Fake (OEM) IE80 - recenzia

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aacid 22. 5. 2014 11:36

tak som vyskusal aj tie penove nastavce, ako som predpokladal, je to to iste...

musim sa priznat ze tomu nechapem, na co su take sluchatka dobre? sediet doma na gauci a pocuvat v nich hudbu? ci vylucne na cestovanie mhd? pretoze na bicykel ozaj nie su a aj ked idem po ulici tak ten vietor obcasne fuka...

natocit hlavu je super napad, ani by mi nevadilo chodit po ulici ako blbec a natocenou hlavou, ale na bicykli to ozaj nejde, tam sa proste musim pozerat kam idem :)

mozno je len teraz na jar trochu veternejsie, dam im este par tyzdnov sancu ale ak nie, tak asi poputuju do smetiaku (respektive do suplika odkial ich uz nevytiahnem), skoda 20 eur... ale tak lepsie ako keby som si kupil originaly a dopadlo to rovnako :D
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hubula 22. 5. 2014 12:24

No ja neviem... na bicykli by mal clovek sledovat premavku a nie peckovat si hudbu.
hubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aacid 22. 5. 2014 13:13

tak za prve, ty pocuvas hudbu ocami? za druhe, mozno by som si ju nemusel peckovat, keby neni problem s vetrom, za tretie nesud inych podla seba, nikde som predsa nenapisal ze chodim na bicykli po ceste...

ale fajn, teda podla tvojej logiky ozaj tieto sluchatka nemaju zmysel, pretoze na bicykli mas sledovat premavku, pri behani najskor tiez a ked idem po chodniku peso asi by som tiez mal mat radsej volne usi keby nahodou nieco... vlastne asi ziadne spunty nemaju zmysel, ze?
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 23. 5. 2014 13:52

Tak já s nimi třeba spím. Teda vlastně jenom to. Není to zcela ideální, ale když ležím na boku, je to určitě lepší než HD 25. ^_^
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod javak810i 27. 5. 2014 13:49

Jaké byste doporučovali silikonové špunty do těchto sluchátek? Z dodávaných mi nesedly ani jedny - žádné nenabízejí basy a dobré odhlučnění okolí. Nejvíce se mi osvědčily ty pěnové, ale vydržely pár měsíců.

Edit:
Mimochodem, dost lidí tu píše, jak moc jsou Sony MH1C lepší... Tady asi obrovsky záleží na tom, na jaký kus těch fakových IE80 narazíte, protože po týdnu používání jsem pak své MH1C spokojeně poslal dál. Basy, nižší středy a hlavně soundstage je úplně někde jinde (plus k tomu máte vyměnitelný kabel a širší dostupnost nástavců).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hubula 22. 6. 2014 19:35

Ak by mal niekto zaujem, mam na predaj cisto nove OEM IE80 od tu odporucaneho predajcu - nesadli mi charakterom zvuku.
hubula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wisk 1. 7. 2014 10:38

Tak mi po cca pul roce prestalo bez zjevne priciny hrat jedno sluchatko. Po rozebrani a promereni dratku se vsechno zda v pohode. Hadam, ze odesel menic.

Kdyby nekdo potreboval kabel nebo pravy menic, tak je mam za par korun na prodej.
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iljic 1. 7. 2014 12:02

Tak jsem dnes také objednal. Doposud jsem měl Hifiman re0, které mě s mptroskou ukradli. Až dorazí (jestli :-) ) napíšu srovnání s Klipsh S4 a Sennheiser cx300. Jinak mám vysněné Etymotic Hf5.
iljic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod grunge1966 7. 7. 2014 09:13

hubula píše:Ak by mal niekto zaujem, mam na predaj cisto nove OEM IE80 od tu odporucaneho predajcu - nesadli mi charakterom zvuku.
je nabídka stále aktuální? Jaký by byla případně cena?
grunge1966
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod javak810i 8. 7. 2014 11:13

Tak po tom, co odešel konektor na kabelu u pravého sluchátka, a po tom, co jsem za 4 kila koupil custom stříbrný kabel, tak odešlo i samotné pravé sluchátko :D

Takže, nemá náhodou někdo podobný problém s tím, že mu odešlo levé a pravé by byl ochoten prodat? :D.

Každopádně znovu je asi kupovat nebudu a zkusím Xiaomi piston, takže kdo by měl zájem o ten takřka fungl nový kabel, tak ať mi napíše pm ;).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin22559 9. 7. 2014 06:33

javak810i píše:Jaké byste doporučovali silikonové špunty do těchto sluchátek? Z dodávaných mi nesedly ani jedny - žádné nenabízejí basy a dobré odhlučnění okolí. Nejvíce se mi osvědčily ty pěnové...


na orig. ie80 mam z ebayu sony hybrid tips...pre mna ovela lepsia izolacia ako s povodnymi silikonmi..s penou to bolo nic moc. pouzivam ale najvacsie nastavce:)
martin22559
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iljic 26. 7. 2014 10:47

Tak jsem také majitelem fake ie80. Kupoval jsem u zde doporučeného výrobce, cena 32,50 doláčů, zásilka dorazila asi za 20 dní. Regulace basů na sluchátkách funguje.
No a co dodat k prvním dojmům: dle přečtených zdejších názorů jsem měl dost velké obavy při prvním nasazení. Průser se nekonal. Největší problém je zatřenost, a hukot který zabije ostatní pásma, která zní slušně. Uvidíme jak to ovlivní rozehraní, obávám se, že to nebude k mé spokojenosti. Je fakt, že srovnámvám se špunty okolo 1.500,- a tam fake bohužel nemají šanci. Já je beru jen přestupní stanici za ukradená sluchátka takže to zas tak neřeším. Ale po prvních dojmech bych je nedoporučil. Po rozehrání přidám další info.
iljic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Veet 17. 11. 2014 18:18

Zničil jsem kabel, má k nim cenu kupovat originální? Nebo se nechá koupit fake kabel? :)
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 18. 11. 2014 17:50

Porovnavali sme kable, a rozdiel medzi originalom a "fake" kablom ani pri pouziti zosiku nebol pocut (dvaja sme to testovali, skusali sme kable aj s original ie80, aj s tymito cinanmi), takze podla mna staci kupit obycajny kabel na ie80
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 7. 7. 2018 21:15

necrobump: Používá je ještě někdo?

Mně po >4 letech používání střídavě s MH1C odešel kabel (část, která se obmotává kolem ucha ztvrdla asi potem, poté se u konektoru jednoho sluchátka nalomila, a tedy obnažila); objednal jsem nějaký náhradní za dvě stovky na eBay, tak uvidím, jak bude fungovat.
davkol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků