In-eary na jazz z iPodu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Oto Farg 25. 7. 2013 16:38

ahoj,

hledám náhradu za Sennheisery CX 300-II. Poslouchám akustický jazz (solo piano, trio), MP3 320, z iPodu 6. generace (hlavně v MHD). Limit tak do 2000 Kč.
Chci zkusit sluchátka s tlakovým měničem. Podmínka je vyrovnaný zvuk, asymetrický kabel, pravoúhlý konektor.
Kabel za uši (jako Rock-it 50 atp..) asi ne(nosím brýle).
Vybral jsem Fischer Audio Consonance (+zahnutý konektor) nebo MEElectronics A151 ( - kabel i jack). U FA Tandem se bojím velikosti.
Recenze jsem četl, u FA se píše o zdůrazněných basech. Máte je (oboje) někdo naposlouchaný s podobným žánrem ?
Nebo doporučte vaše ověřené IEMy.
Díky
Oto Farg
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 7. 2013 17:14

Fischery su basove sluchadla. ME asi tiez nebude to prave. Pozri po niecom od Vsonic, pripadne Hifiman RE-400. Alebo rovno tie Rockit. Kabel za uchom nijako zvlast okuliarom nevadi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oto Farg 26. 7. 2013 16:20

Díky za reakci.Hifimany už mají cenovku trochu jinde. Asi přestanu řešit kabel +jack. Z recenzí mám favority :
Westone UM1
MEElec A151
Rockit R-50
AKG IP2
Westone a RockIt-y jsou za podobné peníze (v USD), u R50 mám obavy z provedení (viz. recenze tady na AVM), ale zase mají "papírově" lepší měniče.
Majitelé UM1 a R50, prosím o komentář ke zvuku a kvalitě zpracování. Nebo jinak, jejich + a -.
Oto Farg
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 26. 7. 2013 16:35

Když nechceš kupovat Hifiamny u nás za 2,7, můžeš je vzít přímo z Head-directu za nějakých 99$.

UM1 jsou pohodlné a mají dobré zpracování, ale co se týče zvuku, tak své ceně vůbec neodpovídají. Rockit i RE-400 jsou zvukově mnohem, mnohem dál.

Levné AKG bych ignoroval úplně, Meelec nejsou špatné, ale na RockIt a Hifiman nemají.


Za sebe bych určitě doporučil ty Hifimany, kvalita zpracování je lepší než u Rock It a ikdyž objektivně hrají o kousek hůř než RockIt, na Jazz se hodí o dost více. Sám ho dost poslouchám a zatímco RE-400 mám nadále, Rockit jsem prodal.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 7. 2013 20:37

Hifimany RE-400 ...jednoznačne aj podľa mňa.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwakor 26. 7. 2013 21:08

K těm Hifimanům se taky přikláním... ;-] Nechtěl bys, Bíno, napsat nějakou malou recenzi? :nenapadne

bacil2: Hele, ty sluchátka, co máš v popisu vlastníš nebo je to seznam těch, cos slyšel?
Sansa Clip Plus >< Phonak Audéo PFE 112, Vsonic GR07
kwakor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oto Farg 2. 8. 2013 16:19

Díky všem za rady a názory.
Objednal jsem RE-400, i když mám pochybnosti. Recenze jsou napříč světem "nadšené",
ale zrovna u této firmy bych nevěřil na globální marketing.
Tak uvidíme co uslyším :-)
Objednávka bez problému, za dopravu 10USD, platba standardně PP.
Oto Farg
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2013 18:31

Netušim na zaklade čoho maš pochybnosti. Vypočuj, potom hodnoť. Na nejake predsudky neviem odkiaľ sa vybodni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 8. 2013 19:09

kwakor píše:bacil2: Hele, ty sluchátka, co máš v popisu vlastníš nebo je to seznam těch, cos slyšel?

...všetky mám doma, až na K271 ...ale tie mám zase v robote 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oto Farg 9. 9. 2013 18:48

Po týdnu čekání jsou doma. Hrají líp než jsem očekával. Ve srovnání s AKG K240 Mk II, které mám na domácí poslech jsou přesnější, detailnější v celém pásmu (to mám teď u CD playeru sedět se špuntama?? :-)Slyšet mechaniku klavíru a nádechy je paráda.
Izolace od okolí je dobrá. Zatím si zvykám na neelastický kabel a nepravoúhlý konektor, ale to jsou opravdu triviálnosti.
Díky za nenásilné nasměrování ke značce a modelu.
Oto Farg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků