Náhrada za Phonak Audéo

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vita.koca 13. 6. 2013 09:06

Dobrý den,

mám na Vás dotaz ohledně situace, kterou teď řeším. Mám už cca 4 roky Phonak Audéo. Se sluchátky jsem po zvukové stránce velmi spokojený (šedé filtry), nicméně vlivem věčného přenášení, schovávání, vytahování, rozmotávání a různé jiné manipulace dochází postupně k jejich fyzickému rozkladu. U vstupu kabelu do sluchátek je kabel obnažený, občas ztrácí kontakt, to samé je u jacku. Zkoušel jsem nějakou fixaci páskou, silikonem apod., ale nikam to nevede (nebo to neumím tak, aby to někam vedlo). Dotazem na prodejce jsem zjistil, že sluchátka jsou lepená, tudíž výměna kabelu v podstatě není možná, resp. je možná s velmi nejistým výsledkem. Tak jsem otevřel toto forum a zjistil, že jsou tu chválená dvoje sluchátka. Jsou to Sony MH1C a Vsonic VC02. U těchto mě překvapila hlavně cena a proto můj dotaz zní:
Dosahují některá z výše uvedených sluchátek zvukových kvalit Phonaků?
Pokud ano: Které z nich se více blíží charakterem podání zvuku Phonakům?
Pokud ne: Existují nějaké rozumná sluchátka, která se vyrovnají, nebo předčí Phonaky? Ony ty Phonaky už nestojí 3500, za kolik jsem je svého času kupoval, ale 2000, což už není taková hrůza i kdybych je měl koupit znovu, ale samozřejmě pokud bych mohl koupit stejně kvalitní sluchátka za méně, byl bych rád.

Poslouchám na Samsungu Galaxy SII (v následujících měsících přijde s největší pravděpodobností upgrade na iPhone) a Sansa Clip, z žánrů je to převážně jazz (klasický i moderní), ale i rock (NIN, Tool, apod.), elektronická hudba (dnb, jungle, dubstep), hip hop, nebo klasika. Ostatní žánry ale tvoří dohromady cca 30 % objemu mé hudby.

Děkuji za konstruktivní odpovědi.
vita.koca
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 6. 2013 09:17

Ani Sony ani VC02 podla mojho ucha na Phonaky nemaju, ale nie je to nijako velky rozdiel. Vzhladom k cene su vsak oboje vyborne. Charakterom zvuku su blizsie VC02. Sony maju hutny, basovy zvuk.
Pokial sa chces niekam posunut, uvazuj skor o Vsonic GR07, Rockit R-50, Hifiman RE400...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod vita.koca 13. 6. 2013 11:10

Díky za odpovědi. Abych pravdu řekl, líbilo by se mi dát za sluchátka co nejméně, protože jsem bohužel v situaci, kdy dát 3500 za sluchátka je pro mě nemyslitelné. Ty dva litry bych možná ještě urval, ale cenovka okolo toho litru je velmi sympatická. Zvukově se možná ani posouvat nemusím, přece jen nevím, jestli na výstupních zařízeních, které používám se to vyplatí (z takových 85 % to hraju z mobilu, v poměru cca 65/35 % pro mp3 - 320kbps/flac) a bude to opravdu přínosné. A zvuk z Phonaků si dlouhodobě velmi užívám. Pokud by ty VC02 byly třeba velmi podobné projevem Phonakům, možná bych se s tím naučil žít v návaznosti na cenu. Pokud jsou Phonaky ale opravdu slyšitelně jinde, tak bych to asi řešil nákupem nových Phonaků. Cenově výš bych opravdu jíž nechtěl. Pak se ještě ale nabízí otázka, pokud by tedy Phonaky byly o kus jinde než VC02, zda v cenové hladině Phonaků (tedy okolo 2000 Kč), neexistují sluchátka s lepším zvukovým projevem?
vita.koca
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 6. 2013 16:16

phonaky su sice lepšie, ale vzhľadom k cene VC02 nie je ten cenovy rozdiel adekvatny zvukovemu.

Tie HiFiMAN RE-400 su za 99 dolarov, Rockit za 120.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod vita.koca 13. 6. 2013 21:12

Aha, já koukal na české prodejce. To je ebay, nebo něco jiného? Neměl bys link? Zkusím kouknout na recenze, díky :-)
vita.koca
Junior

Odeslat příspěvekod blackis100 14. 6. 2013 06:01

http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... erline.htm ale pokud stojí na ebay 99dolaru a máš na to nervy tak je vem z tama
blackis100
Junior

Odeslat příspěvekod vita.koca 14. 6. 2013 12:01

Právě těch 2700 mě odrazuje, ale 99 babek stojí na Amazonu, což by neměl být problém. Nenašel jsem ale nějakou českou recenzi, nevíte, jestli existuje?
vita.koca
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2013 15:44

Recenzi musím ještě dopsat. Ale za tu cenu skvělé, pro mě o kus lepší než phonak.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod vita.koca 17. 6. 2013 20:57

Super pánové, děkuji moc, zařídím se podle toho :-)
vita.koca
Junior