Fake (OEM) IE80 - recenzia

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 3. 2014 12:11

tak je pravda že pevnost basů tam není,nicméně ten zvuk(a hlavně prostor) je v pořádku.já je hodnotím výše než třeba se215 které jsem taky měl.nutný je ale u nich volit správné nástavce.ty přiložený jsou tragédie.
na ven:shanling m0,ibasso dx160, chord mojo, ibasso it04,
doma:pre box s2 digital,hypa 1, mrspeakers aeon flow closed(na prodej),philips shp9500(na prodej), hifiman Ananda,hifiman Deva.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haens 9. 3. 2014 14:43

pan Rokoský ve svém "srovnání" nějak pozapomněl, že může existovat ještě další skupina zákazníků, která si fejky koupí jen proto, že by mělo jít o sluchátka s dobrým poměrem cena/výkon. místo toho (chybně) předpokládá, že si je koupí jen ti, co chtějí lhát sami sobě, nebo dělat machry před holkama. lol.

samotný zvuk hodnotí pouze "víceméně pouze duní" a pak ještě "reprodukci fejků označím za drum&basotéku, jejíž zvuk zní, jak kdybych byl zavřený ve WC kabince 20 metrů od zdroje. Přednes je charakterově posunutý do basového spektra, v němž se topí vše ostatní. Zní tlumeně, nevyrovnaně a je značně zkreslený." já je měl, i když ne nějak dlouho, ale s tímhle se teda neztotožňuji. škoda, že se nezmínil, na čem je poslouchal, jestli by to nemohlo být třeba tím. lol.

možná ten článek měl být formulován spíše jako "pozor na padělky! ty pravé můžete koupit u nás!" a na závěr dát odkaz na e-shop - buď na IE80 nebo na jiné levnější origoše, které budou za stejný peníz hrát líp (v článku je sice doporučuje, ale už nějak blíž nespecifikuje). takhle je ten závěr s podváděním sebe sama jen prázdný výkřik do tmy.
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 3. 2014 15:19

Je vtipné, že tady má každý okamžitě jasno v tom, že autor článku lže a snaží se tímto směrem docílit pouze zvýšení tržeb v rámci svého byznysu. Nikoho ani nenapadne, že by daný text mohl skutečně vyjadřovat upřímný názor autora - byť uznávám, že by mohl být vyjádřen neutrálnější formou a na neutrálnějším poli (čili ne na svetsluchatek.cz). Jak typické pro náš národ - někdo si dovolí vyslovit na přímo kritický názor a hned je diletant, lhář, manipulátor, ... cokoliv, jen ne upřímně se vyjadřující člověk. Třeba je, ale nevidím tady žádné pádné argumenty, které by tomu člověku cokoliv z toho dokazovaly - jen jednoduché soudy.

Aniž bych měl jakoukoliv zkušenost s IE80, nevidím důvod, proč by zrovna ten fakeový produkt, který si někde na internetu zvolil jako reprezentativní za všechny fakeové varianty IE80, nemohl znít tak špatně, jak říká. Vlastně mi připadá trochu absurdní, že se tady lidé diví tomu, když falešný výrobek za zlomek ceny originálu zní někomu hrozně... Třeba zkrátka narazil na velmi špatně znějící kousek. A nebo zkrátka rozdíl mezi originálem a fakem slyší dramatičtěji než jiní. Kolik z vás tady vlastně mělo skutečně možnost porovnat fake vs original IE80? Nebo lépe - kolik z vás porovnalo hned několik fake IE80 od různých prodejců s originálem, abyste mohli alespoň s určitou jistotou říci, že to, co ten člověk napsal, neodpovídá reálné situaci na trhu?

Jestli jeho článek říká PRAVDU, to skutečně netuším... Ono hledat pravdu v světě audia je vůbec docela ošemetná záležitost. Ale označovat ho okamžitě za falešný výtvor marketingu mi připadá trochu laciné.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haens 9. 3. 2014 16:44

problematická je samotná úroveň toho článku, ne stránky, kde se objevil nebo záměry autora. je to taková podivná splácanina zhodnocení vnější kvality provedení fejků (ale fakt si je lidi kupují jen proto, že jsou k nerozeznání od pravých?), potom následuje prezentace vlastních úvah a smyšlenek jako hotových faktů (jak ví, co si myslí zákazníci, kteří fejky kupují?), dále zcela odbyté a povrchní zhodnocení zvukové kvality a celé to završuje výzva "kupujte cokoliv, hlavně když to je origoš".

jako recenze to neobstojí, takže zbývá leda tak funkce varovací (bacha na fejky, navenek je nepoznáte) a s ohledem na závěr i agitační. jen škoda, že neuvedl i nějaké ty odkazy na alternativy, takže i jako ta agitka nic moc.
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 3. 2014 19:41

Já osobně ten článek beru jako upozornění na existující problém, který by nemusel především méně zkušeným posluchačům (kterých je většina) být zcela zřejmý. Ano, jeho kvalita neodpovídá paperům vydávaných v odborných časopisech, tudíž se nejedná o komplexní, nezávislý a v co největší míře nestranný rozbor - to snad ale nikdo nečekal, ne? Jedná se zkrátka o zprostředkování jeho pohledu na věc skrze osobní zkušenost... To, že jsou některé z jeho názorů či závěrů možná diskutabilní, nic nemění na přínosu toho článku - já osobně jej vítám a nepřipadá mi v žádném ohledu šokující, neboť výsledek odpovídá tomu, co se člověk dočte i jinde.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 9. 3. 2014 20:49

Po precitani najnovsich prispevkov mi dovolte ako autorovi tejto temy vyjadrit sa k par veciam.

1. profesionalnost daneho clanku - pride mi sialene, ak je clanok zaveseny na sluchatkovom shope. To je ako keby Apple porovnaval svoj Iphone s hocijakym Androidom, a pekne by to zavesil na svoj web. Nic ine sa z toho pohladu ani len neda cakat. Isiel by proti sebe akokolvek by co i len priznal, ze su sluchatka dobre (keby tam bola aspon aka-taka profesionalita, test by koncil niecim ako ...za 30€ nie je o com, ale na kvalitu originaov sa to nechyta... v tom pripade by som to este ako tak bral)

2. z clanku nie je jasne ci boli faky rozohrate alebo nie (z vlastnej skusenosti viem, ze rozdiel v reprodukcii je casom enormny, tu by som si dokonca dovolil tvrdit ze su faky velmi podobne originalom, kde sa odporuca na zahorenie 400 hodin).

3. nie je tiez jasne, od koho boli faky kupovane - tu suhlasim s nazorom Binu a spol, ze u fakov nikto nikdy nezaruci dlhodobu kvalitu. Preto som ale rovno napisal link na overeneho predajcu, kde som kupoval sluchatka ja (dovedna tusim 3 kusy), s tym ze prevazna cast kupujucich bola spokojna. Uporzonujem ze od zaciatku som prosil tunajsich userov, aby sa nepokusali na danej veci ryzovat (a pripadne predavat OEMka) ako originaly s neskutocnou marzou. Slusnost tunajsich userov dokazuje aj sekcia bazar, kde som videl minimalne 10 inzeratov, kde je jasne uvedene predam/kupim Fake/OEM verziu (za to ma u mna tunajsia komunita jeden velky palec hore).

4. Cela tato recenzia povodne vznikla ako recesia, ktora nakoniec skoncila so stastnym koncom. Ja som si tak ako aj mnohi dalsi uzivatelia kupil sluchatka, ktore za danu cenu hraju vynikajuco a som s nimi maximalne spokojny. Vzdy a na tom budem trvat, by som si na svoje ucho radsej kupil tieto IE80 ako Sony MH1C, ale toto je len a len moj osobny nazor! Kazdy mame svoj vkus a svoje preferencie, niekto chce soundstage, niekto detailnost, a niekto chce basy vzda a vsade.

5. Fake vs originaly - nejde mi dohaly korejske nakupne sialenstvo pri tychto sluchatkach. Zaroven par dalsich indicii, ktore poukazuju vazne na to, ze tieto sluchatka tak daleko k originalom predsa len nemaju.Ja sam som mal originaly chvilu v usiach. Zvukovo to bolo pribuzne, rozdiely boli pocut, ale neboli take razantne, a navyse v tom case moje IE80 este uplne zahorete neboli. Konieckoncov aj majitel originalov bol prekvapeny ked si ich dal do ucha, ako kvalitne zneju. Najvacsiou srandou bolo to, ze faky (aspon tie moje) hrali menej basovo ako originaly - takze aspon v mojm pripade "reprodukci fejků označím za drum&basotéku, jejíž zvuk zní, jak kdybych byl zavřený ve WC kabince 20 metrů od zdroje" neplati

6. Nech uz je to ako chce, kazdemu kto chce skusit tieto sluchatka, mu to osobne velmi odporucam. Ked sa mu nebudu zvukovo, pripadne nejak inak (par ludom nesedia v usiach a vadi im tvar sluhatiek) pacit, vzdy ich moze tuna strelit na bazar. Co tak sledujem, tak dane sluchatka sa tu rychlo tocia, aj ked ponuka je coraz vacsia.

7. Ak je tu nejaky majitel originalov z BA, ktory by predsa len chcel spravit porovnanie fakov a originalov, velmi rad sa na to podujmem.

8. Kto chcete original, samozrejme kupte si original, nie je o com. Ja som vsak v case kupi bol chudobny absolvent VS hladajuci si novu pracu. A aj ked uz momentalne zamestnany som, asi by som nebol ochotny dat tak ci tak 200€ za sluchatka. Islo mi o zvuk, nie o ten pocit ze mam v usiach sluchatka ktore sa hraju na 200€ originaly. V mojom pripade ma vysledny zvuk maximalne prekvapil, a preto som sa rozhodol zbuchat tunajsiu recenziu.
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 10. 3. 2014 21:25

Tak tezko lze ocekavat, ze se na strankach prodejce objevi clanek, ktery napise neco ve smyslu "Vypada to jako Senny, hraje to kapku hur, ale za petikilo je to paradni kousek a pokud nejste audiofil, nemusite za original vyvalit 5k a i tak rozdil nepoznate", jakkoliv se muze tvarit autor nezavisle. Ale asi ani nema smysl se nad tim rozcilovat, proste si brani svuj business, jako kazdy.

btw uz je to davno, co jsem delal v IT distribuci a na rannim brifingu marketingu nam rekli, ze na jednom nejmenovanem HW webu probehne marketingova kampan na HDD Samsung a den po tom vysel velky nezavisly test HDD ruznych znacek a zrovna nahodou vyhraly disky od Samsungu. To me na dlouhou dobu vylecilo z iluzi o nezavislosti jakehokoliv media a vetsinou se ridim spise zkusenostmi realnych uzivatelu.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tyshan 12. 3. 2014 13:41

tak ja som majitelom originalov aj fejkov. originaly mam rok a pol odohranych urcite 400hodin fejky mam zhruba 3mesiace odohranych cca 80hodin

asi dva mesiace som pocuval len fejky a potom som skusil zase originaly a ostal som uz len pri originaloch len som zamenil kabel z fejkov. originaly maju krasny pevny presny bass co mi strasne chybalo u fejkov ale zase vysky sa mi viac pacili na fejkoch.
Hudba na originaloch je akoby taka dinamickejsia akoby bola prehnana cez nejaky lampovy preamp. fejky su zasa take ako tranzistor :)

BigFoot kludne mozeme zase stretnut a hodit test

inak uz mi dorazili aj tie HD598
tyshan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 13. 3. 2014 22:58

Tak na ty fake HD598 jsem fakt zvedavy. na aliexpressu jsem na to koukal, ale moc neverim, ze by se to originalum i jen priblizilo. Kdyz tak pak napis, jak jsou na tom.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 14. 3. 2014 12:38

Má někdo z Prahy faky? Já mam originály a docela by mě zajímalo srovnání. Je někdo, komu na fakách funguje bass wheel?
DOMA: Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 650,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: Hifiman HM-601 (256GB, Rockbox), Clip Zip (Rockbox),
Sennheiser IE 80, Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dietní_bůček 18. 3. 2014 10:54

Koupil jsem IE80 od prodejce, ktereho doporucil BigFoot. Nechal jsem je ca 20h rozehrat, ale se zvukem nejsem vubec spokojeny. Mam stejny pocit jako recenzent a lepe bych ho nepopsal - zvuk (ve stredech a hloubkach) zni, jako bych byl zavreny v papirove krabici - samozrejme v markantne mensi mire.

Rozehraje se to podle vasich zkusenosti, nebo jsem mel smulu na spatny kus? Byl by tady pripadne nekdo z Brna s kym bych mohl moje fejky porovnat s tema jeho (treba mi jen nesednul zvuk a jinym prijde super)?
dietní_bůček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dusom 18. 3. 2014 21:57

Ja ich mam tiez od toho isteho predajcu. Suhlasim s tebou aj so spominanou recenziou, je to katastrofa. Nechal som ich tyzden hrat v sufliku, pustal im ruzovy sum aj vselico ine, krutil s bass wheel, menil nadstavce a nic. Podla mna im nepomoze ani svatena voda...
dusom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misoo9005 18. 3. 2014 22:50

Tieto cinske smejdy nie su nic ine len jedna velka bublina. Reci typu, ze su na rovnakej urovni ako MH1C alebo nebodaj lepsie su skutocne smiesne. A ano mam ich od overeneho predajcu a rozohrane tak ako sa patri! Za tie peniaze ten zvuk neurazi ale nic viac. Slabota. Jedina ich vyhoda je celkom slusny kabel, to je vsetko. Ale ked sa clovek nastve, tak spravi serioznu rekablaciu MH1C a je hotovo :-D
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 3. 2014 23:05

Takže jak to teda s těmi fake IE80 nakonec je? Druhý příchod Krista, nebo typický padělek=šunt?

MHOE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka