Fake (OEM) IE80 - recenzia

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zatycz 24. 3. 2014 12:09

Tak mi dneska dorazily a první dojem je takový divný. Nehrajou špatně, ale oproti MH1C je to slabota a ztotožnuji se s dojmem wc kabinky z recenze. Uvidíme jestli se nějak rozehrajou (což si nemyslím) a zkusím na ně nasadit všechny možné špunty z toho kvanta co doma mám.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 24. 3. 2014 12:19

no i originály zpočátku nehrajou uplně skvěle, zahoření je nutnost, rozdíl po vybalení z krabice a po několika desítkách hodin hraní je dramatickej
DOMA: Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 650,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: Hifiman HM-601 (256GB, Rockbox), Clip Zip (Rockbox),
Sennheiser IE 80, Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davkol 25. 3. 2014 19:46

Já mám po pár měsících vokály pořád fakt strašné, ale na instrumentální OST při usínání to v pohodě stačí.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod zatycz 28. 3. 2014 12:54

Tak po cca 60 hodinach se to dost vylepsilo, basy uz nejsou tak brutalni a rozplizle, prostor je solidni (lepsi nez u MH1C), stredy a vysky taky dobry, takze za ty penize urcite solidni sluchatka. Ale mam celkem problem najit nejake vhodne spunty, protoze jsem byl az prekvapen, jak zasadne se meni kvalita zvuku v zavislosti na pouzitych spuntech, respektive je problem najit nejake, ktere totalne nezmrvi zvuk. Zkousel jsem Sony Hybrid 5 velikosti a triflange z Koss Plug a nakonec nejlepsi vysledek podavaji ty male penove z dodaneho prislusenstvi, ale pena mi moc nevyhovuje. Ma nekdo nejaky tip na mensi silikony, ktere by si s temihle sluchatky "rozumely"?
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 28. 3. 2014 22:56

ja to stale hovorim, ze tie sluchatka hraju velmi slusne na danu cenu. Moj velmi pozitivny postoj k nim je vsak ovplyvneny asi aj tym, ze penove nastavce mi po osobnej stranke vyhovuju (od 1.pouzita comply foam uz gumene/silkonove nastavce nechcem v uchu), a zaroven mi uplne vyhovuje polozenie sluchatiek v uchu (priatelka ich ale napriklad neznesie).

Nech akokolvek skusam mh1c (co tu mam od kamarata zaparkovane), tak neviem najst pre mna jediny dovod, aby som presiel z fake ie80 na sony. U sony mi vadi "desny" kabel, ale aj mizerne ulozenie sluchatiek v uchu (toto je ale zas asi "nekompatibilita" medzi vyhradne mojim uchom a sonyckami). Mne sa po vsetkych strankach paci viac zvuk ie80 (ale je pravda, ze pocuvam skor rock, a mierne basovejsie podanie mi nevadi)...

A zaverecny tip (na spevnenie basoveho spektra) - skuste si trochu upravit EQ pri Fake IE80. Optimalne je to tak, aby ste mali mierne V-eckovu krivku. Sam tomu nechapem preco, ale uz len mierne pridanie basov sposobuje ich spevnenie, a to spevnenie je citelne. Mna sameho by to nenapadlo, ale pisal to tu jeden user (slavinski: "tak ,fake i80 sa pekne rozohravaju,nie su prebasovane-ale maju velku rezervu basu -na skusku som pohol v powerampe nahor eqalizerom v pasme 32 hz-brutalny narast nizkeho basu ,jemne zlievanie hlasov ,a zastrenost v niektorych skladbach sa uplne vytratila, a nastupil este lepsi priestor a dynamika,, a to nemam ziadny super zdroj -notebook a xperia sola"), tak som to vyskusal, a odvtedy mam mierne upraveny EQ. A priznam sa, raz za cas si to prepnem naspat, a ten rozdiel ma vzdy prekvapi.
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 31. 3. 2014 00:30

Tak jsem nasel vyhovujici silikony. Jsou to stredni spunty od starych Sony MDR-EX82 co mela mlada u walkmana, ale znicila je. Na rozdil od hybridu maji sirsi hrdlo, takze na sluchatko pasuji uplne idealne a taky maji vetsi diru takze nezakryvaji nijak zvukovod, viz obrazek. Dobre sedi v usich. No a zvuk? Na to, co posloucham (reggae, ska, punk) je uplne paradni. Kdyz u Stir it up zacla basa, zjezily se mi chlupy :)

obrazek, vlevo nenasazeny stredni z EX82, uprostred velky (svetle modry) hybrid https://www.dropbox.com/s/e5r4g36qvvbm8 ... .25.07.jpg
stejne spuny by mely mit i EX85 a EX90, pripadne jine modely, prodavane ve stejnem case.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aacid 25. 4. 2014 14:28

tak dnes som ich aj ja objednal, jeden predajca na aliexpresse ich mal na akcii :)
hadam budu ok, pretoze boli fakt lacne (14 dolarov + 13 dolarov postovne) ale v popise sa ten predajca zastrajal ze maju najkvalitnejsie ie 80 fejky na aliexpresse :D

aktualne mam Sony MH1c a mam pocit ze pomali zacina odchadzat kabel, tak verim ze toto bude adekvatna nahrada.
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod dietní_bůček 3. 5. 2014 12:59

Tak jsem objednal dalsi sluchatka (po konzultaci s prodejcem mi bylo sdeleno, ze tento kabinkovy zvuk ma jeden kus ze sta :lol: ) a pocit z WC kabinky zmizel. Sluchatka jsou o nekolik trid jinde nez ty prvni. Pritom stejny prodejce... Z toho vyplyva ze je to loterie natrefit na spravny kus.

Oproti prekabelovanym Sony MH1 je zvuk IE80 (pro me ucho) daleko prijemnejsi a to jste nejsou poradne rozehrane.
dietní_bůček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomadm 4. 5. 2014 22:10

nějaký aktuální tip na dobrého prodejce s dobrou cenou?
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod aacid 13. 5. 2014 11:08

tak vcera prisli. zvuk bol celkom strasidelny, po celej noci zahorievania je to lepsie ale dufam ze sa to este casom zlepsi, mam pocit ze hlasy zneju tak moc mohutne, duniaco...

kupoval som odtialto: http://goo.gl/QS2l5c
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 5. 2014 13:49

nezlepsi :roll:
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aacid 16. 5. 2014 12:50

tak po par dnoch som viac menej spokojny, basy su silnejsie nez u sony mh1c a to tocitko na sluchatku nic nerobi samozrejme. ale celkovo myslim ze je to skor o zvyku ako o nejakej objektivnej kvalite.

co mi vadi najviac je mohutnost tych sluchadiel, sice mi v uchu sedia dobre a netlacia, akonahle trochu fuka vietor tak to vydava strasne zvuky ze v podstate nic nepocujem... kedze toto nema nic s kvalitou tak predpokladam ze to iste by sa dialo aj na original ie80 a to by ma teda asi poriadne ***** :D
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 16. 5. 2014 15:03

Zkoušel jsi pěnové nástavce? Mě proti větru docela pomáhají.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aacid 16. 5. 2014 15:13

vo vetre som ich neskusal, vyskusam dakujem za radu. ale mam pocit ze to skor vietor naraza do tela sluchadla nie do nastavcov.
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 16. 5. 2014 18:57

Vítr je problémem u dynamických spuntu, co na sobě mají průduch, mezi které ie80 patří. Nic se proti tomu dělat nedá, ale stačí natočit hlavu a je ticho.
Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránkaDalší stránka