spíš krajově výrazná, s křišťálově čistými středy, jako má funská vodka, čili řekl bych studená.

prostě s co největší dynamikou, studenými středy jako finská vodka, masivními basy a briskními výškami.

aby mi to při slapu urazilo hlavu a při úderu do činelu utrhlo bubínky.

asi zajdu do toho audigo

hlavně to ale musí tobře masit hluboký basy
na funk
kofola01
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 5. 2013 14:27

Zkus i ty Hifimany HE5/HE500/HE6 ty by měli být teoreticky vyrovnanější, výškovější, světlejší a basa jako většina planarů výraznější, ale jistě v menším podání než Audeze..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackis100 27. 5. 2013 16:39

říkám typicky monsterak...
blackis100
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 27. 5. 2013 16:49

Kdyby monsterák, tohle byl jen naprostej jouda.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent