Fake (OEM) IE80 - recenzia

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karminkotak 14. 10. 2013 10:50

tak bud to uz maju u seba colnici a pride Ti od nich papier, alebo to postarka donesie kazdym dnom... u mna toto prislo za nejake 2 tyzdne, no ked som z dx.com kupoval led svetlo na kameru, tak islo ku mne 2apol mesiaca, to uz bolo chore :(
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ONDR4 14. 10. 2013 19:06

Nakonec jsem objednávku zrušil a šel do stejného prodejce jako BigFoot, protože prodejce, od kterého jsem je měl objednané původně změnil popis a začal posílat pouze samotná sluchátka i mimo Koreu. Snažil jsem se ho přemluvit, ať to pošle komplet i s obalem, že mám ověřený, že to přes celnici projde, ale souhlasil pouze, že by poslal tu plechovou krabičku, ale retail box určitě ne. A toho pocitu otevírání zapečetěné krabičky jsem se prostě nechtěl vzdát, i když jsou to faky :-). Navíc je tenhle aspoň prověřenej, že posílá ty kvalitní.

Ještě jsem našel na head-fi nějaké grafy pro porovnání: http://www.head-fi.org/t/685348/30-fake ... ry-similar
FiiO E10 Olympus / Galaxy S6 -> UE triple.fi 10 / VSonic VSD5
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 15. 10. 2013 19:20

Wow, thx Ondr4:)
ako nie som az tak cez sluchatkove grafy, ale je ocividne vidno, ze tieto OEMka sa velmi nebezpecne blizia originalom, plus sa potvrdzuje druha vec - tieto OEMka su dokonca menej basove ako originaly!!! Takze ak niekto tvrdi, ze toto su basshead sluchatka, fakt odporucam vyskusat originaly, trosku znalejsi budu pocut rozdiel:)

Potom celkovo chapem velke korejske boom po tychto sluchatkach, v tom pripade fakt nie je o com

PS: mam na Vas len jednu prosbu useri, budme seriozni, a tieto sluchatka si kupujme pre vlastnu potrebu, bol by som velmi nerad, ak by sa zrazu zacali vo velkom predavat OEMkove verzie este s marzou, a pripadne by ich niekto deklaroval ako originaly, aspon v tomto budme slusni, je mi jasne, ze inteligentnejsim jedincom to zacne vrtat hlavou, ze by to aj dealovali dalej, ale aspon urcitu mieru slusnosti si zachovajme. Dakujem
mobil:Xiaomi Mi5S
AR: Kia Ceed 1.4 Exclusive+Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 10. 2013 13:38

Bína píše:Mnohem víc než Falešný Momentum mě zaujaly Sennheisery HD598 za pouhých 25$ :) Zvažuju, že si je koupím, přendám tam měniče z mých 555, jen abych je měl v tomhle krásným vzhledu :)

Na Aliexpresse som našiel nejake reálne fotky predávaných HD598 a kvalita vyhotovenia (náušniky, polstrovanie hlavoveho mostu) nevyzera byt velmi vysoká.

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-headphone-on-ear-headset-headphones-for-HD598-with-retail-package-Free-shipping/1310370268.html

http://www.aliexpress.com/item/High-Performance-HD598-on-ear-headphone-3-5mm-HIFI-headphone-High-qulity-Headphone-for-iphone-Samsung/1216539165.html
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 17. 10. 2013 17:45

Kedze tieto HD598 http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-brand-new-high-performance-hd598-headphone-HIFI-headset-with-retail-box/1155057368.html#feedback objednaval jeden cech a jeden slovak, tak by sa snad niekto z miestneho osadenstva mohol ozvat, ako su na tom po zvukovej stranke, po stranke vzhladu mi je pri cene 20€ prakticky jedno ako to vyzera
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ONDR4 1. 11. 2013 20:32

Tak už je mám od začátku týdne taky doma. Od podání zásilky v Číně jim to trvalo 9 pracovních dní (celkem 17 dní od objednávky), což je myslím slušný.
Po rozbalení a krátkém výběru špuntů (nakonec padla volba na ty malé pěnové, IMHO praktičtější než Comply a padnou mi perfektně) jsem je zapojil do Clipa+ s velkým očekáváním, ale zároveň jistou skepsí. První dojem - krásný soundstage, ihned se mi zalíbily vokály, které jsou oproti triple.fi víc v popředí. Co se mi ovšem vůbec nelíbilo byl blátivý bas bez údernosti, ale celkový dojem byl pozitivní, hlavně vzhledem k ceně. Po slouchal jsem se celé odpoledne a noc je strčil do šuplíku rozehrát.
Druhý den dopoledne jsem zkoušel na nich zkoušel různé žánry a hudba, která nevyžadovala moc basů na nich zněla opravdu dobře, ale spodní pásmo bylo stále ještě dost blátivé. Zahořoval jsem ještě 7 hodin odpoledne a pak celou noc, tedy celkem něco přes 30 hodin. Bas se od prvního nasazení nádherně zpevnil a sluchátka už většinou znějí tak, jak bych od nich čekal. Dnes jsem celý den střídavě sundával a nasazoval tyto IE80 a triple.fi a nějak stále nemůžu určit jasného vítěze. :hm Když už se mi zdálo, že něco na IE80 hraje divně nebo zahuhlaně, tak jsem si stejnou pasáž poslechl na triplech a došel jsem ke stejnému závěru :-D . Čekám, že po ještě delším rozehrání se zvuk ještě o něco zlepší, ale i tak je to prostě bomba! 8-D
P.S. Už jsme skoro jak ti Korejci :mrgreen:.
Obrázek
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 1. 11. 2013 21:15

Ja mám tip pre tých, ktorí majú problém najsť vyhovujúce nástavce.
Kedže mi velmi nesadli dodávané s IE80F (na webe som čítal, že podobné problémy má veľa ľudí aj s originálnymi IE8, IE80) a ani žiadne, čo som mal doma, objednal som si Sony Hybrid - tiež mi nesadli.

Nakoniec som si ešte objednal Meelec nastavce pre slúchadla M9.
http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=&_osacat=0&_armrs=1&_ssn=meelec&_trksid=p2046732.m570.l1313.TR0.TRC0.XM9&_nkw=M9&_sacat=0&_from=R40
meelec M9.JPG
meelec M9.JPG (27.28 ) Zobrazeno 4961 krát

Tie mi sadli najlepšie z tých, ktoré rozmerovo sedia na IE80. Dajú sa kúpiť buď len náhradné, kde sú 4 rôzne páry, alebo aj so slúchadlami M9, kde sú naviac pribalene ešte šedé dvojzávojové s lepším tlmením (slúchadlá sú nič moc ;)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SlashBJ 4. 11. 2013 23:30

Tak já hlásím, že ještě pořád nemám :-(
SlashBJ
Junior

Odeslat příspěvekod tyshan 5. 11. 2013 10:51

tak ja uz cakam vyse dvoch mesiacov a stale nic nedorazilo, nedosli mi tri objednavky z aliexpressu
tyshan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 5. 11. 2013 22:31

jj, ja som na tom podobne ako tyshan, este mi niekde stoja 2 zasielky zo septembra (su s trackovanim, podla infa boli zasielky odoslane, a vsak na Slovensko este neprisli...).

Inak jedno take zaujimave zistenie - od tohto sellera aj s balenim su sluchatka minimalne o cca 5-6 dni skor sluchatka v CR, ako na Slovensku (ONDR4 objednaval den po mne, predpokladam ze to bolo spolu posielane v rovnaky den, mne este stale neprisli IE80 pore kamarata, ale ocakavam ich v najblizsich dnoch)

Inak kto by si to nevsimol, tak este raz prikladam link na uz overeneho predajcu (kde som ja bral uplne prvy kus a aj ONDR4, s cinanom som vyjednal nech to tak skoro nerusi, ze uzivatelia zo SR a CR budu urcite kupovat, tak snad si to uvedomil a tento link bude minimalne mesiac dva aktivny - jedna sa o full balenie, so vsetkymi nastavcami, zapecatene, proste retail package.

http://www.aliexpress.com/item/Promotio ... 93030.html
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ONDR4 6. 11. 2013 18:25

To je zajímavý, že to na Slovensko trvá dýl (přitom k Číně to máte blíž :-D ). Nezdržují vám to celníci? Na 2. stránce psal dazo, že mu ke sluchátkám vyměřili clo, ty moje prošli bez povšimnutí (nebo přes celnici nešli vůbec?, žádné razítko na balíčku nebylo). http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sl ... bmit&go=ok
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 6. 11. 2013 19:30

Nie nie, sluchatka este na Slovensko nedorazili ämam nastavene automaticke trackovacie spravy od Slovenskej posty), pravdepodobne to je uz bud na ceste, alebo to este trci v cine na letisku a caka na let do blizkosti SR. Mne moje sluchatka presli tiez bez povsimnutia colnikov.
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p.dejmek 6. 11. 2013 23:31

Nebudete si je někdo objednávat v Praze? S obchodama ze zahraničí nemám zkušenosti a trochu se toho bojim, tak jestli by jste rovnou nemohli objednat 2. Pokud ano, napište a určitě se domluvíme!!
p.dejmek
Junior

Odeslat příspěvekod Diacon Frost 7. 11. 2013 10:35

Tak jsem taky neodolal a objednal tam kde ONDR4. Uz se tesim na porovnani s Triple.fi :)
Diacon Frost
Junior

Odeslat příspěvekod marian84 7. 11. 2013 13:29

ONDR4 píše:To je zajímavý, že to na Slovensko trvá dýl (přitom k Číně to máte blíž :-D ). Nezdržují vám to celníci? Na 2. stránce psal dazo, že mu ke sluchátkám vyměřili clo, ty moje prošli bez povšimnutí (nebo přes celnici nešli vůbec?, žádné razítko na balíčku nebylo). http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sl ... bmit&go=ok

jeste zajimavejsi je, ze jsem to objednaval do Brna, prodejce to podal stejny den jak tu Tvoji zasilku a moje zatim nikde neni...
http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode=RB746049463CN+&locale=CZ&send.x=13&send.y=6&go=ok
marian84
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka