Jaké špunty do 2 300,- ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mattho123 16. 9. 2013 13:16

Oboje teraz myslis RE-400 a GR07 BE alebo GR07 vs GR07 BE :)
Audinst HUD mx1 (fiio x1 + Fiio e12) -> Beyerdynamic DT990 Pro, Shure SHR940
Ipod touch 4g,iphone -> Vsonic vsd5
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 13:37

RE-400 jsem neměl tu možnost slyšet, ale z recenzí (i viz můj předchozí odkaz) se rovněž jedná o vynikající sluchátka v poměru cena/výkon. Přesto, když se podívám na jejich frekvenční charakteristiku, bych preferoval spíš GR07 nebo GR07 Bass Edition.

RE-400 mají tak nějak trochu potlačené výšky + bych uvítal určitý lehký pokles mezi 1 - 2khz, který by udělal hlasy více neutrálními. Ale to je pouze můj pohled na věc člověka, co preferuje vyrovnaná sluchátka. Naopak GR07 jsou opravdu velmi všestranná... Znějí přesně tak, jak vypadají na grafech a ať si na nich pustím jakýkoliv žánr, zní velmi dobře. Včetně rocku a metalu, které patří mezi mé nejoblíbenější žánry.

Jestli zvolit GR07 nebo GR07 Bass edition opravdu záleží na tobě... Já bych šel do GR07, protože jsou ve výškách o trochu lineárnější (Bass edition má špičku před 6khz, což by mohlo indikovat určitou ostrost) a celkově je jejich frekvenční charakteristika o trochu vyrovnanější/všestrannější. Přesto se tady bavíme spíš o detailech, oboje bude hrát skvěle.

Tisíc korun je docela velký rozdíl... Já osobně bych radil ušetřit, pokud je tvé rozhodování mezi GR07 a GR07 Bass edition. Jestli se jedná o RE-400 vs GR07, pak nevím... Já bych šel stále spíš do GR07.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (NOS/2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)
WORK: Jabra Evolve80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 9. 2013 13:52

Já slyšel GR07 MKii i RE-400. Ikdyž GR07 jsou nepatrně lepší po technické stránce, Re-400 alespoň pro mě jsou lepší volbou kvůli celkově příjemnějšímu a vzdušnějšímu zvuku, který mě hlavně baví. GR07 mě vždycky poněkud nudily a měl jsem u nich i problém se sykavkami.

Osobně bych řekl, že za ten příplatek tisícovky nestojí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 14:02

Je to zkrátka o preferencích... Se sykavkami jsem problém neměl, na druhou stranu potvrzuju, že GR07 jsou vyrovnané špunty, což se neslučuje s tím, co se obvykle popisuje jako "zábavné". Na druhou stranu GR07 Bass Ed. by mohly být vhodnou kombinací zábavného poslechu s tím vyrovnaným...

Doporučuju přečíst tu multirecenzi z head-fi, kde jsou všechny troje špunty:
http://www.head-fi.org/t/478568/multi-i ... 3-13-p-760

Pokud ti jde hodně o to ušetřit peníze, asi bych šel do toho cenově nejlepšího = RE400. Já jsem si GR07 sehnal za 2 tisíce s poštovným (použité se zárukou), takže nebylo co řešit...
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (NOS/2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)
WORK: Jabra Evolve80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mattho123 16. 9. 2013 15:29

2 MHOE: vďaka za reakcie, recenzie som už prešiel niekoľkokrát. Cenový rozdiel medzi MK2 a BE nieje žiadny, iba medzi RE-400 a GR07(Mk2 alebo BE).

2 Bína: Bass edition si nepočul ? či to neznie výrazne zábavnejšie ako MK2.

Každopádne vďaka páni za postrehy a doporučenia. Ak nebude možnosť vyskúšať, pravdepodobne zoberem to lacnejšie a zábavnejšie, predsa len DT990Pro na ktoré som zvyknutý nemajú najrovnejšiu charakteristiku :)
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod Mattho123 17. 9. 2013 20:02

Tak zobral som nakoniec tie hifimany, dojmy su pomerne pozitivne.. uvidime po rozohrati.
Mattho123
Junior

Odeslat příspěvekod Sherwood258 30. 9. 2013 10:59

Pripajam sa do temy. Hladam spunty tak do 20e, nieco0 vyrovnanejsie (ak by sa dalo). Pocuvam prevazne rock. Zatial som rozmyslal o Superlux HD381, AKG K 313 a Sennheiser CX 150 resp. CX200 a Jays one. Ktore, resp. ktore ine by ste mi odporucili?
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 10. 2013 21:58

fake ie80 - najlacnejsie ta sice vyjdu na cca na 22-23€, ale bude o mozno 3 triedy inde zvukovo...
viewtopic.php?f=1712&t=1196573
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sherwood258 2. 10. 2013 14:58

Rozmyslam nad niecim, co aj realne kupim v obchode. Chystam sa do muzikeru a maju tam HD381, asi vezmem tie
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod martinmacak 3. 10. 2013 18:16

2 Sherwood 258
A co SoundMagic ES18 ? Musej si sice trochu vymazlit (zahořet a vyzkoušet různé nástavce), ale to musíš u mnohých. Kde to nemusiš až tak řešit, je SM E10 (ty bych doporučil tomu, co toto vlákno začal, ale už má ty Hifimany, tak nic. ..) E10ky jsou sice za pomalu dvojnásob těch €20, jak požaduješ, ale hrajou jako by stály nejméně €100. Nejen parádní zvuk, ale i vzhled, docela dost chvály na zahraničních fórech. Někdo si stěžuje na kvalitu zpracování (i já jsem musel jednou použít sekundové lepidlo, ale pouze proto, že jsem si na ně šlápnul), ale ... i kdyby - jedná se model za cca €35, a pokud by měly mít výborný zvuk, výborné zpracování, výborné příslušenství, výborné nevím co ještě, tak asi cena zdaleka tak výborná nebude a prvotní je pro mne zvuk + komfort.
Hodně (dobré) muziky, za málo peněz, to je oč tu většině lidí beží, to je jasný,ale mám pocit, že jednak někdy někdo chce až moc, a jednak ani neví, že to chce tak trochu zbytečně. Pro "audio na pochodu" není podle mne potřeba ultra ňůňo quality sound. Je li člověk v pohybu, a v to počítám cestování vsedě v MHD apod., je kolem dost rušivých elementů, díky kterým se investice 2000 Kč a více už nevyplatí. Není prostě možnost si to dostatečně vychutnat. Někdo sice může namítat, že "přeci doma si to už vychutná". To je dost možné, ale pro takové vychutnávání jsou vhodnější sluchátka (i špuntová) jiné kategorie (o těch je ale jiné vlákno fóra) a celkově jiný přístup k reprodukci hudby. Záživnější je - je li to možné - vychutnat to nejlépe z beden (aniž by ty bedny musely být rovnou hi-end).
martinmacak
Junior

Odeslat příspěvekod Sherwood258 4. 10. 2013 18:47

A co napr. SoundMagic PL11? Ako su na tom v porovnani so Superluxami HD-381?
Sherwood258
Junior

Odeslat příspěvekod martinmacak 5. 10. 2013 06:56

To ti nepovím, ani PL11, ani ty HD-381 jsem neslyšel, takže nevim. ES18 mám teď nové, E10 mám téměř rok. Takže to porovnat můžu. E10 jsou (pro mmoje uši) výborné, mám je na poslech Cocteau Twins (Pandora od C.T. mi slouží jako reference song), Siouxie & The Banshees, The Cure, New Order, Dead Can Dance atd, a taky liquid DnB, sem tam Vivaldi, Beethoven. ES18 spíš zatím na tu elektroniku (ale NE v tom smyslu, , žeby mi to mělo "vydunět" mozek z hlavy ven, uvidíme, až se zahořejí úplně, teď hrály zatim asi 30hodin.
martinmacak
Junior

Odeslat příspěvekod vespa 63 25. 10. 2013 16:20

Ja som zacinal tiez na sume okolo 50 euro , nakoniec som sa ***** predal som iphone5 , 400 litrove akvarium a dnes mam custom heir audio 4a , k tomu rock it r50 , set hippo (prehravac + zosilovac) a ibasso dx50 a konecne pocujem hudbu tak ako ma zniet :)keby manzelka vedela kolko som za to vsetko vykotil tak ma podreze v spani ;-)
Přílohy
IMG_0216.jpg
hmm
vespa 63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 25. 10. 2013 16:48

pěkná sestavička... 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 25. 10. 2013 17:26

Jo, velmi vkusně dobrané.

Není nad chápavé polovičky, asi je jim jasné, že golf, rybaření, lyžovaní, toulání se po hospodách, ještě hůř drogy, vychází mnohem dráž.
Takhle sme krásně pod kontrolou a kdo si hraje nezlobí. Konečně manželky očekávají revanž, tak proč ne, nějaká ta cetka potěši dycky. Co by chlap neudělal pro domácí klid.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka